Список форумов Загальна категорія Суди та судочинство Судова практика працюючих пенсіонерів

Судова практика працюючих пенсіонерів

Суди, підсудність, виконавче провадження. Судочинство.
slavan посетитель

Сообщения: 25
Откуда: Украина
Ася писал(а):
Вы упомянули ещё и о положительных решениях ВАСУ в этом вопросе. Не подскажите, где Вы их встречали? Я имею в виду именно пропуск сроков подачи апелляции. Мне пока встречались противоположные решения ВАСу. И ещё, каким образом статья 266 КАС может повлиять на пропуск сроков подачи апелляции? Или я чего-то не поняла?

Ищите в реестре судовых решений, в начале года я встречал. Статья 266 действительно не для вашего случая. Для вас
ст 186 КАСУ
"6. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала."
ст 189 КАСУ
2. Отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
slavan писал(а):
Ася писал(а):
Вы упомянули ещё и о положительных решениях ВАСУ в этом вопросе. Не подскажите, где Вы их встречали? Я имею в виду именно пропуск сроков подачи апелляции. Мне пока встречались противоположные решения ВАСу. И ещё, каким образом статья 266 КАС может повлиять на пропуск сроков подачи апелляции? Или я чего-то не поняла?

Ищите в реестре судовых решений, в начале года я встречал.

1 Пропуск срока апелляции
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16529330
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16541659
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16542515
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16947564
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16786223
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16947924
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16948003
"01" липня 2011 р. м. Київ К-14715/09
Суд апеляційної інстанції, постановляючи ухвалу від 17 березня 2009 року про залишення заяви управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Донецького окружного адміністративного суду від 18 листопада 2008 року без задоволення, а поданої апеляційної скарги –без розгляду, встановив наступне. Копія оскаржуваної постанови суду першої інстанції була отримана відповідачем 11 грудня 2008 року, про що зазначено ним у заяві про поновлення строку апеляційного оскарження. Проте апеляційна скарга (без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження) подана до суду першої інстанції згідно штампу вхідної кореспонденції суду 25 грудня 2008 року, тоді як останнім днем подання апеляційної скарги було 22 грудня 2008 року з урахуванням дати фактичного отримання оскаржуваної постанови суду першої інстанції. Тобто апеляційна скарга подана з пропущенням установленого строку апеляційного оскарження не лише з дня проголошення судового рішення та виготовлення його у повному обсязі (22 листопада 2008 року), але й з дня отримання копії оскаржуваної постанови суду першої інстанції. Інших причин, які могли би стати підставою для поновлення строку апеляційного оскарження судового рішення суду першої інстанції відповідачем не приведено.

Не наведено таких підстав і у доводах касаційної скарги.

Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення –без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій. Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

2.Пропуск сроков касации
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/14835146
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16493149
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15596015
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16496147
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/17312760
"19" липня 2011 р. м. Київ К/9991/41240/11
...
Управління Пенсійного фонду України в місті Алчевську Луганської області подало касаційну скаргу на постанову Алчевського міського суду Луганської області від 14 лютого 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року.

Одночасно звернулися до Вищого адміністративного суду України із заявою про поновлення строку на подання касаційної скарги по цій справі.

У заяві про поновлення строку на подання касаційної скарги зазначають, що строк пропущено з поважних причин –постанову апеляційного суду отримали із запізненням.

Вважаючи цю причину поважною, скаржник просив поновити строк на подання касаційної скарги.

Заява підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до положень частини 3 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України) касаційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою цієї статті, залишається без розгляду, якщо суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала касаційну скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Посилання скаржника на той факт, що постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року отримали із запізненням, не може бути взятим судом до уваги, оскільки це не підтверджено доказами, тобто з матеріалів поданої касаційної скарги не вбачається поважності причин пропуску строку для подання касаційної скарги.

Оскільки строк на подання касаційної скарги пропущено без поважних причин, то заяву про поновлення строку необхідно залишити без задоволення та касаційну скаргу без розгляду.

Розгляд справи проводиться в письмовому провадженні, оскільки скаржником не подано клопотання про розгляд заяви за його присутності.

Керуючись ст.ст. 212, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

у х в а л и л а :

Відмовити в задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України в місті Алчевську Луганської області про поновлення строку на подання касаційної скарги на постанову Алчевського міського суду Луганської області від 14 лютого 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року та залишити касаційну скаргу у даній справі без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий М.І. Смокович :good:

IrinaT гость

Сообщения: 5
Из Постановления Печерского суда г.Киева:
"Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
ОСОБА_1 не надала належних та допустимих доказів, в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження неправомірності нарахування їй пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2007 рік при перерахунку пенсії у 2009 році.
За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 19, 22 Конституції України, ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 9, 11, 69-71, 86, 87, 90, 94, 97, 100, 102, 128, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, –
П О С Т А Н О В И В:
В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва про визнання бездіяльності протиправною та перерахунок пенсії – відмовити повністю."
Что делать дальше? Готовить апелляцию? Как?

Елена К гость

Сообщения: 3
Донецкий апелляционный суд уже вынес решение о продлении сроков апелляции УПФ района. Меня заранее предупредили и вызывали в суд. Правда, рот мы даже не успели открыть. «Мы» -это несколько человек, которых завели в зал заседаний и одновременно всем огласили одинаковое решение суда. Через какое-то время состоится суд непосредственно по апелляции УПФ. У меня вопрос - нам слово дадут там? И если дадут, я была бы очень благодарна, если бы вы подсказали какие аргументы главные привести в свою пользу – коротко, четко, ссылаясь на статьи законов. На форуме очень много написано, но иногда вы друг друга опровергаете. Хорошо, если бы эти тезисы изложил грамотный и опытный юрист.

viktoriay гость

Сообщения: 2
Здравствуйте, уважаемые. У меня муж шахтер, на пенсии с 2002 года, работает проходчиком. Нам по решению суда пересчитали пенсию в мае месяце, в июне получили компенсацию и новую пенсию, а вчера получили ПОСТАНОВУ с Донецкого апелляционного суда в пользу пенсионного фонда. Я позвонила в Луганск в независимый пенсионный фонд (вроде бы так называется) с целью воспользоваться услугами их адвоката, мне отказали, сославшись, что это бесперспективное дело, есть указание с Высшего апелляционного суда. Когда я спросила, как быть, если в семье одному пересчитали, другому отказали, мне ответили, что заберут у всех, что это только начало. Люди, что делать? Постанова
вступит в силу 28 августа, на День шахтера (прямо стеб какай-то). Я думаю, что надо как-то объединиться и действовать. Надо подключать прессу, чтобы был скандал. А вот как действовать в правовом поле, надеюсь, Вы мне подскажите. Могу отсканировать и выслать копии всех бумаг. И еще просматривается такой момент, кто "благодарил" пенсионный фонд непосредственно, пока апелляций не получал (знаю точно).

Надеюсь на помощь и совет. И на победу... :victory:
Последний раз редактировалось viktoriay 27-08-2011, 14:36, всего редактировалось 1 раз.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
IrinaT писал(а):
Из Постановления Печерского суда г.Киева:
"Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
ОСОБА_1 не надала належних та допустимих доказів, в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження неправомірності нарахування їй пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2007 рік при перерахунку пенсії у 2009 році.
За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Для начала жалуемся на нарушениеи судом процесуального права позивача ,який довів свої вимоги,з посиланням, наприклад на п.11 діючої ПКМУ № 530, а доказування правомірності- це обовязок УПФУ,согласно ч.2 ст.71 КАСУ:
2. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій
чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо
доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності
покладається на відповідача, якщо він заперечує проти
адміністративного позову.

Далее,формулируем "зеркальную" фразу апелляционной жалобы:
Відповідач не надав належних та допустимих доказів, які передбачені частиною 2 ст.71, в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження правомірності нарахування їй пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2007 рік при перерахунку пенсії у 2009 році.

Далее,при возможности:
1.Читаем випадки,встановлені статтею 72 цього Кодексу:
Стаття 72. Підстави для звільнення від доказування

1. Обставини, встановлені судовим рішенням в
адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало
законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких
беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці
обставини.

2. Находим рішення Печерського суду яке набрало законної сили(у якому бере участь той самий відповідач- Печерське УПФУ.(для начала
с тем(той) же судьей).
З. Добавляем,как аргумент доказательства в апеляцию

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
viktoriay писал(а):
Люди, что делать? Постанова
вступит в силу 28 августа, на День шахтера (прямо стеб какай-то). Я думаю, что надо как-то объединиться и действовать. Надо подключать прессу, чтобы был скандал.

26 серпня у Донецьку стартує «великий марш на Київ. Це буде марш шахтарів-інвалідів», - повідомив активіст.

Серед вимог шахтарів - індексація та своєчасна виплата надбавок до пенсії за втрату працездатності, повернення соціальних пільг і забезпечення безпеки роботи шахт. Але основна вимога - скасування пенсійної реформи.

«Найпотужніший тиск зараз чиниться на шахтарів, які збираються в Донбасі», - повідомив Шапін. Разом із тим активіст додав, що недавно будинок одного з ініціаторів маршу був підпалений. Також Шапін підкреслив, що «ступінь напруження» шахтарів дуже високий.
viktoriay писал(а):
А вот как действовать в правовом поле, надеюсь, Вы мне подскажите. Могу отсканировать и выслать копии всех бумаг. И еще просматривается такой момент, кто "благодарил" пенсионный фонд непосредственно, пока апелляций не получал (знаю точно).

Надеюсь на помощь и совет. И на победу... :victory:

Сложно бороться с "правовым полем",которое из Донбасса шахтерами было выдвинуто в Межигорье :evil:
Касация в ВАСУ, через несколько лет решение ВАСУ, далее ЕСПЧ.
Хватит "пороху" :?:

slavan посетитель

Сообщения: 25
Откуда: Украина
viktoriay писал(а):
Здравствуйте, уважаемые. У меня муж шахтер, на пенсии с 2002 года, работает проходчиком. Нам по решению суда пересчитали пенсию в мае месяце, в июне получили компенсацию и новую пенсию, а вчера получили ПОСТАНОВУ с Донецкого апелляционного суда в пользу пенсионного фонда. Я позвонила в Луганск в независимый пенсионный фонд (вроде бы так называется) с целью воспользоваться услугами их адвоката, мне отказали, сославшись, что это бесперспективное дело, есть указание с Высшего апелляционного суда. Когда я спросила, как быть, если в семье одному пересчитали, другому отказали, мне ответили, что заберут у всех, что это только начало. Люди, что делать?

После 1-го неполучения (уменьшения) уже назначенной пенсии нужно опять подавать в суд с посылеой на статью, запрещающую это делать, а также на статью 266 КАСУ ( Поворот виконання) Или на майдан!!!

viktoriay гость

Сообщения: 2
Спасибо большое за ответ. Мне так кажется, что это просто предвыборный трюк. Забери у человека, а потом это же через время оттдай, и он будет рад "благодетелям", и смотри опять на выборах за тебя проголосует. Согласна уже и на майдан!!!!

В понедельник пойдем все-таки к юристу, начнем с жалобы, чтобы время не потерять, а потом по мере поступления проблем. :victory:

IrinaT гость

Сообщения: 5
Спасибо, Likvidator! Я на пенсии с 2005 года. В 2011 году у меня уже 3-й перерасчет. А суд принял решение отклонить позов на том основании, что, «за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд вважає, що при перерахунку пенсії позивачеві застосуванню підлягають ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а не наведена Постанова Кабінету Міністрів України. . . Таким чином, відповідач, застосовуючи під час перерахунку пенсії позивача у 2011 році показника заробітної плати в середньому на одну особу за 2007 рік діяв в межах наданих йому повноважень, відповідно до норм чинного законодавства.». Но мне же пересчитали пенсию именно по Постанове. Вопросы:
1. Имею ли я право отправить в суд сначала заяву про апеляційне оскарження». К этому заявлению я ничего не прикладываю и никакого судового сбора?
2. Где найти юриста, специализирующегося на перерасчетах пенсии, чтоб он составил аппеляцию?

Зоя2011 гость

Сообщения: 2
slavan писал(а):
Likvidator писал(а):
slavan писал(а):
Зоя2011 писал(а):
в пенсионный сдала решение суда и копию исполнительного листа

Серъезная ваша ошибка. Исполнительный лист сдается в исполнительную службу для открытия виконавчого провадження.
А причем здесь копия исполнительного листа :?:
Оригинал исполнительного листа можно сдать в исполнительную службу
вместе с заявлением о открытии исполнительного производства в течении 1 года с момента его выдачи-до 11.05.2012 года(не зависимо от решения 2-й инстанции) :idea:

Во первых, насколько я понял,Зоя2011 в исполнительную службу вообще не обращалась.
А во вторых, скорое обращение в исполнительну. службу подталкивает ПФ, быстрее сделать клиенту перерасчёт, так как он (ПФ) начинает платить серьезные штрафы.Затягивание времени на 1 год здесь неуместно. И Зоя2011 на этом попалась. Пересчмтав ей пенсию до 19.07.11, у ПФ исчез бы мотив апеляции
Спасибо за ответы.Когда получила исполнительный лист я сначала обратилась в исполнительную службу,мне сказали,что быстрее будет перерасчет если вы сами обратитесь в пенсионный,и если через некоторое время они в добровольном порядке не исполнят решение суда,тогда в течение срока ,т.е. до 11.04.2012года обращаетесь в исполнительную службу.Да я попалась,но разве можно было предвидеть такое решение нашего "правосудия"!!!Теперь конечно выход один: 1.Срочно сдать исп.лист в исп.службу.2.Вряд ли удастся добыть апеляционную жалобу ПФ и Ухвалу апеляц.суда,т.к.документы из апеляционного суда возвратятся в городоской суд не скоро,с этим вопросом суды затягивают,а срок подачи кассационной жалобы скоро истекает.
бухгалтер

Лука19

viktoriay писал(а):
... Мне так кажется, что это просто предвыборный трюк. Забери у человека, а потом это же через время оттдай, и он будет рад "благодетелям", и смотри опять на выборах за тебя проголосует. Согласна уже и на майдан!!!!

В понедельник пойдем все-таки к юристу, начнем с жалобы, чтобы время не потерять, а потом по мере поступления проблем. :victory:


Предвыборный трюк это когда перед выборами дали,а после выборов забрали. А когда перед выборами забрали - это что то другое. Теперь никакого "популизьма" уже не будет. Настало время "непопулярных реформ".

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
IrinaT писал(а):
Я на пенсии с 2005 года. В 2011 году у меня уже 3-й перерасчет. А суд принял решение отклонить позов на том основании, что, «за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд вважає, що при перерахунку пенсії позивачеві застосуванню підлягають ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а не наведена Постанова Кабінету Міністрів України. . . Таким чином, відповідач, застосовуючи під час перерахунку пенсії позивача у 2011 році показника заробітної плати в середньому на одну особу за 2007 рік діяв в межах наданих йому повноважень, відповідно до норм чинного законодавства.». Но мне же пересчитали пенсию именно по Постанове.
Я,на Вашем месте,вместе с апеляционной скаргой подал бы в местный суд
Заяву про роз’ясненя рішення суду:
Прошу роз’яснити,якщо мені була призначена пенсія в 2005 році,
яку Зс потрібно застосовувати при коригуванні розміру пенсії згідно діючої Постанови Правління ПФУ від 01.02.2008 N №4-4 при визначенні заробітної плати (доходу)
застрахованої особи за період стажу по 2010 рік включно для обчисленні розміру перерахованої в 2011році пенсії :Зс(2010),Зс(2004),чи Зс (2007)?
Якщо Зс(2004) то на якій підставі пенсія при додаванні 2 років страхового стажу в 2011році зменшується :?:
1.2. Порядок визначає механізм розрахунку показників
заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії за місяць та за
рік.
Порядком визначено:
показник заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії за
місяць використовується для розрахунку індивідуального коефіцієнту
заробітної плати (доходу) застрахованої особи;
показник заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії за
рік використовується для визначення заробітної плати (доходу)
застрахованої особи для обчислення пенсії, скоригованої згідно з
частиною другою статті 40 Закону
( 1058-15 ).


Якщо Зс(2007)- то на підставі якої редакції та якої статті ЗУ 1058-15 ? :?:

IrinaT писал(а):
Вопросы:
1. Имею ли я право отправить в суд сначала заяву про апеляційне оскарження». К этому заявлению я ничего не прикладываю и никакого судового сбора?
Заявы отменены.Через канцелярию суда 1 инстанции подаете Апеляційну скаргу ,адресованную в аппеляционный суд.Копию Апеляційної скарги ,при желании,отправляете по почте в адрес апп.суда.
1грн.70 коп. судовой сбор.
КАСУ писал(а):
Стаття 186. Порядок і строки апеляційного оскарження

1. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду
апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив
оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно
надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

2. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції
подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі
застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а
також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна
скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії

Один судья - три "закона" при правильном Кодексе:
Щодо застосування Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року № 530 при перерахунку пенсій, то згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі невідповідності нормативно – правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд вважає, що при перерахунку пенсії позивачеві застосуванню підлягають ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а не наведена Постанова Кабінету Міністрів України, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
Таким чином, дії відповідача щодо застосування показника заробітної плати в середньому на одну особу за 2007 рік при перерахунку пенсії позивача у 2010 році є протиправними.

Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва не надало належних та допустимих доказів, в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження правомірності нарахування пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2007 рік(не по письму ВАСУ) при перерахунку пенсії у 2010 році.

...позивач зазначає, що він перебуває на обліку як пенсіонер в Управлінні ПФУ в Печерському районі м. Києва з 04.03.2009 року та продовжує працюватиНа підставі заяви ОСОБА_1 останній було зроблено перерахунок пенсії у 2011 році із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2008 рік в розмірі 1 573,99 грн. Точно по письму ВАСУ а не по ПКМУ №530 или совместному письму:!:
Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва не надало належних та допустимих доказів, в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження правомірності нарахування пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2008 :!: рік при перерахунку пенсії у 2011 році.
Крім того, суд звертає увагу, що визначений ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України строк, не є строком позовної давності. Дана стаття не визначає період за який може бути задоволено позовні вимоги. :good:
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, відповідно до ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року № 530, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2010 рік – 1 982,63 грн., з 01.04.2011 року з урахуванням проведених виплат та виплачувати до настання обставин, які передбачають підстави для здійснення нового перерахунку.

ОСОБА_1 не надала належних та допустимих доказів, :unknown: в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження неправомірності нарахування їй пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2007 рік при перерахунку пенсії у 2010 році.

ОСОБА_1 не надав належних та допустимих доказів, в розумінні ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження неправомірності нарахування йому пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу по України за 2007(не по письму ВАСУ :unknown: ) рік при перерахунку пенсії у 2011 році. :unknown:
Отже, починаючи з 28.05.2008 року, діють два нормативно-правові акти – Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530, які регулюють спірні правовідносини.

При цьому, умови перерахунку пенсії, визначені пп. 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України, не відповідають умовам, викладеним в ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-ІV.

Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд вважає, що при перерахунку пенсії позивачеві застосуванню підлягають ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а не наведена Постанова Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.


Таким чином, відповідач, застосовуючи під час перерахунку пенсії позивача у 2011 році показника заробітної плати в середньому на одну особу за 2007 рік(не по письму ВАСУ :unknown: ) діяв в межах наданих йому повноважень, відповідно до норм чинного законодавства.

Отсюда,можно сделать вывод,что
письмо ВАСУ однозначно нельзя распространять на пенсионеров,вышедших на пенсию до 22.05.2008 :?: :roll: :?:

Сообщение 30-08-2011, 09:33
IrinaT гость

Сообщения: 5
Спасибо Likvidator! Я это все понимаю, осталось грамотно изложить в апелляции. У меня первый суд от 10/06/11 по пересчету в 2009 году в том же Печерском суде, судья Соколов положительный и со ссылкой на ЕС. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16398310. ПФ подал апелляцию 30/06/11 и что с ней делается сейчас я не знаю.

Сообщение 30-08-2011, 16:22
IrinaT гость

Сообщения: 5
Добрый вечер, Likvidator! Пытаюсь составить заяву про розяснення, как Вы посоветовали. Связь Закона 1058 и Постанови ПФУ №4-4 улавливаю смутно. Но мне кажется, что я должна сокращать как Зсп (за год), а не Зс (месяц), согласно Постанови 4-4? Спасибо

Сообщение 30-08-2011, 17:24
пенсионерка посетитель

Сообщения: 29
Откуда: Мариуполь
IrinaT писал(а):
Спасибо Likvidator! Я это все понимаю, осталось грамотно изложить в апелляции. У меня первый суд от 10/06/11 по пересчету в 2009 году в том же Печерском суде, судья Соколов положительный и со ссылкой на ЕС. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16398310. ПФ подал апелляцию 30/06/11 и что с ней делается сейчас я не знаю.

К сожалению у меня ссылка не открылась :sad2:

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
пенсионерка писал(а):
IrinaT писал(а):
Спасибо Likvidator! Я это все понимаю, осталось грамотно изложить в апелляции. У меня первый суд от 10/06/11 по пересчету в 2009 году в том же Печерском суде, судья Соколов положительный и со ссылкой на ЕС. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16398310. ПФ подал апелляцию 30/06/11 и что с ней делается сейчас я не знаю.

К сожалению у меня ссылка не открылась :sad2:
Скопируйте адрес ссылки без точки в конце и откройте в отдельном окне

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
IrinaT писал(а):
Пытаюсь составить заяву про розяснення, как Вы посоветовали. Связь Закона 1058 и Постанови ПФУ №4-4 улавливаю смутно. Но мне кажется, что я должна сокращать как Зсп (за год), а не Зс (месяц), согласно Постанови 4-4?

Пробуем уловить связь "буквами" закона и подзаконных НПА
1.Попередня(до 22.05.2008) редакція ЗУ 1058 не визначала і не визначає порядок визначення Зс:
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

Н А К А З

31.12.2003 N 472/352/398
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2004 р.
за N 85/8684
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 27/23/34 від 01.02.2008 )
Про затвердження Тимчасової методики визначення показників середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки, для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. N 1783 "Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Тимчасову методику визначення показників середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки, для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Методика), що додається.

2."Неконституционная" редакция ЗУ 1058 передала право визначення Зс ПФУ:
не Конституционная часть ст.40 ст.ЗУ 1058-15 писал(а):
Порядок визначення показників зазначеної
заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за
погодженням з центральними органами виконавчої влади у галузях
статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів;

3.С 22.05.2008 Зс скасована- В конституционном ЗУ 1058 нет никаких указаний,о том кто и в каком порядке должен считать Зс.
4.28.05.2008 этот казус устранен КМУ:
Действующая часть ПКМУ № 530 писал(а):
11. Установити, що:
Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з Державним комітетом статистики, Міністерством економіки, Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством фінансів;

5.После 28.05.2008. другого порядка,чем этот


Про затвердження Порядку визначення показників
середньої заробітної плати (доходу) в середньому
на одну застраховану особу в цілому по Україні,
з якої сплачено страхові внески та яка відповідно
до Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування" враховується
для обчислення пенсії
Відповідно до статті 40 Закону України "Про
загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 )
(із змінами), пункту 12 Положення про Пенсійний фонд України,
затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007
N 1261 ( 1261-2007-п ), правління Пенсійного фонду України
П О С Т А Н О В Л Я Є:

1. Затвердити Порядок визначення показників середньої
заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу
в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка
відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне
пенсійне страхування" враховується для обчислення пенсії, що
додається.
не существует :nono:

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
IrinaT писал(а):
С У меня первый суд от 10/06/11 по пересчету в 2009 году в том же Печерском суде, судья Соколов положительный и со ссылкой на ЕС. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16398310 ПФ подал апелляцию 30/06/11 и что с ней делается сейчас я не знаю.

Соколов с Кухарем уже не ссылаются не только на Европу,но и на Законы Украины
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/17844425
П ОС Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 серпня 2011 року Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючий – суддя Соколов О. М. ,

при секретарі – Кухар Н. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії.

Керуючись ст. 160 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О. М. Соколов

КАС України писал(а):
Стаття 160. Порядок ухвалення судових рішень, їх форма

1. Суд приймає постанову іменем України негайно після
закінчення судового розгляду.

2. Постанова приймається, складається і підписується в
нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Стаття 254. Набрання судовим рішенням законної сили

1. Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не
встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення
строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом,
якщо таку скаргу не було подано.
Попробуйте оспорить такую постанову :unknown:

slavan посетитель

Сообщения: 25
Откуда: Украина
Likvidator писал(а):
Cоколов с Кухарем уже не ссылаются не только на Европу,но и на Законы Украины

Likvidator, как ты считаешь, вот такая практика судей-оборотней может являться причиной обращения в ЕСПЧ, т.е. при обращении, можно делать упор на неодинаковость применения одних и тех же норм закона в аналогичных делах? И еще. Для обращения В ЕСПЧ после отказа ВАСУ подача в Верховный суд обязательна? Или можно сразу с ВАСУ подавать в ЕСПЧ? Чувствую, с нашими подкаблучными судами, только обращение в ЕСПЧ имеет перспективу.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
slavan писал(а):
Likvidator писал(а):
Cоколов с Кухарем уже не ссылаются не только на Европу,но и на Законы Украины

Likvidator, как ты считаешь, вот такая практика судей-оборотней может являться причиной обращения в ЕСПЧ.
Может ,но до возможного рассмотрения в ЕСПЧ банда с нашими пенсиями убежит из страны :evil:
«
Если в 1998 г. от Украины поступило 214 заявлений, то в 99-м – 431, а по состоянию на 30 апреля 2011 г. их уже 10 950. Мы занимаем пятое место по количеству заявлений в ЕСПЧ. При этом имеем все шансы опередить Италию, от которой отстаем всего на 700 заявлений».

http://sug.kiev.ua/articles.php?id_article=3203

IrinaT гость

Сообщения: 5
Спасибо, Likvidator, за разъяснения по Зс.
Консультировалась с юристом, специализирующимся на пенсионных делах, бывшем сотруднике высших судов, по апелляции об отказе в перерасчете. Она предложила мне переждать действие письма ВАС и в конце года снова подать позов с другими юридическими закорючками.

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3879
Откуда: Запоріжжя
IrinaT писал(а):
переждать действие письма ВАС

Разве у этого письма есть "срок годности"???
Moderator

atnest активист

Сообщения: 561
Откуда: Odessa
Можно токо надеяться на его отзів...

Ася участник

Сообщения: 213
Откуда: Киев
atnest писал(а):
Можно токо надеяться на его отзів...


А кто ж его отзовёт? Это я вспомнила классику: "Кто ж его посадит, он же памятник"(с).
Вы ещё верите в сказки, я вам завидую...

Пред.След.

Вернуться в Суди та судочинство

cron