надбавка на догляд за інвалідом.

Незвичні питання c неординарними висновками

надбавка на догляд за інвалідом.

Сообщение laneta » 14-01-2015, 09:13

Після виповнення 16 річного віку у травні 2005 році, мені в управлінні праці запропонували написати заяву на призначення соціальної допомоги сину до 18 років в звязку з продовженням інвалідності до 18 річного віку та заяву на надбавку на догляд.
Згідно закону надбавка на догляд за дитиною інвалідом виплачується з розміру прожиткового мінімуму дітей віком від 6 до 18 років і також працездатна особа яка її отримує не повинна у цей час працювати.
Але коли я взяла розпечатку про індивідуальні відомості про застраховану особу у пенсійному фонді, за період 2005 - до 06.05.2007 року зазначено код виду ставки ( 18) - тобто догляд за інвалідом 1 групи, або престарілим або дитиною інвалідом, але сума заробітку для нарахування пенсії яку передавало управління праці зазначена у розмірі прожиткового мінімуму особам які втратили працездатність. А податкова надіслала мені лист на мою заяву де вказувала що у періоди 2006 роки та 2007 роки надсилали до управління ПФУ та управління праці відомості про отримання мною у цей час прибутку як підприємцем.
Питання : яку допомогу мені нараховували?
За сумами для нарахування пенсії та враховуючи те що соціальна надбавка на догляд до соціальної допомоги нараховувалася навіть мені як працюючій особі виходить що схоже на надбавку на догляд за інвалідом з дитинства 1 групи який за висновком ЛКК потребує постійного догляду, і яка може нараховуватися працюючій особі якщо місцевий виконком надасть дозвіл. Ну щось таке.
laneta
участник
 
Сообщения: 420
Зарегистрирован: 08-04-2013, 17:36
Откуда: Poltava

Re: надбавка на догляд за інвалідом.

Сообщение ~Jhellico » 14-01-2015, 14:13

Закон 2109 писал(а):Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи.
Аватара пользователя
~Jhellico
эксперт
 
Сообщения: 3007
Зарегистрирован: 20-10-2006, 08:27
Откуда: Україна, Чернігів

Re: надбавка на догляд за інвалідом.

Сообщение laneta » 14-01-2015, 15:05

Я зверталася до управління праці з заявою чи вважаюся я одинокою матір"ю. Отримала відповідь письмово що статус одинокої матері я не маю і ніколи не перебувала в управлінні як одинока мати.

До того ж , право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини.

Крім того, право на таку допомогу мають вдови та вдівці з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу.
Тобто цей стату потрібний лише за умови призначення і виплати допомоги на дітей одиноким матерям визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751.

Так от я сюди не відношусь. Хіба що у цей період не отримувала пенсію та соціальнцу допомогу.
laneta
участник
 
Сообщения: 420
Зарегистрирован: 08-04-2013, 17:36
Откуда: Poltava

Re: надбавка на догляд за інвалідом.

Сообщение ~Jhellico » 14-01-2015, 15:22

До чого тут право на допомогу на дітей? Перший результат пошуку за словами "одинока мати" виводить на
Поняття "одинокої матері" визначено у постанові Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06.11.92 р. N 9 (v0009700-92 ). Згідно з п. 9 цієї постанови одинокою матір'ю слід вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.

А взагалі - якщо вважаєте, що надбавка на догляд до ДСД була вам встановлена помилково - зверніться до управління праці, викладіть свою думку; може, вони погодяться, утримають переплату, та й усе... :)
Аватара пользователя
~Jhellico
эксперт
 
Сообщения: 3007
Зарегистрирован: 20-10-2006, 08:27
Откуда: Україна, Чернігів

Re: надбавка на догляд за інвалідом.

Сообщение laneta » 14-01-2015, 16:03

Їм ніяк утримати з мене переплату, так як я подавала усі достовірні відомості.
Але цікавий факт у тому що у кожній справі наприклад по пенсії по інвалідності знаходиться довідка виконкому про знаходження на моєму утриманні сина з пятирічного до восьмирічного віку.
У справі по втраті годувальника довідка міськвиконкому що на моєму утриманні знаходиться син яка видавалася до 16 річного віку. У справі по соціальній допомозі знаходяться довідка видана виконкомом що на моєму утриманні знаходиться син як інвалід з 16 років до 18 річного віку.
Як же вони утримуватимуть з мене виплати? Ім прийдеться утримувати їх з інших органів. Напевно тут йшли виплати з місцевого бюджету а призначалися виплати з державного бюджету. Ну щось таке.
В даний час готую заяву про встановлення фактів про те що сина було визнано інвалідом дитинства та я утримувала його до 8 років посилаюсь на те що ніби то готую документи на пенсію за віком з 50 років. Ну і що що я за 4 роки почала готуватися до пенсії? Маю право :) . Для цього кинула заяву до пенсійного. Мов так і так прошу надати мені перелік документів так як маю право бо доглядала дитину інваліда з дитинства з 5 річного віку до 8 річного віку. А тепер посилаючись на усну відповідь буду встановлювати факти. Я так вже встановлювала факт належності мед висновку моєму сину про визнання його дитиною інвалілом з дитинства до шестирічного віку. Все получилось. Хоч пенсійний фонд якого я вписала як зацікавлену особу ( аж пищав) просив не задовільняти заяву. Хоч якщо розібратися чого йому було себе так вести? Якщо всі виплати мені нараховували законно?
laneta
участник
 
Сообщения: 420
Зарегистрирован: 08-04-2013, 17:36
Откуда: Poltava


Вернуться в Питання Lanetы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |