Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Исполнительное производство

Исполнительное производство

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3876
Откуда: Запоріжжя
ОзероНадежды писал(а):
т.е. власть до января 2013 взяла паузу ,прикрывшись этим законом,чтобы не платить по решениям суда? Какие четкие тогда действия всех Чернобыльцев на 2013 год для порлучения того, что было судами отсужено?

Мое мнение - "власть" этим "законом" вообще сделала не обязательным выплаты по решению суда.
Moderator

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
dog-fox писал(а):
Дима-М писал(а):
Второй ИЛ по иску к УТСЗН (апеляция в мою пользу). Куда его нести? Если ждать январь и в казначейство, но там, ведь суммы нет. Что делать?

Нести ИЛ в ДВС (исполнительную службу). УТСиЗН должно произвести перерасчет (должна появиться сумма). Потом можно:
1. Пытаться "душить" ДВС, что бы та исполнила решение суда до конца. (писать жалобы на инспектора-исполнителя, писать жалобы на начальника ИС, писать жалобы на областное управление юстиции и т.д.)
2. Написать заяву в суд на замену решения с "...перерахувати та сплатити..." на "...стягнути...", т.к появилась конкретная сумма.


ПЛЕНУМ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
21 травня 2012 року м. Київ № 5
17. Державний виконавець зобов’язаний здійснювати необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом (стаття 11 Закону України «Про виконавче провадження»). Водночас відповідно до пункту 2 частини першої статті 47 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, за яким стягнення не провадилося або було проведено частково, повертається стягувачеві, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, і здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
Тому судам слід ураховувати, що з огляду на зазначені законодавчі приписи виконавці мають право повертати виконавчі документи щодо виконання рішень адміністративних судів про стягнення з пенсійних органів та суб’єктів владних повноважень відповідних виплат пенсії, соціальної допомоги тощо у разі здійснення державним виконавцем усіх можливих дій, спрямованих на виконання рішення».
Смысл писать далее , если по этой цитате все равно закроют.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Абсолютно верно, нет никакого смысла писать жалобы - бесполезное бумагомарательство.
Смерть рашистским оккупантам!

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
mekena писал(а):
Абсолютно верно, нет никакого смысла писать жалобы - бесполезное бумагомарательство.

Однако:во исполнение ЗУ "ПРО бюджет2011" была ПК №745 "Про встановлення де-яких розмірів виплат, що фінансуются з держ бюджету .." Поэтому финансирование по ст.39, 50, 52, 54 ЗУ 796-12 возложено на эту ПКМ. Аналогичная ситуация и с ЗУ"ПРО держбюджет-2012". Для исполнения ЗУ749-12 была принята ПК №1210. Выходит, деньги выделялись и ссылка ответчиков на недостаток денег не может быть основанием для отказа выплаты по ИЛ?

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
mekena писал(а):
Тут все написано:

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про гарантії держави щодо виконання судових рішень
Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4901-17

В этом законе есть следующее, (нас такое ожидает с 2013): "2. Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до Державної казначейської служби України у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", із заявою про виконання рішення суду. Разом із заявою стягувач подає до Державної казначейської служби України документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України."

Может быть знаете, какие именно документы , утвержденные КМ, надо подавать?

голубятник Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1206
Откуда: Кривой Рог
dog-fox писал(а):
Дима-М писал(а):
Второй ИЛ по иску к УТСЗН (апеляция в мою пользу). Куда его нести? Если ждать январь и в казначейство, но там, ведь суммы нет. Что делать?

Нести ИЛ в ДВС (исполнительную службу). УТСиЗН должно произвести перерасчет (должна появиться сумма). Потом можно:
1. Пытаться "душить" ДВС, что бы та исполнила решение суда до конца. (писать жалобы на инспектора-исполнителя, писать жалобы на начальника ИС, писать жалобы на областное управление юстиции и т.д.)
2. Написать заяву в суд на замену решения с "...перерахувати та сплатити..." на "...стягнути...", т.к появилась конкретная сумма.
Я летом этого года все это понаписывал на Киев (три жалобы). И трижды ДВС областная прислала по почте ответ , что суммы начислены ( указаны конкретные цифры по ПФ и по УТСЗН) и при поступлении средств будут перечислены на ваш счет. Ну и со всеми ссылками на решение КС и пр.законы.

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
голубятник писал(а):
dog-fox писал(а):
Дима-М писал(а):
Второй ИЛ по иску к УТСЗН (апеляция в мою пользу). Куда его нести? Если ждать январь и в казначейство, но там, ведь суммы нет. Что делать?

Нести ИЛ в ДВС (исполнительную службу). УТСиЗН должно произвести перерасчет (должна появиться сумма). Потом можно:
1. Пытаться "душить" ДВС, что бы та исполнила решение суда до конца. (писать жалобы на инспектора-исполнителя, писать жалобы на начальника ИС, писать жалобы на областное управление юстиции и т.д.)
2. Написать заяву в суд на замену решения с "...перерахувати та сплатити..." на "...стягнути...", т.к появилась конкретная сумма.
Я летом этого года все это понаписывал на Киев (три жалобы). И трижды ДВС областная прислала по почте ответ , что суммы начислены ( указаны конкретные цифры по ПФ и по УТСЗН) и при поступлении средств будут перечислены на ваш счет. Ну и со всеми ссылками на решение КС и пр.законы.

Пожалуйста,вложите тут "козу" той своей жалобы, или на личку перешлите образец. Спасибо.

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3876
Откуда: Запоріжжя
ОзероНадежды писал(а):
Пожалуйста,вложите тут "козу" той своей жалобы, или на личку перешлите образец. Спасибо.

Ну вот же, целая тема про ЭТО. Со всеми советами и ссылками на "козу", "рыбу". и т.д.

Изображение Скарга на дії (бездіяльність) державного виконавця
Moderator

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
mekena писал(а):
Абсолютно верно, нет никакого смысла писать жалобы - бесполезное бумагомарательство.

Когда принималось это решение Пленумом ВАСУ в 2012, то не был в силе еще закон "О гаранатии государства выполнения судреш"...так что с 2013 ничего не ясно вообще. И это уже по факту обращений чернобыльцев за январ месяц 2013(.

Lord1K посетитель

Сообщения: 49
ЗУ № 606-XIV писал(а):
Стаття 47. Повернення виконавчого документа стягувачу

1. Виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче
провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено
частково, повертається стягувачу у разі, якщо:

9) наявна встановлена законом заборона щодо звернення
стягнення на майно чи кошти боржника, якщо у нього відсутнє інше
майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо
проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає
можливість виконання відповідного рішення.


Добрій вечер.Вопрос к специалистам что означает ета статья? А почему спрашиваю у меня авто получено через соцбез оформлено на меня но в тех паспорте в особых отметках написано (без права продажи и права передоручення)без дозволу соцбеза а соцбез мой должник (щорична допомога до 5Травня) суд виаграл но исполнительная служба закрыла производство сылаясь на статю47 п2 ч1,ст50 Закону Украины "Про выконавче провадження" "У боржника відсутні кошти на які можливо стягнути кошти." А вопрос такой может обратится ИС с заявлением вот майно вот кошти прошу дать возможность за счет долга УСЗН переоформить авто чтобы не зависить от УСЗН ? У кого какие мнения или предложения? Заранее благодарю за ответ.

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
В поставнове про открытие ВП, что получили почтой в 2012 , отсутствует КОД Иднтификационного доступа в реестр виконавчого провадження. Этот код в виде пароля(буквыи цыфры)обычно прописывается рядом с ссылкой на электронную страницу единого реестра ВП. На приеме держ.исполнитель сказал, что значит не было, не присваивался, не вносился. КАК такое может быть?

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
ОзероНадежды писал(а):
В поставнове про открытие ВП, что получили почтой в 2012 , отсутствует КОД Иднтификационного доступа в реестр виконавчого провадження. Этот код в виде пароля(буквыи цыфры)обычно прописывается рядом с ссылкой на электронную страницу единого реестра ВП. На приеме держ.исполнитель сказал, что значит не было, не присваивался, не вносился. КАК такое может быть?


