Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання тлумачення ст. 40 ЗУ "Про ЗПС"

тлумачення ст. 40 ЗУ "Про ЗПС"

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
kol посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Черновцы
Доброго дня!

Давно я мав справи з пенсійним законодавством, але виникла потреба ще раз до нього звенутись. За цей час з’явились новели, які я не дуже розумію. Прошу форумчан допомогти мені розібратись із ст. 40 ЗУ "Про ЗПС":
- реч. 2 ч. 1 п. 1 ст. 40: "За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв." Незрозумілою є частина речення до "або в разі", а саме: Чи означає це, що з 2016 довідки про зарплату не прийматимуться до уваги? Чи довідку та підтверджуючі документи треба надати до 31.12.2015? Коротше кажучи, якщо людина виходить на пенсію у 2016, то чи зможе вона скористатись правом врахування заробітку до 1.07.2000?
- Крім довідки треба надати "первинні документи". Які саме? Підприємство ліквідоване, але документи в архів не здані. Якщо ПФУ оригінали зарплатних відомостей принести чи щось подібне, то їм підійде чи лише довідка із архіву?
- Чи правильно я розумію ч. 4 п.1 ст. 40: можна виключити більше 60 місяців, якщо після виключення лишиться 60, тобто 60 місяців + навчання + догляд? Десь читав, що можна виключити допомогу по безробіттю, але не можу цього знайти у законі.

Дякую за допомогу.

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

kol писал(а):
Незрозумілою є частина речення до "або в разі", а саме: Чи означає це, що з 2016 довідки про зарплату не прийматимуться до уваги? Чи довідку та підтверджуючі документи треба надати до 31.12.2015? Коротше кажучи, якщо людина виходить на пенсію у 2016, то чи зможе вона скористатись правом врахування заробітку до 1.07.2000?

З 2016 року довідки за 60 місяців будуть братися, лише якщо немає 60 місяців стажу після 01.07.2000.

Крім довідки треба надати "первинні документи". Які саме?

Краще уточніть в ПФ.

Чи правильно я розумію ч. 4 п.1 ст. 40: можна виключити більше 60 місяців, якщо після виключення лишиться 60, тобто 60 місяців + навчання + догляд?

В принципі, так.

Десь читав, що можна виключити допомогу по безробіттю, але не можу цього знайти у законі.

Вже цієї норми немає.

kol посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Черновцы
Дякую за консультацію.


Вернуться в Загальні пенсійні питання

cron