Список форумов Загальна категорія Суди та судочинство Судова практика працюючих пенсіонерів

Судова практика працюючих пенсіонерів

Суди, підсудність, виконавче провадження. Судочинство.
ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator писал(а):
Увага працюючим пенсіонерам!
Якщо апеляціїний суд або ВАСУ упереджено відмовив Вам у поновленні права на перерахунок пенсії,з застосуванням середнього заробітку за 2008,2009,2010 роки(попередні зверненню за перерахунком), ухвалою чи постановою,винесеною після 19.07. 2011 року, звернітся за допомогою
на форумі .Обставини відмови коротко викладіть у вікні,яке відкриєтся після натискання кнопки "Цитата" у темі "Судова практика працюючих пенсіонерів".Після перевірки та виправлення помилок,натисніть кнопку "Отправить".
Експерти форуму пропонують безкоштовну допомогу у відновленні порушених судами принципів загальнообовязкового державного
пенсійного страхування, затверджених діючими редакціями Законів та підзаконних актів,щодо коригування розміру призначеної пенсії.
*********************************************************
Внимание работающим пенсионерам!
Если апеляционный суд или ВАСУ упреджденно отказал Вам в восстановлении права на перерасчет пенсии,с использованием среднего заработка за 2008,2009,2010 годы(предидущие году обращения за перерасчетом), определением или постановлением, вынесенными после 19.07. 2011 г., обратитесь за помощью на форуме .Обстоятельства отказа кратко изложите в окне, которое откроется после нажатияя кнопки "Цитата" в теме "Судова практика працюючих пенсіонерів". После проверки и исправления ошибок,нажмите кнопку "Отправить".
Эксперты форума предлагают безвозмездную помощь в восстановлении нарушенных судами принципов общеобязательного государственного пенсионного страховавания, удвержденных действующими редакциямы Законов и подзаконних актов,в части корректировки размера начисленной пенсии.


Потрапив в якусь анекдотичну ситуацію. Але сміятись не хочеться...
Сподіваюсь на допомогу.
Коротко передісторія.
1. Мені в 2009 році ПФУ робить перерахунок пенсії, виходячи з середньої зарплати по Україні 1197 грн. (середня зарплата, що використовується для призначення пенсій в 2007 році). Виграю Оболонський суд, але отримую стару пенсію. Нарешті в 2011 році (в березні) Апеляційний суд виносить рішення, мені перераховують пенсію, виходячи з середньої 1573.99 грн. (середня за 2008 рік). Пенсійний фонд приймає до уваги; виплачує компенсацію і прлатить пенсію, виходячи з цієї цифри. Все ОК.
2. Тим часом я продовжую працювати; мені так само проводять в січні 2011 року перерахунок, виходячи з середньої за 2007 рік. Подаю до суду; виграю суд (затвердили перерахунок на базі середньої за 2010 рік з негайним виконанням). Отримав негайне виконання - навіть один місяць виплатили пенсію по середній за 2010 рік. Потім лишалась стара пенсія, розрахована відповідно до попереднього рішення суду на базі середньої за 2008 рік.
3. На початку цього (2014) року мій ПФУ зажадав від Київського адміністративного апеляційного суду розгляду всіх справ по перерахунку пенсії. Отримали. Апеляційний суд відмовив мені. Пенсійний фонд перераховує мою пенсію на старий лад - виходячи з середньої за 2007 рік. Рішення першого суду (щодо розрахунку пенсії на підставі середньої за 2008 рік) ігнорується.
Результат - моя пенсія зменшується на 800 грн.

Звичайно, мене ніхто не попередив про рішення апеляційного суду; ніхто не попередив про можливе зменшення пенсії. Дізнався про це де-факто, отримавши незрозуміло малу суму.

Питання - чи можна щось зробити? Чи є прийом проти лому? Що треба зробити? Як боротися?
Наперед вдячний за поради.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Likvidator писал(а):
Увага працюючим пенсіонерам!
Якщо апеляціїний суд або ВАСУ упереджено відмовив Вам у поновленні права на перерахунок пенсії,з застосуванням середнього заробітку за 2008,2009,2010 роки(попередні зверненню за перерахунком), ухвалою чи постановою,винесеною після 19.07. 2011 року, звернітся за допомогою
на форумі .Обставини відмови коротко викладіть у вікні,яке відкриєтся після натискання кнопки "Цитата" у темі "Судова практика працюючих пенсіонерів".Після перевірки та виправлення помилок,натисніть кнопку "Отправить".
Експерти форуму пропонують безкоштовну допомогу у відновленні порушених судами принципів загальнообовязкового державного
пенсійного страхування, затверджених діючими редакціями Законів та підзаконних актів,щодо коригування розміру призначеної пенсії.
*********************************************************
Внимание работающим пенсионерам!
Если апеляционный суд или ВАСУ упреджденно отказал Вам в восстановлении права на перерасчет пенсии,с использованием среднего заработка за 2008,2009,2010 годы(предидущие году обращения за перерасчетом), определением или постановлением, вынесенными после 19.07. 2011 г., обратитесь за помощью на форуме .Обстоятельства отказа кратко изложите в окне, которое откроется после нажатияя кнопки "Цитата" в теме "Судова практика працюючих пенсіонерів". После проверки и исправления ошибок,нажмите кнопку "Отправить".
Эксперты форума предлагают безвозмездную помощь в восстановлении нарушенных судами принципов общеобязательного государственного пенсионного страховавания, удвержденных действующими редакциямы Законов и подзаконних актов,в части корректировки размера начисленной пенсии.


Потрапив в якусь анекдотичну ситуацію. Але сміятись не хочеться...
Сподіваюсь на допомогу.
Коротко передісторія.
...
3. На початку цього (2014) року мій ПФУ зажадав від Київського адміністративного апеляційного суду розгляду всіх справ по перерахунку пенсії. Отримали. Апеляційний суд відмовив мені. Пенсійний фонд перераховує мою пенсію на старий лад - виходячи з середньої за 2007 рік. Рішення першого суду (щодо розрахунку пенсії на підставі середньої за 2008 рік) ігнорується.
Результат - моя пенсія зменшується на 800 грн.

Звичайно, мене ніхто не попередив про рішення апеляційного суду; ніхто не попередив про можливе зменшення пенсії. Дізнався про це де-факто, отримавши незрозуміло малу суму.

Питання - чи можна щось зробити? Чи є прийом проти лому? Що треба зробити? Як боротися?
Наперед вдячний за поради.

Пункт 3: не зрозуміла швидкість КААС, може ПФ подавав апеляцію раніше?
Рішення першого суду не оскаржувалось :?:

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator:
Рішення першого суду (перерахунок в 2009 року) оскаржувалось в апеляції. В березні 2011 року рішення на мою користь. Прийшло мені поштою.
Що стосується другого суду (перегляд пенсії в 2011 році) - так само чекав, що поштою прийде рішення з апеляційного адміністративного суду. Але тепер їх пересилають за місцем першого суду...Кажуть, що він відбувся в 2012 році, але цього не може бути. Може й так.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Likvidator:
Рішення першого суду (перерахунок в 2009 року) оскаржувалось в апеляції. В березні 2011 року рішення на мою користь. Прийшло мені поштою.
1.Вимагайте виконання рішення апеляційної інстанції у порядку контролю(ст. 267 КАС України).
Якщо воно обмежене певним строком-можно просить суд ухвалення додаткового рішення, у порядку ст.168 КАС України,на підставі того,що виплата пенсії не може бути обмежена певним строком

Стаття 168. Додаткове судове рішення

1. Суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо:

1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;

2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;

У вашому випадку зменшення пенсії може бути законним виключно при наявності рішення суду про поворот виконання першого судового рішення:
Стаття 265. Поворот виконання судових рішень

1. Питання про поворот виконання судового рішення вирішує суд апеляційної чи касаційної інстанції, якщо, скасувавши судове рішення (визнавши його нечинним або таким, що втратило законну силу), він закриває провадження у справі, залишає позовну заяву без розгляду або відмовляє у задоволенні адміністративного позову чи задовольняє позовні вимоги у меншому розмірі.

{Частина перша статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2453-VI від 07.07.2010}

2. У випадках, встановлених частиною першою цієї статті, суд, ухвалюючи нове судове рішення, повинен зобов'язати позивача повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим судовим рішенням або визначити інший спосіб і порядок здійснення повороту виконання.

