гранична сума заробітної плати

Re: гранична сума заробітної плати

Сообщение ~Jhellico » 20-01-2011, 11:13

Зазначене рішення якось стосується обмеження заробітку для обчислення пенсії? Чи воно тут, як і Третій універсал Центральної Ради? ;)
Аватара пользователя
~Jhellico
эксперт
 
Сообщения: 3007
Зарегистрирован: 20-10-2006, 08:27
Откуда: Україна, Чернігів

Re: гранична сума заробітної плати

Сообщение Likvidator » 20-01-2011, 11:33

~Jhellico писал(а):Зазначене рішення якось стосується обмеження заробітку для обчислення пенсії? Чи воно тут, як і Третій універсал Центральної Ради? ;)
Судам видніше:
З розміром призначеної пенсії він не погоджується, оскільки для обчислення його пенсії Управлінням Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва було взято визначений ними "заробіток з обмеженням" в сумі 503906,67400 грн. за 167 календарних місяців роботи з 01.07.1995 року по 31.05.2009 рік, в той час як сума фактичних виплат за цей же період згідно з "довідками про заробітну плату для обчислення пенсії та "індивідуальними відомостями про застраховану особу", з яких були фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України, склала 844 139, 81 грн. і мій розмір пенсії повинен був скласти 7713,24 грн.
:nono:
Ви прочитали ще не відредактоване обгрунтування ;) :?:
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7606
Зарегистрирован: 23-10-2006, 07:44

Сообщение ~Jhellico » 20-01-2011, 11:56

Ну, коли суд не зважає на ст. 41 - то його справа...
Позивач по справі - явно не член творчої спілки...
Аватара пользователя
~Jhellico
эксперт
 
Сообщения: 3007
Зарегистрирован: 20-10-2006, 08:27
Откуда: Україна, Чернігів

Re: гранична сума заробітної плати

Сообщение Likvidator » 20-01-2011, 12:11

~Jhellico писал(а):Ну, коли суд не зважає на ст. 41 - то його справа...

КСУ не зважає а ПФУ зважає :mda:
~Jhellico писал(а):Позивач по справі - явно не член творчої спілки...
:?: А що це змінює :?:
На численні запити щодо застосування рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 р. N 8-рп/2005 Міністерство праці та соціальної політики України, Міністерство фінансів України та Пенсійний фонд України повідомляють.
Закони що діяли раніше писал(а):До стажу роботи, що дає право на трудову пенсію відповідно до статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII, зараховується:
— творча діяльність членів Спілки письменників України, Спілки художників України, Спілки композиторів України, Спілки кінематографістів України, Спілки театральних діячів України, інших творчих працівників, які не є членами творчих спілок, але об’єднані відповідними професійними комітетами, зараховується в стаж роботи незалежно від сплати страхових внесків.
....
Стаття 82. Обчислення пенсій членам творчих спілок
Членам творчих спілок та іншим особам, зазначеним у пункті
"в" статті 3 цього Закону, пенсії обчислюються з авторського
гонорару, який розраховується за державними ставками, за будь-які
5 років підряд з останніх 15 років творчої діяльності перед
зверненням за пенсією.


Особам, зазначеним у частині першій цієї статті, якщо вони
одночасно працюють на підприємствах чи в організаціях, для
обчислення пенсії враховується за відповідний період або
авторський гонорар, або заробіток. Проте якщо заробіток по роботі
на підприємстві чи в організації не досягає чотирикратного розміру
мінімальної заробітної плати, то разом із заробітком враховуються
суми авторського гонорару, на який нараховуються страхові внески,
в межах чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7606
Зарегистрирован: 23-10-2006, 07:44

Сообщение Makar_S » 20-01-2011, 13:33

Пане Likvidator, у мене аж "в зобу дыханье сперло" (с)- які перспективи відкриває ваше дослідження!
Зараз спробую уважніше вчитатися
У чинній редакції ст. 82 ЗУ 1788 відсутнє обмеження на вибір 60 місяців лише з періоду останніх 15 років перед виходом на пенсію
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1085.57.31&nobreak=1
Можливо, Ви мали наувазі якусь іншу статтю?

До наведених Вами документів - іще і ЗУ 1788
Стаття 67. Обчислення пенсій членам творчих спілок
Членам творчих спілок та іншим особам, зазначеним у пункті "в" статті 3 цього Закону, пенсії обчислюються з авторського гонорару, що розраховується за державними ставками, за 24 останніх місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією або за 60 місяців роботи підряд протягом всієї трудової діяльності перед зверненням за пенсією.
Особам, зазначеним у частині першій цієї статті, якщо вони одночасно працюють на підприємствах або в організаціях, для обчислення пенсії враховуються за відповідний період заробіток і авторський гонорар.

Щоправда, ми тут з шановним ~Jhellico не дійшли згоди у конституційності ігнорування цієї спеціальної норми законом 1058
http://pension-ua.flyfolder.ru/topic1520.html
Последний раз редактировалось Makar_S 20-01-2011, 14:15, всего редактировалось 1 раз.
Makar_S
посетитель
 
Сообщения: 15
Зарегистрирован: 16-01-2011, 16:15

Сообщение Likvidator » 20-01-2011, 14:15

Makar_S писал(а):Щоправда, ми тут з шановним ~Jhellico не дійшли згоди у конституційності ігнорування цієї спеціальної норми законом 1058
http://pension-ua.flyfolder.ru/topic1520.html
Ви ще не вчитались:
Likvidator писал(а):
Makar_S писал(а):Зара дуже вумне простирадло накатаю ....
~Jhellico не зовсім праві :nono:
Makar_S писал(а):
А ось Рішення КС від 20 березня 2002 року N 5-рп/2002 ....

Ви не враховуєте інше,конкретне рішення КС(рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 р. N 8-рп/2005),яке як і це - обов_язкове для всіх потенціальних позивачів та відповідачів.Є судові преценденти:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/8686345
;)
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7606
Зарегистрирован: 23-10-2006, 07:44

Сообщение Likvidator » 20-01-2011, 14:27

Makar_S писал(а):У чинній редакції ст. 82 ЗУ 1788 відсутнє обмеження на вибір 60 місяців лише з періоду останніх 15 років перед виходом на пенсію
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1085.57.31&nobreak=1
Можливо, Ви мали наувазі якусь іншу статтю?

Ст. 82 законуПро пенсійне забезпечення громадян в СРСР :idea:
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7606
Зарегистрирован: 23-10-2006, 07:44

Re: гранична сума заробітної плати

Сообщение Makar_S » 20-01-2011, 14:59

Likvidator писал(а):
Makar_S писал(а):У чинній редакції ст. 82 ЗУ 1788 відсутнє обмеження на вибір 60 місяців лише з періоду останніх 15 років перед виходом на пенсію
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1085.57.31&nobreak=1
Можливо, Ви мали наувазі якусь іншу статтю?

Ст. 82 законуПро пенсійне забезпечення громадян в СРСР :idea:

Дякую, за пояснення.
Як на мене, то, оскільки права членів творчих спілок було розширено (проіндексовано :) ) у ст 67 ЗУ 1788, то і подальші розрахунки слід провадити згідно цього, розширеного права.
Здається, Конституція тої ж думки, що і я.
"Галантерейщик и Кардинал спасут Францию!"
Makar_S
посетитель
 
Сообщения: 15
Зарегистрирован: 16-01-2011, 16:15

Re: гранична сума заробітної плати

Сообщение Likvidator » 21-01-2011, 16:23

~Jhellico писал(а):Ну, коли суд не зважає на ст. 41 - то його справа...
Пополню коллекцию мнения судов,решением суда 2 инстанции о незаконном применении ст. 41:
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22-4808/06 Головуючий у 1-й інстанції: Дяченко С.В.

Суддя-доповідач: Гончар О.С.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2006 року М.Запоріжжя

...
Відповідач вважає, що при обчисленні даного заробітку позивача необхідно виходити з вимог п.2 ч.І ст.41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якої суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір па обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Дане положення обмежує розмір заробітної плати, виходячи з якої проводиться розрахунок пенсії у подальшому,

Проте з таким висновком погодитись не можна виходячи з наступного.

Встановивши в законі правові підстави призначення пенсій, їх розміри, порядок обчислення і виплати, законодавець визначив як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно ПІД

ряду об'єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність (особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, обмеження, ступінь відповідальності тощо).

Право на пенсійне забезпечення, загальні умови, порядок нарахування та розмір пенсій 'визначаються, зокрема, законами України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Для окремих категорій громадян пенсійне забезпечення встановлюється іншими нормативно-правовими актами з урахуванням особливостей умов праці, характеру виконуваної роботи, її складності і значущості, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод.

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року N 796-Х1І визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я.

Зазначеним законом розмір пенсії відповідної категорії громадян не фіксується максимальним граничним розміром пенсії у грошовому еквіваленті.

Абзацом третім з посилання на абзац перший пункту 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону про пенсійне страхування було передбачено, що при призначенні пенсій відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" заробітна плата для обчислення пенсії враховується в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку.

Однак Рішенням Конституційного Суду України №8-рп/2005 від 11 жовтня 2005 року дане обмеження визнано неконституційним з вищезазначених підстав.

Отже за таких обставин обмеження відповідачем розміру заробітної плати позивача з якої проведено розрахунок його пенсії було незаконним.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/296698
:nono:
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7606
Зарегистрирован: 23-10-2006, 07:44

Пред.

Вернуться в Минулі теми

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |

cron