Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців УПФУ нарушает Закон 796-12? (ред в контексте с ЗУ 1058-15)?

УПФУ нарушает Закон 796-12? (ред в контексте с ЗУ 1058-15)?

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Сообщения: 2
Уважаемый nickolas! Нужна Ваша консультация. Я прошу УПФУ (заявлением с марта 2008) пересчитать Кз с более высокого заработка по справке о заработке за 12 мес 2003г, как ликвидатору 2кат(взял ее в отделе персон. учета), поскольку в янв2004г мне Кз был рассчитан за 12месяцев при переходе на ЗУ1058-15 (статус ликвидатора, на первый взгляд, соблюли, но выбор сделали по своей воле, взяв не выгодный для меня 1996г). При этом за юр. основание своей просьбы привожу ссылку на статью 57 ЗУ 796-12, ныне действующего и отредактированного в контексте с 1058-15. ДОСЛОВНО: У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення (курсив мой). В заявлении даю ссылку на часть 13 раздела XV ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ ЗУ1058., в редакции янв2008г. С января 2004г не работаю. Все бесполезно, УПФУ лепит мне ответ "60мес подряд до 1июля2000 и все после 1июля...", т.е. аргументируя отказ ссылкой на общую норму пункта 1 статьи 40 ЗУ1058-15, лишая меня тем самым действующей в 2008г льготы ликвидатора., т.е. УПФУ идет на откровенное нарушение Закона. Что делать? Кто поможет: прокуратура; суд; Главное управление ПФУ или же все мои попытки восстановить справедливость - "коту под хвост" (хотя бы начиная с марта 2008г)? C уважением и пожеланиями доброго здоровья. Митрофанов. 17.03.2008г.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Митрофанов писал(а):
При этом за юр. основание своей просьбы привожу ссылку на статью 57 ЗУ 796-12, ныне действующего и отредактированного в контексте с 1058-15. ДОСЛОВНО: У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення (курсив мой).

Внимательно прочитайте частину 2 ст.27.Обсуждение здесь:
http://pension-ua.flyfolder.ru/topic373.html
Ваш РПФУ дал Вам ответ,формально соответствующий ЗУ 1058,если только Вы не просили... перерасчета по 2-х складовой формуле :evil:


Сообщения: 2
Поскольку я работал до января 2004г (т.е. до вступления в действие ЗУ1058-15) то моя фактическая ситуация такова: "двохскладова формула", если применять вторую часть статьи 27 ЗУ1058-15 практически для меня становится "односкладовою" (за период работы до 2004г). Как не крутил бы УПФУ, я имел и имею право на выбор любых 12 месяцев для расчета Кз. Или это не так? Митрофанов.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Митрофанов писал(а):
Поскольку я работал до января 2004г (т.е. до вступления в действие ЗУ1058-15) то моя фактическая ситуация такова: "двохскладова формула", если применять вторую часть статьи 27 ЗУ1058-15 практически для меня становится "односкладовою" (за период работы до 2004г).
Всегда сильно сомневался в целесообразности "двохскладовой формулы",
памятуя, что первая составляющая не может больше 168 грн. - максимальный размер пенсии по ЗУ-1788 на конец 2003 года...
Вряд ли Вас устроит такая пенсия.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Митрофанов писал(а):
Поскольку я работал до января 2004г (т.е. до вступления в действие ЗУ1058-15) то моя фактическая ситуация такова: "двохскладова формула", если применять вторую часть статьи 27 ЗУ1058-15 практически для меня становится "односкладовою" (за период работы до 2004г). Как не крутил бы УПФУ, я имел и имею право на выбор любых 12 месяцев для расчета Кз. Или это не так? Митрофанов.

Все это так,если бы не..."ложка дегтя":
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Стаття 27. Розмір пенсії за віком
2. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства,
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.


Далее,в части 2 статьи 27 следует абзац,который никто даже не желает объяснить ,а тем более...выполнять???!!!:
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.


:idea:
Скорее всего,здесь опечатка...должно быть
підвищується з місяця її обчислення до дня призначення пенсії:?:


Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців