Пенсии и Законы

Приватный форум Nickolas'а
Текущее время: 09-12-2019, 20:25

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 05-08-2013, 17:10 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
Вітаю!

Шановне панство, намагаюся вникнути та розібрати цікаві випадки стажу.
Наскільки я зрозумів, облік (обчислення) страхового стажу після 1 січня 2004 р. відбувається з урахуванням сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Разом з тим, існують випадки, коли, наприклад, для Списку №1 передбачені пільги щодо обчислення стажу. А саме - кожен повний рік дає можливість зарахувати додатково до страхового стажу один рік.

Як буде поводитися ПФУ при обрахунку стажу у такому випадку:
з 1 лютого 2004 р. почав працювати на звичайній роботі (не по Списку №1) і так продовжувалося до 5 вересня 2004 р. Увесь цей час страхові внески справно сплачувалися. В останній місяць роботи (вересень) людина сплатила внески у розмірі мінімального, що дає можливість зарахувати до страхового стажу увесь місяць.
З 20 вересня 2004 р. людина почала працювати за Списком №1 і працювала до 31 серпня 2005 року, сплачуючи при цьому страхові внески у повному обсязі.

А тепер питання:

1) як ПФУ буде обчислювати стаж у вересні 2004 р.? У мене є відразу кілька ідей з цього приводу: перше - зараховувати до стажу 2 місяці, оскільки працюючи не за Списком №1 людина реально відпрацювала 5 днів, проте сплатила внески у повному обсязі, що дає їй повне право зарахувати повний місяць до страхового стажу. У той же час, особа почала працювати за Списком №1 цього ж місяця і знову ж таки сплатила внески у повному обсязі, а тому має право на зарахування повного місяця до страхового стажу; друге - до стажу слід зараховувати повний місяць (1) за рахунок внесків, сплачених за першим місцем праці (робота не за Списком №1) (але у цьому випадку стаж за Списком №1 ніби пропадає, оскільки він тоді не враховується); третє - до стажу зараховується повний місяць за рахунок внесків, сплачених за місцем праці по Списку №1 (вони сплачені у повному обсязі, тому зараховується повний місяць, як такий, що відпрацьований повністю за Списком №1) (у цьому разі ж губиться частина стажу від попереднього місця праці - не за Списком №1).

2) чи зарахує ПФУ повний рік роботи за Списком №1 у даному випадку та чи матиме право особа на додаткове зарахування таким чином ще одного року до страхового стажу згідно ч.3 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"?

Цікаво буде почути Ваші думки з цього приводу


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 06-08-2013, 11:31 
Не в сети
активист
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 08-01-2008, 10:54
Сообщения: 748
Страховий стаж рахується по поступленим внескам в ПФ.

Пільговий стаж рахується за фактично відпрацьовані години в тяжких умовах праці.

В частині 3 пишеться "За кожний повний рік стажу роботу ... на роботах ...с тяжкими умовами праці ..."


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 06-08-2013, 13:54 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
Дуже дякую leo! Буду далі розбиратися!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 07-08-2013, 14:32 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
Ось іще один цікавий випадок:
як відомо, коефіцієнт страхового стажу обчислюється по-різному у залежності від моменту початку участі особи у накопичувальній системі пенсійного страхування.

За період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35 %, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,08 %. Для особи, яка брала участь у солідарній і накопичувальній системах, визначається один коефіцієнт страхового стажу як сума коефіцієнта страхового стажу за період участі тільки в солідарній системі та коефіцієнта страхового стажу, визначеного за період участі в солідарній і накопичувальній системах.

Припустимо, особа почала брати участь в обох системах з 1 січня 2012 р. За період свого стажу до 2012 р. вона відпрацювала рівно 11 місяців за Списком №1. З 1 січня 2012 року вона пропрацювала 2 місяці за Списком №1.

Оскільки особа до 2012 р. не відпрацювала повного року за Списком №1, то вона не має права додати доадтковий 1 рік до свого страхового стажу. Аналогічна ситуація і в періоді після 2012 р. В той же час особа має право на зарахування до свого стажу додатково 1 рік за рахунок відпрацьованих сумарно 13 місяців за Списком №1.

Так куди ж ПФУ зарахує цей додатковий рік - до періоду у часті тільки в солідарній системі чи до періоду участі в солідарній та накопичувальній системах?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 07-08-2013, 15:20 
Не в сети
активист
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 08-01-2008, 10:54
Сообщения: 748
Цей рік буде зарахований в страховий стаж.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 07-08-2013, 15:25 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
leo писал(а):
Цей рік буде зарахований в страховий стаж.

Так, звичайно, цей рік потрібно зарахувати до страхового стажу, але як бути з моментом початку участі у накопичувальній системі пенсійного страхування? Це ж треба його по частинах множити на 1,35 і на 1,08 (до і після початку участі у такій системі відповідно). :idea: Невже людина втратить на цьому рік стажу :?:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 07-08-2013, 15:32 
Не в сети
эксперт
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20-10-2006, 07:27
Сообщения: 3334
Откуда: Україна, Чернігів
Повний/неповний рік (за Списком 1) — це рік стажу роботи, він обчислюється без прив’язки до моменту початку участі в накопичувальній системі.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 07-08-2013, 16:00 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
Дуже дякую за відповідь, проте все одно не можу уявити, як це виглядає при обчисленні коефіцієнту страхового стажу.

Наприклад,
сума місяців страхового стажу за період участі лише у солідарній системі становить 320 (у тому числі 11 місяців по Списку №1), а за період участі у солідарній та накопичувальній системах - 10 місяців (у тому числі 2 місяці по Списку №1).
Тоді Кс = (320 * 1,35% / 100% * 12) + (10 * 1,08% / 100% * 12)
Так до якого доданку (першого чи другого) включати додатковий 1 рік (12 місяців) за роботу по Списку №1, чи він у цю формулу не включається взагалі (тоді виходить, що законодавець свідомо занижує коефіцієнт страхового стажу)?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 07:05 
Не в сети
эксперт
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20-10-2006, 07:27
Сообщения: 3334
Откуда: Україна, Чернігів
Chervonograd писал(а):
Дуже дякую за відповідь, проте все одно не можу уявити, як це виглядає при обчисленні коефіцієнту страхового стажу.

Коли з’явиться накопичувальна система — будемо знати точно ;)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 10:02 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
~Jhellico писал(а):
Коли з’явиться накопичувальна система — будемо знати точно ;)

Дуже дякую за відповідь.

ПС
Я думав, що вже можна у цій системі рати участь добровільно. Чи ще вона не введена навіть для добровільної участі?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 10:05 
Не в сети
эксперт
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20-10-2006, 07:27
Сообщения: 3334
Откуда: Україна, Чернігів
Chervonograd писал(а):
Чи ще вона не введена навіть для добровільної участі?

Поки що її немає. Добровільно «накопичувати» можна в недержавних фондах…


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 10:06 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
~Jhellico писал(а):
Поки що її немає. Добровільно «накопичувати» можна в недержавних фондах…

Дуже дякую ще раз! Буду далі розбиратись!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 17:02 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
Помітив одну деталь. Чи правильно я розумію, що у разі, якщо розмір сплаченого людиною внеску до ПФУ є меншим, ніж мінімальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то кількість відпрацьованих днів страхового стажу за даний місяць є пропорційною сплаченим внескам, а відтак обчислюється за формулою: Д * Зп / МінЗп, де Д - кількість днів у даному місяці, Зп - зарплата, з якої сплачено внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, МінЗп - мінімальна заробітна плата в Україні (встановлюється законодавством).

Разом з тим в законодавстві встановлюється і розмір єдиного соціального внеску, частина з якого є внеском на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, запитання: чи повинен братися до уваги саме розмір ставки внеску за відповідний період та як він повинен відображатися у вказаній вище формулі (якого вигляду тоді повинна набути формула)?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 18:39 
Не в сети
эксперт
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20-10-2006, 07:27
Сообщения: 3334
Откуда: Україна, Чернігів
Chervonograd писал(а):
якого вигляду тоді повинна набути формула

Власне, в Законі вона має вигляд:
Цитата:
ТП = Св : В, де:
ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;
Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;
В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 08-08-2013, 22:15 
Не в сети
посетитель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 04-08-2013, 07:12
Сообщения: 13
Вже яку годину читаю різні статті, таблиці, сайти, але це лише заплутує. Знайшов таблицю відсоткових ставок внесків до ПФУ на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до 2011 р.

Періоди МінЗП Ставка страхового внеску
01.01.2004 – 31.08.2004 205,00 32,0 %
01.09.2004 – 31.12.2004 237,00 32,0 %
01.01.2005 – 31.03.2005 262,00 32,0 %
01.04.2005 – 30.06.2005 290,00 32,3 %
01.07.2005 – 31.08.2005 310,00 32,3 %
01.09.2005 – 31.12.2005 332,00 32,3 %
01.01.2006 – 30.06.2006 350,00 31,8 %
01.07.2006 – 30.11.2006 375,00 31,8 %
01.12.2006 – 31.12.2006 400,00 31,8 %
01.01.2007 – 30.03.2007 400,00 33,2 %
01.04.2007 – 30.06.2007 420,00 33,2 %
з 01.07.2007-03.09.2007 440,00 33,2 %
з 01.10.2007 460,00 33,2 %
01.01.2008 – 30.03.2008 515,00 33,2 %
01.04.2008 – 30.09.2008 525,00 33,2 %
01.10.2008 – 30.11.2008 545,00 33,2 %
01.12.2008 – 31.12.2008 605,00 33,2 %
01.01.2009 – 31.03.2009 605,00 35,2%
01.04.2009 – 30.06.2009 625,00 35,2%
01.07.2009 – 30.09.2009 630,00 35,2%
01.10.2009 – 30.11.2009 650,00 35,2%
01.12.2009 – 31.12.2009 669,00 35,2%
01.01.2010 – 31.03.2010 869,00 35,2%
01.04.2010 – 30.06.2010 884,00 35,2%
01.07.2010 – 30.09.2010 888,00 35,2%
01.10.2010 – 30.11.2010 907,00 35,2%
01.12.2010 – 31.12.2010 922,00 35,2%

Потім знайшов ще таблиці, а потім - диференціацію відсоткових ставок за окремими категоріями застрахованих осіб.

То як же воно застосовується - єдині внески всі платять різні, але ставка внесків до ПФУ єдина для всіх (32%) чи також різна? Чи цифри, наведені в приведеній вище таблиці є правильними, чи ні? І яка ситуація з розмірами внесків після 2011 р.?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения

Найти:
Перейти:  

| |

Powered by Forumenko © 2006–2014
Русская поддержка phpBB