Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання Входят ли годы обученя в вузе в трудовой стаж на укаине

Входят ли годы обученя в вузе в трудовой стаж на укаине

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
inna62 прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Харьков
Входят ли (5 лет) годы обучения в вуе в трудовой стаж на Украине после изменения в законодательстве с 14.01.2015 года?

начало учебы 01.09.1980
конец 30.06.1985

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4689
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
а что там изменилось в этом плане? Ничего.
Смерть рашистским оккупантам!

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

inna62 писал(а):
Входят ли (5 лет) годы обучения в вуе в трудовой стаж на Украине после изменения в законодательстве с 14.01.2015 года?

начало учебы 01.09.1980
конец 30.06.1985
Эти годы входят в стаж.
Обучение после 01.01.2004 в стаж не входит.
-= Пенсионер - это профессия! =-

B@rbara гость

Сообщения: 2
Откуда: Луганск
А если на годы обучения накладывается рабочий стаж? т.е. ,например, 3 года учебы, а потом 2 года и учеба и работа, то к трудовому стажу добавят только 3 года обучения?

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

B@rbara писал(а):
А если на годы обучения накладывается рабочий стаж? т.е. ,например, 3 года учебы, а потом 2 года и учеба и работа, то к трудовому стажу добавят только 3 года обучения?
Определитесь - что Вы понимаете под "добавят"?
А главное определитесь с работодателем - если он платит страховые пенсионные взносы, то страховой стаж идет, если не платит - не идет. И не важно чем Вы в это время заняты - работаете или учитесь.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Vital33 прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Одесская
ПРО ЗАРАХУВАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ПЕРІОДУ НАВЧАННЯ
15 травня 2014
Чи зараховується до страхового стажу період навчання в Бережанському СТК ДТСААФ СРСР з 09.09.1971 по 04.04.1972?



Відповідно до ст. 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно із ст. 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, до стажу роботи зараховується також час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про професійно-технічну освіту”, професійно-технічний навчальний заклад – це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я. Відповідно до ст. 18 цього Закону, до професійно-технічних навчальних закладів належать також навчально-курсові комбінати, навчальні центри та інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту.

Випускнику професійно-технічних закладів освіти відповідно до їх освітньо-кваліфікаційного рівня присвоюється кваліфікація “кваліфікований робітник” з набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається відповідний документ про освіту встановленого зразка.

За наявності відповідного документа про освіту встановленого зразка період навчання зараховується до страхового стажу.


Вернуться в Загальні пенсійні питання