Список форумов Проблеми чорнобильців Різне - спілкування, пошуки, гумор Мысли вслух

Мысли вслух

Спілкування чорнобильців з різнобічних питань
Сообщение 06-07-2014, 15:02
lyezan активист

Сообщения: 1598
Откуда: Україна Славутич
Radcha писал(а):
Есть еще на спутнике канал Белсат, где жизнь Беларуси без парада. Когда все хорошо парады не устраивают -зачем и для кого ? Хочу жизни без парада :)

"Тарелки" у меня нет, да и не к чему она мне, жизнь там могу видеть своими глазами, т.к. Белоруссия от нас через реку Днепр и живём мы в пограничной зоне... даже при проезде наших специалистов для работы на ЧАЭС необходимо пересекать дважды их государственную границу :mda: ... практически очень много наших жителей имеют родственников там, а многие ездят электричкой туда за товарами, а они к нам...
Не так часто бывают годовщины освобождения страны от оккупантов, но главное у них там, что они нас и не спрашивают, нравятся их парады нам или нет... живут без войны, работают... и не поучают никого, как жить нужно... мол живите и не мешайте другим жить... Нам, видать, ещё долго будет не до парадов... хотя кое-кто и обещал это чуть ли не завтра...
Сегодня хорошо, а будет ещё хуже.

Сообщение 06-07-2014, 15:18
argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1032
Откуда: Київ
Набрав у пошуковику одне-єдине слово - однозначна відповідь з академічного видання:

http://sum.in.ua/s/urodyny

Там же згадано цього добродія, можливо він західняк? :
При народженні: Павло Михайлович Губенко
"Псевдоніми, криптоніми: Остап Вишня
Дата народження: 1 (13) листопада 1889
Місце народження: хутір Чечва, неподалік містечка Грунь на Полтавщині
Дата смерті: 28 вересня 1956 (66 років)
Місце смерті: Київ
Національність: українець
Громадянство: УНР, після 1921 - УСРР
Мова творів: українська
Рід діяльності: прозаїк
Жанр: оповідання, гумореска, усмішка"

Пробіли у освіті можна виправляти і після 72-х, а вчитися, так взагалі, ніколи не пізно!
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

Сообщение 06-07-2014, 16:08
lyezan активист

Сообщения: 1598
Откуда: Україна Славутич
argon писал(а):
Набрав у пошуковику одне-єдине слово - однозначна відповідь з академічного видання:
http://sum.in.ua/s/urodyny
Пробіли у освіті можна виправляти і після 72-х, а вчитися, так взагалі, ніколи не пізно!

Не отрицаю, что "век живи и век учись"... это я и без помощи "благодетелей" знаю, но... видимо до них так и не доходит, что "державна мова" нормируется какими-то нормами и правилами, а так же "словарным запасом" не только для бытового употребления, но и официальных документов в различных отраслях как гуманитарного, так и технического, юридического, медицинского и других направлений. Для этого существуют утверждённые нормативы, на которых зиждется вся "державна мова"...
Ведь законом о "Про засади державної мовної політики" чётко определено, что:
державна мова - закріплена законодавством мова, вживання якої обов'язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв'язку та інформатики тощо;...

4. Норми української мови встановлюються у словниках української мови та українському правописі. Порядок затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов'язкових довідкових посібників при використанні української мови, а також порядок офіційного видання цих довідників визначаються Кабінетом Міністрів України. Держава сприяє використанню нормативної форми української мови в засобах масової інформації, інших публічних сферах...

Вот тогда мы и будем говорить на "державній мові" только, когда именно это слово "уродини" будет в словаре украинского языка, утверждённого Кабмином Украины...
Здесь на форуме есть бОльшой специалист по поисковым системам, приглашаю его помочь в поиске вышеуказанного слова или фразеологического сочетания слова в поздравлении, но с обязательным указанием на официальное утверждение КМУ...
(ссылаться на академические издания от царя Гороха не советую, Закон он и в Африке закон) :mrgreen:
Сегодня хорошо, а будет ещё хуже.

Сообщение 06-07-2014, 16:54
konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
на официальное утверждение КМУ

На жаль, Леонід Васильович, в цьому Вам ніхто не допоможе. Розпочали переписувати цей словник під Азарова і зайшли в такі хащі, що дотепер вийти не можуть. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Дивна ви людина. Миколу Яновича завжди розуміли, а ось слово уродини Вас так зачепило.
Дискусії із мовних питань між вченими тривають давно. Мова - це не є щось застигле, вона розвивається, як і все суспільство. Ми не маленька країна, різні регіони говорять ну ... трохи інакше. І нема в тому нічого поганого. Еталонною мовою мають говорити диктори. А всі інші вчитись і вчитись. Ось Ви ( і ще половина Верховної Ради) говорите російською, а заперечуєте право Кошулинського вжити бодай одне слово із місцевого діалекту. Ніби сьогодні це найбільша проблема в державі.

Сообщение 06-07-2014, 16:58
argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1032
Откуда: Київ
lyezan писал(а):
argon писал(а):
Набрав у пошуковику одне-єдине слово - однозначна відповідь з академічного видання:
http://sum.in.ua/s/urodyny
Пробіли у освіті можна виправляти і після 72-х, а вчитися, так взагалі, ніколи не пізно!



...Вот тогда мы и будем говорить на "державній мові" только, когда именно это слово "уродини" будет в словаре украинского языка, утверждённого Кабмином Украины...
Здесь на форуме есть бОльшой специалист по поисковым системам, приглашаю его помочь в поиске вышеуказанного слова или фразеологического сочетания слова в поздравлении, но с обязательным указанием на официальное утверждение КМУ...
(ссылаться на академические издания от царя Гороха не советую, Закон он и в Африке закон) :mrgreen:

Якось ми говорили тут про маразм, очевидно, він міцнішає. Може не займалися б самолікуванням, а відразу до лікаря?
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

Сообщение 06-07-2014, 17:29
koks активист

Сообщения: 1078
argon писал(а):
Пробіли у освіті можна виправляти і після 72-х, а вчитися, так взагалі, ніколи не пізно!

К чему этот менторский тон? Ни в одном словаре- переводчике нет поляцизма "уродини" или русизма "зично".
Треба знати і вживати справжню літературну українську мову :D

Сообщение 06-07-2014, 18:00
lyezan активист

Сообщения: 1598
Откуда: Україна Славутич
konchak писал(а):
на официальное утверждение КМУ

... А всі інші вчитись і вчитись. Ось Ви ( і ще половина Верховної Ради) говорите російською, а заперечуєте право Кошулинського вжити бодай одне слово із місцевого діалекту. Ніби сьогодні це найбільша проблема в державі.

Ярослав, я ж не сперечаюсь, що вчитись і вчитись... бо ще памятаю ці слова від відомого персонажу нашої історії, Ви мабуть його теж не забули... Відносно найбільшої проблеми... цієї проблеми раніше не було, доки деяким політикам дуже захотілося "українозувати" Україну на своє бачення... "мовним питанням".
Розумію, шо це питання не об'єднувальне, а навпаки роз'єднуюче..., але це ж не я в сесійній залі ВР репетував в 30 горлянок "Українською!!!" і пошти ледве не головою довбасив по інформаційним столам... Відносно Азарова... мені було соромно і прикро, що людина в такому віці вимушена була терпіти знущання від людей, яким можливо ще довго потрібно набиратися уму-розуму, щоб стати людьми і політиками...
Знаю, що зараз на мене буде вилита ціла діжка лайна, не всім на цьому форумі подобаються мої думки, вже маю поради медичного характеру від столичного "світоча"... у якого все зводиться до одного... "навіщо думати, коли є загальна думка і гасла "Геть!", "Ганьба!" і все інше, що на "Г"... :mrgreen:
Сегодня хорошо, а будет ещё хуже.

Сообщение 06-07-2014, 18:36
koks активист

Сообщения: 1078
Согласен!

Сообщение 06-07-2014, 19:26
mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4678
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
По сути разговора - на ЗУ очень неправильный укр. язык. Много русизмов перекрученных на украинский манер. Попадаются полонизмы. Местные жители разговаривают на замусоренном русизмами украинском языке. Правильную мову знают лишь отдельные люди накшталт преподоватилей вузов и подобной интеллигенции, но их меньшинство...
За диалект речи не идет - он особый и сразу выдает галычанина.
Смерть рашистским оккупантам!

Сообщение 06-07-2014, 19:45
koks активист

Сообщения: 1078
mekena писал(а):
По сути разговора - на ЗУ очень неправильный укр. язык. Много русизмов перекрученных на украинский манер. Попадаются полонизмы. Местные жители разговаривают на замусоренном русизмами украинском языке. Правильную мову знают лишь отдельные люди накшталт преподоватилей вузов и подобной интеллигенции, но их меньшинство...
За диалект речи не идет - он особый и сразу выдает галычанина.

Ну так пусть диалектируют на своих "узкопрофильных форумах", и не засырают настоящюю укр. мову :yes:

Сообщение 06-07-2014, 19:56
mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4678
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Нет, - пусть учат правильный укр. язык.
Смерть рашистским оккупантам!

Сообщение 06-07-2014, 20:11
koks активист

Сообщения: 1078
mekena писал(а):
Нет, - пусть учат правильный укр. язык.

100% :D

Сообщение 06-07-2014, 21:01
konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Абсолютна більшість наших дітей мову вчать - подивіться результати ЗНО. А окрім того вчать іноземні - англійську, німецьку, французьку, популярності набирають китайська, італійська, чеська. Жителі прикордонних районів майже поголовно можуть розмовитись польською, угорською, румунською, чеською - в залежності який сусід поруч, за кордоном. І в цьому нічого поганого нема. Знання мов рятує від деяких неприємних старечих хвороб - так стверджує лікар Ольга Богомолець. Зрештою, від знання мови ще ніхто не збіднів. Приємно почитати Міцкевича чи Шекспіра в оригіналі.
Володіння мовою, її чистота залежить від багатьох факторів - сім’ї, виховання, освіченості. Хвалитись, що розмовляю суржиком, бо мені так подобається? Чи вартує коментувати? такого потрібно соромитись.
А проти видобутку сланцевого газу воювали разом і в унісон комуністи і Свобода. Ось і тут дехто пробує розповідати різні небилиці, про фільми мосфільмівські з Інтернету. Між тим, в Канаді, де одне з найжорсткіших природоохоронних законодавств, приміром, в провінції Альберта щороку пробурюють понад 10 тисяч свердловин. І жодної аварії чи наслідків для довкілля. Не читайте сайтів .ru? в Росії конкуренція їхньому газу - дуже болюче питання. Навіть в Україні 1 м куб добутого газу приносить в середньому 2 грн чистого прибутку. А є й свердловини, де дебет обчислюється сотнями тисяч кубів. На Полтавщині є свердловина, котра видає 700 тис щодоби. Знайдуться гроші і на Свободу, і на комуністів. ;)

