Список форумов Загальна категорія Запитуйте - відповідаємо (що зможемо) Имеют ли значение сроки подачи документов на пенсию

Имеют ли значение сроки подачи документов на пенсию

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.

Сообщения: 2
Мне исполнилось 56 лет 2.05.2013г. Я не работаю и оформлять пенсию ходила сама. Несколько раз обращалась в пенсионный фонд , но меня отправляли переделать документы. То им справка о зарплате не понравилась, то нужна была справка, что Предприятие, на котором я 33 года проработала 4 раза переименовывали... Потом "вдруг" выяснилось, что у меня несовершеннолетний ребёнок и нужна была ещё справка, что ни я, ни муж ничего на него не получем в собезе и т.д. В итоге я пришла сдавать документы 20 августа (через три месяца и 18 дней после исполнения 56 лет). Теперь мне говорят, что эти три месяца потеряны и пенсию за них я не получу. Почему? Стаж у меня меньше не стал. Кроме того читая новый Закон я обратила внимание, что в нём наоборот предусмотрены льготы для тех , кто оформляет пенсию позже положенного срока... Можно же оформить мне пенсию с 2 июня (т.е.на месяц позже) и заплатить мне за последие три месяца (июнь-июль-август). Или как?
Подскажите, пожалуйста, что сделать, чобы я не потеряла пенсию за эти три месяца.

Viktor3031 Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1661
Откуда: Днепропетровская обл.
Татьяна Скрипнюк писал(а):
Мне исполнилось 56 лет 2.05.2013г. Я не работаю и оформлять пенсию ходила сама. Несколько раз обращалась в пенсионный фонд , но меня отправляли переделать документы. То им справка о зарплате не понравилась, то нужна была справка, что Предприятие, на котором я 33 года проработала 4 раза переименовывали... Потом "вдруг" выяснилось, что у меня несовершеннолетний ребёнок и нужна была ещё справка, что ни я, ни муж ничего на него не получем в собезе и т.д. В итоге я пришла сдавать документы 20 августа (через три месяца и 18 дней после исполнения 56 лет). Теперь мне говорят, что эти три месяца потеряны и пенсию за них я не получу. Почему? Стаж у меня меньше не стал. Кроме того читая новый Закон я обратила внимание, что в нём наоборот предусмотрены льготы для тех , кто оформляет пенсию позже положенного срока... Можно же оформить мне пенсию с 2 июня (т.е.на месяц позже) и заплатить мне за последие три месяца (июнь-июль-август). Или как?
Подскажите, пожалуйста, что сделать, чобы я не потеряла пенсию за эти три месяца.


Пенсия платится с числа, которое стоит на заявлении на спец. бланке ПФ, Вы писали заяву, каким числом? - вот с этого числа и пойдет "нарахування пенсии", может Вы заявление не написали, а собирали бумажки ?... нужно было писать сразу заяву на пенсию, потом собирать бумажки


Сообщения: 2
Никто мне ничего не говорил и я ничего не писала... :(
Вот такой у нас ПФ... Только и думают как бы поменьше людям заплатить..

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Татьяна Скрипнюк писал(а):
Мне исполнилось 56 лет 2.05.2013г. Я не работаю и оформлять пенсию ходила сама. Несколько раз обращалась в пенсионный фонд , но меня отправляли переделать документы. То им справка о зарплате не понравилась, то нужна была справка, что Предприятие, на котором я 33 года проработала 4 раза переименовывали... Потом "вдруг" выяснилось, что у меня несовершеннолетний ребёнок и нужна была ещё справка, что ни я, ни муж ничего на него не получем в собезе и т.д. В итоге я пришла сдавать документы 20 августа (через три месяца и 18 дней после исполнения 56 лет). Теперь мне говорят, что эти три месяца потеряны и пенсию за них я не получу. Почему? Стаж у меня меньше не стал. Кроме того читая новый Закон я обратила внимание, что в нём наоборот предусмотрены льготы для тех , кто оформляет пенсию позже положенного срока... Можно же оформить мне пенсию с 2 июня (т.е.на месяц позже) и заплатить мне за последие три месяца (июнь-июль-август). Или как?
Подскажите, пожалуйста, что сделать, чобы я не потеряла пенсию за эти три месяца.

Вы её уже потеряли согласно статьи 45 Закона "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV
Закон № 1058-IV писал(а):
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії
1. Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
. . .
Нарушить закон в пользу пенсионера заставить Пенсионный фонд Вы не сможете ... :sad2:
-= Пенсионер - это профессия! =-

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Ха! Известная история....
ПФУ это делает явно преднамеренно для экономии своих средств (наверное инструктируют своих специалистов!)
Та же история у меня была недавно с женой - тоже уходила раньше положенного...
В первый день приема почти все записи трудовой специалист попросила подтвердить справками! Ей даты приказов и реальных увольнений не понравились. Я был рядом и говорю - примите заявление, а жена донесет какие надо справки. (тогда ведь счетчик бы включился!). Не тут-то было - не, говорит, я не могу, ведь стаж точно подтвердить не можем... Короче, я все понял. Подключил связи, собрал оперативно все справки, пришлось даже съездит в соседний город...
Пришла жена через неделю и все представила - у пенсионщицы чуть глаза на лоб не вылезли - а как вы, говорит, оперативно их собрали? :shok:
Прияняла, через три недели (вчера) выдали трудовую на руки и назначили пенсию и число получения.
Так что, мы потеряли только неделю....
Сволочи, одно слово...
Смерть рашистским оккупантам!

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Nickolas писал(а):
Татьяна Скрипнюк писал(а):
Мне исполнилось 56 лет 2.05.2013г. Я не работаю и оформлять пенсию ходила сама. Несколько раз обращалась в пенсионный фонд , но меня отправляли переделать документы. То им справка о зарплате не понравилась, то нужна была справка, что Предприятие, на котором я 33 года проработала 4 раза переименовывали... Потом "вдруг" выяснилось, что у меня несовершеннолетний ребёнок и нужна была ещё справка, что ни я, ни муж ничего на него не получем в собезе и т.д. В итоге я пришла сдавать документы 20 августа (через три месяца и 18 дней после исполнения 56 лет). Теперь мне говорят, что эти три месяца потеряны и пенсию за них я не получу. Почему? Стаж у меня меньше не стал. Кроме того читая новый Закон я обратила внимание, что в нём наоборот предусмотрены льготы для тех , кто оформляет пенсию позже положенного срока... Можно же оформить мне пенсию с 2 июня (т.е.на месяц позже) и заплатить мне за последие три месяца (июнь-июль-август). Или как?
Подскажите, пожалуйста, что сделать, чобы я не потеряла пенсию за эти три месяца.

Вы её уже потеряли согласно статьи 45 Закона "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV
Закон № 1058-IV писал(а):
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії
1. Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
. . .
Нарушить закон в пользу пенсионера заставить Пенсионный фонд Вы не сможете ... :sad2:

:nono: Cогласно той-же статье 45, Вы имеете право, не заставляя Пенсионный фонд нарушить закон, потребовать пенсию за эти три месяца:

5. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Последний раз редактировалось Likvidator 03-09-2013, 08:54, всего редактировалось 5 раз(а).

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Likvidator писал(а):
ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» писал(а):

5. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

вот про этот пункт Порядка и я говорил инспектору, но она отказалась принимать заявление с доносом позже справок.... У нее своя была аргументация. Не захотел я раздувать искру.... Чтобы не напортили жене потом что-то в отместку...
Смерть рашистским оккупантам!

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Likvidator писал(а):

5. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Випадок саме той, про який сказано: "крім випадків ...".
Та й час на подібні вишукування вже втрачено - сьогодні ТС вже не зможе до 02.08.2013 ні особисто подать заяву, ні відправити ії поштою …
Альтернатива " У випадку, якщо " працювала б, якби заява була прийнята, а у випадку ТС вона не була прийнята.

PS. Likvidator, Вы в своем репертуаре - как профессиональный тролль пытаетесь усложнить и запутать ситуацию ...
-= Пенсионер - это профессия! =-

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Nickolas писал(а):
Likvidator писал(а):

5. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Випадок саме той, про який сказано: "крім випадків ...".
Та й час на подібні вишукування вже втрачено.
Альтернатива "У разі, якщо " працює, якщо заява була прийнята, а у випадку ТС вона не було прийнято.

:nono:
У цьому ,саме не тому випадку :
1.заява не пересилалась поштою
2.УПФУ,не прийнявши заяву та не заповнивши "корішок" з письмовим повідовленням, про те, які документи необхідно подати додатково, грубо порушило ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,чим нанесло шкоду у розмірі 3-місячної пенсії :!:
Последний раз редактировалось Likvidator 03-09-2013, 12:09, всего редактировалось 4 раз(а).

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Likvidator писал(а):
У цьому випадку :
1.заява не пересилалась поштою
2.УПФУ,не прийнявши заяву та не заповнивши "корішок" з письмовим повідовленням, про те, які документи необхідно подати додатково, грубо порушило ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,чим нанесло шкоду у розмірі 3-місячної пенсії :!:

… тобто факт звернення ніде не зафіксований … або таки зафіксований? (наприклад, у журналі обліку прийому громадян і там є особистий підпис) …
-= Пенсионер - это профессия! =-

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Nickolas писал(а):
Likvidator писал(а):
У цьому випадку :
1.заява не пересилалась поштою
2.УПФУ,не прийнявши заяву та не заповнивши "корішок" з письмовим повідовленням, про те, які документи необхідно подати додатково, грубо порушило ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,чим нанесло шкоду у розмірі 3-місячної пенсії :!:

… тобто факт звернення ніде не зафіксований … або таки зафіксований? (наприклад, у журналі обліку прийому громадян і там є особистий підпис) …

Осталось доказати що Татьяна Скрипнюк нікуди не зверталась, а вона та я морочимо Вам ([-cut-] )голову:
Nickolas писал(а):
Татьяна Скрипнюк писал(а):
Мне исполнилось 56 лет 2.05.2013г. Я не работаю и оформлять пенсию ходила сама. Несколько раз обращалась в пенсионный фонд , но меня отправляли переделать документы.....Теперь мне говорят, что эти три месяца потеряны и пенсию за них я не получу. Почему?
:?: :mda:
Аркуш 2
                      Розписка-повідомлення
 Заява та документи  гр. _____________________________________________________________                   (прізвище, ім'я, по батькові)
 прийнято "___" ____________ 20 __ року і зареєстровано за N _____
 Перелік документів, доданих до заяви:
------------------------------------------------------------------
|N з/п   |   Найменування документа    |Кількість  | N документа |
|--------+-----------------------------+-----------+-------------|
|1       |Трудова книжка               |           |             |
|--------+-----------------------------+-----------+-------------|
|2       |Довідка про заробітну плату  |           |             |
|--------+-----------------------------+-----------+-------------|
|3       |Документи про стаж           |           |             |
|--------+-----------------------------+-----------+-------------|
|...     |                             |           |             |
------------------------------------------------------------------
 Перелік документів, яких недостатньо для призначення пенсії:
------------------------------------------------------------------
|Найменування  |Термін подання|Дата подання |      Підписи       |
|документа     |до (дата)     |документа    |--------------------|
|              |              |             |заявника|спеціаліста|
|--------------+--------------+-------------+--------+-----------|
|              |              |             |        |           |
------------------------------------------------------------------
 Спеціаліст _____________.
{  Додаток  4  в  редакції  Постанови  Пенсійного   фонду   N 23-1 ( z1050-09 ) від 15.10.2009 }
 Директор Департаменту  пенсійного забезпечення                               В.Никитенко 

Ніякий закон або "порядок ",не забороняє після усного попередження заявника про перелік документів,яких недостатньо для призначення пенсії,вписати дату їх подання в аркуш 2 заяви,після чого виправити свою помилку та призначити пенсію згідно закону:з 3 травня :idea:
Стаття 103. Органи державного регулювання та нагляду...
2. Державне регулювання та нагляд у порядку, передбаченому законодавством, здійснюють:
за дотриманням норм цього Закону щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій у солідарній системі ( z0057-07 ) та щодо взаємодії Пенсійного фонду з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах трудових відносин, соціального захисту населення; { Абзац другий частини другої статті 103 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5462-VI ( 5462-17 ) від 16.10.2012 }

4. Якщо суб'єктом солідарної системи або накопичувальної системи пенсійного страхування прийнято рішення з порушенням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або такий суб'єкт не виконує вимог законодавства, органи державного регулювання та нагляду вказують на допущені порушення і встановлюють строк для їх усунення. Якщо протягом цього строку суб'єкт не усуне порушення, незаконне рішення скасовується органами державного регулювання та нагляду з подальшим відшкодуванням збитків за рахунок цього суб'єкта.

victoria гость

Сообщения: 6
обясните пожалуйста что за доплата к пенсии была в 2012г - ** президентская сотня **


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)