Ангеланта писал(а):Писали в ПФ письмо с требованием указать зарплату и расчет пенсии по годам, с целью обратиться в суд как Дитя войны- ответа нет уж 5 месяцев. Очень жду консультации, огромное спасибо за Ваш труд!
Ангеланта писал(а): В какие годы с 52 по 90 лучше взять 60 месяцев , если отказаться от инвалидной и перейти на общую?
Только учёба при дневном стационаре.Ой, может, учеба в техникуме входила тогда в стаж? Но в трудовой про это ничего нет, а диплом имеется. Несколько лет учился.
Вы немножко опоздали - переходить на пенсию по возрасту надо было до 1 октября, т.е. до вступления в силу норм нового закодательства.Ангеланта писал(а): Что выгоднее, остаться инвалидом, или перейти на общ. пенс., и как это лучше сделать? Возможно ли пересчитать по новым законам пенсию работавшему до 1990?
Ангеланта писал(а):Боже,вы меня убили! Может,закон еще чинности не набрал?он же у них поэтапный какой-то... А если доказать, что он не был в состоянии до этого нести заявление -врачи подтвердят-бесполезно? И план б, перескок на 1 группу инв. Тоже ничего не даст? И детям войны пересчеты отменили?что же делать?
Ангеланта писал(а): И план б, перескок на 1 группу инв. Тоже ничего не даст?
Закон № 1058-IV писал(а): Стаття 33. Розмір пенсії по інвалідності
1. Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
2. Непрацюючі інваліди II групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності такого страхового стажу:
у жінок - ....
Непрацюючі інваліди II групи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, та інваліди III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності страхового стажу, зазначеного в абзаці першому частини першої статті 28 цього Закону.
Добавка детям войны положена в размере 30% прожиточного минимума, на сегодня это 784х0,30=235,20 грн. (да и то только по суду, без суда - 49,80 грн.).Ангеланта писал(а): И детям войны пересчеты отменили?что же делать?
Перерасчеты уже стали бессмысленными, да и право на них только у работающих (за увеличение стажа).Ангеланта писал(а):Спасибо за поддержку,очень ценю. А где в ЗУ запрет на пересчет?
В формуле основного размера пенсии П = Зс х Кз х Кс значение среднеукраинского заработка Зс замораживается на дату назначения (предыдущего перерасчета) пенсии. У Вас это значение от последнего перерасчета (массового 2008г) остается за 2006 год - Зс=928,81 грн.Ангеланта писал(а): Простите,пишу с телефона,не цитируется. Николас, вы так живенько сосчитали увеличение пенсии...обьясните пожалуйста, Что именно запретил Зу с 1 окт.?
Ангеланта писал(а): человек уже не может пенсию выбирать,
Если бы, хоть какой-нибудь ...Ангеланта писал(а): ... или коэффициент сменили?
Ангеланта писал(а): Возможно ли пересчитать по новым законам пенсию работавшему до 1990?
Nickolas писал(а): Если бы до 1 октября успели подать заявление на переход с пенсии по инвалидности на пенсию по возрасту,
то пенсия была бы назначена в размере
П = 1982,63 х 1,474 х 0,513 + 18 х 7,64 = 1499,20 + 137,52 =1636,71 грн.
Но теперь уже поздно ..
Перерасчеты уже стали бессмысленными, да и право на них только у работающих (за увеличение стажа).
Документ 1058-15, поточна редакцiя вiд 01.10.2011 на пiдставi 3668-17, чинний писал(а):Розділ VI
ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЇ У СОЛІДАРНІЙ СИСТЕМІ. ПРИЗНАЧЕННЯ, ПЕРЕРАХУНОК ТА ВИПЛАТА ПЕНСІЇ
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії
2. Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.![]()
Стаття 41. Виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії
До заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:
1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом,
2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом,
3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.
Стаття 44. Порядок звернення за призначенням (перерахунком)пенсії
1. Заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії
Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.{ Частина третя статті 45 в редакції Закону N 3668-VI ( 3668-17 ) від 08.07.2011 }
4. Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: ( Абзац перший частини четвертої статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2291-IV ( 2291-15 ) від 23.12.2004 )
у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;
5. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
ЗАЯВА
Я, __________________________________________________________, (прізвище, ім'я та по батькові)
відповідно до ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" прошу укласти зі мною Договір про добровільну участь у __________________ системі (солідарна)
загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та зареєструвати мене платником страхових внесків на добровільних засадах.
Про себе повідомляю:
- не підлягаю загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню;
- не укладав(ла) раніше договір про добровільну участь, строк дії якого не припинено або за яким не виконала передбачені договором умови.
Страхові внески зобов'язуюсь сплачувати у строки, визначені договором.
Додатки:
1. Завірена копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
2. Завірена копія трудової книжки.
3. Завірена копія документа, що посвідчує особу.
"___" _________ 200_ р. ________ ____________________________ (підпис) (прізвище, ім'я та по батькові)
{ Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Пенсійного фонду N 14-5 ( z1185-06 ) від 10.10.2006 }
Додаток 3 до підпункту 3.1.7 пункту 3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України
И не работавшему тоже?!Likvidator писал(а): Доплата за 24 месяца стажа,инвалиду законом разрешена![]()
Ангеланта писал(а):Дело в том, что у отца нет стажа работы в статусе инвалида. Получил гр. И вышел на пенсию!ЕЩЕ В ТРУДОВОЙ НЕ 38 лет СТАЖА,А ТОЛЬКО 33. С 52 по 54 год работал в шахте(52 г.диплом горный техник из техникума, стац. Может ли входить в стаж?). А принят на метзавод только в 58 г. Очевидно,какой-то дог-р утерян. В итоге-33 года,7 мес.,25 дней карандашом написано в т. К. Как же теперь считать? - Копии док-тов кем заверить?
Ангеланта писал(а):Копии,которые Ликвидатор порекомендовал приложить к заяв. В Пф. Спасибо за раз"яснение, отец не помнит нич. Да, техникум еще 4 года+.
Nickolas писал(а):И не работавшему тоже?!Likvidator писал(а): Доплата за 24 месяца стажа,инвалиду законом разрешена![]()
Откуда у не работавшегося возьмутся эти 24 месяца стажа?
Стаття 13. Припинення участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
1. Участь застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування припиняється:
у разі якщо застрахованій особі відповідно до цього Закону призначено пенсію і вона не продовжує працювати або якщо застрахована особа відповідно до цього Закону набула права на довічну пенсію чи одноразову виплату;
Стаття 8. Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг закону
3. Особи, які не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, але добровільно сплачували страхові внески в порядку та розмірах, встановлених законом, до солідарної системи
Стаття 12. Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
1. Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 цього Закону, у тому числі іноземці ...., громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України,... мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Зазначені особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі або в накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах.
Вы не поняли.Этот образец-Договор "покупки" у ПФУ 24 месяцев стажа,достаточного для перерасчета по современной средней зарплате.Ангеланта писал(а): Ой!ТОЛЬКО УВИДЕЛА ПРОДОЛЖЕНИЕ С ОБРАЗЦОМ,низкий поклон. Сумма будет меньше, если датировать октябрем, чем за 09?
Этот стаж долже учитываться из расчета "год за два".Ангеланта писал(а): С 52 по 54 год работал в шахте(52 г.диплом горный техник из техникума, стац. Может ли входить в стаж?).
Будьте добры, укажите по какой норме закона возможен теперь "перерасчет по современной средней зарплате".Likvidator писал(а): Этот образец-Договор "покупки" у ПФУ 24 месяцев стажа,достаточного для перерасчета по современной средней зарплате.
А абзац первый - перерасчет по стажу, т.е. по старой Зп ...абзац второй части 4 статьи 42 закона 1058-IV писал(а): За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу,
зазначені в частині першій статті 40 цього Закону,
із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу),
який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Вернуться в Переходи на інші пенсії та види пенсій
Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0
| |