Список форумов Пенсії та види пенсій Різні пенсії та пільги Год за два анестезисту

Год за два анестезисту

Пенсії за вислугою років , по спискам №1 і №2, и т.і.
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

За помощью обратилась медсестра-анестезист.
Стаж с 12.04.1994 по 31.01.2007г. на одном и том же месте, в одной и той же должности - медсестра-анестезист.
Но до 04.01.2002г это рабочее место называлось "палата реанимации и интенсивной терапии инфарктного отделения",
а с 04.01.2002г. - "отделение интенсивной терапии".
Всего стажа 12 лет 9 месяцев 21 день.
Для пенсии по выслуге требуется 25 лет стажа.
Однако раньше некоторые её коллеги оформили-таки пенсию по выслуге лет.
Фокус в том, что имеется
письмо ПФУ № 24543/Р-4 от 15.10.2004г. в ГУ ПФУ Харьк. обл. писал(а):
Відповідно до спільного листа Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України та Міністерства охорони здоров'я від 02.08.2003 р. № 03-2/1751 час роботи у відділеннях (групах) анестезіології та інтенсивної терапії у відділеннях інтенсивної терапії лікувальних закладів зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Відповідно до листа Міністерства охорони здоров'я України від 16.06.2004 р.№ 11-02-13/23-Д-1/1972, що стосується роботи в палатах реанімації та інтенсивної терапії, то раніше діюче законодавство передбачало
організацію палат в спеціалізованих відділеннях лікарень (лист МОЗ СРСР від 31.12.1974 р. № 02-14/6З).
Враховуючи вищевикладене, вважаємо за можливе зарахувати
Р######ву В.М. в подвійному-розмірі роботу в палаті реанімації та інтенсивної терапії.
К сожалению, это письмецо по поводу одного конкретного человека и напрямую притянуть его не получится.
Однако, на докуметы, упомянутые в нем надо бы посмотреть ...
Кроме того, имеется очень интересное
письмо МинТруда от 17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6 писал(а):
Враховуючи вищезазначене, при визначенні права на призначення пенсії за вислугу років відповідно до статі 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) зазначений порядок зарахування періодів роботи в подвійному розмірі застосовується ЯК ДО 01.01.2004 року, так і після цієї дати. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії періоди роботи після 01.01.2004 року зараховуються на загальних підставах, тобто в одинарному розмірі.
Заступник Міністра О.Гаряча
(Подчеркнуто в самом письме! Выделение красным цветом - мое.)
Обратите внимание на интересный поворот, согласно которому стаж нашей медсестры составляет 25 лет 6 месяцев (2 х 12 лет 9 месяцев) и дает ей право на пенсию по выслуге лет, но в расчете пенсии будет (2х8+4)=20 лет и 9 месяцев.
Отдельный вопрос - засчитать стаж работы в палате так же, как и в отделении ...
Также отдельный вопрос - учет стажа за период двухлетнего отпуска по уходу за ребенком (как два года или как четыре, это до 2004 года).

Кто может помочь в розыске упомянутых документов:
- спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України,
                Пенсійного фонду України та
                Міністерства охорони здоров'я від 02.08.2003 р. № 03-2/1751

- лист Міністерства охорони здоров'я України від 16.06.2004 р.№ 11-02-13/23-Д-1/1972

- лист МОЗ СРСР від 31.12.1974 р. № 02-14/6З

- письмо МинТруда от 17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6
-= Пенсионер - это профессия! =-

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6


В Міністерстві праці та соціальної політики України
розглянуто запит щодо застосування пільг з обчислення стажу
відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення"
( 1788-12 ) за періоди роботи після 01.01.2004 року при
призначенні пенсій за вислугу років та повідомляємо.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) пенсії за вислугу років
призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного
віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України
"Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ).

Відповідно до статті 55 Закону України "Про пенсійне
забезпечення" ( 1788-12 ) право на пенсію за вислугу років мають
працівники охорони здоров'я при наявності спеціального стажу
роботи 25 років за переліком, затвердженим постановою Кабінету
Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 909 ( 909-93-п ),
незалежно від віку.

Відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне
забезпечення" ( 1788-12 ) робота в лепрозорних і протичумних
закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) лікування
осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в
інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у
патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони
здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я
зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Враховуючи вищезазначене, при визначенні права на призначення
пенсії за вислугу років відповідно до статі 55 Закону України "Про
пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) зазначений порядок зарахування
періодів роботи в подвійному розмірі застосовується як до
01.01.2004 року, так і після цієї дати. До страхового стажу для
обчислення розміру пенсії періоди роботи після 01.01.2004 року
зараховуються на загальних підставах, тобто в одинарному розмірі.

Заступник Міністра О.Гаряча

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

poladich писал(а):
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6
Спасибо. Еще бы и url-ссылочку?....
-= Пенсионер - это профессия! =-

kla участник

Сообщения: 133
Откуда: Киев
Nickolas писал(а):
poladich писал(а):
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6
Спасибо. Еще бы и url-ссылочку?....


http://uapravo.net/data/base13/ukr13450.htm
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.15518.0

Сообщение 22-04-2008, 13:44
poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
Nickolas писал(а):
Спасибо. Еще бы и url-ссылочку?....

Взял с CD диска Инфодиск-Законодательство Украины

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Спасибо откликнувшимся! :grin:

Теперь бы еще от МОЗ ... :roll:
-= Пенсионер - это профессия! =-

kla участник

Сообщения: 133
Откуда: Киев
Nickolas писал(а):
Спасибо откликнувшимся! :grin:

Теперь бы еще от МОЗ ... :roll:


Ничьи письма в "бамажном" виде больше года не хранятся, а в интернете ничого нет, ни на наших сайтах, ни на российских

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Nickolas писал(а):
Кроме того, имеется очень интересное
письмо МинТруда от 17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6 писал(а):
Враховуючи вищезазначене, при визначенні права на призначення пенсії за вислугу років відповідно до статі 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) зазначений порядок зарахування періодів роботи в подвійному розмірі застосовується ЯК ДО 01.01.2004 року, так і після цієї дати. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії періоди роботи після 01.01.2004 року зараховуються на загальних підставах, тобто в одинарному розмірі.
Заступник Міністра О.Гаряча
(Подчеркнуто в самом письме! Выделение красным цветом - мое.)

А Вы не могли-бы,с учетом упомянутого письмеца,прокомментировать следующий ответ на форуме ПФУ:
 Дата: 13 листопада 2008 17:28
#100559
Відділ взаємодії із ЗМІ          відповідь на #100355, 8 листопада 2008 12:44.  Автор: Жаннетта
   
   Шановна Жаннета ! У Вашому випадку, підстав для пільгового обчислення стажу за роботу в інфекційному закладі немає, тому що по-перше, пенсія Вам призначена до набрання чинності Закону України "Про внесення змін до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Цей закон набрав чинності 15.08.03 р.; по-друге - після 01.01.2004 року Ви не працюєте, тобто не маєте право на перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".    
Відповісти     Відповісти
      
      
Дата: 8 листопада 2008 12:44
#100355
Жаннетта          (відповідей: 1)
   
   Я вышла на пенсию в 2001 году, имея 34 года стажа из них - 11 лет работы в противотуберкулезном диспансере, и согласно ЗУ "Про пенсійне забезпечення" "... робота в інфекційних закладах (відділеннях) зараховується в стаж роботи у подвійному розмірі.", но в удвоении этого стажа мне отказали, мотивируя это тем, что закон вступил в силу в 2003 году, а я в это время уже не работала. Правомерно ли такое заявление, и что мне теперь делать???    
Відповісти     Відповісти

:?: :roll: :?:

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Likvidator писал(а):
А Вы не могли-бы,с учетом упомянутого письмеца,прокомментировать следующий ...
Упомянутое письмецо касалось вполне определенного человека (с конкретной фамилией), а потому ничего с его учетом комментировать невозможно, кроме того, что в отдельных случаях таки делают (с привлечением поддержки от министерств и ведомств). А вот коллеге того, человека такую поддежрку получить не удалось.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Nickolas писал(а):
Likvidator писал(а):
А Вы не могли-бы,с учетом упомянутого письмеца,прокомментировать следующий ...
Упомянутое письмецо касалось вполне определенного человека

Вобщем,я нашел другое "ПИСЬМЕЦО",которое перечеркивает
ноябрьскую отписку ПФУ:
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.12423.0
N 7836/0/14-05/030-6 12144/02-20, 03.10.2005, Лист, Питання - відповідь, Міністерство праці та соціальної політики України , Пенсійний фонд України
12144/02-20 Огляд запитань і відповідей щодо застосування пенсійного законодавства писал(а):
3. Гр. К. з 1995 до 2000 р. працювала в туберкульозному диспансері на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком N 2. Чи зарахується цей період у разі призначення пенсії до пільгового стажу в подвійному розмірі відповідно до ст. 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення"?
Згідно з Прикінцевими положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списками N 1 і 2, а також за вислугу років, здійснюється за названим Законом у разі досягнення пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п.4 ст. 24 Закону періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу для призначення трудових пенсій у подвійному розмірі.
Законом не передбачено обмежень щодо застосування ст. 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" під час обчислення пільгового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах за Списками N 1 і 2.
Ураховуючи зазначене, період роботи в туберкульозному диспансері з 1995 до 2000 р. зараховується до пільгового стажу в подвійному розмірі.

:shock: :shock: :shock:
Возможно...это "ПИСЬМЕЦО" до 13.11.2008 успели ОТОЗВАТЬ???
Кроме этого ОТДЕЛ СВЯЗИ С СМИ , преступно игнорирует какой либо перерасчет
согласно ст 45 ЗУ 1058:
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати
пенсії
4. Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків,
передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38,
частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього
Закону, провадиться в такі строки: ( Абзац перший частини
четвертої статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 2291-IV ( 2291-15 ) від 23.12.2004 )

у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого
числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії,

якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним
до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо
заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

в своем ответе Жаннет(которая скромно спросила о правильности расчета ее стажа,а совсем не о перерасчете по ст 42):
по-друге - після 01.01.2004 року Ви не працюєте, тобто не маєте право на перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".
:shock: :shock: :shock: :?: :shock: :shock: :shock:

Сообщение 14-11-2008, 18:14
~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

Чи зарахується цей період у разі призначення пенсії до пільгового стажу
...

Это письмецо - о человеке, который выходит на пенсию уже при нынешней редакции ст.60

Сообщение 15-11-2008, 10:51
Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
~Jhellico писал(а):
Чи зарахується цей період у разі призначення пенсії до пільгового стажу
...

Это письмецо - о человеке, который выходит на пенсию уже при нынешней редакции ст.60

А какая "редакция"(какой НПА), запрещает после 01.01.2004 года ,перерасчет ранее назначенной пенсии ,с применением нынешней редакции ст.60 :?: :roll: :?:

Сообщение 16-11-2008, 16:30
al Аватара пользователя
участник

Сообщения: 93
В мире бесконечны две вещи - вселенная и человеческая глупость. Хотя насчет вселенной я не уверен... А. Эйнштеин

Рассмотрим на примерах.
Ответ Жаннете: Вам призначена до набрання чинності Закону України "Про внесення змін до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Цей закон, набрав чинності 15.08.03 р.

Казалось бы ясный и четкий ответ. Но тут же следует вторая часть: по-друге - після 01.01.2004 року Ви не працюєте, тобто не маєте право на перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".
Можно подумать, что если бы Жаннета работала, то первая часть ответа ее бы не касалась.
При всем при этом Жаннета о перерасчете ничего не спрашивала. Заботливые Вы наши.
В переводе на нормальный язык это должно означать, что Жаннете увеличение пенсии не светит, что бы она ни делала и куда бы ни обращалась.
Далее гр.К закончила работать в противотуберкулезном учреждении в 2000г т.е. до вступления в силу Закона. Именно по этой причине моей жене (27 лет противотуберкулезного стажа) было отказано в удвоении стажа. Как я теперь понимаю, ей было отказано по причине назначения пенсии до этого срока. Лучше позже чем никогда.
Когда я добивался перерасчета НП, мне объясняли, что назначение и перерасчет это одно и то же, и поэтому надо давать новый пакет документов. Если это так то при перерасчете пенсии должен стаж удваиваться. Кроме этого выход на пенсию до 15.08.2003г. предполагает, что вредностей нет, а после они появились. Вина пенсионеров в том , что они не тогда родились.
Искать логику в Законах, тем более в разъяснениях Минтруда и ПФУ не логично.

al Аватара пользователя
участник

Сообщения: 93
Сегодня моя жена подала документы на перерасчет пенсии в связи с дополнительным страховым стажем более двух лет. Сначала ее обнадежили, что работа в туберкулезном санатории дает ей право на удвоение страхового стажа, для чего ей надо принести справку с этого санатория, подтверждающего туберкулезный профиль санатория. Такая справка была предоставлена . На словах ей, т.е. моей жене, было объяснено, что справка ей ничего не дает, та как санаторий не связан с открытой формой легочного туберкулеза. При этом помахали каким-то разъяснением (свежим) Министерства труда …, которое дает на это право, но только с открытой формы туберкулеза. Убедительная просьба к Николаю Ивановичу и ко всем форумчанам , если Вам, что либо известно по данному вопросу, дать исчерпывающую информацию. Кстати сотрудницы моей жены оформили пенсии с удвоением стажа. Благодарю за понимание и участие.

Сообщение 07-02-2009, 03:57
Марина участник

Сообщения: 160
Лист, Міністерство праці та соціальної політики України "Щодо застосування пільг з обчислення стажу" N 217/0/14-06/039-6, 17.01.2006
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.15518.0

Сообщение 07-02-2009, 07:21
al Аватара пользователя
участник

Сообщения: 93
Уважаемая Марина! Спасибо за ссылку, но не думаю, что письмо МинТруда от 17.01.2006 N 217/0/14-06/039-6 является свежим
( новым). Кроме того оно не содержит сведений об открытой форме легочного туберкулеза. Буду готовиться к разговору с ПФУ и искать пока не знаю что. А вообще- то раздражает наша законодательная практика, когда Законы корректируются письмами, понятиями чиновников, которые тебе не показывают, а машут перед носом, что бы ты не дай бог не увидел содержание и автора.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

al писал(а):
Буду готовиться к разговору с ПФУ и искать пока не знаю что. А вообще- то раздражает наша законодательная практика, когда Законы корректируются письмами, понятиями чиновников, которые тебе не показывают, а машут перед носом, что бы ты не дай бог не увидел содержание и автора.
Требуйте соблюдения:
Конституция Украины писал(а):
Стаття 57. Кожному гарантується право знати свої права і обов'язки.
Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення упорядку, встановленому законом.
Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку,встановленому законом, є нечинними.
Пусть ознакомят в письменном виде.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 07-02-2009, 17:49
olga посетитель

Сообщения: 28
Уважаемые форумчане! У меня возник вопрос по поводу льготного стажа. Моя мама проработала 23 года в инфекцонной больнице, при перерасчете пенсии в 2004 г. я обратилась в ПФУ с просьбой учесть ей год работы в инфекционной больнице за два (ей очень много лет и все вопросы приходиться решеать мне). Пришел отказ, т.к. она вышла на пенсию давно, до введения закона, который устанавливает эту норму. Правильно ли это?
Спасибо за ответ

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

olga,
неправильно. В частях 2, 3 и 4 статьи 24 ныне действующего закона № 1058-IV "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" сказано:
2. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

3. ...
Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
За кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників ( 36-2003-п ), затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

4. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Так что "срока давности" в этом вопросе нет. что заработано - то заработано.
-= Пенсионер - это профессия! =-


Вернуться в Різні пенсії та пільги

cron