Список форумов Загальна категорія Запитуйте - відповідаємо (що зможемо) Перерасчет пенсии работающеиу пенсионеру в 2016г

Перерасчет пенсии работающеиу пенсионеру в 2016г

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.
авель посетитель

Сообщения: 17
Откуда: харьковская
Здравствуйте.Первый перерасчет пенсии работающему пенсионеру был сделан в 2014г согласно поданному заявлению только с учетом дополнительного стажа.Допускается ли следующий перерасчет в 2016г сделать"по стажу и зарплате"?


Сообщения: 8
Откуда: Харьков
ч. 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 встановлено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Дивимось статтю 40 Закону №1058
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Таким чином, маємо два варіанти:
- перерахунок за стажем, з урахуванням тих заробітків, які були враховані під час призначення (останнього перерахунку) пенсії.
- перерахунок за стажем і заробітками, як в статті 40, тобто з усіма заробітками, за даними "персоніфікації" та довідки про зп до 2000 (якщо така використовувалася для призначення (перерахунку) пенсії до 31 грудня 2015 року) - лише за бажанням пенсіонера.
Таким чином, за вашим бажанням перерахунок буде здійснено за стажем та заробітками.
Якщо це вигідно, звичайно.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Пассионарий писал(а):
ч. 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 встановлено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Дивимось статтю 40 Закону №1058
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
...Таким чином, за вашим бажанням перерахунок буде здійснено за стажем та заробітками.
Якщо це вигідно, звичайно.

Як, на Вашу думку, можно визначити вигідність перерахунку за бажанням :
1.Що означає термін заробітна плата (дохід), з якої обчислена пенсія. :?:
2. Чим відрізняються величини:"1.Заробітна плата (дохід), з якої обчислена пенсія."(яка застосовується без наявності бажання) і величина 2, яку вибирає пенсіонер за бажанням:
"2. Заробітна плата (дохід), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії." :?:
3.Чим відрізняється період страхового стажу (коеффіцієнт стажу), в випадку: без бажання та у випадку: за бажанням того самого пенсіонера :?:
4..Чим відрізняється період , порядок та формула визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії в випадку: без бажання та у випадку: за бажанням того самого пенсіонера :?:
5. Чим відрізняється формула (величина) перерахованої пенсії, в випадку без бажання та випадку за бажанням того самого пенсіонера :?:


Сообщения: 8
Откуда: Харьков
1. Заробітна плата з якої обчислена пенсія. Наприклад, особа звернулася за призначенням пенсії в 2013 році, для обрахунку розміру пенсії по формулі були використані заробітки з 01.08.1991 по 31.07.1996 та з 01.07.2000 по 30.06.2005. - оце і є заробітна плата, з якої обчислена пенсія ( з якої обраховано індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку).
Коли особа в подальшому звертається за перерахунком, якщо це перерахунок по стажу, то заробітна плата, з якої було обчилено пенсію, ( а тому і індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку) залишаються незмінними і використовуються при перерахунку.
2. Заробітна плата (дохід), який враховувався під час призначення пенсії, у випадку якщо особа бажає здійснити перерахунок по стажу залишається незмінною, тобто такою, яка була обрахована при призначенні, або останньому перерахунку за стажем та заробітком.
За бажанням пенсіонера можуть бути враховані заробітки за весь період страхового стажу, тобто, якщо особа працювала з 2013 по 2015, то врахують і ці заробітки і, звичайно, це буде вже зовсім інша заробітна плата (а значить і інший коєфіцієнт заробітку який потім помножать на середню зп по країні) ніж та, яка була врахована при призначенні.
3. Не розумію при чому тут коефіцієнт стажу, він збільшиться, як при перерахунку по стажу та заробітку так і лише по стажу. В обох випадках він не буде залежати від бажання особи, яка звернулася за перерахунком.
А просто збільшиться.
4. По суті, перерахунок по стажу та заробітку, буде здійснено за тією ж формулою, що й первинне призначення, якщо це було недавно. Наприклад в 2013 році, коли вже діяв Закон №1058 після реформи.
Якщо ж особа не виявляла бажання здійснювати перерахунок по стажу і заробітку, а перерахунки були лише за стажем, то заробіток залишається точно таким же, як на момент призначення.
5. Я не дуже розумію суть вашого запитання.
За бажанням пенсіонера можуть бути враховані всі заробітки за весь період страхового стажу, в тому числі і останні 2 роки, коли він працював.
От і все. В цьому і полягає фраза в законі "За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону..."

Мені здається, це дуже просто, є середньомісячний заробіток для обчислення пенсії, є коефіцієнт заробітку та коефіцієнт стажу, є середня зп по країні.
середня зп по країні при перерахунку незмінна (на жаль), особистий середній заробіток ( визначений шляхом множення особистого коефіцієнта заробітку на середню зп по країні на момент призначення ) величина змінна. Коефіцієнт заробітку вираховується з заробітної плати після 2000, та до 2000 (якщо призначення пенсії відбувалася до 1 січня 2016) і теж змінюється, якщо особа здійснює перерахунок по стажу і зп.
Коефіцієнт стажу збільшується в обох випадках.

Якщо ви знаєте якусь іншу норму закону, яка регулює перерахунок по стажу і перерахунок по стажу та заробітку, то вкажіть, будь ласка. Я іншої просто не знаю.
Або розкажіть мені, як Ви тлумачите речення "За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону...."


І останне, сам пенсіонер (в принципі) не може визначити вигідно здійснювати перерахунок з урахуванням нових заробітків чи ні, тобто він може написати заяву про перерахунок за стажем і заробітком, але ПФ самі визначать чи вигідно йому здійснювати такий перерахунок.
Тобто, в даному випадку " за бажанням" значить, що законодавець не змушує пенсіонера робити перерахунок з урахуванням всіх заробітків після 2000, а надає можливість просто зробити перерахунок по стажу.

Хоча, вигідно чи ні, в принципі, навіть сам пенсіонер може побачити, якщо заробітки хороші в останні 2 роки роботи, то вигідно. Але краще, нехай працівники ПФ пробують і по стажу і по стажу і зп., що вони роблять не завжди. Просто кажуть, що по стажу вигідно і все.
Мабуть, з багаторічним досвідом, вміють одразу бачити вигідно чи ні.)

авель посетитель

Сообщения: 17
Откуда: харьковская
Спасибо.А что Вы считаете "хорошими заработками",если кроме них есть еще ежемесячная средняя заработная плата по Украине на одного работающего,которая тоже изменяется,и как Вы будете определять свой новый коэффициент зароботной платы после двух лет работы? Как выгоднее производить перерасчет надо определять на основании расчетов.Я не верю,что это скажет инспектор..Нужно это делать самому...

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Пассионарий писал(а):
1. Заробітна плата з якої обчислена пенсія. Наприклад, особа звернулася за призначенням пенсії в 2013 році, для обрахунку розміру пенсії по формулі були використані заробітки з 01.08.1991 по 31.07.1996 та з 01.07.2000 по 30.06.2005. - оце і є заробітна плата, з якої обчислена пенсія ( з якої обраховано індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку).
Коли особа в подальшому звертається за перерахунком, якщо це перерахунок по стажу, то заробітна плата, з якої було обчилено пенсію, ( а тому і індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку) залишаються незмінними і використовуються при перерахунку.

Вам не дивно, чому в Законі цей термін не називають у минулому часі(як виходить із Вашого пояснення):
Зп="заробітна плата з якої було обчислено пенсію" ( "заробітна плата з якої було призначено пенсію")
або:Зп= "заробітна плата з якої було перераховано пенсію" :?:
Окрім цього, у законі не передбачено незмінності індивідуального коефіцієнту для обчислення заробітку:
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою:

Кз = Зв : Зс, де:

Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;

Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" - за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь.

Пассионарий писал(а):
2. Заробітна плата (дохід), який враховувався під час призначення пенсії, у випадку якщо особа бажає здійснити перерахунок по стажу залишається незмінною, тобто такою, яка була обрахована при призначенні, або останньому перерахунку за стажем та заробітком.
Чому тоді цей термін не такий самий, як Ви пояснили для терміну 1 -
1: Зп= "заробітна плата з якої обчислена пенсія" :?:
Пассионарий писал(а):
3. Не розумію при чому тут коефіцієнт стажу, він збільшиться, як при перерахунку по стажу та заробітку так і лише по стажу. В обох випадках він не буде залежати від бажання особи, яка звернулася за перерахунком.
А просто збільшиться.

При тому,що коефіцієнт стажу(К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати ) за весь період з 01.07.2000 є в формулі,яка визначає Зп :Зп = Зс х (Ск : К).
У звязку з цим цього ,виникає ще одне питання:
Чому , на Вашу думку, дорівнює 1.Зп= Заробітна плата з якої обчислена пенсія для працюючих у 2016 році пенсіонерів, яким було призначено(перераховано ) пенсію до зміни порядку обчислення Зп, на наступний:
2. Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки(було до 2012 року - за один календарний рік), що передують року звернення за призначенням пенсії.
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn );

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

{Абзац шостий частини другої статті 40 в редакції Закону № 231-VII від 14.05.2013}
Последний раз редактировалось Likvidator 24-01-2016, 00:02, всего редактировалось 2 раз(а).

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Пассионарий писал(а):
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Дивимось статтю 40 Закону №1058
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
- перерахунок за стажем і заробітками, як в статті 40, тобто з усіма заробітками, за даними "персоніфікації" та довідки про зп до 2000 (якщо така використовувалася для призначення (перерахунку) пенсії до 31 грудня 2015 року) - лише за бажанням пенсіонера.
Таким чином, за вашим бажанням перерахунок буде здійснено за стажем та заробітками.
Якщо це вигідно, звичайно.

Я правильно зрозумів Вашу думку про різницю "за бажанням", та "без бажання",(якої не було раніше та яка виникла при перерахунках у 2016 році):
" У 2016 році,(без бажання пенсіонера) перерахунок здійснюється не з визначеного до 31 грудня 2015 року заробітку , який міг включати періоди до 2000, але з заробітку,визначеного згідно діючого у 2016 Порядку визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії (уся,діюча після 31.12.2015 редакція ст.40 Закону 1058)-за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. :?:


Сообщения: 8
Откуда: Харьков
Я написала ці дві норми ч. 4 ст. 42 та ст. 40 на поставлене запитання, оскільки саме вони надають право особі здійснити перерахунок за стажем або за стажем та заробітком.
ч.4 ст. 42 надає право здійснити перерахунок за стажем, а ч. 4 ст. 42 + ст. 40 надають право здійснювати перерахунок х урахуванням всіх заробітків. Я ще не бачила, як на практиці буде в 2016 році здійснюватися перерахунок працюючому пенсіонеру. Нічого не можу сказати.
Ви пишете, що правильно зрозуміли мою думку, щодо бажання та небажання і вказуєте, що це виникло в 2016 році, проте
щодо "за бажанням", то ні, ви трохи не так мене зрозуміли, я писала про це, маючи на увазі, що особа за бажанням може здійснити перерахунок не тільки за стажем, а й з урахуванням нових заробітків. Про 2016 я поки що не можу говорити.
Звичайно, я розумію, що в законі ніде не написано щодо незмінності індивідуального коефіцієнту для обчислення заробітку.
Але, якщо перерахунок буде за стажем, то формула буде застосована та, що й на момент призначення. Тому не зміниться індивідуальний коефіціент для обчислення заробітку, оскільки ніяких нових заробітків не буде (принаймні, в даному випадку, маю на увазі як буде здійснено в ПФ, а не так, як вважаю я сама.)

А, якщо особа "забажає" провести перерахунок за стажем і за заробітком, то формула буде застосована така, як на момент здійснення перерахунку, тобто за чинною редакцією закону.
Я ще не дуже розібралася з оцінкою стажу, як ви вважаєте:
1. Якщо особа буде здійснювати перерахунок за стажем в 2016 році, а пенсія їй призначена в 2007 і кожні 2 роки ця особа здійснювала перерахунок лише за стажем, то оцінка одного року стажу буде 1, 35% чи 1%?

2. "Заробітна плата з якої було обчислено (перераховано) пенсію"Ви спитали мене чи не дивує мене, щов Законі цей термін не називають у минулому часі(як виходить із Вашого пояснення.
Я розумію, що Ви хочете мені сказати, і згодна з вами.
Так, тут доцільніше було б написати " заробітна плата з якої була обчислена пенсія" і трактувати тут можна по різному.
Але, судова практика і позиція ПФ така, яка є.
Тобто під зп, з якої обчислена пенсія в ч. 4 ст. 42 мають на увазі зп, з якої БУЛО обчислено пенсію.
І тому, при перерахунку за стажем, все, що стосувалося заробітків, порядок обрахунку заробітної плати залишаються точно такими ж, як і були при призначенні, або останньому перерахунку за стажем та заробітком.
А, якщо це перерахунок по зп і стажу, то візьмуть формулу для обрахунку пенсії, яка чинна на данний момент, врахують заробітки, стаж і заново розрахують пенсію. Це й буде перерахунок по стажу і зп.
Плюс, ще ці зміни в 2016, то в 2016 мабуть і за стажем, якось не так будуть перераховувати.
Скоріше за все, якщо в 2016 зробити перерахунок за стажем і зп, то заробітки до 2000 не врахують, а по чинній на данний момент формулі розрахують (перерахують пенсію) і буде так ----- виявляєш бажання здійснити перерахунок за стажем та зп, то заробітки до 2000 при перерахунку виключать автоматично.
Думаю, якщо так складеться, то це незаконно.
Хоча, поки що, складно сказати.
Не знаю, чи коректно буде спитати у вас, а як Ви трактуєте "за бажанням" в ч. 4 ст. 42 і як на Вашу думку здійснюється перерахунок за стажем та заробітком та лише за стажем?
Крім того, хочу додати, що в цьому судовому рішенні викладено все так, як розумію стосовно перерахунків
http://reyestr.court.gov.ua/Review/43613526

Тепер, поки писала відповідь, я подивилась з іншого боку та добре подумала - так, я з вами згодна, вони повинні змінюватися - і індивідуальний коефіцієнт заробітку і середньомісячний заробіток для обчислення пенсії, навіть у випадку перерахунку по стажу, оскільки змінюється період оптимізації.
Але, вони не змінюються, коли перерахунок роблять в ПФ, переді мною лежить виписка з ПФ, де розписано все, що відбувалося з пенсією людини за останні 6 років, і кожного разу, коли перерахунок роблять по стажу - і заробіток і коефіцієнт залишаються незмінними, тобто такими, якими вони були при (в данному випадку) останньому перерахунку по зп і стажу.
Але, я на жаль, не знаю як це пояснити логічно.
Последний раз редактировалось Пассионарий 25-01-2016, 14:05, всего редактировалось 2 раз(а).


Сообщения: 8
Откуда: Харьков
Для Авель.
надо смотреть в каждом отдельном случае.
Смотря какие у Вас заработки были учтены при назначении и последующих перерасчетах.
То есть, надо брать конкретный случай и считать.
Надо смотреть данные персонификации, справки до 2000.
Учитывать эти новшевства 2016, которые неизвестно во что выльются.
Выгодные перерасчеты получаются у тех, у кого заработки в 2014-2016 гг. 5000-8000 грн.
Но это ни о чем не говорит для Вас, просто надо смотреть конкретно в Вашем случае документы.
Как бы не хотела я Вам что-то подсказать - просто на словах я ничего утверждать не могу.
Перерасчет по стажу и зп сделать Вы можете, а какой будет размер пенсии - здесь, на форуме,без документов для расчета - Вам, наверное, не подскажет никто. Хотя... я видела темы, где люди пытаются на форуме как-то выбрать тот перерасчет, который выгоден в их случае.
Справки до 2000 - скорее всего не учтут, а если без них перерасчет будет невыгодный, то Вам откажут в перерасчете по зп и стажу и сделают по стажу.
Еще только конец января 2016 и я, пока что, не знаю практически ничего о перерасчетах в 2016, кроме того, что уже написала Вам.
Если кто-то еще знает про справки до 2000 ( кроме в случаях, когда не хватает стажа после 2000), то я и сама рада была бы почитать.
Ради этого и захожу на форум.

авель посетитель

Сообщения: 17
Откуда: харьковская
Наверное не совсем правильно говорить ,что выгодные перерасчеты получаются у тех, у кого заработки в 2014-2016 гг. 5000-8000 грн.Это зависит от того ,какой получается ежемесячный коэффициент зар.платы в течение двух лет работы после назначения пенсии .И если он не больше расчетного,полученного в результате оптимизации при назначении пенсии,то какой смысл делать перерасчет по стажу и зарплате?Насколько мне известно в 2015г при перерасчете пенсии по стажу и зарплате оптимизацию с учетом двух отработанных лет ПФУ не делал,а высчитывал новый коэффициент зар. платы исходя из расчетного ,полученного при назначении пенсии с учетом его изменения за счет отработанных двух лет. Поэтому новым расчетом пенсии это назвать нельзя.Даже если с 2016г при перерасчете по стажу и зар.плате будут учитывать данные только с 2000г,то надо опять будет расчитывать,какой получится при этом новый коэффициент зар.платы и сравнивать его с расчетным,который был определен при назначении пенсии. Если будут учитывать зарплаты до 2000г (для тех,кто делает перерасчет в 2016г и чья пенсия уже была посчитана с учетом зарплат до 2000г),то новую оптимизацию с учетом зароботков за два года делать не будут. Исходя их этого,если есть выбор, надо и выбирать.как перерасчитывать пенсию.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
авель писал(а):
Насколько мне известно в 2015г при перерасчете пенсии по стажу и зарплате оптимизацию с учетом двух отработанных лет ПФУ не делал,а высчитывал новый коэффициент зар. платы исходя из расчетного ,полученного при назначении пенсии с учетом его изменения за счет отработанных двух лет. Поэтому новым расчетом пенсии это назвать нельзя.

На каком основании не делается оптимизация при перерасчете, если:
частина 4 ст.42 писал(а):
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

частина перша статті 40 цього Закону писал(а):
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
:?:

авель посетитель

Сообщения: 17
Откуда: харьковская
Кому в Вашем ПФУ из числа вышедших на пенсию в 2013г сделали перерасчет в 2015г по стажу и зарплате с повторной оптимизацией зароботков за период за пять лет до 2000года и период с 2000г по 2015г,?

Коба прохожий

Сообщения: 1
Ветеран В.С. После службы в 2003 году пошол работать и как работающему пенсионеру сняли с военной пенсии 150 грв. В 2016г. уволился но в пенсионном сказали, что возврата снятых 150 грв. мне не вернуть. Почему, кто скажет?.Спасибо


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)