Список форумов Загальна категорія Запитуйте - відповідаємо (що зможемо) Пенсия по выслуге лет

Пенсия по выслуге лет

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.
sergiokhark прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Харьков
Добрый день!
У меня вопрос сколько минимально нужно набрать стажа, чтобы выйти на пенсию.
У меня 11лет и 8мес спецстаж (код ЗПЗ055Е1) - работник учебного заведения. Минимально сколько нужно? 25 лет?
И еще вопрос учитывается ли учеба в университете (5лет 6мес) к этому стажу.
Правильно я считаю?
11лет 8мес + 5лет 6мес = 17 лет 2мес. Осталось 25 лет - 17лет 2мес = 7лет 10мес. Так?
Спасибо за помощь!!!

Valentina2022 гость

Сообщения: 3
Откуда: Чернігів
Добрий день!

Після майже 30 років стажу моя пенсія на согодні дорівнює жалюгідні 2800 грн. Вважаю, що така пенсія - це просто знущання наді мною як людиною, оскільки на неї неможливо прожити. От почала цікавитись чи можна мені хоча б на трохи збільшити розмір пенсії. Прошу поважних форумчан допомогти мені в цьому та підказати відповідь на таке питання:
Я працювала вчителем у школі. У 1999 році вийшла на пенсію за вислугу років. У 2007 році я звернулась до ПФУ із заявою про призначення мені пенсії за віком. Чи маю я право тепер ЗНОВУ звернутись до пфу із заявою саме про призначення мені пенсії за вислугу років та отримавши відмову, в судовому порядку просити зобов’язати пфу призначити мені цю пенсію та обчислювати її виходячи із середньої заробітної плати за три роки, які передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2019-2021 роки ?
Задаючи це питання, я виходжу з того, що пенсія за вислугу років регулюється іншим законом (а саме Законом № 1788-XII), тобто не відноситься до тих видів пенсій, які регулюються Законом № 1058-IV. Крім того, пунктом 2-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV визначено, що особам, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених ЗАКОНОМ України "Про пенсійне забезпечення". Розмір пенсії за вислугу років визначається відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. Пенсії за вислугу років фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.

Заздалегідь дякую кожному, хто відгукнеться, за допомогу!

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4659
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Valentina2022
Якщо узагальнюючи, кожен пенсіонер сам може вибирати собі той чи інший вид пенсії, яку він може отримувати, згідно чинного законодавства.
Тобто, обмежень тут немає.
Чи звертались Ви до УПФУ? Зокрема, можна це спробувати зробити онлайн в особистому пенсійному кабінеті.
Смерть рашистским оккупантам!

Valentina2022 гость

Сообщения: 3
Откуда: Чернігів
mekena писал(а):
Тобто, обмежень тут немає.
Чи звертались Ви до УПФУ? Зокрема, можна це спробувати зробити онлайн в особистому пенсійному кабінеті.


Дякую, що відгукнулись. Мені відомо, що обмежень немає, я не зрозуміла іншого - чи існує на сьогодні судова практика щодо таких випадків як у мене, тобто чи можна через суд зобовязати пфу (те, що пфу доровільно відмовиться я не сумніваюсь з огляду на нижчевикладену, схожу з моєю, але іншу ситуацію) здійснити мені призначення пенсії за вислугу років саме із затосуванням при обчисленні цієї пенсії середньої заробтіної плати за 2019-2021 роки, тобто за три попередні роки, які передують року призначення пенсії. Тобто чи є мені сенс це все розпочинати, тобто звертатись до пфу, отримувати відмову, потім звертатись до суду, платити майже 1000 судового збору...

Зауважу, що мені відомо про позитивну судову практику, але не зовсім щодо такої ситуації як у мене, а саме щодо ситуації коли вчитель колись давно, наприклад в 1999-2000 роках вийшов на пенсію за вислугу років за Законом № 1788 і до цього часу так і НЕ перейшов на пенсію за віком за Законом № 1058, то такий вчитель через суд (після отримання письмової відмови пфу) на сьогоднішній день може домогтися того, щоб пфу призначив йому пенсію за віком за Законом № 1058 і обчислив при цьому таку пенсію, виходячи саме із середньої заробтіної плати за 2019-2021 роки, тобто за три попередні роки, які передують року призначення пенсії.

Valentina2022 гость

Сообщения: 3
Откуда: Чернігів
Valentina2022 писал(а):
mekena писал(а):
...я не зрозуміла іншого - чи існує на сьогодні судова практика

Хоча навіть не так: мені не зрозуміло чи є в мене законні підстави вимагати від пфу те, про що я зазначила у попередньому своєєму повідомленні. І у свою чергу, якщо такі підстави є, то тоді мабуть існує й позитивна судова практика щод таких ситуацій як у мене, та, відповідно, тоді й є сенс звертатись до пфу, отримати його відмову і потім звернустись до суду і через суд змусити пфу це зробити...

АлексейИ. прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Киев
интересно, какие коррективы внесет на https://flypark.com.ua/ война


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)