Rumba писал(а):Добрый день!
Кто в курсе, озвученное сегодня Гройсманом Скасування оподаткування пенсий з 1го травня распространяется на ограничение выплат пенсий в размере 85% работающим пенсионерам ? Или это касается только оподаткування пенсий, превышающих 4134 грн ?
~Jhellico писал(а):Судя по прозвучавшему, предлагаются изменения в Налоговый кодекс, т.е. касается сугубо налога.
argon писал(а):Озвучене Гроссманом поки що ні на що не поширюється, так, бла-бла-бла. Інформацію про здорожчання газу треба 'покрити' чимось позитивним, от він і...
Rumba писал(а):а как вот такое, не меняет ситуацию?
"Проектом предлагается внести поправки в Налоговый кодекс Украины и освободить от налогообложения на доходы физических лиц, пенсий и ежемесячного денежного удержания, получаемого налогоплательщиком", — заявил министр финансов Украины Александр Данилюк.
~Jhellico писал(а):Судя по прозвучавшему, предлагаются изменения в Налоговый кодекс, т.е. касается сугубо налога.
, ранее уплаченный налог предложено "відшкодувать""щодо скасування оподаткування пенсій та відшкодування пенсіонерам суми вже сплаченого податку"
Rumba писал(а): Текст документа на сайті парламенту відсутній, але в ньому йдеться про скасування як оподаткування так званих «великих» пенсій, так і застосування понижуючого коєфіцієнту 15% до пенсій працюючих пенсіонерів, встановленого Законом №213-VІІІ з 1 квітня 2015 р.
Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2725
поскольку данный законопроект не имеет заключения Кабмина - неизвестно, готово ли к этому правительство, так как это уменьшит поступления в бюджет примерно на 1,2 млрд грн. Поэтому не исключено, что ко второму чтению эта норма может быть снята и останется только норма об отмене налогообложения пенсий неработающих пенсионеров.
Likvidator писал(а):Rumba писал(а): Текст документа на сайті парламенту відсутній, але в ньому йдеться про скасування як оподаткування так званих «великих» пенсій, так і застосування понижуючого коєфіцієнту 15% до пенсій працюючих пенсіонерів, встановленого Законом №213-VІІІ з 1 квітня 2015 р.
Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2725поскольку данный законопроект не имеет заключения Кабмина - неизвестно, готово ли к этому правительство, так как это уменьшит поступления в бюджет примерно на 1,2 млрд грн. Поэтому не исключено, что ко второму чтению эта норма может быть снята и останется только норма об отмене налогообложения пенсий неработающих пенсионеров.
http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/5/12/145287.htm
Rumba писал(а):http://from-ua.com/news/379322-verhovnaya-rada-otmenila-nalog-na-pensii.html
так удержание 15% с работающих сняли или нет?
argon писал(а):Rumba писал(а):http://from-ua.com/news/379322-verhovnaya-rada-otmenila-nalog-na-pensii.html
так удержание 15% с работающих сняли или нет?
На жаль, ні.
mekena писал(а):будут облагаться налогом по ставке 80%", - сказала она.
~Jhellico писал(а):mekena писал(а):будут облагаться налогом по ставке 80%", - сказала она.
Поправкой изменили на 18%.
Rumba писал(а):«Освобождаем от налогообложения пенсии работающих и неработающих пенсионеров полностью»
При этом Рада оставила ограничение выплат работающим пенсионерам в размере 85% от пенсии выше 1611 грн.
что же тогда изменилось для работающих???!!!
Rumba писал(а):Окремо нардеп наголосила, що наразі до 31 грудня 2016 року буде діяти понижуючий коефіцієнт 085, який застосовується при виплаті пенсій.
«Ми дійшли до висновку, що зараз це обмеження ми знімати не можемо. Воно діє до кінця 2016 року. Для бюджету Пенсійного фонду воно вартує 2,4 мільярда гривень. При прийнятті бюджету на наступний рік ми можемо врегулювати питання щодо застосування понижуючого коефіцієнту до пенсій, які вже будуть виплачуватися з наступного року»,- уточнила Южаніна.
http://pensia.ua/ua/gazeta/news/item/20 ... na-pensiji
Любопытно, а если в конце этого года или начале следующего подать в суд на ПФУ о возврате удержаных 15% за весь период удержания, есть шанс выиграть? Ведь на лицо нарушение конституционных прав.
Конституция Украины гарантирует, что «при принятии новых законов или изменений в действующие законы не допускается сужение содержания и объема существующих прав и свобод». «Это означает, что государство ни при каких обстоятельствах (кроме предусмотренных ст. 64 Конституции Украины) не может сузить, уменьшить или отменить уже существующие у человека права, в том числе право на получение в полном объеме назначенной пенсии»
argon писал(а):Екскурс у минуле, для розуміння можливостей влад крутити пенсіями, як циган сонцем:
''У СРСР, до пенсійної реформи 1956 р., пенсія працюючим виплачувалася в повній сумі (але без так званої «хлібної» надбавки). Після реформи працюючим стала виплачуватися порівняно невелика частина пенсії, а при заробітку трохи вище середнього виплата пенсії взагалі не здійснювалася. Згодом ці правила неодноразово коригувалися і змінювалися: пенсія виплачувалася одним в повній сумі, іншим у розмірі 50-75%; більш пільгові умови були передбачені для робітників, молодшого обслуговуючого персоналу, деяких фахівців, найгірші - для багатьох категорій службовців. В цілому можна зробити висновок, що при досить високому рівні пенсій вводилися істотні обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам, а при зниженні рівня пенсій, коли на пенсію прожити було важко, обмеження зм'якшувалися і навіть повністю скасовувалися...''
http://pravolib.pp.ua/vyiplata-pensiy-r ... 17788.html
...На моих глазах рушилась гораздо более серьезная система – советская. Она фактически была трехуровневая. Были пенсии обязательные, которые платились из бюджета всем, кто работал. Причем дифференциация была небольшая: минимальная, условно говоря, 80 рублей, 120 – максимальная, повышенная – 132 рубля. Были персональные пенсии, но для них надо было вот в таких креслах сидеть (показывает на свое кресло, – прим. Ред.). А дальше людям предлагалось. Кто хотел добровольно – они клали деньги в Сбербанк: кто 10 рублей, кто 100 рублей. С тем, чтобы у них на пенсию какая-то суммы была, которую они потом смогут тратить.
У моей бабушки было 7 тыс. рублей в 91-м году. А потом они в один день пропали. Все, что она всю жизнь копила на старость, пропало. Мне было 25 лет, я к ней приехал, зашел неожиданно – она ко мне спиной стояла. Она просто стояла и плакала. Беззвучно так, тихо, чтобы никто не видел. Это картину я помню по сегодняшний день. Сегодня меня переубедить в том, что нужно вкладывать деньги в наши финансовые структуры, очень сложно.
http://www.segodnya.ua/ukraine/kogda-zh ... 20736.html
lyezan писал(а):Помню те времена... когда на пенсию в 120-132 рубля можно было жить, а не выживать...а наша с женой "заначка на чёрный день", 5000 рублей на старость, в Сбербанке СССР "канула в лету"...
argon писал(а):Для того, щоб заробивши максимальну 120 отримувати 132,50, треба було пропрацювати ще 2 роки після 60-ти.
Тоді додаткові 12,50 таки щось та значили. У 'совєцькоє врємя' проходив мимо каси, тому втрачати не було чого.
Rumba писал(а):Любопытно, а если в конце этого года или начале следующего подать в суд на ПФУ о возврате удержаных 15% за весь период удержания, есть шанс выиграть? Ведь на лицо нарушение конституционных прав.
Конституция Украины гарантирует, что «при принятии новых законов или изменений в действующие законы не допускается сужение содержания и объема существующих прав и свобод». «Это означает, что государство ни при каких обстоятельствах (кроме предусмотренных ст. 64 Конституции Украины) не может сузить, уменьшить или отменить уже существующие у человека права, в том числе право на получение в полном объеме назначенной пенсии»
ОСОБА_1 звернувся до Тернівського міського суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Тернівка Дніпропетровської області про відновлення виплати пенсії в розмірі 3711,37 грн., повернення утриманої з пенсії суми, відшкодування моральної шкоди в розмірі 5000 грн. В обґрунтування позову зазначив, що 20.07.2015 р. на пенсійну картку відповідачем зараховано 2524,20 грн. замість встановленого розміру пенсії в сумі 3711,37 грн. На звернення до УПФУ із заявою про надання роз'яснення з приводу зменшення розміру пенсії та відновлення виплати пенсії в повному обсязі, відповідачем розмір пенсії не відновлено, у зв'язку з чим позивач вважає, що з 01.02.2015 р. по теперішній час відповідач порушує його права на отримання пенсії в повному розмірі.
Судом першої інстанції встановлено, що 24.04.2015 р. позивач звернувся до УПФУ з питання оподаткування його пенсії, на що отримав відповідь від 07.05.2015 р. № З-16/07/68 про відповідність розміру пенсійних виплат нормам чинного законодавства. Позивач 22.05.2015 р. звернувся повторно до УПФУ з питання відрахувань з його пенсії, на що отримав інформацію, що відповідно до розпорядження відділу державної виконавчої служби проводиться відрахування на користь Західно-Донбаської ОДПІ штрафу в розмірі 1700 грн., виконавчого збору у сумі 170 грн., та витрат на проведення виконавчих дій в сумі 53,51 грн., не більше 20% від його пенсійної виплати, утримання розпочато з 01.05.2015 р. та буде проводитися до повного погашення.
Державним виконавцем ВДВС Тернівського міського управління юстиції 26.03.2015 р. винесено постанову про стягнення з пенсійних виплат боржника ОСОБА_1 на користь Західно-Донбаської ОДПІ штрафу в розмірі 1700 грн., виконавчого збору - 170 грн., витрат на проведення виконавчих дій - 53,51 грн., стягнення проводити у розмірі 20% від пенсійних виплат.
Судом першої інстанції також встановлено, що відповідачем здійснювалось відрахування з пенсії позивача податку на доходи фізичних осіб, військового збору, штрафу за розпорядженням ДВС.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із правомірності здійснення утримання з пенсійних виплат позивача податку на доходи фізичних осіб, військового збору, а також коштів на виконання розпорядження державного виконавця в розмірі, що не перевищує 20% розміру пенсії.
...
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати постанову, ухвалити нове рішення про задоволення позову через неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, які суд вважав встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального права. Апелянт зазначає про не з'ясування судом підстав здійснення відповідачем утримання 15% пенсії, а також штрафу, сума якого вже відрахована з його заробітної плати.
...З 01.04.2015 р. позивачу як особі, яка отримує пенсію за віком, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та працює, пенсія виплачується в розмірі 85% призначеного розміру, відповідно є обґрунтованими дії відповідача із зменшення розміру пенсії.
Що стосується утримання з пенсії позивача коштів за виконавчими документами (штрафу за постановою Західно-Донбаської ОДПІ, виконавчого збору тощо), колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з п. 2 ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати. З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках. З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.
Likvidator писал(а):Конституция Украины не указ для судов,которые гарантируют удержания с пенсий:ОСОБА_1 звернувся до Тернівського міського суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Тернівка Дніпропетровської області про відновлення виплати пенсії в розмірі 3711,37 грн., повернення утриманої з пенсії суми, відшкодування моральної шкоди в розмірі 5000 грн. В обґрунтування позову зазначив, що 20.07.2015 р. на пенсійну картку відповідачем зараховано 2524,20 грн. замість встановленого розміру пенсії в сумі 3711,37 грн. На звернення до УПФУ із заявою про надання роз'яснення з приводу зменшення розміру пенсії та відновлення виплати пенсії в повному обсязі, відповідачем розмір пенсії не відновлено, у зв'язку з чим позивач вважає, що з 01.02.2015 р. по теперішній час відповідач порушує його права на отримання пенсії в повному розмірі.
Судом першої інстанції встановлено, що 24.04.2015 р. позивач звернувся до УПФУ з питання оподаткування його пенсії, на що отримав відповідь від 07.05.2015 р. № З-16/07/68 про відповідність розміру пенсійних виплат нормам чинного законодавства. Позивач 22.05.2015 р. звернувся повторно до УПФУ з питання відрахувань з його пенсії, на що отримав інформацію, що відповідно до розпорядження відділу державної виконавчої служби проводиться відрахування на користь Західно-Донбаської ОДПІ штрафу в розмірі 1700 грн., виконавчого збору у сумі 170 грн., та витрат на проведення виконавчих дій в сумі 53,51 грн., не більше 20% від його пенсійної виплати, утримання розпочато з 01.05.2015 р. та буде проводитися до повного погашення.
Державним виконавцем ВДВС Тернівського міського управління юстиції 26.03.2015 р. винесено постанову про стягнення з пенсійних виплат боржника ОСОБА_1 на користь Західно-Донбаської ОДПІ штрафу в розмірі 1700 грн., виконавчого збору - 170 грн., витрат на проведення виконавчих дій - 53,51 грн., стягнення проводити у розмірі 20% від пенсійних виплат.
Судом першої інстанції також встановлено, що відповідачем здійснювалось відрахування з пенсії позивача податку на доходи фізичних осіб, військового збору, штрафу за розпорядженням ДВС.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із правомірності здійснення утримання з пенсійних виплат позивача податку на доходи фізичних осіб, військового збору, а також коштів на виконання розпорядження державного виконавця в розмірі, що не перевищує 20% розміру пенсії.
...
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати постанову, ухвалити нове рішення про задоволення позову через неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, які суд вважав встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального права. Апелянт зазначає про не з'ясування судом підстав здійснення відповідачем утримання 15% пенсії, а також штрафу, сума якого вже відрахована з його заробітної плати.
...З 01.04.2015 р. позивачу як особі, яка отримує пенсію за віком, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та працює, пенсія виплачується в розмірі 85% призначеного розміру, відповідно є обґрунтованими дії відповідача із зменшення розміру пенсії.
Що стосується утримання з пенсії позивача коштів за виконавчими документами (штрафу за постановою Західно-Донбаської ОДПІ, виконавчого збору тощо), колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з п. 2 ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати. З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках. З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/55989134
Rumba писал(а):
В связи с реформой появится возможность любому гражданину обратится в Конституционный суд
Проект змін до Конституції України в частині правосуддя писал(а):Стаття 55. Права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Кожному гарантується право звернутись з конституційною скаргою до Конституційного Суду України з підстав, передбачених цією Конституцією, та у порядку, визначеному законом.
Проект змін до Конституції України в частині правосуддя писал(а):Стаття 151-1. Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність Конституції України (конституційність) закону України за конституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований при ухваленні остаточного судового рішення в її справі закон України суперечить Конституції України. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі національні засоби юридичного захисту вичерпано.
Проект змін до Конституції України в частині правосуддя писал(а):II. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
2. З дня набрання чинності цим Законом призначення, припинення повноважень та звільнення суддів здійснюється у відповідності з Конституцією України з урахуванням внесених цим Законом змін.
9. Справи, що перебувають у провадженні суду на день набрання чинності цим Законом, розглядаються за правилами та у порядку, що діяли до набрання чинності цим Законом.
Вернуться в Загальні пенсійні питання
Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0
| |