Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Иск на перерасчет пенсии по ст.50, 54 (ЗУ 796-XII)

Иск на перерасчет пенсии по ст.50, 54 (ЗУ 796-XII)

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
lyezan писал(а):
T4Teen писал(а):
...В ПФ говорили, что выплатят в сентябре, потом - в октябре, а вчера сказали, что пока не ждите - нету денег.

Денег нет, зато есть комиссии...
"СПІЛЬНУ МОВУ ЗНАЙТИ ЛЕГКО, ВАРТО ЗАХОТІТИ
Нещодавно в Київській обласній державній адміністрації відбулася зустріч А.Й.Присяжнюка з лідерами чорнобильських та афганських громадських організацій з усіх куточків Київщини: 25 районів та 12 міст обласного підпорядкування. ...
— Під час виборчих кампаній політики приймали популістські закони, а коштів на їхнє виконання у бюджеті не передбачали. У такий нехитрий спосіб вони підвищували собі рейтинги, завойовували голоси на виборах, а не переймалися проблемами нужденних. У результаті — люди всілякими способами намагалися «стати» пільговиками. Наразі майже кожен третій житель країни має право на пільги та соціальні гарантії. Для виконання всіх соціальних зобов’язань потрібні десятки мільярдів гривень. Я переконаний, те, що встановлено законом, потрібно виплачувати. Але, разом із тим, необхідно сплачувати кошти по зовнішнім запозиченням, які накопичилися за останні роки, — сказав А.Й.Присяжнюк...
...Після двогодинної дискусії учасники зустрічі прийняли рішення щодо створення відповідної комісії з питань пільгового забезпечення окремих категорій населення області,..." ъ
http://vasylkivrada.gov.ua/2011/10/07/1281/

Вот с вышеперечисленного списка и спрашивайте: "Где деньги, Зин?" (с) Вл.Высоцкий

Звичайна "говорильня", не більше. Проблему знову не вирішили, а "заболтали" ...
Тепер є так, все так не буде !

*Наталья*

Добрый день!
подскажите, как проверить , правильно ли начисляют пенсию? у меня папа - ликвидатор 1 к 2 гр. у него пенсия примерно 2000 ? я так понимаю, нужно сначала обратится в пенсионный ? прошу, если у кого-то есть образец заявления в ПФ, скиньте пожайлуста мне rozna1@mail.ru или хотя бы напишите какие статьи указывать.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
*Наталья* писал(а):
или хотя бы напишите какие статьи указывать.

Статьи в названии темы.
*Наталья* писал(а):
подскажите, как проверить , правильно ли начисляют пенсию? у меня папа - ликвидатор 1 к 2 гр. у него пенсия примерно 2000 ?
сейчас писать в ПФУ и подавать в суд бесполезно, данные нормы закона пока не действуют. Читайте внимательно форум.

knjazvik Аватара пользователя
посетитель

Сообщения: 11
mekena
сейчас писать в ПФУ и подавать в суд бесполезно, данные нормы закона пока не действуют.


Так а что же тогда действует?!
Борюсь, борюсь за справедливость! А воз и ныне там.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
knjazvik писал(а):
Так а что же тогда действует?!
дебильная постанова кабмина № 745. Читайте внимательно форум.

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
mekena писал(а):
knjazvik писал(а):
Так а что же тогда действует?!
дебильная постанова кабмина № 745. Читайте внимательно форум.
knjazvik,
Не осягнути розумом цього нікому - чому це раптом постанова КМУ отримала силу, більшу за Конституцію України ... І Ви не намагайтесь, не вийде.
Як влучно сказав один з форумчан - просто сонце почали називати місяцем ...
Тепер є так, все так не буде !

koks активист

Сообщения: 1078
mekena писал(а):
knjazvik писал(а):
Так а что же тогда действует?!
дебильная постанова кабмина № 745. Читайте внимательно форум.

До 22.07 вроде выносят положительное решение.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
knjazvik писал(а):
mekena
сейчас писать в ПФУ и подавать в суд бесполезно, данные нормы закона пока не действуют.


Так а что же тогда действует?!
Действуют все
законные нормы:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18790231
24" жовтня 2011 р. м.Коростень



Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Лешко С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Мазур –ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Коростень про визнання неправомірними дій відповідача та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності, -

В С Т А Н О В И В :

Керуючись ст.ст.6, 9, 11, 12, 87, 98, 99, 100, 159–163, 183-2, 185, 186 КАС України, ст.ст.49-50, 54, 71 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року №936 "Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов"язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд ,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в м.Коростень Житомирської області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії по інвалідності Мазур –ОСОБА_1 , як інваліду третьої групи, по захворюванню пов’язаному із наслідками аварії на ЧАЕС – неправомірними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Коростень провести перерахунок та виплату пенсії Мазур –ОСОБА_1 згідно діючого законодавства, відповідно до вимог ст.ст.49-50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як інваліду третьої групи: основної –у розмірі шести мінімальних пенсій за віком; додаткової –пенсії у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком, починаючи з 27.01.2011 року до припинення у Мазур –ОСОБА_1 права на отримання пенсії, передбаченої чинним законодавством, з врахуванням проведених виплат та зміни розміру мінімальної пенсії, передбаченого ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне стра хування".

24 жовтня 2011 року Миронівський районний суд Київської області
Зобов”язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок з врахуванням проведених виплат та виплачувати ОСОБА_1 основну пенсію по інвалідності на підставі частини 4 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком з 1 травня 2011 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок недоотриманої суми щомісячної доплати до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю з врахуванням проведених виплат та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну доплату до основної пенсії із розрахунку мінімального розміру заробітної плати з 14 грудня 2010 року відповідно до вимог ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок з урахуванням проведених виплат та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну додаткову пенсію як особі, віднесеній до категорії 1, відповідно до статті 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з 14 грудня 2010 року.
Постанова підлягає негайному виконанню.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18790321
Последний раз редактировалось Likvidator 01-11-2011, 11:45, всего редактировалось 1 раз.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Likvidator писал(а):
Действуют все
законные нормы:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18790231
в идеале действуют для тех, кто получил группу и подал в суд до 24 июля. На данный момент - НЕ действуют!

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
mekena писал(а):
Likvidator писал(а):
Действуют все
законные нормы:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18790231
в идеале действуют для тех, кто получил группу и подал в суд до 24 июля. На данный момент - НЕ действуют!
Вам известно мнение всех судей из всех судов :?: :mda: :?:

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Likvidator писал(а):
Вам известно мнение всех судей из всех судов
Во-первых, я сужу, прежде всего, по изменению закона О бюджете на 2011 год, где изменили редакции статей черноб. закона, во-вторых, мое твердое мнение в этом подтвердил ВАСУ, которые своим информ. письмом указал всем судам как правильно и какое принимать решение по данным искам.

Все остальные рассуждения и рассусоливания этого вопроса - борьба с ветряными мельницами.

Сообщение 09-11-2011, 11:40
Sergio прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Коростень
Пожалуйста помогите с пакетом документов, буду очень признателен. спасибо

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Sergio писал(а):
Пожалуйста помогите с пакетом документов, буду очень признателен. спасибо
Sergio,
Невчасно - на даний час діє неконституційна зміна до ЗУ 796-12 (ЗУ N 3491-VI про внесення змін до бюджету 2011). Теоретично починати рипатись зараз - без сенсу ...
Тепер є так, все так не буде !

Сообщение 09-11-2011, 15:04

Сообщения: 236
Откуда: Днепропетровск
Sergio писал(а):
Пожалуйста помогите с пакетом документов, буду очень признателен. спасибо

Что Вы имеете в виду под пакетом документов ?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
mekena писал(а):
Likvidator писал(а):
Вам известно мнение всех судей из всех судов
Во-первых, я сужу, прежде всего, по изменению закона О бюджете на 2011 год, где изменили редакции статей черноб. закона, во-вторых, мое твердое мнение в этом подтвердил ВАСУ, которые своим информ. письмом указал всем судам как правильно и какое принимать решение по данным искам.
.

Не исключено,что со временем окажется,что это была проверка судей на "вшивость"
Звільнення суддів за порушення присяги :bye:
Присяга судьи писал(а):
Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов'язки судді, дотримуватися морально-етичних принципів поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді та принижують авторитет судової влади".
Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі.

"04" листопада 2011 р.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Коростень провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, згідно діючого законодавства, відповідно до вимог ст.ст.49-50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як інваліду третьої групи: основної –у розмірі шести мінімальних пенсій за віком; додаткової –пенсії у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком, починаючи з 19.01.2011 року до припинення у ОСОБА_1 права на отримання пенсії, передбаченої чинним законодавством, з врахуванням проведених виплат та зміни розміру мінімальної пенсії, передбаченого ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне стра хування".

11 жовтня 2011 р.


Справа № 37430/11
Постановою Іваничівського районного суду Волинської області від 1 березня 2011 року позов задоволено. Визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 як інваліду 3-ої групи по захворюванню відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі не менше 6-ти мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком з розрахунку пенсії з урахуванням ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та ст. 1 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», з урахуванням виплаченого, починаючи з 01.02.2011 року по 01.03.2011 року.

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області задовольнити частково.

Постанову Іваничівського районного суду Волинської області від 1 березня 2011 року у справі №2-а-393/11 скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області у перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 пенсії відповідно до вимог ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, визначеного згідно із ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 1 лютого 2011 року.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 1 лютого 2011 року відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», обчисленої з розміру основної (державної) пенсії не менше 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії 50% від мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, що визначається згідно із ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, та з врахуванням проведених виплат.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/18865982
Последний раз редактировалось Likvidator 09-11-2011, 15:45, всего редактировалось 2 раз(а).

miris посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Черновцы
mekena писал(а):
Likvidator писал(а):
Вам известно мнение всех судей из всех судов
Во-первых, я сужу, прежде всего, по изменению закона О бюджете на 2011 год, где изменили редакции статей черноб. закона, во-вторых, мое твердое мнение в этом подтвердил ВАСУ, которые своим информ. письмом указал всем судам как правильно и какое принимать решение по данным искам.


Можно в двух словах - что ВАСУ указал судам? (или сцылу, плиз)

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Богдан писал(а):
Sergio писал(а):
Пожалуйста помогите с пакетом документов, буду очень признателен. спасибо
Sergio,
Невчасно - на даний час діє неконституційна зміна до ЗУ 796-12 (ЗУ N 3491-VI про внесення змін до бюджету 2011). Теоретично починати рипатись зараз - без сенсу ...
:nono: Cамий час "рипатись", поки дають,(наприклад, поки не змінили КАСУ ).
Пакет документів писал(а):
________________________ районний суд м. _________________
Адреса: ________________________________________________

ПОЗИВАЧ (фізична особа): П.І.Б.
Адреса: ___________________________________
Тел.: ______________________________________

ВІДПОВІДАЧ (суб'єкт владних повноважень):Управління Пенсійного фонду України в _______________ районі м. __________________________
Адреса:___________________________________________ _______________
Тел.: ______________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА
Про зобов'язання проведення перерахунку пенсії.

Я, П.І.Б., є постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідом ____-ї групи ЧАЕС та на мене розповсюджується дія Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Я отримую пенсію в Управлінні Пенсійного фонду України в ___________ районі м. __________________________________________________ _____.

У зв'язку з тим, що розмір пенсії, яку мені фактично виплачують був значно нижчим, ніж встановлено Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", я звернувся ___________(вказати число,місяць,рік)____року до Управління Пенсійного фонду України в ______ районі м. __________ із скаргою про проведення перерахунку пенсії, однак, я _____вказати число,місяць,рік_________ року отримав відмову у проведенні перерахунку моєї пенсії.

У своїй відмові Управління Пенсійного фонду України в ________районі м. ________ посилається на ряд Постанов Кабінету Міністрів України, та не знаходить підстав для перерахунку мені пенсії.

Але, з огладу на те, що постанови Кабінету Міністрів України є підзаконними нормативно-правовими актами, а у разі виникнення колізії між Постановами КМ України та нормами Закону України України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосуванню підлягають положення останнього, вважаю відмову у перерахунку мені пенсії з боку відповідача такою, яка порушує мої законні права.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими частиною першою статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає. Таким чином, починаючи з _____)____року по теперішній час, відповідач проводить помилкове, протизаконне нарахування мені основної та додаткової пенсії, при цьому їх розмір значно нижчий, ніж передбачено ст.ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".Розмір пенсії, який мені був нарахований та фактично виплачений відповідачем а період з вказати місяць і рік по вказати місяць і рік вказаний у відповідній довідці, яку я додаю до цієї позовної заяви.

Статею 70 ЗУ 796-12 передбачена можливість досудового порядку
вирішення спору і позивач скористався цим порядком(Дод.4,5)


Відповідно до ч.4 .ст. 99, України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналася про вирішення досудової скарги(Додаток5) відповідачем.


На підставі вищенаведеного, та керуючись ст.ст.16,19, 50,55 Конституції України, ст.ст. 1, 13, 50, 54, 67, 70,71 Закону України України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи",Рішення Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09.09.2010 року у справі 1-40/2010, ст.ст. 8, 9, 99, 100, 102, 158, 159, 161, 162, 163, п.2 ч.1 ст. 183-2, ст.256 Кодексу адміністративного судочинства.
ПРОШУ:
1. Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в ______районі м. _______ неправомірними в частині відмови в перерахунку мені пенсії у відповідності зі ст.ст. 50, 54, 67, 71 Закону України України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи".

2. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в ________ районі м. ________ провести перерахунок моєї пенсії, з вказати число,місяць, рік і у відповідності до ст. 50; п.4. ст 54; ст. 67 Закону України України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" з розрахунку 8 прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян, а також додаткової пенсії в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком.

3. Керуючись ч.4 ст.99 КАСУ та ст.70 ЗУ 796-12, строк звернення до суду рахувати з ____
,коли мені стало відоме рішення по досудовій скарзі Управління пенсійного фонду України
4.Керуючись ст. ст 183-2,256 КАСУ,прошу розглянути справу в порядку скороченого провадження і звернути постанову до негайного виконання.
5.Керуючись ст.5(ч.1 п.10) ЗУ "Про судовий збір", звільнити позивача від сплати судового збору.(Дод.2)

Додадки:

1. Копія позовної заяви та додатків до неї для надсилання відповідачеві.
2. Копія посвідчення Потерпілого від наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії.
3. Копія пенсіного посвідчення що засвідчує статус інваліда __-ї групи.
4. Копія досудової скарги до Управління пенсійного фонду України в ______________ районі м. _____________ від __________________року.
5. Копія рішення по досудовій скарзі Управління пенсійного фонду України в _____________ районі міста _______________, щодо відмови в перерахунку пенсії від _____________року.
6. Копія паспорта та ІПН.
7. Довідка з Управління пенсійного фонду України в ____________ районі м. ___________ від _________про розмір нарахованої та отриманої пенсії.

дата підпис ініціали
Последний раз редактировалось Likvidator 09-11-2011, 16:54, всего редактировалось 5 раз(а).

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Likvidator писал(а):
Cамий час "рипатись", поки дають,(наприклад, поки не змінили КАСУ ).
І що на виході - ПКМУ 745 ?
Тепер є так, все так не буде !

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Богдан писал(а):
Likvidator писал(а):
Cамий час "рипатись", поки дають,(наприклад, поки не змінили КАСУ ).
І що на виході - ПКМУ 745 ?

Наприклад отаке

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
Likvidator писал(а):
Богдан писал(а):
Likvidator писал(а):
Cамий час "рипатись", поки дають,(наприклад, поки не змінили КАСУ ).
І що на виході - ПКМУ 745 ?

Наприклад отаке
Гарна постанова, безумовно суддя молодчина. Але: ми говорили про доцільність поданння позову ЗАРАЗ, а не в лютому 2011 року, і що з того може бути - ЗУ N 3491-VI наразі НЕ ВИЗНАНИЙ неконституційним, отже - ПКМУ 745.
А наведену вище постанову у ВАСУ чекає сумна доля ...
Тепер є так, все так не буде !

koks активист

Сообщения: 1078
Богдан писал(а):
А наведену вище постанову у ВАСУ чекає сумна доля ...