3. Якщо питання про поворот виконання судового рішення не було вирішене судом апеляційної чи касаційної інстанції, заява відповідача про поворот виконання розглядається адміністративним судом, у якому знаходиться справа. Заяву про поворот виконання може бути подано протягом одного року з дня виникнення підстав для повороту виконання.

4. За подання заяви про поворот виконання судовий збір не сплачується.

5. Суд розглядає заяву про поворот виконання у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, і постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено у загальному порядку. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Стаття 266. Особливості повороту виконання в окремих категоріях адміністративних справ

1. Поворот виконання постанови про відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, постанови про присудження виплати пенсій чи інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, а також постанови про присудження виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання у відносинах публічної служби допускається, якщо скасована постанова була обґрунтована на повідомлених позивачем завідомо неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах.

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator: Тут все якось інакше. Перший суд (визнали перерахунок в 2009 році по 2007 року незаконним - наказали перерахувати по середній зарплаті 2008 року) і апеляція - все нормально. На моєму боці. С того часу і отримував пенсію.
А апеляція на другий суд визнала перерахунок в 2010 році по 2007 року правильною. От ПФУ і хоче виконати рішення останнього апеляційного суду по перерахунку в 2010 року. І повертається до середньої зарплати 2007 рока.
Мені здається, що мені треба звернутись до ПФУ з заявою про відмову від перерахунку 2010 року, оскільки він приводить до зменшення розміру нарахованої мені пенсії.
Як Ви вважаєте - може пройти такий крок? Я ж наче маю право відмовитись від перерахунку, якщо результат незадовільний (на 800 грн. менше!)?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Likvidator: Тут все якось інакше. Перший суд (визнали перерахунок в 2009 році по 2007 року незаконним - наказали перерахувати по середній зарплаті 2008 року) і апеляція - все нормально. На моєму боці. С того часу і отримував пенсію.
А апеляція на другий суд визнала перерахунок в 2010 році по 2007 року правильною. От ПФУ і хоче виконати рішення останнього апеляційного суду по перерахунку в 2010 року. І повертається до середньої зарплати 2007 рока.
Мені здається, що мені треба звернутись до ПФУ з заявою про відмову від перерахунку 2010 року, оскільки він приводить до зменшення розміру нарахованої мені пенсії.
Як Ви вважаєте - може пройти такий крок? Я ж наче маю право відмовитись від перерахунку, якщо результат незадовільний (на 800 грн. менше!)?
Пробуйте,але на мій погляд усім УПФУ ще Тігіпком та Азаровим було наказано будь якими способами зменшувати пенсійні виплати,а не навпаки. На жаль ця вказівка актуальна і на цей час.

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator писал(а):
Пробуйте,але на мій погляд усім УПФУ ще Тігіпком та Азаровим було наказано будь якими способами зменшувати пенсійні виплати,а не навпаки. На жаль ця вказівка актуальна і на цей час.


Уважно прочитав діючу редакцію закона 1058.
"4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія."

Якщо тупо виконувати її, то при кожному перерахунку пенсії треба повертатись до року призначення пенсії. В моєму випадку - до 2003 року. І, відповідно, не приймати до уваги перерахунок пенсій 2008 року (Уряд Тимошенко переобчислив всім по середній зарплаті за 2007 рік, так зване осучаснення пенсій).

Цю тему, мабуть, вже обговорювали на сайті - але мені не вдалось знайти. Чи не можете допомогти?
Це ж золоте дно - можна урізати пенсії десяткам, якщо не сотням тисяч працюючих пенсіонерів!!! :evil:

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Likvidator писал(а):
Пробуйте,але на мій погляд усім УПФУ ще Тігіпком та Азаровим було наказано будь якими способами зменшувати пенсійні виплати,а не навпаки. На жаль ця вказівка актуальна і на цей час.


Уважно прочитав діючу редакцію закона 1058.
"4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Якщо тупо виконувати її, то при кожному перерахунку пенсії треба повертатись до року призначення пенсії. В моєму випадку - до 2003 року. І, відповідно, не приймати до уваги перерахунок пенсій 2008 року (Уряд Тимошенко переобчислив всім по середній зарплаті за 2007 рік, так зване осучаснення пенсій).

Цю тему, мабуть, вже обговорювали на сайті - але мені не вдалось знайти. Чи не можете допомогти?
Це ж золоте дно - можна урізати пенсії десяткам, якщо не сотням тисяч працюючих пенсіонерів!!! :evil:

Ви не звернули увагу на абзац другий частини 4 статті 42:
4....
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Таким чином ,є 2 варіанти перерахунку:
1.Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія." (По умовчанню працюючого пенсіонера)
2.Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.(За бажанням працюючого пенсіонера)
З логіки законодавця,який поважає бажання пенсіонера,виходить,що у варіантах 1,2 використовується різна Зп.
Прообуємо визначити що таке: заробітна плата (доход), з якої обчислена пенсія." . З закону слідує:
частина перша статті 40 цього закону писал(а):
1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв....
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

що у варіанті 1 використовується Зп за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
З статті 41 закону
Стаття 41. Виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії
До заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:
1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;( Пункт 1 статті 41 в редакції Закону N 2464-VI від 08.07.2010 )
слідує,що заробітна плата (доход) для обчислення пенсії (Зп) повинна включати також заробітки,одержані після 08.07.2010, а не виключно заробітки,обмежені 2007 роком. :nono:
Таким чином- варіант 1 -це перерахунок по стажу і заробітку , визначеному з застосуванням Зс (за 3 попередні роки), а варіант 2 - перерахунок виключно по стажу (по бажанню пенсіонера,який хоче залишити попередню Зп,розраховану,у тому числі і з застосуванням Зс(2007)) :idea:

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator писал(а):
Таким чином- варіант 1 -це перерахунок по стажу і заробітку , визначеному з застосуванням Зс (за 3 попередні роки), а варіант 2 - перерахунок виключно по стажу (по бажанню пенсіонера,який хоче залишити попередню Зп,розраховану,у тому числі і з застосуванням Зс(2007)) :idea:


Я зараз намагаюсь аикористати цю колізію. Написав таку заяву в ПФУ:
моя Заява в ПФУ писал(а):
Начальнику управління Пенсійного Фонду України в ХХХХХХХХХ районі м. ХХХХХХ.
Особа_1 , ,, пенсійне посвідчення серія ХХ №ХХХХХ, що мешкає за адресою ____, вул.. __________, паспорт ХХ ХХХХХХ виданий _______ р. ___________________


ЗАЯВА

26 березня 2014 року моя інспекторка повідомила, що з квітня 2014 року я отримуватиму пенсію за віком в зменшеному розмірі. Це, начебто, викликано рішенням Київського апеляційного адміністративного суду 12.01.2012 у справі №ХХХХХХ/11, який скасував Постанову ХХХХХХХХХ районного суду м. ХХХХ від 22.04.2011 року. Нагадаю, що в тій справі я вимагав перерахунку пенсії по ст. 40, 42 закону 1058 за стажем і зарплатою, з урахуванням показника середньої зарплати по Україні за 2010 рік.
Згідно з законом 1058 пенсіонер має право обирати метод, за яким обчислюється пенсія – за стажем і зарплатою, або тільки за стажем. Розрахунок за стажем і зарплатою, виконаний відповідно до рішення апеляційного суду у справі ХХХХХХ, призвів до зменшення розміру моєї пенсії. Це й зрозуміло – мої заробітки різко впали, коефіцієнт зарплати зменшується. Вік, нічого не зробиш. Другий метод перерахунку – коли перерахунок базується на базових показниках попереднього розрахунку пенсії (попередній коефіцієнт зарплати, попередня середня зарплата по Україні), а змінюється за додаткові 24 місяці тільки стаж роботи і коефіцієнт трудового стажу. Це не повинно призвести до скорочення моєї пенсії.
Тому прошу Вас зробити перерахунок моєї пенсії станом на 1.01.2011 року ЛИШЕ ЗА СТАЖЕМ, виходячи з показників перерахунку пенсії в 2009 році. Вони встановлені згідно з Постановою Оболонського районного суду м. Києва у справі №УУУУУ/2009. Ухвалою Апеляційного суду у м. ХХХХХХ від 12.03.2011 року цю постанову залишено без змін, а апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в ХХХХХХ районі м. ХХХХХХ відхилено. Матеріали цих судів є в моїй пенсійній справі.
Крім того, при перерахунку прошу врахувати той факт, що я є чорнобильцем ІІ категорії, і на мене поширюється дія ст..51, 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідні матеріали (Постанова та Додаткова постанова ХХХХХХ суду у справі №ZZZZZ/2011; Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду у цій справі) передано Вам 12.03.2014 року.
Прошу надати мені в письмовому вигляді результати розрахунку виплаченої мені пенсії в березні 2014 року та пенсії в квітні 2014 року.

З повагою - ОСОБА_1

Від цих трьох судових справ (Х - 2011, поганий для мене перерахунок; У - гарний для мене перерахунок в 2009 році по середній за 2008 та Z - перерахунок за 51, 56 статтями Чорнобильського Закону) у них має закрутитися голова.
Думаю, прийдуть до мене додому і проситимуть допомогти розібратись в цьому павутинні :lol:
Поза жартами - за 3 роки, що я там не був, майже повністю змінились кадри. Від інспектора до начальника. Юристка - молода жінка, вдягнена не по зарплаті; вважає своєю роботою балачки по телефону. Від мене відмахувалась такими аргументами - У мене до обіду залишилось лише півгодини! Прийдіть в інший день!
Відчуття ще ті...

В принципі, я розглядаю ще один варіант. Якщо вони не погодяться (99%), то написати Заяву про повну відмову від перерахунку пенсії після 2009 року. Маю ж я право не перераховувати пенсію? Так, втрачу набутий в 2009-2013 роках стаж; надбавки, розраховані із зростанням мінімальної зарплати.
Але це все одно більше, ніж останній перерахунок!
Як Ваша думка - варто грати в цю гру?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Likvidator писал(а):
Таким чином- варіант 1 -це перерахунок по стажу і заробітку , визначеному з застосуванням Зс (за 3 попередні роки), а варіант 2 - перерахунок виключно по стажу (по бажанню пенсіонера,який хоче залишити попередню Зп,розраховану,у тому числі і з застосуванням Зс(2007)) :idea:


Я зараз намагаюсь аикористати цю колізію. Написав таку заяву в ПФУ:
моя Заява в ПФУ писал(а):
Начальнику управління Пенсійного Фонду України в ХХХХХХХХХ районі м. ХХХХХХ.
Особа_1 , ,, пенсійне посвідчення серія ХХ №ХХХХХ, що мешкає за адресою ____, вул.. __________, паспорт ХХ ХХХХХХ виданий _______ р. ___________________


ЗАЯВА


Згідно з законом 1058 пенсіонер має право обирати метод, за яким обчислюється пенсія – за стажем і зарплатою, або тільки за стажем.
Тому прошу Вас зробити перерахунок моєї пенсії станом на 1.01.2011 року ЛИШЕ ЗА СТАЖЕМ, виходячи з показників перерахунку пенсії в 2009 році. Вони встановлені згідно з Постановою Оболонського районного суду м. Києва у справі №УУУУУ/2009.

В принципі, я розглядаю ще один варіант. Якщо вони не погодяться (99%), то написати Заяву про повну відмову від перерахунку пенсії після 2009 року. Маю ж я право не перераховувати пенсію? Так, втрачу набутий в 2009-2013 роках стаж; надбавки, розраховані із зростанням мінімальної зарплати.
Але це все одно більше, ніж останній перерахунок!
Як Ваша думка - варто грати в цю гру?
На мою думку в ЗАЯВІ треба просити про обчислення а не про перерахунок,враховуючи практику ВАСУ:
термін «обчислення пенсії»у правовому розумінні тотожний терміну "призначення пенсії", а не перерахунку

tanja гость

Сообщения: 2
З висновків вс слідує, що військовослужбовцям, які отримували пенсію за вислугу років, потрібно призначати пенсію за віком з урахуванням нової середньої зп. Чи стосується це вчителів та лікарів, які отримували пенсію за вислугу?

Пред.

Вернуться в Суди та судочинство