Список форумов Загальна категорія Втрата годувальника какую пенсию должна получать дочь чернобыльца?

какую пенсию должна получать дочь чернобыльца?

Пенсії по втраті годувальника,
перехід вдови (вдовця), призначення пенсії дітям
asss прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Киев
Мій чоловік був учасником ліквідації аварії на ЧАЕС.мав 1 категорію. 3 групу інвалідності. інвалідність пов'язана з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.Але нажаль у 2006 році він загинув.смерть не була пов'язана з аварією на ЧАЕС.Зараз моя донька отримує пенсію по втраті годувальника в розмірі 1174 грн, тобто на загальних підставах.Хоча згідно ст.54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян. які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для інвалідів 3 групи повинна була б призначатися пенсія в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, а пенсія в разі втрати годувальника призначалася непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника.Питання:який розмір пенсії повинна отримувати донька ?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4689
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
asss писал(а):
Хоча згідно ст.54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян. які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для інвалідів 3 групи повинна була б призначатися пенсія в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, а пенсія в разі втрати годувальника призначалася непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника.

Давно уже нет такой нормы в законе.
Стаття 54. Державна пенсія особам, віднесеним до категорії 1 та у зв'язку з втратою годувальника

Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.


Думаю, в данном случае выплачивается пенсия по утрате кормильца на общих основаниях:
Згідно з постановою КМУ від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» мінімальний розмір пенсійної виплати у зв’язку з втратою годувальника з урахуванням щомісячної державної допомоги становить:
на одного непрацездатного члена сім’ї 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність


Данный вопрос можно уточнить в местном ПФУ.
Смерть рашистским оккупантам!


Вернуться в Втрата годувальника