Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Перерасчет пенсии чернобыльцам 2 категории

Перерасчет пенсии чернобыльцам 2 категории

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
Lozik писал(а):
Я с прошлого месяца получил 2 группу инвалидности и решил оценить, что мне сейчас назначат и вот получается, что надо судиться.

Если инвалидность связана с ЧАЭС, тогда лучше использовать ст.54 ЗУ796, или я не прав? Пенсия по второй группе = 8 минимальных :-P Такие случаи рассматриваются в другой теме.

koks активист

Сообщения: 1078
Дорогие соратники! Из всей информации, которую, благодаря, Вам я узнал, понял, что не нужно заниматься при подаче исков излишним словоблудием. Главное указывать приоритет Конституции и Законов.
Огромная благодарность создателям Форума и всем, кто общается на нем.
Получил ответ из ПФ. Не знаю, какой уровень нынешнего образования чиновников, но такое впечатление, что ЕГО у них просто нет как такового. Руки чешутся подать на них в суд.
Хочу узнать, во- первых, были ли прецеденты, а во- вторых, может возьмемся все скопом и дадим всей этой заразе по...

Lozik посетитель

Сообщения: 36
Откуда: Киев
Уважаемый Likvidator прочитав всю ветку я не могу понять по какой формуле мне добиваться перерасчета

Likvidator писал(а):
Тогда,можно уточнить:
Ваша пенсия, с 01.2007 года должна быть не менее: ...3,5*380+0,06*3,5*928,81(надбавка по ст.56 ЗУ) 796(зависит от стажа)+надбавка по ст. 28 ЗУ 1058(3,80)+0,3*380(доп.пенсия за вред здоровъю)=1330+195,05+3,80+114=1642,85грн....


или

Likvidator писал(а):
Расчет примерно такой:
1-я складовая:

1. 0,55*784,30=431,37
2.Раз заработок взят за 1986 год- необходима индексация полученного размера согласно статье 97 с 07.1986 по момент назначения.... считаем по имеющимся цифрам с 1991 года+по 2% за
каждый год(1987,1988,1989,1990) и года с инфляцией менее 2%
( www.vobu.com.ua/ua/.../index.htm ):
1,02*1,02*1,02*1,02*3,90*21,00*102,56*5,01*2,817*1,397*1.101*1.20*
1,192*1,258*1,061*1,02*1,082*1,123*1,103*1,116*1,116*1,223*1,029*1,015*1,014*1,009*1,005=
=755047,681
3. 431,37(карбованця)*755047,681=325704918 (карбованцiв) =
3257 гривен 5 копiйок
(100 000 карбованцев = 1 гривна)
4.Надбавка за 6 лет стажа свыше 20(по 1% от заработка за каждый год:
Заработок в гривнах: (3257,05):(0,55)=5921,90
Надбавка УЛПА 2 категории:0,06*5921,90=355,31
Итого 1-складова пенсии=3612,36 гривни
****************************
2-я складовая:
По ЗУ 1058+ЗУ 796 расчет согласно стажа и заработка(с учетом льгот
чернобыльца) после 01.2004 года.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Lozik писал(а):
Уважаемый Likvidator прочитав всю ветку я не могу понять по какой формуле мне добиваться перерасчета

Likvidator писал(а):
Ваша пенсия, с 01.2007 года должна быть не менее: ...1642,85грн....


или

Likvidator писал(а):

1-я складовая:
Итого 1-складова пенсии=3612,36 гривни
****************************
2-я складовая:
По ЗУ 1058+ЗУ 796 расчет согласно стажа и заработка(с учетом льгот
чернобыльца) после 01.2004 года.


Для убедительности-по обеим.Обе формулы верны:
3612,36 составляет не менее 1642,85
:idea:

Lozik посетитель

Сообщения: 36
Откуда: Киев
Я Вас прошу поправить меня если я сделаю ошибку.
По моим документам выходит, что з/п в 1986
май 237,53:36*144=950,12
июнь 104,05:16*150=975,47
средняя з/п (950,12+975,47):2=962,79
На 07.2077 по первому варианту получается
(3,5*406)+(0,06*3,5*962,79)+(0,3*406)=1421+202,19+121,8=1744,99

по второму варианту
0,55*962,79=529,53
529,53*755047,681=399820398крб. или 3998,2 грн.
Надбавка за 6 лет стажа
3998,2:0,55=7269,45
0,06*7269,45=436,17
итого 1 складова 4434,37грн.
2 складову я не понимаю как рассчитать, но мне достаточно и первой.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Lozik писал(а):
По моим документам выходит,

итого 1 складова 4434,37грн.
2 складову я не понимаю как рассчитать, но мне достаточно и первой.
Осталось убедить в этом суд,который,как правило,читает исключительно просительную часть иска :mda:

Lozik посетитель

Сообщения: 36
Откуда: Киев
Первый вариант я думаю суду показывать необязательно?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Lozik писал(а):
Первый вариант я думаю суду показывать необязательно?

В законотворческих дебрях,существует и 3-й, вполне законный вариант(та же 1 складова по правилам ЗУ "Про пенсійне забезпечення" с ежегодным безусловным повышением( для работающих и неработающих-не менее 2% Вашего заработка-в отличии от 1,35% -исключительно для работающих пенсионеров не чаще 1 раза за 24 месяца,при условии уплаты страховых взносов- по ЗУ 1058) :
Документ 1788-12, остання редакцiя вiд 07.05.2009 на пiдставi 1276-17, чинний писал(а):
Стаття 15. Пенсії громадянам, які постраждали від
Чорнобильської катастрофи

Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які
постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом
Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) або
їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених
цим Законом.

Стаття 19. Розміри пенсій за віком

Пенсії за віком призначаються в розмірі 55 процентів
заробітку
(стаття 64), але не нижче мінімального розміру пенсії.
За кожний повний рік роботи понад 25 років чоловікам і 20 років
жінкам пенсія збільшується на 1 процент заробітку, але не менш як
на 1 процент мінімального розміру пенсії.
Стаття 65. Загальний порядок визначення середньомісячного
заробітку для обчислення пенсій

У разі якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала
менший період, ніж передбачено частиною першою цієї статті,
середньомісячний заробіток визначається за фактичний період роботи
шляхом ділення загальної суми заробітку за цей період на число
місяців у ньому.

Якщо працівник пропрацював менше одного календарного місяця,
то заробіток за весь відпрацьований час ділиться на число
відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на число робочих
днів за місяць, обчислене в середньому за рік (25,4 - при
шестиденному робочому тижні та 21,2 - при п'ятиденному робочому
тижні).
Стаття 97. Підвищення пенсій у зв'язку з індексацією
грошових доходів населення
Пенсії щороку підвищуються відповідно до індексації грошових
доходів населення, але не менш як на 2 проценти заробітку, з
якого обчислено пенсію
(стаття 64). В усіх випадках зазначене
підвищення не може бути менше 2 процентів мінімальної пенсії за
віком.

:idea: :bomb: :idea:

Lozik посетитель

Сообщения: 36
Откуда: Киев
Likvidator писал(а):
В законотворческих дебрях,существует и 3-й, вполне законный вариант(та же 1 складова по правилам ЗУ "Про пенсійне забезпечення" с ежегодным безусловным повышением( для работающих и неработающих-не менее 2% Вашего заработка-в отличии от 1,35% -исключительно для работающих пенсионеров не чаще 1 раза за 24 месяца,при условии уплаты страховых взносов- по ЗУ 1058) :
Документ 1788-12, остання редакцiя вiд 07.05.2009 на пiдставi 1276-17, чинний писал(а):

Я честно не понимаю, что значит легальный или нелегальный способ и что я выигрываю?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Lozik писал(а):
Я честно не понимаю, что значит легальный или нелегальный способ и что я выигрываю?
Вы о чем ???
Закон,вне зависимости от его несовершенства, подлежит выполнению.
Что Вы выигрываете-решает суд.Суды не имеют ни желания,ни возможности разбираться в пенсионных законах.Однако,процессуальный Кодекс обязывает суды удовлетворять иски исключительно в рамках Ваших требований :idea:

koks активист

Сообщения: 1078
Уважаемые! Меня интересует такой вопрос. Мин. пенсия сейчас составляет 706 грн. Положена, как ЛПА 2 кат. доп. пенсия. Обязан ли ПФ выплачивать доп. пенсию за вред здоровью к мин. в полном объеме? Указали в письме, что основная пенсия порядка 533 грн. Спасибо!

keyrusoff прохожий

Сообщения: 1

Добрый день всем. Задался вопросом правильности перерасчета пенсии отца - ликвидатора 2 категории. Возникло пару вопросов - в какой форме необходимо взять справку в пенсионном для того чтобы понять как сейчас расчитывают пенсию (дает ли ее пенсионный фонд)?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
koks писал(а):
Уважаемые! Меня интересует такой вопрос. Мин. пенсия сейчас составляет 706 грн. Положена, как ЛПА 2 кат. доп. пенсия. Обязан ли ПФ выплачивать доп. пенсию за вред здоровью к мин. в полном объеме? Указали в письме, что основная пенсия порядка 533 грн. Спасибо!

Положено по Закону 30% от 706 грн(210,18 грн):
Згідно ст.49 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3 і 4, встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до ст.51 зазначеного Закону особам, віднесеним до категорії 2, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до вимог ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, у жінок-20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, не має. Тому, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.

Відповідно до ч.3 ст. 67 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсій, визначений відповідно до ст.54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, розмір щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Отже, перерахунок додаткової пенсії повинен здійснюватись з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Відповідно до ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Тобто, у даному випадку внаслідок збільшення прожиткового мінімуму підвищується розмір додаткової пенсії у розмірі, що дорівнює новому прожитковому мінімуму, і тому дії пенсійного органу не були законні відносно перерахування та виплати додаткової пенсії ОСОБА_1 За конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру пенсії позивачеві застосуванню підлягає ч.1 ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не постанови Кабінету Міністрів України, які істотно звужують обсяг встановлених законом прав громадянина.

З огляду на вищевикладене, розмір додаткової пенсії позивачу повинен бути встановлений у відповідності з положеннями ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком-прожиткового рівня для громадян, що втратили працездатність.

Позовні вимоги підтверджуються, крім пояснень позивача, письмовими доказами, наданими позивачем по справі при подачі позову до суду.

Таким чином, вимоги, що стосуються додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, є правомірні, співвідносяться з вищевказаними нормативними актами, дослідженими доказами, суд не погоджується з письмовими запереченнями відповідача-пенсійного органу, його дії вважає неправомірними, і виходить з того, що ОСОБА_1 в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму перерахунок його додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком. Оскільки додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, виплачуються за рахунок коштів державного бюджету пенсійним органом, то не має підстав зобов’язувати виплатити суми по вказаній додатковій пенсії з Державного казначейства України, а така виплата повинна бути проведена безпосередньо пенсійним органом після перерахунку додаткової пенсії.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/10431023

koks активист

Сообщения: 1078
Большое спасибо!
Прочитал Постанову и офонарел (в части компенсации на оздоровление). Суд ссылается на ст. 19 Конституции? В то же время, получается, для того, чтобы отменить ст. какого- либо Закона или подзаконного Акта нужно решение КС? Так действует или нет ЗУ- 796 в ред. 1991 г. в плане выплат на оздоровление? Как Вы считаете, правомерно ли это решение? Спасибо.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
koks писал(а):
Так действует или нет ЗУ- 796 в ред. 1991 г. в плане выплат на оздоровление??
По мнению ВСУ- действует:
Зобов’язано Управління провести перерахунок додатково пенсії за шкоду, завдану здоров’ю ОСОБА_2 відповідно до вимог
ст. 51 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період із 9 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року.

У касаційній скарзі Управління ставить питання про скасування постанови апеляційного суду з підстав неправильного застосування судом норм матеріального та процесуального права, прийняття нової постанови про відмову в задоволенні позову.

У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Із оскаржуваної постанови апеляційного суду, доданих до неї матеріалів убачається, що скарга є необґрунтованою і наведені в ній доводи не дають підстав для висновків щодо незаконності та неправильності постанови суду апеляційної інстанції.

Керуючись ст. ст. 325, п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України,

у х в а л и в :

Поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Рокитнянському районі Київської області строк на касаційне оскарження постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 3 грудня 2009 року.

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Рокитнянському районі Київської області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду
від 3 грудня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Рокитнянському районі Київської області про зобов’язання провести перерахунок пенсії відмовити.


http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9750001
Аналогично:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9982932

koks активист

Сообщения: 1078
Дело в том, что в Постановлении, кот. Вы прислали, написано, что Истцу правильно начислена компенсация на оздоровление в разм. 120 грн., на осн. Закона о госбюджете на 2009 г., т.к. этот Закон не был признан неконституционным?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
koks писал(а):
Дело в том, что в Постановлении, кот. Вы прислали, написано, что Истцу правильно начислена компенсация на оздоровление в разм. 120 грн., на осн. Закона о госбюджете на 2009 г., т.к. этот Закон не был признан неконституционным?

Как тогда понимать:
Визнати неправомірними дії ОСОБА_2 пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, котра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зобов’язати ОСОБА_2 пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва провести перерахунок та виплату ОСОБА_1, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 11, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи, що повинна становити 30 % від мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 1 березня 2009 р. по 24 люте 2010 р.
:?: :nono: :?:

koks активист

Сообщения: 1078
Я прошу прощения. Мы, наверное, не поняли друг друга. Я имею в виду вторую часть иска, кот. не была удовлетворена- в части ежегодной компенсации на оздоровление( в разм. 120 грн., а не 5 минималок).

Maikl участник

Сообщения: 281
Откуда: Днепропетровск
Надо указывать по Стаття 48. Компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю…
Тогда не будет разночтений

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
koks писал(а):
Я прошу прощения. Мы, наверное, не поняли друг друга. Я имею в виду вторую часть иска, кот. не была удовлетворена- в части ежегодной компенсации на оздоровление( в разм. 120 грн., а не 5 минималок).

cуд писал(а):
Статтею 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» Кабінету Міністрів України надано право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до чинного законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Рішення Конституційного Суду України стосовно Закону України «Про державний бюджет на 2009 рік» не приймалось, тому стаття 71 Закону України даного Закону є конституційною.

Однако:
КСУ писал(а):
...Систематичне зупинення законами про Державний бюджет України дії чинних законів України щодо надання пільг, компенсацій і гарантій фактично скасовує їх дію.
Зупинення дії положень законів, якими визначено права і свободи громадян, їх зміст та обсяг, є обмеженням прав і свобод і може мати місце лише у випадках, передбачених Основним Законом України ( 254к/96-ВР ). У статті 64 Конституції України ( 254к/96-ВР ) вичерпно визначено такі випадки, а саме передбачено, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людини із зазначенням строку дії цих обмежень, та визначено ряд прав і свобод, які не можуть бути обмежені за жодних обставин.
Внаслідок зупинення на певний час дії чинних законів України, якими встановлено пільги, компенсації чи інші форми соціальних гарантій, відбувається фактичне зниження життєвого рівня громадян, який не може бути нижчим від встановленого законом прожиткового мінімуму (частина третя статті 46 Конституції України) ( 254к/96-ВР ), та порушується гарантоване у статті 48 Конституції України ( 254к/96-ВР ) право кожного на достатній життєвий рівень.
Отже, відповідно до частини третьої статті 22, статті 64 Конституції України ( 254к/96-ВР ) право громадян на соціальний захист, інші соціально-економічні права можуть бути обмежені, у тому числі зупиненням дії законів (їх окремих положень), лише в умовах воєнного або надзвичайного стану на певний строк.
Таку правову позицію Конституційний Суд України висловив у Рішенні від 20 березня 2002 року N 5-рп/2002 ( v005p710-02 ) (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій) (пункт 6 мотивувальної частини).

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... 0a6p710-07

koks активист

Сообщения: 1078
Большое спасибо! Теперь ясно, что по идее, должны принимать решения в нашу пользу. В иске я думаю будет нелишним сослаться, в т.ч. на решения КСУ.

Inor прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Киев
Товарищи, прочитал всё выше изложеное, но к сожалению должен констатировать что так и непонял. Правильно мне начисляют пенсию, или нет.
Если кто-то сможет мне ответить, буду искренне признателен.
На сегодняшний день получаю минимальную пенсию.
Мне 55лет. 38 лет трудового стажа. Пенсию получаю вот уже 5 лет. Работаю.
14-го мая 1986 года был если можно так сказать мобилизован. 15 мая 1986 приказом по части № 1 был зачислен химиком-дизинфектором в состав в.ч. № 32207которая была сформирована на базе полка гражданской обороны который находился на Краснозвёздном проспекте. Места квартирования части с. Городище с. Оране. С 15 мая по 18 проводили дезактивацию населённых пунктов. С 19го работали непосредственно на территории станции 5 июня 1986 вмести со всем личным составом убыл из части в сязи с превышением разрешонной дозы облучения. Официально - 28.25 бэр. О чём есть отметка в военном билете и в карточке учёта доз радиоактивного облучения.
До недавнего прошлого меня этот вопрос не очень волновал. Но с недавних пор узнавая какую пенсию начинают получать мои знакомые и зная чем они занимались всю жизь начинаю чуствовать себя идиотом.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4674
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Inor писал(а):
До недавнего прошлого меня этот вопрос не очень волновал. Но с недавних пор узнавая какую пенсию начинают получать мои знакомые и зная чем они занимались всю жизь начинаю чуствовать себя идиотом.

делайте группу по заболеванию, связанного с ликвидацией аварии на ЧАЭС (если есть таковой диагноз) и будете тоже получать пенсию (после решения суда), как знакомые и не чувствовать себя идиотом... Иначе - никак.

al_der участник

Сообщения: 125
mekena писал(а):
Inor писал(а):
До недавнего прошлого меня этот вопрос не очень волновал. Но с недавних пор узнавая какую пенсию начинают получать мои знакомые и зная чем они занимались всю жизь начинаю чуствовать себя идиотом.

делайте группу по заболеванию, связанного с ликвидацией аварии на ЧАЭС (если есть таковой диагноз) и будете тоже получать пенсию (после решения суда), как знакомые и не чувствовать себя идиотом... Иначе - никак.
То, что Вы можете отсудить на сегодняшний день (если 2 категория)
Стаття 51. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 2, 3, 4
Особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.

Стаття 56. Пільги щодо обчислення стажу роботи (служби)
2. Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком N 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.
Скорее всего дополнительную пенсию Вам выплачивают из расчета 10%, а за сверхстаж не доплачивают совсем. Составьте заявление в пенсионный фонд в 2 экземплярах, потребуйте выполнения ст.51 и 56 Закона, далее суд.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
koks писал(а):
Теперь ясно, что по идее, должны принимать решения в нашу пользу..
Если повезет с судьей:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9326130
Приймаючи рішення по справі суд також зважає на те, що відповідно до ст. 268 ЦК України, частини 1 ст. 76 ЗУ ?ро використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” від 8 лютого 1995 року № 39/95-ВР передбачено, що право на подання позову про відшкодування ядерної шкоди, заподіяної життю і здоров’ю особи, не обмежується строком давності.

Також у відповідності до ст. ч.2 ст. 46 Закону України ?ро загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.


Оскільки з 12 січня 2005 року перерахунок пенсії позивача не проводився з вини відповідача, який діяв в порушення вимог закону, на підставі ст. 46 Закону України ?ро загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виплата ненарахованих сум пенсії за минулий час, які були не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, здійснюються без обмеження будь-яким строком.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача, підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" за № 7-93 від 21.01.1993 р., громадяни, віднесені до категорії 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи звільнені від сплати судового збору.

Відповідно до п. п. З п. З ст. 81 ЦПК України, не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи.

Таким чином, позивач звільнений від сплати судових витрат.

Оскільки відповідач є державною бюджетною установою, суд вважає можливим у відповідності до ст. 88 ЦПК України звільнити його від сплати судових витрат на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 50, 54, 67, 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 88,214-215 ЦПК України, суд,-



ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України Іллічівського району м. Маріуполя про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоотриманих сум пенсії по інвалідності - задовольнити. -

Визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя з 12 січня 2005 року по 31 серпня 2008 року щодо виплати ОСОБА_1, 10 січня 194 4року народження, пенсії в розмірі, меншому, ніж це встановлено ст.ст. 49, 50, ч.4 ст. 54 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ч.3 ст. 42 Закону України ?ро загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України ?ро загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя провести ОСОБА_1, 10 січня 194 4року народження, перерахунок та виплату основної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, виходячи з розміру 50 процентів мінімальної пенсії за віком по 3 групі інвалідності з 12 січня 2005 року по 17 червня 2007 року та основної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, та додаткової пенсії - 75 процентів мінімальної пенсії за віком по 2 групі інвалідності з 18 червня 2007 року по 31 серпня 2008 року, з урахуванням фактично здійснених виплат, у відповідності до ст.ст. 49, 50, ч.4 ст. 54 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ч.3 ст. 42 Закону України ?ро загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, як постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України ?ро загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Пред.След.

Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців