Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком

перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
kol посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Черновцы
Продовжую розбиратись з пенсіями дядьки та мами, видобув з ПФУ копію пенсійної справи дядьки, вивчив, маю пачку питань. Вихідні умови:
Чоловік. 09.07.1955. 3 група за загальним захворюванням. Пенсію по інвалідності призначено 20.08.2010, продовжував працювати до 07.05.2013. З 07.07.2013 по 07.07.2015 перебував на обліку у центрі зайнятості. Як непрацюючий 16.06.2014 звернувся за перерахунком пенсії по інвалідності в розмірі за віком.

Глобальне питання таке: звертатись йому у липні за призначенням пенсії за віком чи зберегти цю можливість до січня, а зараз звернуть по перерахунок. Щоб відповісти на глобальне питання треба відповісти на дрібніші.
Мої питання такі:
1. Чи враховується у стаж час перебування на обліку у ЦЗ? Закон, ніби, каже, що так, але внески-то не сплачувались.
2. Під час перерахунку у 2014 було використану середню з/п, з якої призначалась пенсія. Чи це правомірно?
3. Під час перерахунку у 2014 не було враховано стаж з дати призначення пенсії до перерахунку (працював з 20.08.2010 по 07.05.2013 + ЦЗ з 07.07.2013). Чи це правомірно?
4. Чи може він зараз звернутись за перерахунком у зв’язку із додатковим стажем більше 2-х років? Якщо так, то яка середня з/п буде базою?
5. Чи можуть бути враховані відомості про доходи до 2000, які _вже є у справі_, якщо просити призначити пенсію за віком у 2016? Як буде відбуватись оптимізація в цьому випадку?
6. Як буде відбуватись оптимізація, якщо внески під час перебування на обліку у ЦЗ не сплачувались? Ці періоди будуть виключені під час розрахунку коефіцієнту заробітку чи увійдуть до нього з нулями?

Буду вдячний за допомогу з розв’язанням цієї задачі.

Nataliprof Аватара пользователя
посетитель

Сообщения: 46
Откуда: Днепропетровская область

1. Період отримання допомоги по безробіттю зараховується до страхового стажу без сплати страхових внесків.
2 -4. Маєте дякувати спеціалістам ПФУ, що у 2014р. (16.06.2014) лише змінили вид розрахунку ( без дорахування страхового стажу) з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком за матеріалами пенсійної справи. Оскільки, при наданні заяви на перехід с пенсії по інвалідності в розмірі за віком на пенсію за віком (10.07.2015р. або в 2016 році) буде дораховано стаж, який більше ніж 24 місяці і = з 20.08.2010р. по 07.05.2013р. та з + ЦЗ (період отримання допомоги по безробіттю), що дозволить при розрахунку пенсії застосувати НОВУ середню заробітну плату по Україні за останні 3 роки перед зверненням за пенсією за віком.
5.Так, заробітна плата до 2000 р. може бути задіяна у розрахунку пенсії за умови доцільності. Оптимізація заробітку буде відбуватися за умовами пункту 1статті 40 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
6. Період отримання допомоги по безробіттю у розрахунку середнього заробітку зараховується у розмірі мінімальної заробітної плати за відповідний період. Із заробітку при здійсненні оптимізації за доцільності виключається цей період в першу чергу (він входить в 10% та без прив'язки до слова "поспіль", тобто немає різниці де знаходиться цей період: поряд з гіршими місяцями заробітку чи ні).
Кто научился размышлять, тому трудно веровать. (Л.Н. Толстой)

kol посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Черновцы
Дякую

IrinaVlasenko гость

Сообщения: 2
Откуда: Дніпро
В мае 2013 года мне была назначена пенсия по инвалидности (3 группа рабочая) в размере 50% от начисленной
(4000 грн. х 50%) = 2000 грн.
После назначения пенсии и до настоящего времени я - работающий пенсионер.
В мае 2015 года я перешла на пенсию по возрасту, размер пенсии был установлен в полном размере 4000 грн.
(новые расчеты и перерасчеты не производились, просто пенсию умножили на 2)
Вопрос 1. Можно ли мне сейчас написать заявление на перерасчет пенсии?
Или обращаться нужно только через 24 месяца после назначения пенсии по возрасту?

Буду благодарна за ответ

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3105
IrinaVlasenko писал(а):
В мае 2013 года мне была назначена пенсия по инвалидности (3 группа рабочая) в размере 50% от начисленной
(4000 грн. х 50%) = 2000 грн.
После назначения пенсии и до настоящего времени я - работающий пенсионер.
В мае 2015 года я перешла на пенсию по возрасту, размер пенсии был установлен в полном размере 4000 грн.
(новые расчеты и перерасчеты не производились, просто пенсию умножили на 2)
Вопрос 1. Можно ли мне сейчас написать заявление на перерасчет пенсии?
Или обращаться нужно только через 24 месяца после назначения пенсии по возрасту?

Буду благодарна за ответ



Через 24 месяца перерасчет (вид пенсии по возрасту)
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

IrinaVlasenko гость

Сообщения: 2
Откуда: Дніпро
Спасибо за ответ,
но жаль, хотелось бы перерасчет пораньше,
потому что в 2016 году зарплата у меня была намного больше, чем в 2013 году.

argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1031
Откуда: Київ
IrinaVlasenko писал(а):
Спасибо за ответ,
но жаль, хотелось бы перерасчет пораньше,
потому что в 2016 году зарплата у меня была намного больше, чем в 2013 году.

Велика зарплата, мала, це не показник, важливо - коефіцієнт з/п.
Снайпер, куди попав - туди і цілився.


Вернуться в Загальні пенсійні питання

cron