Список форумов Загальна категорія Суди та судочинство Судова практика працюючих пенсіонерів

Судова практика працюючих пенсіонерів

Суди, підсудність, виконавче провадження. Судочинство.
Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Ася писал(а):
Богдан писал(а):
Куди звертатись далі після розгляду справи в апеляційному провадженні - залежить від результату розгляду та від того, як справа розглядалась в суді ПІ (загальна процедура чи скорочене провадження).

Поясните, пожалуйста, эту вашу фразу. У меня было скорочене провадження в суде ПИ с негайным выконанням (декабрь 2010). Решение вынесено в мою пользу, но исполнительный лист мне выдавать отказались (г.Киев). ПФУ подал аппеляцию в феврале 2011г. , т.е. с опозданием на месяц, и клопотання про поновлення сроков подачи (уважительная причина задержки - у них было много работы, подать вовремя не успели). Сейчас я жду решение Апелляционного суда. На мои запросы в Апелляционный суд нет никакой реакции, т.е. мне официально НЕ отвечают уже на два письменных запрса. Почему-то я уверена, что дело будет принято к рассмотрению апелляционным судом, потом будет решено не в мою пользу, но мне официально об этом не будет сообщено, чтобы я не смогла вовремя подать кассацию. Такая сейчас практика в Апелляционном суде в Киеве. Я её называю полным беспределом. Хотелось бы услышать ваш совет.

Ася
* Виконавчий лист Вам повинні видати. Згідно ст.258 КАСУ за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Виконавчий лист видається судом першої інстанції. Якщо за результатами перегляду справи суд апеляційної чи касаційної інстанції залишить прийняте по суті позовних вимог рішення без змін, ухвалить нове судове рішення по суті позовних вимог чи змінить судове рішення, то виконавчий лист видається судом апеляційної чи касаційної інстанції, за умови, що заява особи про видачу виконавчого листа надійшла до моменту повернення адміністративної справи до суду першої інстанції.
Постанови суду за справами, які розглядались в порядку скороченого провадження, підлягають негайному виконанню (п.8 ч.6 ст.183-2 КАСУ). Відповідно до ст.15-1 КАСУ, п.п.4.3, 4.6 Положення про автоматизовану систему документообігу суду ВЛ формується та видається на підставі даних автоматизованої системи документообігу суду, тобто, незалежно від того, чи справа пішла на апеляцію, чи ні.
* Для отримання інформації щодо апеляційного провадження, як варіант, виділіть час і забіжіть із відповідною заявою в КААС особисто, там Вам повинні надати необхідну інформацію. Касація Вам не грозить (читайте далі).
* Згідно ч.4 ст.186 КАСУ апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. У Вашому випадку суд такі підстави, як видно, знайшов. Це право суду, як би Ви до цього не відносились.
* Куди звертатись після апеляції. Відповідно до ч.10 ст.183-2 КАСУ у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає, тобто в даному випадку учасники процесу права на касаційне оскарження не мають.

На форумі ми намагаємось давати поради та висловлювати думки в площині вимог положень законів та нормативно-правових актів України. На місцях, в кожному окремому випадку все відбувається по-різному, реально все залежить від конкретного судді, його кваліфікації, вказівок, що йдуть зверху, рівня корумпованості і т.п. Крім того, відповідно до ст.86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням. Це означає, що у цілком подібних справах можуть бути цілком різні рішення. На жаль, а може це й добре - все залежить від того, на чию користь прийняте рішення ...
Тепер є так, все так не буде !

Ася участник

Сообщения: 213
Откуда: Киев
Богдан писал(а):
Для отримання інформації щодо апеляційного провадження, як варіант, виділіть час і забіжіть із відповідною заявою в КААС особисто, там Вам повинні надати необхідну інформацію.


Забегала уже раз 10. Мне отказываются дать какую-либо информацию, ссылаясь на то, что в компьютерной базе моего дела ещё нет. Это длиться в февраля 2010года.

Богдан писал(а):
* Куди звертатись після апеляції. Відповідно до ч.10 ст.183-2 КАСУ у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає, тобто в даному випадку учасники процесу права на касаційне оскарження не мають.


Т.е., правильно ли я вас поняла, что если Апелляционный суд отменит решение суда 1-й инстанции, которое рассматривалось у скороченому провадженні, и которое было в мою пользу, то я уже не смогу подавать кассацию? Мне остаётся подавть в Европейский суд?

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Ася писал(а):
Забегала уже раз 10. Мне отказываются дать какую-либо информацию, ссылаясь на то, что в компьютерной базе моего дела ещё нет. Это длиться в февраля 2010года.

Якщо Ваша справа розглядалась в скороченому провадженні, то тривати з лютого 2010 року це не може, оскільки главу 6 розділу III КАСУ доповнено статтею 183-2 згідно із Законом N 2453-VI ( 2453-17 ) тільки 07.07.2010.
Теоретично, Ваша справа в апеляційному суді дійсно може бути ще не зареєстрована, хоча всі терміни вже повиходили. Що робити ? Зверніться ще раз до суду ПІ, отримайте письмове підтвердження про дату направлення справи до АС. Після цього ще раз звертайтесь до АС, додавши відповідь суду ПІ. Краще - запишіться до голови АС на особистий прийом і спробуйте вирішити проблему з ним. Питання необхідно наполегливо "рухати" - справа могла десь "закотитись". У будь-якому разі всі свої дії оформляйте належним чином (письмово, реєстрація, собі копії).
Можливо, хтось з форумчан порадить Вам в цьому плані ще щось.
Щодо касаційного оскарження. Чому Ви налаштовані так песимістично щодо апеляційного розгляду справи, Ви ж справу в суді ПІ виграли ? У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі, дійсно, є остаточною і оскарженню не підлягає.
В переважній більшості ця норма КАСУ працює на користь Позивача.
З іншого боку, якщо Ви маєте сумнів щодо результатів апеляційного розгляду, то чому у Вас не виникає сумнів і щодо касації до ВАСУ, який до владних кабінетів набагато ближче...
Тепер є так, все так не буде !

Паша гость

Сообщения: 5
Откуда: Волынская обл. г. Нововолынск
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



16 червня 2011 року справа № 2-а///11

Нововолинський міський суд Волинської області в складі судді Ференс-Піжук О.Р., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську про зобов’язання провести перерахунок та виплату пенсії за віком,

встановив:

17 травня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Нововолинську Волинської області про зобов’язання відповідача провести перерахунок пенсії відповідно до вимог ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що продовжувє працювати після призначення пенсії по віку і має право на проведення йому перерахунку. 27 січня 2011 року він звертався до Управління Пенсійного Фонду України в м. Нововолинську з заявою про перерахунок пенсії відповідно до вимог ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та п/п 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Відповідач перерахунок його пенсії провів, використовуючи показник середньої заробітної плати за 2007 рік, що зменшило його середній заробіток. При проведенні перерахунку, всупереч п/п 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», не було застосовано показника середньої заробітної плати за попередній 2010 рік. Таким чином його пенсія після перерахунку була занижена, тому позивач звернувся із відповідною заявою до відповідача, однак Управління Пенсійного Фонду України в м. Нововолинську йому відмовило у перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2010 рік, про що повідомило листом від 13 травня 2011 року.

Просить зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську Волинської області провести їй перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та п.п. 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»з 01 березня 2011 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення і перерахунку пенсії за попередній 2010 рік.

До початку судового розгляду позивач ОСОБА_1 подав до суду письмову заяву, в якій просить суд проводити розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю, просить їх задовольнити.

Відповідач до початку судового розгляду справи подав до суду заперечення проти позову та письмову заяву в якій позовні вимоги не визнає в повному обсязі. Просить суд в задоволенні позову відмовити та проводити розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд здійснюється в порядку письмового провадження.

Оскільки від всіх осіб, які беруть участь у справі, надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд вважає за необхідне проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.

Із заперечень відповідача вбачається, що перерахунок пенсії позивачу проведено відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року та листа Міністерства праці та соціальної політки України і Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 року. В задоволенні позову просить відмовити.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов слід задовольнити.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та продовжує працювати. Управління Пенсійного Фонду України в м.Нововолинську здійснило перерахунок його пенсії, використовуючи показник середньої заробітної плати за 2007 рік, що зменшувало його середній заробіток. При проведенні перерахунку не було застосовано показник середньої заробітної плати за попередній 2010 рік, хоч такий перерахунок обумовлений в п/п 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Відповідно до п.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії із заробітної плати за періоди страхового стажу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Законом України від 28.12.2007 року № 107-УІ «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»було внесено зміни в ст.ст.40 і 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Однак рішенням Конституційного Суду від 22.05.2008 року (№ 1-28/08) зміни, внесені в закон в частині перерахунку пенсій визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Крім того, Конституційний суд прийшов до висновку, що внесення до деяких законодавчих актів змін та доповнень, зупинення їх дії призвело до фактичного скасування чи звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод людини та громадянина.

Відповідно до ст.ст.21, 22 Конституції України передбачено, що права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними, а при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.

У п.17 рішення Європейського суду з прав людини від 06 вересня 2007 року по справі «Сікорська проти України»зазначено, що асигнування не виплати державою боргів може спричинити деяку затримку у виконанні рішень за рахунок бюджету Уряду, проте брак коштів у держави не виправдовує невиконання рішення, винесеного проти неї, чим порушено п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Отже, перерахунок пенсії повинен проводитись із заробітної плати за період страхового стажу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Посилання відповідача на те, що після визнання положень ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»неконституційними рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймались, суд відкидає, оскільки відповідно до ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України рішення про їх неконституційність. Отже, з цього часу діють норми закону в попередній редакції. Не може бути підставою для перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати за 2007 рік лист Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року.

Керуючись ст.ст.21, 22, 152 Конституції України, ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.9, 69-71, 99, 100, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та п.п. 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», з 01 лютого 2011 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення і перерахунку пенсії за попередній 2010 рік, з урахуванням виплачених сум.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Р. Ференс-Піжук


?? скажіть а чому ні слова немає у постанові, що я шахтарь та про ЗУ "про престиж шахтарської пенсії" ? :( чи можливо воно ролі неграє?
в позивній заяві вище вказане було написано:(
хм. можливо якщо суд знавби, що позивач шахарь працюючий то рішення апеляційного булоб на мою корисьт! :yes:

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Паша писал(а):
?? скажіть а чому ні слова немає у постанові, що я шахтарь та про ЗУ "про престиж шахтарської пенсії" ? чи можливо воно ролі неграє?
в позивній заяві вище вказане було написано:(
хм. можливо якщо суд знавби, що позивач шахарь працюючий то рішення апеляційного булоб на мою корисьт!

А що Ви просили в позові, посилаючись на ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці " ?
Наведіть дослівно те, про що Ви просили в позові та обгрунтування.
І чи відпрацювали Ви на підземних роботах за списком №1 не менш як 15 років ?
Тепер є так, все так не буде !

Сообщение 02-10-2011, 15:23
Паша гость

Сообщения: 5
Откуда: Волынская обл. г. Нововолынск
22 роки чистого підземного стажу ЗА СПИСКАМИ №1, а загального 32 роки! На пенсії з 2007 року, але продовжив працювати на шахті на підзе мних роботох. Перерахунок почав у лютому 2011році, Позивну заяву готовила адвокат і ВЖЕ невпевнений чи там було щось про ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці"якось ... скажіть те, що я працюючи шахтарь на підземних роботах, дане зібльшує мої шанси на ПРАВЕЛЬНИЙ перерахунок пенсії??

а даний ЗУ "про престиж шахтрів" він дії на перерахунок пенсії?? в мому випадку :)

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Паша писал(а):
Позивну заяву готовила адвокат і ВЖЕ невпевнений чи там було щось про ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці"якось ... скажіть те, що я працюючи шахтарь на підземних роботах, дане зібльшує мої шанси на ПРАВЕЛЬНИЙ перерахунок пенсії??

Вибачте, Паша , але змушений повторитись: наведіть дослівно те, про що Ви просили в позові та обгрунтування - відповідно до ч.2 ст.11 КАСУ суд розглядає справу в межах позовних вимог.
Той факт, що Ви працювали на підземних роботах Ваші шанси на правильний перерахунок пенсії не збільшує. Шанси збільшує здійснення адміністративного судочинства відповідно до Конституції та законів України та з дотриманням принципів верховенства права, законності, рівності всіх учасників процесу перед законом і судом.
Тепер є так, все так не буде !

Ася участник

Сообщения: 213
Откуда: Киев
Богдан писал(а):
Щодо касаційного оскарження. Чому Ви налаштовані так песимістично щодо апеляційного розгляду справи, Ви ж справу в суді ПІ виграли ? ....
В переважній більшості ця норма КАСУ працює на користь Позивача.


Моё настроение основывается на изучении решений Апелляционного суда г.Киева, которые я просматриваю в реестре и на том, что я знаю о существовании злополучного письма ВАСУ, где прописана инструкция, как надо отменять все выигранные дела по перерасчёту работающим пенсионерам. Торжество Азаровского беспредела в действии. Ещё моё настроение подтверждается многочисленными случаями у моих знакомых за последнее время (псле письма ВАСУ). Судьи киевского Апелляцилонного суда отменяют все выигранные дела по перерасчётам, причём, делают это безграмотно и нагло, зная, что их за это только похвалит их руководство. Увы, но это реальность, а не теория. Два года назад, когда я только начинала судиться, я поверила в теорию. За эти два года я убедилась, что это ложь, по крайней мере, при нынешней власти, нынешнем ручном парламенте и нынешней ручной судебной системе.

Екатерина посетитель

Сообщения: 25

Богдан
Доброго дня, Богдан!
Прочитала Вашу відповідь - дуже вдячна. Відповідаю на Ваше запитання та постараюсь відправити скан постанови (якщо вийде).
В ПФУ мого району інспектор нарахувала мені різницю згідно рішення суду та моєі заяви. Заяву мені порадила написати юрист пенсійного фонду. Щомісячну пенсію в старому розмірі я отримала 17 вересня, а 23 вересня я повинна була отримати суму перерахунку з 1 січня 2011р. окремою віжомістю, але - нічого не отримала. Розмір моєї пенсії значно збільшився, була 1700 - стала 2700грн. Останні 2 роки я отримувала непогану зарплату.
Більше сказати нічого, крім того, що мені буде дуже сумно, якщо я не отримаю свій перерахунок. За своє життя я не працювала лише 4 місяці після народження дочки та 2 місяці після народження сина. Дітей ростила без чоловіка, зараз також життя не просте.
Щиро дякую вам, з повагою Катерина Іванівна.

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Екатерина писал(а):
Богдан
Доброго дня, Богдан!
Прочитала Вашу відповідь - дуже вдячна. Відповідаю на Ваше запитання та постараюсь відправити скан постанови (якщо вийде).
В ПФУ мого району інспектор нарахувала мені різницю згідно рішення суду та моєі заяви. Заяву мені порадила написати юрист пенсійного фонду. Щомісячну пенсію в старому розмірі я отримала 17 вересня, а 23 вересня я повинна була отримати суму перерахунку з 1 січня 2011р. окремою віжомістю, але - нічого не отримала. Розмір моєї пенсії значно збільшився, була 1700 - стала 2700грн. Останні 2 роки я отримувала непогану зарплату.
Більше сказати нічого, крім того, що мені буде дуже сумно, якщо я не отримаю свій перерахунок. За своє життя я не працювала лише 4 місяці після народження дочки та 2 місяці після народження сина. Дітей ростила без чоловіка, зараз також життя не просте.
Щиро дякую вам, з повагою Катерина Іванівна.

Шановна Катерино Іванівно !
Чи правильно я Вас зрозумів: УПФ апеляційну скаргу на постанову суду ПІ, якою Ваш позов задоволено, не подавав і почав виконувати судове рішення добровільно ?
В яких числах Ви отримуєте пенсію ?
P.S. Скан постанови, якщо Вам так зручніше, скиньте на мій e-mail.
Тепер є так, все так не буде !

Степан посетитель

Сообщения: 53
Откуда: Украина
Паша писал(а):

Нововолинський міський суд Волинської області ...
постановив:

Адміністративний позов задовольнити. ....

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду...
?? скажіть а чому ні слова немає у постанові, що я шахтарь та про ЗУ "про престиж шахтарської пенсії" ? :( чи можливо воно ролі неграє?
в позивній заяві вище вказане було написано:(
хм. можливо якщо суд знавби, що позивач шахарь працюючий то рішення апеляційного булоб на мою корисьт! :yes:

Ваш шахтарський закон сам по собі не регулює розмір пенсії, ним вносяться змін до загальнообовязкового пенсійного. наприклад пенсія не менше 80% заробітку при 15 роках стажу по списку №1 і т.д..
Вам не повезло із львівським ААСУ.
До знаменитого листа ВАСУ поважний і старша людина Голова львівського ААСУ Богаченко С.І. приймав рішення на користь пенсіонерів: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16946023
тепер він приймає рішення на корить управлінь ПФ: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18205448

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Степан писал(а):
... До знаменитого листа ВАСУ поважний і старша людина Голова львівського ААС Богаченко С.І. приймав рішення на користь пенсіонерів: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16946023,
тепер він приймає рішення на корить управлінь ПФ: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18205448

"Поважний Голова Львівського ААС Богаченко С.І." не може діяти всупереч позиції ВАСУ, яка хоч є незаконною, зате офіційною. Інакше там буде інший голова апеляційного суду ...
Як сказав мені один "знаючий" суддя районного суду: зрозумій, якщо я навіть прийму рішення на твою користь, постанова суду все одно буде скасована. І яка тобі різниця - апеляційним судом чи ВАСУ ...
Тепер є так, все так не буде !

Степан посетитель

Сообщения: 53
Откуда: Украина
Богдан писал(а):
Як сказав мені один "знаючий" суддя районного суду: зрозумій, якщо я навіть прийму рішення на твою користь, постанова суду все одно буде скасована. І яка тобі різниця - апеляційним судом чи ВАСУ ...

Поки ВАСУ скасує пенсійному фонду після позитивного рішення ААСУ прийдеться за років два з моменту рішення суду першої інстанції виплачувати новий розмір пенсії, для шахтаря це може бути плюс 20000грн...

РУСЛАН прохожий

Сообщения: 1
Откуда: ОДЕССА
Подал позывную заяву до суду про перехунок пенсии в 2011 году за показником 2010 р. а не 2007 р., на 18.10.2011 назначено заседание подскажите как себя вести чем апелировать. (никогда раньше в судах не участвовал)
Последний раз редактировалось РУСЛАН 05-10-2011, 14:04, всего редактировалось 1 раз.

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3890
Откуда: Запоріжжя
РУСЛАН писал(а):
как себя вести чем апеллировать.

Вот есть тема
Как выступать в суде
Moderator

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
РУСЛАН писал(а):
Подал позывную заяву до суду про перехунок пенсии в 2011 году за показником 2010 р. а не 2007 р., на 18.10.2011 назначено заседание подскажите как себя вести чем апелировать. (никогда раньше в судах не участвовал)

Ви повинні бути "в курсі" - потрібно добре розуміти, про що йде мова в позовній заяві, чого власне Ви добиваєтесь, що мав на увазі Відповідач, даючи заперечення, і на що він посилається, нормативна база, чинна на момент оскарження, і т.д. Потрібно хоча б трішки орієнтуватись у визначенні понять, які фігурують в адміністративному процесі, необхідно знати свої права і обов`язки. Необхідно елементарно знати, що суддя має на увазі і що потрібно сказати, коли суддя до Вас звертається і питає прості речі типу "чи підтримуєтте ви позов ?", "чи маєте ви клопотання?". А ще постійно потрібно говорити чарівні слова "Ваша честь"...
Коротше, перший раз в суді новичку нелегко, особливо, якщо попадеться суддя з якоюсь "фішкою". Я б Вам радив все-таки перший раз попросити когось із знайомих, друзів, які вже ступили на цей тернистий шлях і мають мало-мальський досвід, представляти Ваші інтереси в суді відповідно до ст.ст. 56, 58 КАСУ (повноваження представника повинні бути підтверджені довіреністю).
Хоча, якщо по Вашій справі винесена ухвала про її розгляд в скороченому провадженні - все, що я написав вище - забудьте, справа буде розглядатись без Вашої участі, просто пийте собі в цей час пиво.
Якщо ж за загальною процедурою - якщо є бажання, можна спробувати і самому - не святі горшки ліплять. Судитись доведеться довго, досвіду наберетесь .
Тепер є так, все так не буде !

lucrezija участник

Сообщения: 177
1. В прошлом году подали в суд по перерасчету работающему пенсионеру, чтобы применили показатель по Украине за 2009 год а не за 2007 г. Суд первой инстанции выигран, но была подана апелляция на это решение.

2.Сегодня пришло решение апелляционного суда о том, что :Постановление суда первой инстанции отменить. В удовлетворении админ. иска - отказать.
Мотивировали тем, что ЗУ "О пенсионном страховании" показатель средней з\п по Украине при ПЕРЕРАСЧЕТЕ не предусмотрен, а по этому не подлежит применению при перерасчете пенсии.

3.Решение апелляцией принято 19 августа и получено 5 октября. А кассация подается с момента оглашения в течение 20 дней.


Апелляцию подавали в Севастопольский административный апелляционный суд.

Что посоветуете делать?

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
lucrezija писал(а):
1. В прошлом году подали в суд по перерасчету работающему пенсионеру, чтобы применили показатель по Украине за 2009 год а не за 2007 г. Суд первой инстанции выигран, но была подана апелляция на это решение.

2.Сегодня пришло решение апелляционного суда о том, что :Постановление суда первой инстанции отменить. В удовлетворении админ. иска - отказать.
Мотивировали тем, что ЗУ "О пенсионном страховании" показатель средней з\п по Украине при ПЕРЕРАСЧЕТЕ не предусмотрен, а по этому не подлежит применению при перерасчете пенсии.

3.Решение апелляцией принято 19 августа и получено 5 октября. А кассация подается с момента оглашения в течение 20 дней.


Апелляцию подавали в Севастопольский административный апелляционный суд.

Что посоветуете делать?

Подавати касацію, але враховуючи сьогоднішню ситуацію шансів мало. Можливо, поки у ВАСУ дійде черга до Вашої справи щось в цій державі зміниться. Не факт, що на краще ...
Тепер є так, все так не буде !

Слава40 активист

Сообщения: 651
Я понял так. ААСу так делают специально(присылают решение после того как прошел срок кассации) в надежде что почти все не будут подавать кассацию из-за пропуска срока. И они правы. Из моих знакомых выигравших суды П И,после отмены решений апелляционными судами все плюнули и сдались,а это трое. Я вот жду что и мне так ответят. Но кассацию буду подавать. Тут уж дело принципа.

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
Слава40 писал(а):
Я вот жду что и мне так ответят. Но кассацию буду подавать. Тут уж дело принципа.

Сделал бы так-же и готовил документы на ЕСПЧ :yes:

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
lucrezija писал(а):
1.
Мотивировали тем, что ЗУ "О пенсионном страховании" показатель средней з\п по Украине при ПЕРЕРАСЧЕТЕ не предусмотрен, а по этому не подлежит применению при перерасчете пенсии.
Кроме кассации имеете право подать Заяву про розЪяснення рішення суду( каким НПА предусмотрен в 2010 показатеь за 2007:?: )
Для кассации:
1.АС не має повноважень тлумачення законів.
2.Правління ПФУ має такі повноваження:
“ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Л И С Т
23.03.2006 N 3495/02-50
Всеукраїнській молодіжній
організації
"Молодь проти корупції"
Пенсійний фонд України розглянув ваше звернення від 06.02.2006 N 03к-06/02, що надійшло від народного депутата України
Марченка О.В., і повідомляє.

Згідно із п. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) перерахунок пенсії з
урахуванням страхового стажу після призначення пенсії провадиться
у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії
продовжувала працювати. Кожний наступний перерахунок пенсії
провадиться не раніше як через два роки після попереднього
перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення
пенсії.
Особи, які після призначення пенсії продовжували працювати, в
тому числі суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи,
мають право на проведення перерахунку пенсії згідно із положеннями
зазначеної вище статті Закону ( 1058-15 ).

Одночасно повідомляємо, що при перерахунку пенсій відповідно
до п. 4 ст. 42 застосовується середня заробітна плата працівників,
зайнятих у галузях економіки України, за рік, що передує року
звернення за перерахунком.
Крім цього, відповідно до абзацу 3 ст. 40 Закону ( 1058-15 )
з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для
обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців
підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10
відсотків тривалості страхового стажу.

Заступник Голови правління О.Зарудний”
Последний раз редактировалось Likvidator 07-10-2011, 12:07, всего редактировалось 1 раз.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
lucrezija писал(а):
3.Решение апелляцией принято 19 августа и получено 5 октября. А кассация подается с момента оглашения в течение 20 дней.
:nono:
2. Касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
{ Частина друга статті 212 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2453-VI ( 2453-17 ) від 07.07.2010 }

5. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі{ Частина п'ята статті 254 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2453-VI ( 2453-17 ) від 07.07.2010 }


4. Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення,
Последний раз редактировалось Likvidator 07-10-2011, 12:03, всего редактировалось 1 раз.

Слава40 активист

Сообщения: 651
"ВЛАДИМИР КОВАЛЁВ"Я вот жду что и мне так ответят. Но кассацию буду подавать. Тут уж дело принципа.
Сделал бы так-же и готовил документы на ЕСПЧ: Да принципа т.к. я морочил голову чуть ли не полгода в суде П И и все же доказал что имею право по средней за 2008год. А теперь если отменят.то весь труд и нервотрепка были напрасны? Нет! Письменно буду обжаловать до последнего. И в ЕСПЧ тоже е.б.ж...

lucrezija участник

Сообщения: 177
Спасибо за Ваши советы.
Кто нибудь может поделиться Кассацией в ВАСУ??
Большая просьба помочь с кассацией.

Сообщение 09-10-2011, 21:40
forty-02 гость

Сообщения: 5
Люди! Как посмотреть в реестре апеляционного суда Киевской области решение по моему делу?
Какие параметры поиска задать? У меня есть номер моего дела в этом суде.
Получила от них письмо, что мое дело рассмотрено 15.09.2011, и что решение суда выслано мне и передано в наш городской суд, письмо с решение не получала, хотелось хоть бы в реестер почитать...

Пред.След.

Вернуться в Суди та судочинство