Богдан! А почему Вы не удивились, как быстро была рассмотрена апелляция в Вашем родном суде? Далее прилагаю особое мнение:

"В данном образце иска указано обоснование права на его подачу, с учетом изменений, внесенных 14.06.2011 г. в закон о госбюджете. Кроме того, если Вам суд первой инстанции все же откажет в удовлетворении иска на основании закона N 3491-VI от 14.06.2011 г., то в соответствии с п. 5 ч. 2 ст. 245 КАС Украины, когда в дальнейшем Конституционным судом будет установлена неконституционность закона N 3491-VI от 14.06.2011 г. (а это должно быть обязательно), Вы сможете подать заявление о пересмотре дела по нововыявленным обстоятельствам. Если же Вы сейчас не подадите иск, то потом за этот период Вы уже подать иск не сможете, а только за период, начинающийся от даты вынесения Решения Конституционным Судом".

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
miris писал(а):
Можно в двух словах - что ВАСУ указал судам? (или сцылу, плиз)

http://www.vasu.gov.ua/ua/generalizatio ... ec&id=1921

Богдан Аватара пользователя
активист

Сообщения: 969
Откуда: Львів
koks писал(а):
Богдан писал(а):
А наведену вище постанову у ВАСУ чекає сумна доля ...
Богдан! А почему Вы не удивились, как быстро была рассмотрена апелляция в Вашем родном суде? Далее прилагаю особое мнение:
"В данном образце иска указано обоснование права на его подачу, с учетом изменений, внесенных 14.06.2011 г. в закон о госбюджете. Кроме того, если Вам суд первой инстанции все же откажет в удовлетворении иска на основании закона N 3491-VI от 14.06.2011 г., то в соответствии с п. 5 ч. 2 ст. 245 КАС Украины, когда в дальнейшем Конституционным судом будет установлена неконституционность закона N 3491-VI от 14.06.2011 г. (а это должно быть обязательно), Вы сможете подать заявление о пересмотре дела по нововыявленным обстоятельствам. Если же Вы сейчас не подадите иск, то потом за этот период Вы уже подать иск не сможете, а только за период, начинающийся от даты вынесения Решения Конституционным Судом".

Не згоден.

Відповідно до ст.152 Конституції України
Стаття 152. Закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Відповідно до ст.73 ЗУ "Про Конституційний суд України"
Стаття 73. Конституційний Суд України приймає рішення щодо конституційності актів, зазначених у пункті 1 статті 13 цього Закону.
У разі якщо ці акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Тобто, Ваше твердження «если же Вы сейчас не подадите иск, то потом за этот период Вы уже подать иск не сможете, а только за период, начинающийся от даты вынесения Решения Конституционным Судом» не відповідає нормі закону, оскільки позовні вимоги в будь-якому випадку будуть задоволені ТІЛЬКИ від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про неконституційність ЗУ N 3491-VI від 14.06.2011, і ні дня раніше.

P.S. Так і не можу здивуватись – а чому ж так швидко була розглянута апеляція по справі ?
Тепер є так, все так не буде !

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Богдан писал(а):
Likvidator писал(а):
Богдан писал(а):
Likvidator писал(а):
Cамий час "рипатись", поки дають,(наприклад, поки не змінили КАСУ ).
І що на виході - ПКМУ 745 ?

Наприклад отаке
Гарна постанова, безумовно суддя молодчина. Але: ми говорили про доцільність поданння позову ЗАРАЗ, а не в лютому 2011 року, і що з того може бути - ЗУ N 3491-VI наразі НЕ ВИЗНАНИЙ неконституційним, отже - ПКМУ 745.
А наведену вище постанову у ВАСУ чекає сумна доля ...

А як бути з не відкликаною правовою позицією ВАСУ:
Вважаємо, з наведеною позицію варто погодитися з огляду на
те, що постанова Кабінету Міністрів України "Про компенсаційні
виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи" ( 836-96-п ) є підзаконним нормативно-правовим актом,
а у разі виникнення колізії між її нормами та нормами Закону
України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих
внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ), застосуванню
підлягають положення останнього.
:?: :mda:

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Богдан писал(а):
P.S. Так і не можу здивуватись – а чому ж так швидко була розглянута апеляція по справі ?

А що тут дивного:
18 жовтня 2011року
В задоволенні заяви управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі Івано-Франківської області про поновлення строку на апеляційне оскарження відмовити.


http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18957644
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18957576
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18957602
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18957621
:good:

Пред.След.

Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців