Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання Исключение "неудачных" периодов (="оптимизация")

Исключение "неудачных" периодов (="оптимизация")

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

Bob52 писал(а):
Чи реально

Ні.

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
~Jhellico писал(а):
Bob52 писал(а):
Чи реально

Ні.


Дякую.
Тобто чиновниця правильно трактує закон: за умови мого безперервного стажу можна вилучити тільки ОДИН період (місяці підряд).
В такому разі навіть не буду заморочуватися з довідкою про 60 міс до 2000 р.

Прикро що (зі слів чиновниці) коефіцієнт зарплати має обмеження 5,6 за ВСІ роки (і до і після 2000). А вся інша арифметика досить прозора.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Bob52 писал(а):
Прикро що (зі слів чиновниці) коефіцієнт зарплати має обмеження 5,6 за ВСІ роки (і до і після 2000). А вся інша арифметика досить прозора.
Ні, не зовсім так - це обмеження лише тільки до 1 липня 1998 року.
Далі
з 1 липня 1998 року - не більш 1000 грн.
з 1 березня 2001 - не більш 1600 грн.
з 1 травня 2002 - не більш 2200 грн.
з 1 червня 2003 - не більш чем 2660 грн. (сім середних заробітків за попередний рік.)
у 2005 році - не більш 4100 грн (встановлено Законом про Держбюджет)
у 2006 році - 10 10 прожиткових мінімумів для працездатних громадян
з 2007року та далі - 15 прожиткових мінімумів для працездатних громадян

PS. Однак, це вже не по темі (поза темою)? тобто offtopic ...
-= Пенсионер - это профессия! =-

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
Sorry за офтоп. І дякую за інфу.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Bob52 писал(а):
~Jhellico писал(а):
Bob52 писал(а):
Чи реально

Ні.


Дякую.
Тобто чиновниця правильно трактує закон: за умови мого безперервного стажу можна вилучити тільки ОДИН період (місяці підряд).
В такому разі навіть не буду заморочуватися з довідкою про 60 міс до 2000 р.

Прикро що (зі слів чиновниці) коефіцієнт зарплати має обмеження 5,6 за ВСІ роки (і до і після 2000). А вся інша арифметика досить прозора.

Чиновниця повинна виконувати закон та Ваш вибір, а не трактувати частину 3 ст.24,не зважаючи на її перше речення :nono:
ст.40 писал(а):
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з частиною третьою статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу,

Частина третя статті 24 цього Закону писал(а):
3. Страховий стаж обчислюється в місяцях.

Де в законі(чи може,в не зареєстрованій злочинцями з ПФУ інструкції) сказано, що повний місяць- це не будь який період що включається до страхового стажу згідно з першим реченням частини третьої статті 24 цього Закону :?: :mda:

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
~Jhellico писал(а):
Количество "штук" не ограничено.
Главное, чтобы остальные условия оптимизации выполнялись.

~Jhellico писал(а):
Bob52 писал(а):
Чи реально
Ні.

Likvidator писал(а):
Чиновниця повинна виконувати закон та Ваш вибір, а не трактувати частину 3 ст.24,не зважаючи на її перше речення

Шановні панове експерти,
Перепрошую, але у зацитовані рядки містять протиріччя...
За логікою - все оптимістично, але у правознавстві - своя логіка. :)

У мене перерв у стажі не було. Біли білі, були сірі зарплати, але у ПФ відрахування йшли.
Дозвольте ще раз сформулювати своє запитання:

ЧИ можу я вилучити два протяжних, але несуміжних між собою періоди з невисокими зарплатами: (1995-1997) і (2004-2005).

Якщо МОЖУ - то мушу йти за довідками за перший період
Інакше - спокійно обходжуся періодом після 2000 року.
Ціна питання = 2%

Оптимізації в Екселі прорахував. Тому просив би послатися на якийсь коментар юриста з цього приводу (наприклад цитати з чиєїсь позовної заяви, ухвали суду тощо).
Але ще раз підкреслюю - перерв у моєму стажі НЕ БУЛО.

Дякую.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Bob52 писал(а):
Дозвольте ще раз сформулювати своє запитання:

ЧИ можу я вилучити два протяжних, але несуміжних між собою періоди з невисокими зарплатами: (1995-1997) і (2004-2005).
Вы недостачно информативно ставите вопрос. В нем нет сведений откуда исключить. Не из календаря же ...
Ведь в абзаце третьем части 1 статьи сказано вполне определенно: "... з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди ...".
Например, если этот самый період, за який враховується заробітна плата состоит из двух промежутков:
январь 1993 - декабрь 1997 и июль 2000 - март 2012 (это один период!)
То вполне можно исключить период (один!), также соостоящий из двух промежутков по два года, например,
январь 1996 - декабрь 1997 и июль 2000 - июнь 2002
(это если продолжительность стажа позволяет исключить четыре года).
Описанный в примере период (январь 1996 - декабрь 1997 и июль 2000 - июнь 2002) - это один период!

Bob52 писал(а):
Але ще раз підкреслюю - перерв у моєму стажі НЕ БУЛО.
Непрерывность стажа никак на это не влияет!
Последний раз редактировалось Nickolas 05-04-2012, 15:02, всего редактировалось 2 раз(а).
-= Пенсионер - это профессия! =-

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Bob52 писал(а):
За логікою - все оптимістично, але у правознавстві - своя логіка. :)
"Правознавець-одиночка" Чечетов організував логічні зміни до закону. Але ПФУ,без будь-якої логіки, не бажає виконувати закон.

Bob52 писал(а):

ЧИ можу я вилучити два протяжних, але несуміжних між собою періоди з невисокими зарплатами: (1995-1997) і (2004-2005).

Якщо МОЖУ - то мушу йти за довідками за перший період
Інакше - спокійно обходжуся періодом після 2000 року.
Відповідно до правил української мови,якою зформульований закон 1058 - можете.
Bob52 писал(а):
Ціна питання = 2%

Оптимізації в Екселі прорахував.

Дуже вірогідно,що Ви не змогли знайти таким простим методом оптимізації ,дійсно- оптимального варіанта, з ціною ,яка більше 2%.
Скільки всього варіантів Ви прорахували :?:

Bob52 писал(а):
Тому просив би послатися на якийсь коментар юриста з цього приводу (наприклад цитати з чиєїсь позовної заяви, ухвали суду тощо).
Юристи ще не мають такої практики.

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
Nickolas писал(а):
Вы недостачно информативно ставите вопрос. В нем нет сведений откуда исключить. Не из календаря же ...
(. . .) Описанный в примере период (январь 1996 - декабрь 1997 и июль 2000 - июнь 2002) - это один период!

Мабуть я не володію "високим штилем", краще наведу ілюстрацію. Там все однозначно:
Изображение
Ось ці дані я можу подати до ПФ. Хочу виключити період 1 (синій колір) і період 2 (сірий колір). Тоді Кз (середній) = 4,57439
Otherwise - подам тільки за 2000-2012 і вилучу 27 місяців (2003-2004) - "сірі" і ті, що перед ними. Тоді Кз (середній) = 4,4832776.

Likvidator писал(а):
Відповідно до правил української мови,якою зформульований закон 1058 - можете.
(...) Юристи ще не мають такої практики.
Тобто спробувати чисто лінгвістично "забити баки" спочатку районній мадам, а потім - "міській"?
Likvidator писал(а):
Дуже вірогідно,що Ви не змогли знайти таким простим методом оптимізації, дійсно- оптимального варіанта, з ціною ,яка більше 2%. Скільки всього варіантів Ви прорахували :?:

Варіант з одним періодом - прозорий, тут і без компа ясно.
А з "двома періодами" – погрався функцією average, щоби з 61 невигідних місяців залишити дозволених мені 50.
Дякую за коменти.

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
Likvidator писал(а):
Відповідно до правил української мови,якою зформульований закон 1058 - можете.

Ключові (для мене) рядки статті 40 викладено так:
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії,
з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії,
виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу,
з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв,
що включаються до страхового стажу згідно з частиною третьою статті 24 цього Закону,
та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Ото й чухаю потилицю щодо граматичного розбору цієї багатоповерхової конструкції.
Днями поїду за завіреною випискою-персоніфікацією, спробую ще раз поговорити з мадам і прийняти рішення - обійтися 2000-2012 роками чи брати виписку на старій роботі.
(останнє потягне за собою зловживання алкоголем зі старими колегами - інакше мене не впустять і не випустять. :) )

lenchik63 посетитель

Сообщения: 12
Кто может дать ответ на то, от какого именно страхового стажа берется 10%?
Читаем:Стаття 40.
Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії: "За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.
Последний раз редактировалось lenchik63 12-01-2014, 22:12, всего редактировалось 2 раз(а).

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

lenchik63 писал(а):
Кто может дать ответ на то, от какого именно страхового стажа берется 10%?

От всего.

lenchik63 посетитель

Сообщения: 12
От всего.[/quote]
Последний раз редактировалось lenchik63 12-01-2014, 22:13, всего редактировалось 1 раз.

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

lenchik63 писал(а):
Спасибо, за ответ, мне бы тоже хотелось, чтобы от всего, но на что ссылаться?

От Вас никто не будет требовать на что-то ссылаться. Это положение Закона трактуется однозначно, и так работает имеющееся ПО.

lenchik63 посетитель

Сообщения: 12
Уважаемый, ~Jhellico!
Спасибо!
Последний раз редактировалось lenchik63 12-01-2014, 22:13, всего редактировалось 1 раз.

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
Усіх вітаю!
Оформив пенсію за новим законом (тобто тільки персоніфікація з 2000 р).
Виключив один період 27 місяців (і програма ПФ зробила те саме).
Під час оформлення я ввічливо, але твердо сказав чиновниці, що все вирахував і не раджу "хімічити". Щоправда, вона "кинула" мене на 1 місяць стажу: в дипломі написано "захистив 22 лютого", а сам диплом надруковано 1 березня. Тож не вистачило кількох днів до повного місяця.

А тепер - увага - по темі:

Мій знайомий, ровесник, головний інженер серйозної фірми, теж почав шукати істину щодо фрази "виключаЮТЬСЯ періодИ".
І написав запит чи то у приймальню, чи то в якусь контору Тигіпка. Схоже, він там має "свою людину".

Як тільки (точніше якщо) він отримає відповідь, я тут її наведу.
Последний раз редактировалось Bob52 03-07-2012, 16:06, всего редактировалось 1 раз.

lenchik63 посетитель

Сообщения: 12
Bob52 писал(а):
Усіх вітаю!
Оформив пенсію за новим законом (тобто тільки персоніфікація з 2000 р).
Виключив один період 27 місяців (і програма ПФ зробила те саме).
Під час оформлення я ввічливо, але твердо сказав чиновниці, що все вирахував і не раджу "хімічити". Щоправда, вона "кинула" мене на 1 місяць стажу: в дипломі написано "захистив 22 лютого", а сам диплом надруковано 1 березня. Тож не вистачило кількох днів до повного місяця.

А тепер - увага - по темі:

Мій знайомий, ровесник, головний інженер серйозної фірми, теж почав шукати істину щодо фрази "виключаЮТЬСЯ періодИ".
І написав запит чи то у приймальню, чи то в якусь контору Тигіпка. Схоже, він там має "свою людину".

Як тільки (точніше якщо) він отримає відповідь, я тут її наведу.
Последний раз редактировалось lenchik63 12-01-2014, 22:13, всего редактировалось 1 раз.

lenchik63 посетитель

Сообщения: 12
Bob52 писал(а):
Усіх вітаю!
Оформив пенсію за новим законом (тобто тільки персоніфікація з 2000 р).
Виключив один період 27 місяців (і програма ПФ зробила те саме).
Під час оформлення я ввічливо, але твердо сказав чиновниці, що все вирахував і не раджу "хімічити". Щоправда, вона "кинула" мене на 1 місяць стажу: в дипломі написано "захистив 22 лютого", а сам диплом надруковано 1 березня. Тож не вистачило кількох днів до повного місяця.

А тепер - увага - по темі:

Мій знайомий, ровесник, головний інженер серйозної фірми, теж почав шукати істину щодо фрази "виключаЮТЬСЯ періодИ".
І написав запит чи то у приймальню, чи то в якусь контору Тигіпка. Схоже, він там має "свою людину".

Як тільки (точніше якщо) він отримає відповідь, я тут її наведу.
Последний раз редактировалось lenchik63 12-01-2014, 22:14, всего редактировалось 1 раз.

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

lenchik63 писал(а):
Так вот собственно ваши исключенных 27 месяцев - это было 10% стажа с 2000 года?

А если учесть, что с 2000 прошло всего 12 лет? ;)

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
lenchik63 писал(а):
Так вот собственно ваши исключенных 27 месяцев - это было 10% стажа с 2000 года? У Вас весь стаж наверняка больше?


Мій стаж (включаючи інститут) = 507 місяців. Тобто я маю право виключити 50 місяців. Але мені вигідно виключити лише 27 місяців – за той період, який я «засвічую».
Последний раз редактировалось Bob52 03-07-2012, 16:06, всего редактировалось 1 раз.

lenchik63 посетитель

Сообщения: 12
Bob52 писал(а):
lenchik63 писал(а):
Так вот собственно ваши исключенных 27 месяцев - это было 10% стажа с 2000 года? У Вас весь стаж наверняка больше?


Мій стаж (включаючи інститут) = 507 місяців. Тобто я маю право виключити 50 місяців. Але мені вигідно виключити лише 27 місяців – за той період, який я «засвічую».


Дуже дякую!
Последний раз редактировалось lenchik63 12-01-2014, 22:14, всего редактировалось 1 раз.

Bob52 посетитель

Сообщения: 10
Откуда: Київ
lenchik63 писал(а):
Дуже, дуже дякую! И ждем ответа от Вашего знакомого. Впрочем, не понятно, зачем он тогда поднимал вопрос, если Вы - живой пример, что берется от ВСЕГО стажа.

Знайомий на кожному кроці консультувався зі мною.
Його понти поступово згасали. Наприклад, пішов він до юриста, а там сидить пацанка, яка після кожного запитання лізе в Інет і розгублено каже "сайт недоступний..." Проте взяла 250 грн за консультацію. Краще пропив би зі мною. :)

Мій приятель вважає, що я пройшов "не до кінця". Може він створить прецедент?
Щоправда, він заробив максимально можливі коефіцієнти після 2000 року (5,89191), плюс я показав йому ефект від оптимізації за 51 місяць (6,19992)

P.S. У нас з колегою трохи інше питання - чи можна виключити кілька різних несуміжних періодів.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Bob52 писал(а):
P.S. У нас з колегою трохи інше питання - чи можна виключити кілька різних несуміжних періодів.
См. темы:
- "Дополнительные возможности оптимизации по новому закону (1)";
- "Дополнительные возможности оптимизации по новому закону (2)".
Последний раз редактировалось Nickolas 05-07-2012, 14:48, всего редактировалось 1 раз.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
~Jhellico писал(а):
lenchik63 писал(а):
Спасибо, за ответ, мне бы тоже хотелось, чтобы от всего, но на что ссылаться?

От Вас никто не будет требовать на что-то ссылаться. Это положение Закона трактуется однозначно, и так работает имеющееся ПО.
Интересно узнать,как трактуется в ПО следующее положение закона:
Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області пояснює,що додатково введені в закон періоди виключаються зверх 10%
Починаючи з 01.10.2011р. збільшена кількість періодів, які можна виключити при визначенні заробітку як невигідні.

Так, за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню
:?:
Уточнение вопроса на примере:
1.Пенсионер прочитал закон дословно:
Стаття 24. Періоди, з яких складається страховий стаж
1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
3. Страховий стаж обчислюється в місяцях. ...
Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.
4. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії
. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. ...
( Абзац перший частини першої статті 40 в редакції Закону N 3668-VI від 08.07.2011 )
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
и сделал вывод,что:
Періоди, коли особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню з 1 липня 2000 року=
Періодам страхового стажу з 1 липня 2000 року

2.Исходя из разъяснений -пенсионер решил,что может исключить из заработка все месяцы(сверх 10% стажа) ,в которых Кз меньше максимального.
Где пенсионер,или ПФУ нарушает "букву" закона :?:

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

Likvidator писал(а):
1.Пенсионер прочитал закон дословно:

А статью, цитату из которой Вы оборвали, он тоже так прочитал? :mda:

Пред.След.

Вернуться в Загальні пенсійні питання

cron