Повторное открытие ВП не обязательно. ( проверено на себе).
Повторное ВП открыли на основании копии решения суда. :mda:
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
ВЛАДИМИР К. писал(а):
ОзероНадежды писал(а):
В поставнове про открытие ВП, что получили почтой в 2012 , отсутствует КОД Иднтификационного доступа в реестр виконавчого провадження. Этот код в виде пароля(буквыи цыфры)обычно прописывается рядом с ссылкой на электронную страницу единого реестра ВП. На приеме держ.исполнитель сказал, что значит не было, не присваивался, не вносился. КАК такое может быть?


Повторное открытие ВП не обязательно. ( проверено на себе).
Повторное ВП открыли на основании копии решения суда. :mda:

я не о том.Возьмите и гляньте пож-та вашу постанову про ВП.ТАМ ведь есть код доступа?или нет?
И про повторное открытие: имеете в виду, что тот же код доступа оставляют во втором,третьем разе открытия ВП?

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
ОзероНадежды писал(а):
я не о том.Возьмите и гляньте пож-та вашу постанову про ВП.ТАМ ведь есть код доступа?или нет?
И про повторное открытие: имеете в виду, что тот же код доступа оставляют во втором,третьем разе открытия ВП?


Каждое открытие ВП под своим номером, код даётся на определёный номер ВП.
Вы не увлекайтесь кодом, а почаще созванивайтесь, встречайтесь с Судебным исполнителем.
Когда увидел в комп. о выконанні ВП, примчался к судебному исполнителю с объяснениями.
Судебный иполн.объяснил - ПФ отписал о выполнеии судебного решения и закрыл ВП.

Открыл новое ВП на основании копии решения суда, кода не было ( с кодом расслабился, за что и получил ;) ).

Под контролем до выполнения решения суда.
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
ВЛАДИМИР К. писал(а):
ОзероНадежды писал(а):
я не о том.Возьмите и гляньте пож-та вашу постанову про ВП.ТАМ ведь есть код доступа?или нет?
И про повторное открытие: имеете в виду, что тот же код доступа оставляют во втором,третьем разе открытия ВП?


Каждое открытие ВП под своим номером, код даётся на определёный номер ВП.
Вы не увлекайтесь кодом, а почаще созванивайтесь, встречайтесь с Судебным исполнителем.
Когда увидел в комп. о выконанні ВП, примчался к судебному исполнителю с объяснениями.
Судебный иполн.объяснил - ПФ отписал о выполнеии судебного решения и закрыл ВП.

Открыл новое ВП на основании копии решения суда, кода не было ( с кодом расслабился, за что и получил ;) ).

Под контролем до выполнения решения суда.


( с кодом расслабился, за что и получил ;) )-в чем состояло ваше расслабление с кодом и как за это получили?

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
ОзероНадежды писал(а):

( с кодом расслабился, за что и получил ;) )-в чем состояло ваше расслабление с кодом и как за это получили?


С подачи ПФ о выполнени решения суда,Суд. иполнитель закрыл ВП.

Всё пошло по второму кругу. Настоял на встрече Суд. иполнителя с представителями ПФ при мне.
Через два месяца решение суда выполнено.

Параллельно атаковал: 1. Три инстанции прокуратуры ( городская, областная, Генеральная).
2. Администрацию бывшего и настояшего Президентов.
3. Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека. :huh:
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
ВЛАДИМИР К. писал(а):
ОзероНадежды писал(а):

( с кодом расслабился, за что и получил ;) )-в чем состояло ваше расслабление с кодом и как за это получили?


С подачи ПФ о выполнени решения суда,Суд. иполнитель закрыл ВП.

Всё пошло по второму кругу. Настоял на встрече Суд. иполнителя с представителями ПФ при мне.
Через два месяца решение суда выполнено.

Параллельно атаковал: 1. Три инстанции прокуратуры ( городская, областная, Генеральная).
2. Администрацию бывшего и настояшего Президентов.
3. Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека. :huh:

Очень хороший опыт. КАК надо поступить, куда какие заявы написать,чтобы представитель ПФ с ДЕРЖисполнителем при мне встретились и на чьей территории? И чтобы те две стороны ЯВИЛИСЬ обяз-но!

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
ОзероНадежды писал(а):
Очень хороший опыт. КАК надо поступить, куда какие заявы написать,чтобы представитель ПФ с ДЕРЖисполнителем при мне встретились и на чьей территории? И чтобы те две стороны ЯВИЛИСЬ обяз-но!


Солидарность ( надоеданием присутствием , звонками, без накала обстановки) с Судебным исполнителем.

Встреча была в ПФ по месту жительства.
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

ОзероНадежды Аватара пользователя
участник

Сообщения: 233
Откуда: киев
ВЛАДИМИР К. писал(а):
ОзероНадежды писал(а):
Очень хороший опыт. КАК надо поступить, куда какие заявы написать,чтобы представитель ПФ с ДЕРЖисполнителем при мне встретились и на чьей территории? И чтобы те две стороны ЯВИЛИСЬ обяз-но!


Солидарность ( надоеданием присутствием , звонками, без накала обстановки) с Судебным исполнителем.

Встреча была в ПФ по месту жительства.

УВЫ,времена поменялись. В Киеве Исполнитель советует нанимать адвоката,и рекомендует к нему больше не ходить после двух штрафов, которые я выдавила по-хорошему из исполнителя. Постанову про накладення штрафа в ПФ носила сама лично. А Исполнитель даже ответ ПФ на штраф отказывается мне показывать,мол не прислали(. На мои скарги от августа и ноября ответа из ИС я тоже не получила(скарги лично регистрировала в ИС).........круг замкнут(

ВЛАДИМИР К. Аватара пользователя
Эксперт

Сообщения: 3112
ОзероНадежды писал(а):
УВЫ,времена поменялись. В Киеве Исполнитель советует нанимать адвоката,и рекомендует к нему больше не ходить после двух штрафов, которые я выдавила по-хорошему из исполнителя. Постанову про накладення штрафа в ПФ носила сама лично. А Исполнитель даже ответ ПФ на штраф отказывается мне показывать,мол не прислали(. На мои скарги от августа и ноября ответа из ИС я тоже не получила(скарги лично регистрировала в ИС).........круг замкнут(


Отправить заявление ( от себя) в Областной ПФ и ПФ Украины с решеним всех инстанций судов ( ксерокс), о невыполнении решения суда.

Отправка заявления ( от себя , через контроль администрации Президента) о невыполнения решения суда ( с ответами ПФ, ПФ Украины) в администрацию Президента. Ответ ПФ Украины прийдёт Вам и в администрацию Президента от ПФ Украины, т. е. под контролем администрации Президента.

Пробуйте..... :mda:
Моя жизнь - Мои правила.
Не дай Вам Бог жить в эпоху перемен /Конфуций/

sergeig посетитель

Сообщения: 56
Уточните, что Вы имеете в виду под утверждением "решение суда выполнено"? Вам что выплатили деньги?
И если да, то по какому решению суда - по пенсии, по оздоровлению - дайте конкретику.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Сегодня решил зайти в ИС узнать что и как....
Оказывается ИП по пенсии закрыли еще в начале прошлого года на отписку ПФ о том, что они начислили пенсию и отослали ИЛ в суд... Проверили по листу - там написано - нарахувати та виплатити. Получается ПФ только наразхував...
Короче, принято решение исполнителем, - писать заяву про видновлення ИП. После чего исполнитель делает запрос в суд на возврат ИЛ. После чего открывает ИП и закрывает его.
Дальнейшие действия - в казначейство, но это отдельная песня.
Смерть рашистским оккупантам!