Сообщение 06-07-2014, 21:29
МАН Аватара пользователя
активист

Сообщения: 2237
Откуда: Dnipro
konchak писал(а):
Абсолютна більшість наших дітей мову вчать - подивіться результати ЗНО. А окрім того вчать іноземні - англійську, німецьку, французьку, популярності набирають китайська, італійська, чеська. Жителі прикордонних районів майже поголовно можуть розмовитись польською, угорською, румунською, чеською - в залежності який сусід поруч, за кордоном. І в цьому нічого поганого нема. Знання мов рятує від деяких неприємних старечих хвороб - так стверджує лікар Ольга Богомолець. Зрештою, від знання мови ще ніхто не збіднів. Приємно почитати Міцкевича чи Шекспіра в оригіналі.
Володіння мовою, її чистота залежить від багатьох факторів - сім’ї, виховання, освіченості. Хвалитись, що розмовляю суржиком, бо мені так подобається? Чи вартує коментувати? такого потрібно соромитись.
А проти видобутку сланцевого газу воювали разом і в унісон комуністи і Свобода. Ось і тут дехто пробує розповідати різні небилиці, про фільми мосфільмівські з Інтернету. Між тим, в Канаді, де одне з найжорсткіших природоохоронних законодавств, приміром, в провінції Альберта щороку пробурюють понад 10 тисяч свердловин. І жодної аварії чи наслідків для довкілля. Не читайте сайтів .ru? в Росії конкуренція їхньому газу - дуже болюче питання. Навіть в Україні 1 м куб добутого газу приносить в середньому 2 грн чистого прибутку. А є й свердловини, де дебет обчислюється сотнями тисяч кубів. На Полтавщині є свердловина, котра видає 700 тис щодоби. Знайдуться гроші і на Свободу, і на комуністів. ;)

Дійсно, знання мов та діалектів тільки збагачує людину. А то что в Донбассе требуют русский язык, так больше 50% даже нормально и его не знают, посмотрите на других сайтах как эти "русские донбасцы" пишут, стыдно читать иногда, хотя вроде бы в одно время учились, ну а за молодёжь и речи нет, даунбасцы(за редким исключением)!
Найсправедливіші закони не врятують від беззаконня, коли до влади приходять мерзотники.
( Е. Севрус)

Сообщение 06-07-2014, 21:46
Radcha активист

Сообщения: 1349
Откуда: Україна
argon писал(а):
Якось ми говорили тут про маразм, очевидно, він міцнішає. Може не займалися б самолікуванням, а відразу до лікаря?

Я не модер, потому просто выскажу свою мысль: в любой ситуации надо держать себя в руках. Тем более здесь уже далеко не дети собрались. Можно чувствовать антипатию- и это нормально, все мы разные. Но зачем унижать оппонента? Поймите правильно.

Сообщение 06-07-2014, 22:25
Radcha активист

Сообщения: 1349
Откуда: Україна
lyezan писал(а):
"державна мова" нормируется какими-то нормами и правилами, а так же "словарным запасом" не только для бытового употребления, но и официальных документов в различных отраслях как гуманитарного, так и технического, юридического, медицинского и других направлений. Для этого существуют утверждённые нормативы, на которых зиждется вся "державна мова"...
Ведь законом о "Про засади державної мовної політики" чётко определено, что:
державна мова - закріплена законодавством мова, вживання якої обов'язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв'язку та інформатики тощо;...

4. Норми української мови встановлюються у словниках української мови та українському правописі. Порядок затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов'язкових довідкових посібників при використанні української мови, а також порядок офіційного видання цих довідників визначаються Кабінетом Міністрів України. Держава сприяє використанню нормативної форми української мови в засобах масової інформації, інших публічних сферах...

Вот тогда мы и будем говорить на "державній мові" только, когда именно это слово "уродини" будет в словаре украинского языка, утверждённого Кабмином Украины...
Здесь на форуме есть бОльшой специалист по поисковым системам, приглашаю его помочь в поиске вышеуказанного слова или фразеологического сочетания слова в поздравлении, но с обязательным указанием на официальное утверждение КМУ...

В любом языке до 40% слов принятые извне, не может быть язык стерильным-иначе до сих пор жили бы по лесам в землянках. Если слово прочно входит в обиход-его и внесут в словари, и узаконят. Ведь как дико слышать украинское ВРОДЛИВИЙ русскому человеку при наличии в них УРОДЛИВЫЙ. Прямо противоположное значение. Всего одна буква. И очень много слов имеют эту одну букву в русском языке. Считаю украинизмами слова типа красива-я, умна-я ,дурна-я, богата-я, зелена-я, добра-я, весела-я, земляна-я, пряма-я, крива-я, небесна-я и множество других . Что некоторые добавляли, а не наоборот, указывает миграция *ТУДА *носителей украинского, и то , что если где в украинском уже есть Я, всеравно в русском добавили свое Я :) (например-синя-я и т.д) И ведь ничего, язык развивается. Так что примем и мы :)

Сообщение 06-07-2014, 23:24
Патриот Аватара пользователя
участник

Сообщения: 409
mekena писал(а):
Нет, - пусть учат правильный укр. язык.

А що таке правильна українська мова? Я Вам по секрету скажу літературна українська мова - це штучна мова, як іврит. На території де живуть ті які називають себе українцями маса діалектів. Поліщуки говорять на своїй мові, закарпатці - на своїй і т.д. І всі вони правильні.

Сообщение 07-07-2014, 06:20
argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1032
Откуда: Київ
Россия и российский террорист Гиркин приговорил мой родной Донецк

http://news.eizvestia.com/news_politics ... noj-doneck

"Донецк оккупирован военными формированиями гражданина другой страны. Гиркин вполне мог пощадить город и не заходить в него. Но он сделал выбор войти в Донецк и готовить его к долгой обороне. Все дальнейшие разрушения и трупы на его совести"
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

Сообщение 07-07-2014, 08:13
mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4678
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Патриот писал(а):
mekena писал(а):
Нет, - пусть учат правильный укр. язык.

А що таке правильна українська мова? Я Вам по секрету скажу літературна українська мова - це штучна мова, як іврит. На території де живуть ті які називають себе українцями маса діалектів. Поліщуки говорять на своїй мові, закарпатці - на своїй і т.д. І всі вони правильні.

Ну например, не міроприємства, а заходи, не слідуючий, а наступний, не в командіровку, а у відрядження і т.п.
Просто надо знать и учить, а не прикрываться різноматністю діалектів. Речь не о стариках, им особо учится было нЕкогда и нЕгде...
А неграмотной молодежи, выехавших из сел и бездельников, живущих в городах - куча.
Та же Забужко, например - послушайте как она говорит на мове - любо дорого слушать...
Смерть рашистским оккупантам!

Сообщение 07-07-2014, 08:26
Эфиоп Аватара пользователя
активист

Сообщения: 617
МАН писал(а):
Дійсно, знання мов та діалектів тільки збагачує людину. А то что в Донбассе требуют русский язык, так больше 50% даже нормально и его не знают, посмотрите на других сайтах как эти "русские донбасцы" пишут, стыдно читать иногда, хотя вроде бы в одно время учились, ну а за молодёжь и речи нет, даунбасцы(за редким исключением)!

В РФ тоже озаботились языком...

Мединский: Школьники должны меньше учить иностранные языки

Российские школьники должны меньше изучать иностранные языки, считает министр культуры Владимир Мединский. Как передает РБК, на заседании президентского совета по межнациональным отношениям глава Минкульта попросил Владимира Путина поручить Минобрнауки улучшить преподавание русского языка за счет сокращения часов на иностранные и региональные языки. "Если этого не сделать, то какая культура? Все наши усилия будут абсолютно бесполезны", - полагает министр.

"Мы довольно серьезно увеличили региональную составляющую и в языке, и в истории. Мы больше учим сейчас иностранные языки, и это тоже, конечно, правильно, но это не должно идти в ущерб изучению русского языка, нашей литературы и нашей общей, подчеркну, истории", - сказал министр. "Соотношение русского и регионального языков, содержание образования должно быть однозначно в пользу русского", - подчеркнул он.

На заседании президентского совета Путин заявил, что последние результаты единого госэкзамена - "повод вернуться к программам преподавания русского языка, требованиям к качеству работы преподавателей". В этом году Рособрнадзор снизил минимальный порог оценки ЕГЭ по русскому языку и математике с 36 до 24 баллов.
http://grani.ru/Culture/m.230776.html
Зачем смотреть вперёд, когда весь опыт сзади?...

Сообщение 07-07-2014, 08:35
Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Патриот писал(а):
mekena писал(а):
Нет, - пусть учат правильный укр. язык.

А що таке правильна українська мова? Я Вам по секрету скажу літературна українська мова - це штучна мова, як іврит. На території де живуть ті які називають себе українцями маса діалектів. Поліщуки говорять на своїй мові, закарпатці - на своїй і т.д. І всі вони правильні.

Для початку ,щоб "правильно думати вслух" треба визначити, якими поняттями("по секрету" та "без секрету") хто думає про мову та язык:
Поняття "національна мова" охоплює всі мовні засоби спілкування людей - літературну мову та діалекти
Діалект (від грец. ошіеккк - розмова, говір, наріччя)-це різновид національної мови, вживання якого обмежене територією чи соціальною групою людей. Відповідно розрізняють територіальні та соціальні діалекти.

Територіальний діалект є засобом спілкування людей, об'єднаних спільністю території, а також елементів матеріальної і духовної культури, і сторико-культурних традицій, самосвідомості Сукупність структурно близьких діалектів утворює наріччя, сукупність усіх наріч - діалектну мову, що є однією з двох основних форм (поряд з літературною) існування національної мови.

Основними наріччями української діалектної мови є:

Північне (східнополіський, середньополіський, західнополісь-кий діалекти).

Південно-східне (середньонаддніпрянський, слобожанський, степовий діалекти).

Південно-західне (лемківський, надсянський, закарпатський, покутсько-буковинський, гуцульський, бойківський, наддністрянський, волинський, подільський діалекти).

Територіальні діалекти в системі національної мови - це залишки попередніх мовних формувань, які часто фіксують ті зміни, що відбулися у фонетичній, граматичній, лексичній будові на певному історичному етапі розвитку. Саме вони лягли в основу і розвинулись у самостійну національну українську мову.
...Соціальний діалект - це відгалуження загальнонародної мови, вживане в середовищі окремих соціальних, професійних, вікових та інших груп населеннятобто має виразну корпоративно-групову форму його породження та існування. Соціально-професійна диференціація суспільства, а отже, і його мови залежить від розвитку продуктивних сил. Тому соціально-діалектні відмінності в межах національної мови зберігаються, на відміну від територіально-діалектних, які поступово нівелюються.

Серед різновидів соціальних діалектів звичайно виділяють професійні та групові жаргони, арго, різновиди утаємничених засобів спілкування.
Літературна мова - це унормована, загальноприйнята форма національної мови. Вона не протиставляється національній мові, бо, узагальнюючи засоби виразності загальнонародної мови і будучи найвищим досягненням культури мовлення народу, відіграє у складі національної провідну роль, виступає важливим чинником консолідації нації. Поділ мови на літературну та народну означає тільки те, що ми маємо, так би мовити, мову "сиру" і оброблену майстрами.

Першою пам'яткою, яка відбивала усі фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови, вважають Пересопницьке Євангеліє (1556-1561).
Історично в Україні існувало два типи літературної мови: словя-норуська як результат взаємодії старослов'янської (церковнослов'янської) і давньоруської книжної мови та староукраїнська, що розвинулася на основі книжної давньоруської мови і живого українського народного мовлення. Першу використовували переважно в конфесійній літературі, а другу, яку називали ще мова проста, руська, діалект руський, - у ділових та юридичних документах, літописах, полемічній і навіть релігійній літературі. Ця мова була державною не лише в

Україні, а й Литві та Молдовському князівстві. Про це свідчать грамоти ХІУ-ХУ ст., Литовський статут, у якому записано: "Л писар земьс-ки мает поруску литерами и словы рускими вси листы, выписы и по-звы писати, а не иншим языком и словы" За словами І. Огієнка, "мова вкраїнська зробилась тоді державною мовою, нею вчили по школах, нею вчили по церквах, нею суд вели і нашою мовою балакали тоді і вища старшина, і в королівськім палаці"

Староукраїнська мова довго перебувала під упливом давньоруської писемної традиції, яка затримувала відтворення фонетичних змін, появу нових українських слів. Значним був уплив також старослов'янської, польської, латинської, грецької, західноєвропейських мов, а з середини XVII ст. російської мови. Зразком такої староукраїнської мови є художні твори українського філософа, поета другої половини XVIII ст. Г. Сковороди, напр.:

Всякому городу нрав и права;

Всяка имьет свой ум голова;

Всякому сердцу своя есть любовь,

Всякому горлу свой есть вкус каков або

Будь славен вовЬк, о муже избрание, вольносты отче, герою Богдане!

Сообщение 07-07-2014, 08:55
Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
mekena писал(а):
По сути разговора - на ЗУ очень неправильный укр. язык.
C точки зрения жителя Донбасса :?: :mda:
поняття “національне” і “Донбас” протягом багатьох десятиліть вважалися несумісними і такий стан речей всіляко підтримувався та пропагувався владою.
Ситуація ускладнювалася тим, що на Донбас відправляли працювати арештантів, які ж, звичайно, не сприяли культурному розвитку регіону, до того ж “Донбас як магніт притягував різні кримінальні елементи та авантюристів. У післявоєнні роки кожний десятий житель м. Сталіно опинявся у тюрмі”

Сообщение 07-07-2014, 09:02
mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4678
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Likvidator писал(а):
mekena писал(а):
По сути разговора - на ЗУ очень неправильный укр. язык.
C точки зрения жителя Донбасса :?: :mda:

Причем здесь откуда житель? Я в ЗУ родился и прожил там 30 лет. У меня там куча родственников. На Донбассе их у меня нет... Хватит уже про "жителей". Надоело эти приговорки слушать, кто чей житель.
Смерть рашистским оккупантам!

Сообщение 07-07-2014, 13:13
dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3888
Откуда: Запоріжжя
Эфиоп писал(а):
В РФ тоже озаботились языком...

Мединский: Школьники должны меньше учить иностранные языки

Российские школьники должны меньше изучать иностранные языки...

Ха! Так русский язык больше чем наполовину состоит из нерусских слов.
Минкульта попросил Владимира Путина поручить Минобрнауки улучшить преподавание русского языка за счет сокращения часов на иностранные и региональные языки.
Изображение

Вот, замечательный монолог, по этому поводу:
Армен Джигарханян: Кто такие русские и от куда они взялись
Moderator

Сообщение 07-07-2014, 13:23
lyezan активист

Сообщения: 1598
Откуда: Україна Славутич
mekena писал(а):
...Просто надо знать и учить, а не прикрываться різноматністю діалектів. Речь не о стариках, им особо учится было нЕкогда и нЕгде...
А неграмотной молодежи, выехавших из сел и бездельников, живущих в городах - куча.
Та же Забужко, например - послушайте как она говорит на мове - любо дорого слушать...

Хорошо сказано... видимо у каждого есть свой идеал для удовольствия слушать українську мову, лично мне всегда нравилась (на слух) речь Бориса Ильича Олейника, чистый украинский язык... может даже кого-то и будет "карёжить" его принадлежность к компартии, но...
...Одинадцять років він очолював парторганізацію СП України і пишається тим, що за ці роки ніхто з його колег-письменників не був виключений з її лав і тим паче посаджений за грати...
http://www.pisni.org.ua/persons/315.html
Сегодня хорошо, а будет ещё хуже.

Пред.След.

Вернуться в Різне - спілкування, пошуки, гумор

cron