Отказ в перерасчете пенсии по выслуге лет.

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.

Отказ в перерасчете пенсии по выслуге лет.

Сообщение WCN » 21-03-2021, 19:22

С 2004 года на пенсии по выслуге лет, проработала 28 лет и 9месяцев воспитателем в садике. На то время для ухода на пенсию по выслуге нужно было отработать 25 лет. Потом я еще работала в магазине 10 месяцев. Мой общий стаж 29 лет и 7 месяцев. На данный момент пенсия составляет 1862 грн. При индексации мне не делают перерасчет, мотивируя это тем, что теперь для ухода по выслуге нужно иметь 30 лет стажа. Но я ведь не виновата, что в 2004 году были другие требования и я ушла по выслуге,( на то время 25 лет), отработав даже больше 28,9лет и имея общий стаж 29.7 лет. Как мне добиться справедливости и перерасчета по индексации?
WCN
гость
 
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 13-05-2020, 21:57
Откуда: Луганская

Re: Отказ в перерасчете пенсии по выслуге лет.

Сообщение Likvidator » 31-03-2021, 13:46

WCN писал(а):С 2004 года на пенсии по выслуге лет, проработала 28 лет и 9месяцев воспитателем в садике. На то время для ухода на пенсию по выслуге нужно было отработать 25 лет. Потом я еще работала в магазине 10 месяцев. Мой общий стаж 29 лет и 7 месяцев. На данный момент пенсия составляет 1862 грн. При индексации мне не делают перерасчет, мотивируя это тем, что теперь для ухода по выслуге нужно иметь 30 лет стажа. Но я ведь не виновата, что в 2004 году были другие требования и я ушла по выслуге,( на то время 25 лет), отработав даже больше 28,9лет и имея общий стаж 29.7 лет. Как мне добиться справедливости и перерасчета по индексации?

Попробуйте докупить недостающий до 30 лет стаж:
https://biz.ligazakon.net/news/192674_y ... ost-stazhu
Як укласти Договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового Державного соціального страхування?

Можливість укладення договору регламентується ст. 12 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та укладається відповідно до ст. 10 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Підготуватися до перевірки допоможе ресурс "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Як укласти договір:

1. Звернутися до податкового органу за місцем проживання.

2. Надати такі документи:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування або одноразову сплату в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

- копію трудової книжки (за наявності);

- виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

- копію документу, який засвідчує особу.

З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за обраним видом.

Скільки коштує страховий стаж?

Обчислення розміру доплати здійснюється за формулою:

Д = С x К x М, де:

Д - доплата за бракуючий пенсійний стаж

С - страховий внесок з мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ - 22%

К - коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується при одноразовій сплаті

М - кількість місяців стажа, яких не вистачає для пенсії

Таким чином, у 2020-му один рік стажу коштуватиме 24,9 тис. грн. А якщо, наприклад, не вистачає п'ять років, доведеться заплатити відразу 124,6 тис. грн.

Одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою за весь період, за який «купується» стаж, протягом 10 календарних днів з моменту підписання Договору.

4 т. возрасли: :sad2: - за 4 месяца в 2021 году доплата составит около 10 т. грн. :
https://www.pfu.gov.ua/pl/196626-shho-n ... -mu-rotsi/
варто знати, – якщо купувати стаж у 60 років, тобто тоді, коли настане встановлений державою пенсійний вік, то вартість кожного місяця рахуватимуть за такою формулою: дві мінімальні зарплати, помножені на 22%. Із січня 2021-го це – 2640 грн.

Получите письменный отказ в осовременивании ("индексации")Вашей пенсии с 01.03.2021(пусть пфу письменно изложит указанный Вами мотив),возможно он не есть законный :?:
На всякий случай проверте правильность расчета Вашего стажа,например:
Хоча страховим стажем є період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески, все ж таки є певні періоди не трудової діяльності, які враховуватимуться при виході на пенсію як страховий стаж. Наприклад, це студентські роки.

Отже, якщо ви були студентом до 01.01.2004 року, роки навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі зараховуватимуться до вашого страхового стажу. Період навчання зараховується до загального стажу лише за денною формою.

Увага! Навчання в заочних та вечірніх вищих і середніх спеціалізованих учбових закладах, а також час перебування в заочній аспірантурі не підлягає включенню до страхового стажу.
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7606
Зарегистрирован: 23-10-2006, 07:44


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |