Страница 1 из 1

соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 11-12-2014, 16:58
laneta
Чи має право особа на призначення пенсії згідно закону 1058 , якщо до запровадження цього закону їй була призначена соціальна пенсія?

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 11-12-2014, 17:05
~Jhellico
Не дуже зрозуміле питання… Якщо є необхідна тривалість стажу, то має.

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 11-12-2014, 17:25
laneta
Моєму сину в 1995 році у 5 років призначено було соціальну пенсію по інвалідності з дитинства до 16 років.
Тобто відповідного стажу у нього не могло бути у 16 років ( 2006 рік) для того щоб була спочатку перерахована пенсія відповідно до закону 1058 а також після перерви подовжено виплату пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону 1058.
Я так думаю?
Чи правомірно йому було перераховано пенсію при масовому перерахунку в 2004 році відповідно до закону 1058 якщо він права на отримання згідно цього закону не мав?

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 12-12-2014, 08:59
~Jhellico
laneta писал(а):
Моєму сину в 1995 році у 5 років призначено було соціальну пенсію по інвалідності з дитинства до 16 років.

А в листопаді 1998 — трудову по втраті годувальника. І знову переливати з пустого в порожнє далі не будемо. :flood:

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 12-12-2014, 14:54
laneta
Відповідно до інструкції ( Про встановлення груп інваліності) яка діяла на час призначення соціальної пенсії по інвалідності моєму сину за № 16.01/20 від 28.12.1991 року, усім інвалідам надається соціальна допомога в передбачених законодавством видах.
Пенсія по інвалідності призначаються лише у випадку настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності.
Призначення саме пенсії по інвалідності як інваліду дитинства моєму сину у 1995 році а не соціальної допомоги це юридичне визнання дитини - інвалідом з дитинства пожиттєво. В подальшому таким особам призначається пожиттєва інвалідність так як визнання його інвалідом до шестирічного віку по захворюванню які відповідають п. 1.п1 ( ураження нервової системи та психічні розлади) відповідно до наказу № 175 від 05.12.1991 року, який був чинним на той час підтверджує статус недієздатності. Таким особам соціальна допомога призначається у більшому розмірі. Тому мене так цікавила довідка про склад сімї де вказаний не склад сімї а про те що у мене на утриманні знаходиться недієздатна особа.
Для того щоб не визнавати його недієздатним у довідці ( наші працівники пенсійного фонду, управління праці, міської влади, та медичні працівники перекидаються ось такими повідомленнями. Як наприклад в лікарняному епікризі у 16 років написано ( раніше мав право на пенсію по інвалідності але мати відмовлялася отримувати) та інше.
У серпні цього року за рішенням суду нам рекомендовано для встановлення статусу інвалідності з дитиснтьва та продовження виплати пенсії по втраті годувальника подати до пенсійного фонду медичний висновок сина який було видано йому до шестирічного віку. Тобто цей висновок буде юридичним фактом для підтвердження статусу недієздатної особи, а отже і непрацездатним. Але щоб його надати мені прийшлося в судовому порядку визнавати юридичний факт його належності саме моєму сину. Даний висновок знаходиться в пенсійній справі по інвалідності. Я звернулася письмово до управління праці, щоб ті передали оригінал або завірену копію висновку до пенсійного фонду.
Коли я встановлювала юридичний факт належності мед. висновку вказала зацікавлену особу - пенсійний фонд. Ой, як вони намагалися переконати суд що то не наш висновок, та що права на пенсію не має. Але правда на нашій стороні. Суд визнав факт належності нам висновку. Рішення (1) - надати до пенсійного фонду висновок для поновлення права на пенсію. Рішення (2) є встановлений факт визнання дитини інвалідом дитинства до 6 років.
В понеділок друге засідання. Змушуємо пенсійний фонд продовжити виплату пенсії по втраті годувальника. Напишу результати.

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 12-12-2014, 15:12
~Jhellico
laneta писал(а):
Призначення саме пенсії по інвалідності ... це юридичне визнання дитини - інвалідом з дитинства пожиттєво.

Я бачив дуже багато дітей-інвалідів з інвалідністю на рік чи два — з вашої точки зору, їх не існує?

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 12-12-2014, 15:58
laneta
Статус дитина - інвалід і статус інвалід з дитинства - дві різні інвалідності. Якщо по психічному захворюванню дитина визнається інвалідом до 6 років, то це інвалідність назавжди. Так як формування нервової системи до повноцінного розвитоку мозку завершується у дітей у віці 6 - років. З медичної сторони, якщо дитина зазнала хворобу мозку до 6 років, в організмі настають незворотні наслідки.
Якщо пенсійний фонд говорить у суді що маючи право на різні державні пенсії ( по інвалідності і по втраті годувальника) призначається одна за вибором. Як думаєте якщо у 16 років документів про групу інвалідності не надали але має право на пенсію по інвалілності? За півроку до виповнення 16 років психіатр вказав у медичній документації при огляді спеціалістів ( в анамнезе острый энцефаломиелит), тобто не здоров. Усі спеціалісти вказали - здоров. Що це може означати?
Це визнання особи недієздатною, який має право на соціальну пенсію.
Якщо сина було визнано інвалідом з дитинства до 16 років, то до завершення 16 років йому надається група інвалідності.
Висновок про визнання дитини дитиною інвалідом з 16 років до 18 років - було йому видано повторно, тобто втретє коли йому уже виповнилося 16 роківі. Цей висновок надавав йому право на отримання соціальної допомоги а не пенсії. Скажіть будьласка, чому на дострокову пенсію мають жінки які виховали інвалідів до 16 років? Та тому що вони все життя мали право на соціальну допомогу по догляду. Але є одне (но), це право буде лише при обовязковому підтвердженні медичним висновком про те що дитина визнана інвалідом до 6 років.

Таким чином урізаються пільги.

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 12-12-2014, 16:28
~Jhellico
laneta писал(а):
Статус дитина - інвалід і статус інвалід з дитинства - дві різні інвалідності.

Тепер це ви кажете мені? :)
Півтора року тому:
~Jhellico 27.05.2013, 13:48 писал(а):
До 18 років — дитина-інвалід (з медичним висновком), старше — інвалід, з встановленою групою (з довідкою МСЕК). Крапка.


чому на дострокову пенсію мають жінки які виховали інвалідів до 16 років?

До 6.
Та тому що вони все життя мали право на соціальну допомогу по догляду.

Самі таке придумали? Жінки, у яких дитина-інвалід померла в 7 років, теж мають право на дострокову пенсію. Вони теж «все життя мали право на соціальну допомогу»? :flood:

Re: соціальна пенсія

СообщениеДобавлено: 12-12-2014, 16:50
laneta
Жінки, у яких дитина-інвалід померла в 7 років, будуть мати право на дострокову пенсію якщо нададуть медвисновок про визнання інвалідом до шестирічного віку.
У моєму випадку, син вже був один раз визнаний інвалідом до 16 років. Подовження статусу з 16 до 18 років, чинним законодавством не передбачено. Тобто якщо висновок було видано до 16 років, то і групу мають надавати до виповнення 16 років а не у 18 років, як у нашому випадку.
Що ви будете говорити коли суд визнає дії пенсійного фонду протиправними та зобовяже виплачуватти пенсію по втраті годувальника? Сину вже 25. Групи немає. Лише один документ - медична довідка про інвалідність до 6 років та в минулому право на соціальну пенсію як інваліду дитинства?

Цікавий факт отримуємо. Так інвалід чи не інвалід після 16 років ????????????????????? Бо якщо у 16 років групу не надали, це означає що не визнано інвалідом. Так???????????
Тоді питання: Групу не надали, але право на соціальну допомогу має після 16 років до 18 років. Тоді це означає що інвалідом у цьому випадку він визнаний до 16 років? А якщо так то де група??????????????? А якщо не визнаний, то яке право надалі отримувати соціальну допомогу як дитина інвалід? Так значить всеж таки недієздатний?