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3876
Откуда: Запоріжжя
Я тоже, на днях, навестил реестр исполнительного производства а там :crazy:
По пенсионному делу:
В разделе "Інформація про виконавче провадження", в последней графе: "Загальні результати виконавчого провадження" так и написано "Виконавчий документ фактично виконано". Хотя я после ноября 2011 года написал заяву в ПФ с претензией о прекращении выплаты пенсии по решению суда. Полученный ответ, из которого понятно, что ПФ перестал исполнять решение суда, прикрепил к заяве в ИС и указал на нарушение. Ответа из ИС жду по сей день.
Еще по двум ИЛ исполнительное производство застряло на этапе налажения штрафов на УТСиЗН (в мае 2011г.), больше ничего нет.
Еще по двум ИЛ исполнительное производство остановленно в ноябре 2011г. по п.1, ч.1 ст.38 ЗУ 606-14.
Стаття 38. Право державного виконавця зупинити виконавче провадження

1. Виконавче провадження може бути зупинено:

1) у разі звернення державного виконавця до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення рішення, що підлягає виконанню, про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання;

Еще по одному ИЛ исполнительное производство закрыто в декабре 2012г. и ИЛ якобы возвращен мне (в глаза не видел) на основании п.2 ч.1 ст.47 ЗУ 606-14, с правом повторной подачи до декабря 2013 года. Эта постанова была про "...стягнення суми...".
Стаття 47. Повернення виконавчого документа стягувачу

1. Виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо:

1) є письмова заява стягувача;

2) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;

Ни одного постановления от исполнителя в глаза не видел.
Думаю действовать так: т.к. почти в каждом решении суда было "... перерахувати та сплатити..." написать заяву в УТСиЗН с просьбой сообщить мне сумму задолжности по каждому из решений. Думаю, что ничего они не насчитывали. Мыслю так - если ИС не смогла заставить УТСиЗН выплатить положенные суммы, то хотя бы должна была заставить УТСиЗН насчитать эти суммы. После получения отрицательного ответа от УТСиЗН, написать заявы в ИС с просьбой выдать мне последние постановы ИС на руки и после чего подать в суд на ИС, пройти все судебные инстанции и этим самым продлить себе срок подачи в ЕСПЧ. :?: :?: :?:
Moderator

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
По поводу ИП на УТСЗН - я их открыл в декабре прошлого года, - через неделю после закрытия. Сейчас они открыты. Исполнитель сказала, что пришлют ответ и она их закроет, после чего мне надо будет самому обращаться в казначейство. Но, как оказывается, у нас казначейство отказывает в приеме ИЛ, мотивируя окончанием срока действия. ИС уже обращалась к ним и разъясняла, как надо считать сроки. Те говорят - их это не касается. Короче, холивар будет через прокуратуру или суд...

По пенсионному делу исполнитель сказала, пока писать заяву в ПФ с просьбой указать сколько они мне нарахували по решению суда, после чего опять писать заяву о разъяснении причин невыплаты нарахованного (кста, эти ответы и будут основанием продления срока для обращения в ЕСПЧ - я так думаю...).
Смерть рашистским оккупантам!

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3876
Откуда: Запоріжжя
mekena писал(а):
после чего мне надо будет самому обращаться в казначейство. Но, как оказывается, у нас казначейство отказывает в приеме ИЛ, мотивируя окончанием срока действия.

Как мне объясняли знакомы юристы, для того, что бы КАЗНАЧЕЙСТВО выполнило решение суда, даже по новому законодательству, необходимо что бы в решении суда была ссылка на казначейство, типа "...пенсионному фонду пересчитать и выплатить, а казначейству взыскать с ПФ начисленную сумму...". Ну соответственно после того, как ИС проконтролирует начисление. И такие отписки дает наше казначейство.


mekena писал(а):
По пенсионному делу исполнитель сказала, пока писать заяву в ПФ с просьбой указать сколько они мне нарахували по решению суда, после чего опять писать заяву о разъяснении причин невыплаты нарахованного (кста, эти ответы и будут основанием продления срока для обращения в ЕСПЧ - я так думаю...).

Вы знаете, боюсь, что ЕСПЧ может не принять во внимание Ваши действия. Я сам долго искал информацию про это и вот что нарыл (уже давал в теме Чернобыльские вопросы через Европейский суд )

Вот, почитайте:

dog-fox писал(а):
dog-fox писал(а):
2. При определении шестимесячного срока, предусмотренного пунктом 1 статьи 35 Конвенции, по общему правилу, Суд не принимает во внимание обращения о пересмотре вступивших в законную силу судебных постановлений, приговоров и определений (например, в порядке надзора), о пересмотре дела по вновь открывшимся обстоятельствам, иные жалобы и обращения о пересмотре дела, подаваемые в судебные органы и прокуратуру, в Конституционный Суд, а также в административные органы, поскольку такие обращения не рассматриваются Судом как эффективные средства правовой защиты по смыслу пункта 1 статьи 35 Конвенции. Исключение составляют жалобы в порядке надзора в арбитражном процессе, которые рассматриваются в качестве эффективного средства правовой защиты согласно прецедентной практике Европейского Суда.

Так что же это такое, - "...эффективные средства правовой защиты..." ???

Першим прецедентом щодо України стала ухвала Суду з прав людини від 04.05.1999 р. у справі №41974/98 «Кучеренко проти України»[12]. В ній Суд дав роз'яснення щодо вичерпання національних засобів захисту, зокрема, щодо звернення зі скаргою у порядку нагляду як одного з елементів. Суд зазначив, що оскільки заявник не має права самостійно вимагати перегляду рішення (згідно з чинним законодавством це може зробити лише прокурор, голова суду, який виніс рішення, чи їх заступники), то перегляд справи у порядку нагляду, передбачений національним законодавством України, є «надзвичайним», таким, що не передбачений пунктом 1 статті 35, засобом. Отже, він не може бути взятий до уваги при визначенні того, чи має Суд юрисдикцію розглядати заяву, з огляду на несумісність цієї заяви з положеннями Конвенції. Перегляд рішення суду у порядку нагляду теж не є засобом захисту прав людини у розумінні Конвенції. Тобто практично всі згадані вище засоби захисту прав людини, що існують на сьогоднішній день в Україні, не відповідають європейським стандартам.

Що ж тоді залишається? Залишається розгляд справи судом першої інстанції та оскарження рішення у касаційному порядку. За загальним правилом система національних (судових) засобів захисту в Україні вважається вичерпаною для дій громадян з моменту винесення рішення касаційною інстанцією. А у випадках, коли рішення суду не підлягають касаційному оскарженню, — з моменту одержання такого рішення.

Виходячи з наведеного вище, можемо зробити висновок, що на даний момент кожен громадянин України, отримавши рішення суду касаційної чи, в окремих випадках, першої інстанції, яке його не задовільняє, може звертатись безпосередньо до Європейського Суду з прав людини.


[spoiler=еще про эффективные средства правовой защиты]
Юрист і Закон писал(а):
Отже, з огляду на те, що на сьогоднішній день Верховний Суд України вже не є касаційною(остаточною) інстанцією, а здійснює лише перегляд судових рішень у випадках, встановленихпроцесуальним законодавством України, то можна говорити, що вже після отримання рішенняВищого спеціалізованого суду України є всі підстави для звернення до Європейського суду з правлюдини паралельно зі зверненням до Верховного Суду України, якщо існують на це правові підстави.


Л.М. Дешко писал(а):
Вищепроведений аналіз практики Європейського суду з прав людини дозволив виявити такі основні критерії ефективності національного засобу юридичного захисту щодо невиконання чи затримок у виконанні рішень національних судів, який має бути запроваджено в правову систему України як країни-учасниці Ради Європи:
1) позов про відшкодування матеріальної та/або моральної шкоди має бути розглянутий упродовж розумного строку;
2) призначене відшкодування матеріальної та/або моральної шкоди має бути виплачено без зволікань і, як правило, не пізніше шести місяців від дати, на яку рішення про його призначення набирає законної сили;
3) процесуальні норми стосовно позову про відшкодування матеріальної та/або моральної шкоди мають відповідати принципові справедливості, гарантованому статтею 6 Конвенції;
4) норми стосовно судових витрат не повинні покладати надмірний тягар на сторону, яка подає позов, якщо її позов обгрунтований; 5) розмір відшкодування матеріальної та/або моральної шкоди не повинен бути нерозумним у порівнянні з розміром відшкодувань, призначених Судом в аналогічних справах.

1.Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України» від 15 січня 2010 р.[Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
2.Проміжна резолюція [CM/ResDH(2008)1] Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини у 232 справах проти України, які стосуються невиконання або суттєвих затримок у виконанні остаточних рішень національних судів, винесених проти держави та підпорядкованих їй суб’єктів, а також відсутності ефективного засобу юридичного захисту від 6 березня 2008 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/38823.
3. Рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо 300 справ, які стосуються невиконання або суттєвих затримок у виконанні органами державної влади або державними підприємствами остаточних судових рішень від 8 червня 2009 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/38823.
4. Козлов В.А. К вопросу о понятии эффективности права // Вестник Ленинградского университета. Серия «Экономика, философия и право».— 1972.— № 5.— С. 106–113.
5. Рабінович П.М. Проблеми юридичного забезпечення прав людини (загальнотеоретичний аспект) // Український часопис прав людини.— 1995.— № 2.— С. 16–23.
6. Петрухин И.П., Батуров Г.П., Морщакова Т.Г. Теоретические основы эффективности правосудия.— М.: Наука, 1979.— 394 с.
7. Ромовская З.В. Защита в советском семейном праве.— Львов: Вища школа, 1985.— 180 с.
8. Наливайко О.І. Теоретико-правові проблеми захисту прав людини: дис. …канд. юрид. наук: 12.00.01 — теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень // Київський національний університет ім. Т. Шевченка.— К., 2002.— 186 с.
9. Зенин И.А. Теория эффективности гражданского законодательства // Ученые юристы МГУ о современном праве.— М., 2005.— С. 85–95.
10. Злобин Г.А. Об изучении эффективности уголовного наказания // Сов. государство и право.— 1969.— № 6.— С. 28–36.
11. Шмаров И.В. Эффективность общепредупредительного воздействия наказания // Сов. государство и право.— 1969.— № 11.— С. 98–103.
12. Пелевин С.М. Эффективность права и дальнейшее совершенствование законодательства о разводах // Правоведение.— 1971.— № 3.— С. 96–104.
13. Калмыков Ю.Х. О повышении эффективности норм гражданского законодательства // Правоведение.— 1973.— № 2.— С. 41–47.
14.Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кудла проти Польщі» (Kudla v. Poland) [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
15. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Вассерман проти Росії» (№ 2) (Wasserman v. Russia) від 10 квітня 2008 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
16. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Скордіно проти Італії» (№ 1) (Scordino v. Italy) (no. 1) [GC], № 36813/97, п. 183 // ECHR.— 2006.
17. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гаркуша проти України» (Garkusha v. Ukraine) від 13 грудня 2005 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
18. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Михайлова та інші проти України» (Mikhaylova and Others v. Ukraine) від 15 червня 2006 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
19. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Раїса Тарасенко протиУкраїни» (Raisa Tarasenko v. Ukraine) від 7 грудня 2006 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
20. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Півненко проти України» (Pivnenko v. Ukraine) від 12 жовтня 2006 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
21. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Ромашов проти України» (Romashov v. Ukraine) від 27 липня 2004 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
22. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Дубенко проти України» (Dubenko v. Ukraine) від 11 січня 2005 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
23. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Козачек проти України» (Kozachek v. Ukraine) від 7 грудня 2006 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
24. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Вассерман проти Росії» (№ 2) (Wasserman v. Russia) від 10 квітня 2008 р. [Електронний ресурс]: офіційний сайт Міністерства юстиції України.— Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/19622.
[/spoiler]
Moderator

Пред.След.

Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців