Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Додаткова пенсія за статтями 50, 51

Додаткова пенсія за статтями 50, 51

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Дивлюся свою чорнобильську доплату в пенс.кабінеті - щомісячна доплата вивільненим з ЧАЕС - 627,90 грн.
Це 30% від мінімалки.
В мене 1 категорія. Дивлюся в наш закон щодо додаткової пенсії для 1 категорії ст.50:

Стаття 50. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1

Особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

{Текст статті 50 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2532-XII від 01.07.92, № 230/96-ВР від 06.06.96; в редакції Закону № 107-VI від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008; текст статті 50 в редакції Закону № 76-VIII від 28.12.2014 - щодо набрання чинності норм зазначеного Закону див. "Прикінцеві положення"}

Правова позиція:

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року N° 10-рп/2008 ця редакція була визнана неконституційною. Правові наслідки визнання окремих положень закону неконституційним передбачені у ст. 152 Конституції України.
Вказана норма передбачає, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Отже, на сьогодні, діє попередня редакція статті Закону 796-XII, яка передбачає, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоровʼю, у розмірах:
- інвалідам І групи - 100 процентів мінімальної пенсії за віком;
- інвалідам II групи - 75 процентів мінімальної пенсії за віком;
- інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 50 процентів мінімальної пенсії за віком.

Те ж саме і по ст.51 для категорій 2, 3, 4.

Отже, які є думки щодо цього?
Смерть рашистским оккупантам!

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
Додаткова пенсія інвалідам з числа ліквідаторів ЧАЕС Пост. №112 п.5

п.5
1) у пункті 13:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/112 ... D0%BF#Text
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
ВЛАДИМИР К. писал(а):
Додаткова пенсія інвалідам з числа ліквідаторів ЧАЕС Пост. №112 п.5
п.5

1) у пункті 13:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/112 ... D0%BF#Text


Почему мне начисляют 627,90? Я не понимаю….

Ну и вопрос по сути - никто не пытался отсуживать при наличии решения КСУ?
Смерть рашистским оккупантам!

Vitaly_UA участник

Сообщения: 190
Откуда: Черкаси
У меня вообще такое начисление отсутствует.

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
Vitaly_UA писал(а):
У меня вообще такое начисление отсутствует.


Видимо Вы на виде пенсии по инвалидности ЛПА 1кат. Закона
Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Речь о виде пенсии по инвалидности , чернобыльца ЛПА 1кат. Закона
Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту

:mda:
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

Vitaly_UA участник

Сообщения: 190
Откуда: Черкаси
Да, точно. Я так понимаю, это когда на максималке?


Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців