Налогообложение выплат по решению судов

Пенсии по Закону № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Налогообложение выплат по решению судов

Сообщение mekena » 20-04-2015, 14:32

Вот попалось разъяснение:

До податкового органу останнім часом багато надходить запитань щодо оподаткування отриманих коштів по рішенню суду згідно ст.37 та ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Згідно ст.164.2.1 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані(виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору. Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, згідно ст.176.2 ПКУ утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ПКУ.
В свою чергу, відповідно до Закону України „Про виконавче провадження” утримання податків із суми стягнутої заробітної плати працівника, яку останній отримує при примусовому виконанні рішення суду, не передбачено, тобто виконавчі органи не є податковими агентами.
Податковим кодексом України передбачено, що при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (пп. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу) платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію про майновий стан і доходи з цього податку до податкової інспекції за місцем проживання до 1 травня року, слідуючого після року, в якому отримано дохід без утримання податку на доходи фізичних осіб.
Згідно ст. 2 Закону України “Про оплату праці” до структури заробітної плати окрім основної, входить додаткова заробітна плата, яка включає доплати, надбавки, компенсаційні та інші грошові виплати.
Компенсації, які передбачені ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” відносяться до структури заробітної плати, тобто відносяться до складу загального оподатковуваного доходу .
Враховуючи вищевикладене, громадяни, які отримали дохід в минулому році згідно рішень суду, зобов’язані до 30 квітня 2015 року задекларувати дохід минулого 2014 року згідно ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 (17) відсотків.
http://www.korosten.in.ua/public-author ... shen-sudu/

Я так понял, это касается выплат (доплат) по чернобыльскому закону к зарплатам, а не пенсиям?
mekena
Site Admin
 
Сообщения: 5070
Зарегистрирован: 29-11-2009, 11:58
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!

Вернуться в Пенсии и судебные тяжбы чернобыльцев

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |