Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Чернобыльские вопросы через Европейский суд

Чернобыльские вопросы через Европейский суд

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Гася участник

Сообщения: 98
Полистала, но ответа не нашла. Хотелось бы услышать отзывы тех, кто к ним обращался.

tanya2013 участник

Сообщения: 88
юрий1 писал(а):
процедуру исполнения Закон України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.
[spoiler=Показать]Стаття 2 Закону передбачає, що примусове виконання рішень в Україні покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Виконання рішень здійснюється в добровільному порядку, без заходів примусового виконання, за рахунок коштів Державного бюджету України, шляхом направлення Департаментом планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України офіційного перекладу рішення, платіжного доручення та постанови про відкриття виконавчого провадження до Державної казначейської служби України для оплати на користь стягувача.
Розпорядником бюджетних коштів, передбачених на виконання рішень Європейського суду з прав людини, є Міністерство юстиції України.
Конвертація коштів, присуджених Європейським судом з прав людини, оформлення платіжних документів (платіжного доручення) проводиться Міністерством юстиції України, як органом, відповідальним за забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини та координацію виконання його рішень, з урахуванням особливостей, вищезазначених нормативно-правових актів та законодавства України, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення платежів, пов’язаних з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2007 № 408.
Обов’язковість виконання рішень Європейського суду з прав людини передбачається статтею 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Статтею 81 Закону визначено, що порядок виконання в Україні рішень іноземних судів і арбітражів визначається відповідними міжнародними договорами, цим Законом та законами України.
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 17 Закону державною виконавчою службою відповідно до цього Закону підлягають виконанню рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Однак, деякі аспекти виконання вказаних рішень не врегульовані на національному рівні.
Виконання рішень Європейського суду з прав людини передбачає виплату стягувачеві відшкодування та вжиття додаткових заходів індивідуального та загального характеру.
Заходами індивідуального характеру – є а) відновлення настільки, наскільки це можливо, попереднього юридичного стану, який Стягувач мав до порушення Конвенції (restitutio in integrum); б) інші заходи, передбачені у Рішенні (відповідно до статті 10 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини ”).
Заходами загального характеру – є заходи, спрямовані на усунення системної проблеми та її першопричини, встановленого рішенням Суду, щодо інших осіб (виправлення порушеного права).
Заходи загального характеру вживаються з метою забезпечення додержання державою положень Конвенції, порушення яких встановлене Рішенням, забезпечення усунення недоліків системного характеру, які лежать в основі виявленого Європейським судом з прав людини порушення, а також усунення підстави для надходження до Суду заяв проти України, спричинених проблемою, що вже була предметом розгляду в Суді.
На відміну від відшкодування моральної та матеріальної шкоди Європейський суд з прав людини не вказує державі, які саме заходи необхідно вжити щодо відновлення порушених прав заявника.
Державним виконавцем, з урахуванням вимог Закону виноситься постанова про відкриття виконавчого провадження (по кожному заявнику окремо).
Відповідно до статті 7 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" стягував повинен подати на адресу Державної виконавчої служби України заяву про виплату відшкодування, в якій мають бути зазначені реквізити банківського рахунка для перерахування коштів.
Також, у вказаної заяві стягувачем – фізичною особою (фізична особа на користь якої Європейський суд з прав людини присудив справедливу сатисфакцію) зазначається:
1. - прізвище, ім’я та по-батькові;
- ідентифікаційний номер;
- фактична адреса мешкання;
- контактні телефони;
- номер та дата рішення Європейського суду по якому подається заява;
До заяви додається:
2. копія довідки банківської установи, в якому відкрито рахунок стягувача, де обов’язково має бути зазначено повне найменування банківської установи, транзитний рахунок банку, особистий рахунок стягувача, код ЄДРПОУ банку, МФО банку;
3. копія довідки про присвоєння стягувачеві ідентифікаційного номеру;
4. копія всіх сторінок паспорту стягувача.
У разі смерті стягувача, спадкоємець має подати нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують право на спадщину, а також всі вищевказані документи (пп. 1-4), які вимагаються для перерахування присуджених коштів.

Для стягувачів – юридичних осіб.
Стягувач – юридична особа має подати заяву на офіційному бланку про виплату відшкодування за підписом його керівника, що скріплюється печаткою.
У заяві зазначається:
1. - повне найменування стягувача;
- код ЄДРПОУ стягувача;
- фактична адреса мешкання;
- контактні телефони відповідальної особи;
- номер та дата рішення Європейського суду по якому подається заява;
До заяви додається:
2. Копія довідки банківської установи, в якому відкрито рахунок стягувача, де обов’язково має бути зазначено повне найменування банківської установи, рахунок стягувача, МФО банку;
3. Копія довідки про присвоєння стягувачеві коду ЄДРПОУ.

Якщо рішенням Європейського суду з прав людини передбачене виконання рішення національного суду, на тривале не виконання якого заявник скаржився до European Court of Human Rights Council of Europe, до заяви, відповідно до статті 12 Закону, також додаються світлокопії рішень національних судів, а також світлокопії процесуальних документів органів державної виконавчої служби (за їх наявності) винесених в ході виконання вказаних рішень національного суду.
У разі представлення інтересів стягувача у виконавчому провадженні, повноваження представника повинні бути підтверджені довіреністю, виданою і оформленою відповідно до вимог закону.

Роз’яснюємо, що Моніторингом виплати сум, присуджених як справедлива сатисфакція затвердженого Комітетом Міністрів Європи від 31.05.2007 визначено, що у більшості справ заявник, який є жертвою порушення, визнається Судом як отримувач. Таким чином, саме йому/їй повинна здійснюватись виплата.
Статтею 45 Закону передбачено, що за письмовою заявою стягувача - фізичної особи чи його представника (за наявності відповідних повноважень) стягнуті грошові суми можуть бути перераховані державним виконавцем на зазначений ним рахунок у банку або в іншій фінансовій установі чи надіслані на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.
Не допускається виплата стягувачу стягнутих сум готівкою або виплата стягнутих сум іншим особам, які не є стягувачами. Забороняється використовувати стягнуті з боржників грошові суми, що підлягають виплаті стягувачам, на цілі, не передбачені цією статтею, а також звертати на них стягнення для виплати іншим особам, які не є стягувачами за виконавчими документами, під час примусового виконання яких ці суми стягнуто (крім випадків, коли стягувач є одночасно боржником у іншому виконавчому провадженні).
Також, у разі якщо стягнуті з боржника грошові суми не витребувані стягувачем протягом одного року з дня їх зарахування на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, ці суми зараховуються до Державного бюджету України в порядку, встановленому Державним казначейством України.
Також, у вказаної заяві стягувачем – фізичною особою (фізична особа на користь якої Європейський суд з прав людини присудив справедливу сатисфакцію) зазначається:
1. - прізвище, ім’я та по-батькові;
- ідентифікаційний номер;
- фактична адреса мешкання;
- контактні телефони;
- номер та дата рішення Європейського суду по якому подається заява;[/spoiler]В какую исполнительную службу сдавать эти документы ? в областную или в Киев?





решения ЕСПЧ смотрите на сайте минюста Украины-там всё конкретно:

sergeig посетитель

Сообщения: 56
В мае 2012 года подавал Жалобу в ЕСПЧ по пенсии. В сентябре 2012 года получил ответ за подписью П.Пушкаря о том, что Жалобу признали неприемлемой.
Реально ли в этом случае подать Жалобу повторно, и чем можно аргументировать повторную подачу. Формальный повод для подачи Жалобы есть - отказ казначейства (май 2013г) исполнять решение суда по ЗУ №4901 и рекомендация подать в суд для изменения решения суда на "стягнути".

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
sergeig - неприемлемая, значит не соответствующая Конвенции. Прежде, чем подавать халобу в ЕСПЧ следует изучить данный вопрос или обратиться к знающим людям за гонорар.
Смерть рашистским оккупантам!

sergeig посетитель

Сообщения: 56
Жалобу я писал с помощью сотрудников Харьковской правозащитной группы. В ответе ЕСПЧ не указано по каким признакам Жалоба признана неприемлимой. На Чернобыльских сайтах встречал информацию о том, что в этот день было порядка сотни отказов за подписью Пушкаря. Сейчас Харьковская правозащитная группы работает над аргументацией повторной подачи Жалоб. Но вопрос я задавал для того, чтобы узнать - может у кого то данная ситуация встречалась и он уже прошел путь подачи повторной Жалобы и межет помочь советом.

rooleg гость

Сообщения: 3
Подавав скагу від Працюючого пенсіонера,
Пушкарский написав - скарга непорийнятна,
готовий обмінятись досвідом полдачі скарг до ЄС щоб скаргу зробити досконалішою,
мейл rooleg@ukr.net

Гася участник

Сообщения: 98
mekena писал(а):
неприемлемая, значит не соответствующая Конвенции. Прежде, чем подавать халобу в ЕСПЧ следует изучить данный вопрос или обратиться к знающим людям за гонорар.

если знаете таких людей " за гонорар" и "знающих", подскажите, пожалуйста.

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3882
Откуда: Запоріжжя
Гася писал(а):
...если знаете таких людей " за гонорар" и "знающих", подскажите, пожалуйста.


Например - Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Члени організації
Moderator

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Гася писал(а):
mekena писал(а):
неприемлемая, значит не соответствующая Конвенции. Прежде, чем подавать халобу в ЕСПЧ следует изучить данный вопрос или обратиться к знающим людям за гонорар.

если знаете таких людей " за гонорар" и "знающих", подскажите, пожалуйста.

Не знаю, я делаю себе сам.
Смерть рашистским оккупантам!

Скорпион участник

Сообщения: 84
Откуда: Львов
мне этот вопрос тоже интересен - в сентябре 12 года тоже отказ и тоже Пушкар-козел, но, думаю подождать до сентября, чтобы прошел год и мои документы извлекут из реестра, потом подам опять, сейчас не рискую, звонил в Луганск к Саше- они говорят что обратились в евро по этому поводу, в то время отказ был поголовно, чтобы в порядке исключения опять рассмотрели эти заявы, но ответа не получили на этот запрос., думаю что лучше не рисковать , а подождать когда год пройдет, а что, в Луганск.правоз.группе тоже есть отказы, даже не знал?

Скорпион участник

Сообщения: 84
Откуда: Львов
пожалуйста, если кто-то подавал раньше, ответьте, как это сделать, думаю что написать в ПФ заяву о выплате пенсии с ноября 11 и сгласно положит.решен.евросуда, отказ и можно подавать, но тогда как писать - обращался ли я уже в евросуд или нет?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Скорпион писал(а):
пожалуйста, если кто-то подавал раньше, ответьте, как это сделать, думаю что написать в ПФ заяву о выплате пенсии с ноября 11 и сгласно положит.решен.евросуда, отказ и можно подавать, но тогда как писать - обращался ли я уже в евросуд или нет?

Вы излагайте внятно свои просьбы - суть понять практически невозможно...

Какое положительное решение ЕСПЧ у Вас? У Вас не приняли. Ждать год - сроки на подачу пройдут. Так они уже прошли... По какой причине не приняли, выяснили? А если там есть нюансы? Опять год ждать будете?
Если у Вас есть положительное решение евро суда - то ПФУ и без Вашего заявления выплатит...
Смерть рашистским оккупантам!

Скорпион участник

Сообщения: 84
Откуда: Львов
хочется побыстрей и покороче- нет, у меня отказ в сентябре 2012 г. судья Попович, но, как мне обьяснили, за это время нужно иногда обращаться с заявами в ПФ, чтобы не прервать сроки так дотянуть до года и снова подать в евро, а написали вот что: відповідно до ст.24 параграфа 2 Конвенції визнати вашу заяву непрйнятною.

Скорпион участник

Сообщения: 84
Откуда: Львов
я имел ввиду положительные решения евросуда групповые, на них посылаться в заяве к ПФ.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Скорпион писал(а):
хочется побыстрей и покороче- нет, у меня отказ в сентябре 2012 г. судья Попович, но, как мне обьяснили, за это время нужно иногда обращаться с заявами в ПФ, чтобы не прервать сроки так дотянуть до года и снова подать в евро, а написали вот что: відповідно до ст.24 параграфа 2 Конвенції визнати вашу заяву непрйнятною.

В этой статье не о том речь... Может что-то напутали?
Кто Вам такое сказал? Где это написано? Опять подать? Где написано, что подается второй раз?
Подается в срок не более 6 мес. после последнего решения гос. органа...
Смерть рашистским оккупантам!

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Скорпион писал(а):
я имел ввиду положительные решения евросуда групповые, на них посылаться в заяве к ПФ.

Решения ЕСПЧ выполняются индивидуально, также, как и решения наших судов и никакого отношения к лицам, у кот. нет решений судов, это не имеет.
Смерть рашистским оккупантам!

Скорпион участник

Сообщения: 84
Откуда: Львов
Вы хотите сказать, что я уже не смогу подать второй раз?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Скорпион писал(а):
Вы хотите сказать, что я уже не смогу подать второй раз?

Второй раз - нет. Эта жалоба уже у них есть. Хотя, может и не заметят, я не знаю.
Я бы, на Вашем месте, уточнил причину непринятия жалобы, устранил ее и только потом подавал наверняка.
Смерть рашистским оккупантам!

sergeig посетитель

Сообщения: 56
Форумчане, подскажите.
Можно ли отказы Казначейства выполнять решения судов (согласно ЗУ №4901) по пенсии и по оздоровлению (рекомендовали обратиться в суд для изменения решения суда на "стягнути"), указывать в качестве окончательного решения национальных органов в п.16 Жалоб в ЕСПЧ (эти отказы укладываются в срок 6 месяцев)?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
sergeig писал(а):
Форумчане, подскажите.
Можно ли отказы Казначейства выполнять решения судов (согласно ЗУ №4901) по пенсии и по оздоровлению (рекомендовали обратиться в суд для изменения решения суда на "стягнути"), указывать в качестве окончательного решения национальных органов в п.16 Жалоб в ЕСПЧ (эти отказы укладываются в срок 6 месяцев)?

Казначейство отказывают как раз на законных основаниях - так прописали в законе и они его выполняют. Думаю, можно, но я бы лучше в очередной раз обратился к ответчику с письмом предложением о выполнении решения суда. Или можно использовать постановы ИС о закрытии ИП.
Смерть рашистским оккупантам!

sergeig посетитель

Сообщения: 56
Спасибо за ответ.
Постановы исполнительной службы датированы сентябрем 2012 года, т.е. не укладываются в 6 месячный срок. Так что по пенсии буду обращаться в ПФУ. А по оздоровлению, есть ответ УТ и СЗН о начислении задолженности и ответ Центра по начислению социальных выплат о невозможности выплаты задолженности в связи с отсутствием бюджетного финансирования. Можно ли использовать ответ Центра в качестве окончательного решения национального органа(в решении суда, ответчик УТиСЗН, а Центр по начислению не фигурирует)?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Думаю - да. Этот Центр же гос. орган?
Не важно, что не фигурирует. Можно и ответ прокуратуры, например... Главное отрицательный ответ по данному делу от гос. органа.
Смерть рашистским оккупантам!

sergeig посетитель

Сообщения: 56
Спасибо за советы.

ir участник

Сообщения: 375
Откуда: Киев
Выиграли суд против Украины

http://polemika.com.ua/news-123183.html#title

Borzow Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 771
Откуда: Донбасс
ir писал(а):
Выиграли суд против Украины

http://polemika.com.ua/news-123183.html#title

Выиграли то молодцы,власть сама на это толкнуло,но вот меня смущают такие отзывы к этой статье

1Kosh Судиться с Украиной - это всё равно,что судиться со своими соотечественниками, всеми вместе. Деньги, положенные ликвидаторам, давно сожраны псевдо-чернобыльцами, которые за взятки организовали себе липовые справки и в результате чернобыльские пенсии и льготы. Народец у нас такой - всё покупается, и все продаются.Так что неча на государство кивать, коль рожа крива. 27 июля 2013 15:52

2Александр Капралов Вот было бы хорошо, что бы государство ТЕПЕРЬ ПРОВЕРИЛО БЫ ДОСКОНАЛЬНО ЭТИХ ПОБЕДИТЕЛЕЙ-ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ!!! 27 июля 2013 16:37

3xxx Сейчас ликвидаторам около 60 лет.В болезнях уравнялись с неликвидаторами.В 60 лет болезней у мужчин полно.Почему лечить одних в ущерб другим?тех, кто заболел в результате аварии уже нет.Знаю целые семьи из Чернобыля,которые полностью имеют статус инвалида ЧАЭС.сумели.Вот такие энергичные и судятся.Где взять 5 годовых бюджетов,чтобы с чернобыльцами рассчитаться? 27 июля 2013 16:43
Теория - это когда все всё знают, но ничего не работает.
Практика - это когда всё работает, но никто не знает почему.
Мы совмещаем теорию и практику - У НАС НИХРЕНА НИЧЕГО НЕ РАБОТАЕТ И МЫ НЕ ЗНАЕМ ПОЧЕМУ!!!

Пред.След.

Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців

cron