Список форумов Загальна категорія Суди та судочинство Письмо ВАСУ № 1049 от 19.07.2011

Письмо ВАСУ № 1049 от 19.07.2011

Суди, підсудність, виконавче провадження. Судочинство.
LUSI посетитель

Сообщения: 35
Ася писал(а):
LUSI писал(а):
Эти все логические размышления по поводу издевательства ВАСУ?Я лично зашла в тупик.


В данном случае, хотя я и раньше отстаивала такой метод борьбы, только публичный скандал, т.е. обнародование этого беспредела, может как-то помочь.
Надо пытаться выходить на ТВ, радио, прессу, используя различных политиков. Надо завалить их письмами.


Да, но кто из политиков будет заниматься этим вопросом?Как говорят люди "бандитской власти"это никчему, оппозиции нужно Тимошенко заниматься, и то по-моему уже конкретной оппозиции нет, кто в лес. кто по-дрова.Корпачева, Хара,Генпрокуратура вроде бы и занималась еще ранее,но толку тоже не было. Каждый должен был судится сам за себя.А сейчас уже выбили шанс подавать в суд

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
vic писал(а):
Краткий анализ письма ВАСУ и некоторые советы.

Назначение и перерасчет пенсий проводились одним способом не потому, что понятия назначение и перерасчет тождественны, а потому, что в ст.40 представлен только ОДИН метод определения размера заработной платы.

Размер заработной платы в ст.40 определяется за ВЕСЬ период страхового стажа, в его определении не может принимать участие показатель средней заработной платы по Украине за какие-то предыдущие годы.

Если в формуле Зп по части второй статьи 40 будет принимать участие показатель Зс не за год предшествующий перерасчету, тогда полученный результат размера заработной платы Зп уже будет не за весь страховой стаж, что противоречит содержанию самой статьи 40.

Для того, чтобы по-разному проводить расчеты определения размера заработной платы, необходимы разные критерии его определения.

Если бы в Законе присутствовали разные критерии определения размера заработной платы, тогда бы перерасчет был выделен отдельным пунктом, в котором бы уже не фигурировало понятие заработной платы за Весь стаж работы, а было бы другое определение, соответствующее методу его вычисления.

LUSI посетитель

Сообщения: 35
leo писал(а):
vic писал(а):
Краткий анализ письма ВАСУ и некоторые советы.

Назначение и перерасчет пенсий проводились одним способом не потому, что понятия назначение и перерасчет тождественны, а потому, что в ст.40 представлен только ОДИН метод определения размера заработной платы.

Размер заработной платы в ст.40 определяется за ВЕСЬ период страхового стажа, в его определении не может принимать участие показатель средней заработной платы по Украине за какие-то предыдущие годы.

Если в формуле Зп по части второй статьи 40 будет принимать участие показатель Зс не за год предшествующий перерасчету, тогда полученный результат размера заработной платы Зп уже будет не за весь страховой стаж, что противоречит содержанию самой статьи 40.

Для того, чтобы по-разному проводить расчеты определения размера заработной платы, необходимы разные критерии его определения.

Если бы в Законе присутствовали разные критерии определения размера заработной платы, тогда бы перерасчет был выделен отдельным пунктом, в котором бы уже не фигурировало понятие заработной платы за Весь стаж работы, а было бы другое определение, соответствующее методу его вычисления.

Такий аналіз простий і зрозумілий, от якби Ви якимсь чином могли вплинути на відміну "ненормального" листа ВАСУ

amper54 гость

Сообщения: 4
Откуда: Полтава

leo:

Спасибо большое за ценный анализ. Обязательно учту его при составление апелляции (осталась неделя).

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
leo писал(а):
vic писал(а):
Краткий анализ письма ВАСУ и некоторые советы.

Назначение и перерасчет пенсий проводились одним способом не потому, что понятия назначение и перерасчет тождественны, а потому, что в ст.40 представлен только ОДИН метод определения размера заработной платы.

Размер заработной платы в ст.40 определяется за ВЕСЬ период страхового стажа, в его определении не может принимать участие показатель средней заработной платы по Украине за какие-то предыдущие годы.

Если в формуле Зп по части второй статьи 40 будет принимать участие показатель Зс не за год предшествующий перерасчету, тогда полученный результат размера заработной платы Зп уже будет не за весь страховой стаж, что противоречит содержанию самой статьи 40.

Для того, чтобы по-разному проводить расчеты определения размера заработной платы, необходимы разные критерии его определения.

Если бы в Законе присутствовали разные критерии определения размера заработной платы, тогда бы перерасчет был выделен отдельным пунктом, в котором бы уже не фигурировало понятие заработной платы за Весь стаж работы, а было бы другое определение, соответствующее методу его вычисления.

Мені здається, що і аналіз vik і коментар leo - це вже просунутий аналіз реального стану 1058. Якщо додати процитоване десь Likvidator рішення суду (Постанова 530, як уточнення і роз'яснення непророблених в законі 1058 питань), то це створює базу для обгрунтування вимог на перерахунок пенсії.
Звичайно, для судді, який має бажання і можливість чути... :sad2: :!:[/b]

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
ngeology писал(а):
Мені здається, що і аналіз vik і коментар leo - це вже просунутий аналіз реального стану 1058. Якщо додати процитоване десь Likvidator рішення суду (Постанова 530, як уточнення і роз'яснення непророблених в законі 1058 питань), то це створює базу для обгрунтування вимог на перерахунок пенсії.
Звичайно, для судді, який має бажання і можливість чути... :sad2: :!:[/b]


Треба додати до аналізу vic, що

Тождественность понятий назначение и перерасчет вытекают из самого метода расчета: один метод - одно понятие, но никак не наоборот!

(К примеру, если перерасчет проводится только по стажу, тогда эти понятия уже не тождественны).

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
leo писал(а):
Треба додати до аналізу vic, що

Тождественность понятий назначение и перерасчет вытекают из самого метода расчета: один метод - одно понятие, но никак не наоборот!

(К примеру, если перерасчет проводится только по стажу, тогда эти понятия уже не тождественны).
Перерасчета по стажу в законе нет :nono:
Есть:
перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
,другими словами
з урахуванням страхового стажу на момент перерахунку пенсії
Призначення пенсии- аналогично:
з урахуванням страхового стажу на момент призначення пенсії
В обеих случаях предусмотрено право пенсионера на выбор периода расчета Зп с целью оптимизации размера пенсии.
(Интересно,если,например Зс(2012) упадет ниже Зс(2007) ВАСУ придумает зеркальное письмо :?: )

vic Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1221
Откуда: ХАРЬКОВ
ngeology писал(а):
... Мені здається, що і аналіз vik і коментар leo - це вже просунутий аналіз реального стану 1058. Якщо додати процитоване десь Likvidator рішення суду (Постанова 530, як уточнення і роз'яснення непророблених в законі 1058 питань), то це створює базу для обгрунтування вимог на перерахунок пенсії.
Звичайно, для судді, який має бажання і можливість чути... :sad2: :!:[/b]

КОММЕНТАРИЙ -я, м., обычно мн. 1. Разъяснительные примечания к какому-н. тексту (толковый словарь Ожегова)
Так вот, ничего разъяснительного в комментарии Лео нет. Там есть свои собственные взгляды на проблему, которые отличаются от моих взглядов. В своем анализе я сказал то, что сказал (по моему достаточно ясно) и показал те моменты, которые можно использовать при обжаловании решений, основанных на идеях письма ВАСУ, а именно, нарушение конкретных статей Конституции Украины. Я понимаю, что это не бог весть что, но все же, я думаю, что это лучше, чем ничего. При обжаловании решений судов рекомендую увязывать их с идеями письма ВАСУ (показывать, что решения совпадают с рекомендациями письма) для того, чтобы показать давление на судей со стороны ВАСУ.
с надеждой на лучшее

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Лист ВАСУ - внутрішній документ, який ніяким чином не фігуруватиме в рішенні суду. Тому спроба показати тиск на суд в апеляції, касації виглядає дивно. Я думаю, що це може бути доцільним лише при узагальненні масиву судових рішень при зверненні в Конституційний суд з вимогою дати остаточне трактування цього непривабливого тексту ст.42. 1058

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
vic писал(а):
Так вот, ничего разъяснительного в комментарии Лео нет. Там есть свои собственные взгляды на проблему, которые отличаются от моих взглядов. В своем анализе я сказал то, что сказал (по моему достаточно ясно) и показал те моменты, которые можно использовать при обжаловании решений, основанных на идеях письма ВАСУ, а именно, нарушение конкретных статей Конституции Украины.

Лист ВАСУ - внутрішній документ, який ніяким чином не фігуруватиме в рішенні суду. Тому спроба показати тиск на суд в апеляції, касації виглядає дивно. Я думаю, що це може бути доцільним лише при узагальненні масиву судових рішень при зверненні в Конституційний суд з вимогою дати остаточне трактування цього непривабливого тексту ст.42. 1058

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
ngeology писал(а):
Лист ВАСУ - внутрішній документ, який ніяким чином не фігуруватиме в рішенні суду. Тому спроба показати тиск на суд в апеляції, касації виглядає дивно. Я думаю, що це може бути доцільним лише при узагальненні масиву судових рішень при зверненні в Конституційний суд з вимогою дати остаточне трактування цього непривабливого тексту ст.42. 1058
Посмотрите на это решение ДоААС: не узнаете ли уши, торчащие из этого "документа"?

vic Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1221
Откуда: ХАРЬКОВ
ngeology писал(а):
... Лист ВАСУ - внутрішній документ, який ніяким чином не фігуруватиме в рішенні суду.

Если Вы об этом не напишите, то естественно он не будет фигурировать..
ngeology писал(а):
Тому спроба показати тиск на суд в апеляції, касації виглядає дивно.

Если решение суда полностью совпадает с рекомендациями письма вышестоящей организации, то как это можно назвать? І що ж тут дивного, якщо пенсіонер висвітлить це у своїй скарзі з потрібними акцентами?
ngeology писал(а):
Я думаю, що це може бути доцільним лише при узагальненні масиву судових рішень при зверненні в Конституційний суд з вимогою дати остаточне трактування цього непривабливого тексту ст.42. 1058

Могу Вам только пожелать успехов в этом нелегком деле - деле получения "остаточного трактування цього непривабливого тексту ст.42. 1058" от КС. Причем, прошу обратить внимание, что оно может быть (и скорее всего будет) в пользу идей письма ВАСУ и тогда уже и в Европейском суде пенсионеру будет делать нечего.
Последний раз редактировалось vic 28-08-2011, 16:41, всего редактировалось 1 раз.
с надеждой на лучшее

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Al418 писал(а):
Посмотрите на это решение ДоААС: не узнаете ли уши, торчащие из этого "документа"?

Зрозуміло. Але жодного посилання на лист немає і не може бути.
Просто суддя
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому їх дослідженню, прийшов до висновку
геть випадково прийшов до висновку, який співпадає з протизаконною спробою ВАСУ тлумачити закони.

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
vic писал(а):
Могу Вам только пожелать успехов в этом нелегком деле - деле получения "остаточного трактування цього непривабливого тексту ст.42. 1058" от КС. Причем, прошу обратить внимание, что оно может быть (и скорее всего будет) в пользу идей письма ВАСУ и тогда уже и в Европейском суде пенсионеру будет делать нечего.

vic, не гарячкуйте. Я (так само, як і Ви) зацікавлений в вирішенні цієї проблеми на користь пенсионерів.
Просто виклав свою точку зору.
Звичайно, я не маю права звернення до КС. Звичайно, КС протестує лише у випадку, коли зачеплено інтереси "соціально близьких" - суддів, прокурорів, МВД, депутатів (хто там ще?).
Але базувати оскарження на тому документі, на який ніхто не посилається, здається дивним.
Звичайно - виключно моя точка зору.

vic Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1221
Откуда: ХАРЬКОВ
ngeology писал(а):
... Просто суддя
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому їх дослідженню, прийшов до висновку
геть випадково прийшов до висновку, який співпадає з протизаконною спробою ВАСУ тлумачити закони.

Т.е. судья не читал письма вышестоящей организации, адресованного ему, и совершенно случайно пришел к точно такому же мнению? Мдээээ...
с надеждой на лучшее

vic Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1221
Откуда: ХАРЬКОВ
ngeology писал(а):
... Але базувати оскарження на тому документі, на який ніхто не посилається, здається дивним. Звичайно - виключно моя точка зору.

1. Так посилайтесь Ви на нього при оскарженні рішень судів. Прив"язуйте рішення судів до листа ВАСУ. Показуйте, що вони тотожні.
2. Ви, мабуть, неуважно читали мій коротенький аналіз і висновки. Якщо, навіть, не брати до уваги лист ВАСУ (забути про нього), то рішення судів на основі його ідей прямо порушують ст.24 Конституції України. А це вже достатньо для оскарження цього рішення далі в судах та для подачи заяви у Європейський суд.
А вообще, было бы хорошо, если бы вместе с критикой звучали конструктивные предложения, улучшающие предложенные мной для пенсионеров пути выхода из ситуации, создавшейся в результате письма ВАСУ. Либо прозвучали бы новые предложения, основанные на каком-то другом подходе к этой проблеме. Я бы с удовольствием поучаствовал в их обсуждении (и критике тоже).
Последний раз редактировалось vic 28-08-2011, 18:32, всего редактировалось 1 раз.
с надеждой на лучшее

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
Likvidator писал(а):
leo писал(а):
Треба додати до аналізу vic, що

Тождественность понятий назначение и перерасчет вытекают из самого метода расчета: один метод - одно понятие, но никак не наоборот!

(К примеру, если перерасчет проводится только по стажу, тогда эти понятия уже не тождественны).
Перерасчета по стажу в законе нет :nono:
Есть:
перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
,другими словами
з урахуванням страхового стажу на момент перерахунку пенсії
Призначення пенсии- аналогично:
з урахуванням страхового стажу на момент призначення пенсії
В обеих случаях предусмотрено право пенсионера на выбор периода расчета Зп с целью оптимизации размера пенсии.
(Интересно,если,например Зс(2012) упадет ниже Зс(2007) ВАСУ придумает зеркальное письмо :?: )

Это тоже самое о чем в моем сообщении, просто в расшифрованном виде.

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
Мое личное рассуждение, которое, надеюсь, кому-то может помочь в реальном деле.

Фраза "перед призначенням пенсії" сама по себе в Законе ничего не констатирует, её можно понимать как угодно в отрыве от сути статьи 40, а суть заключается в порядке определения размера заработной платы за весь период страхового стажа.


У меня нет малейшего сомнения, что Буквой Закона в данном случае является метод определения размера заработной платы за весь период страхового стажа.

Подчеркиваю: за весь период, потому что размер пенсии (ст.27) зависит от размера заработной платы за весь период и страхового стажа.


Размер заработной платы берется не фактический, а устанавливается в результате расчета.

Метод расчета в ст. 40 описан, этот метод в Законе единственный, другого описания не существует.

Таким образом, статья 40 дает описание определения параметров для расчета пенсии, одним из этих параметров является размер заработной платы за весь период страхового стажа.


Спросим: может ли этот параметр иметь несколько значений, ответ – не может потому, что несколько разных размеров заработной платы за один и тот же период не могут существовать.

То есть размер заработной платы за определенный период может иметь только одно значение.

Письмо ВАСУ предлагает отступить от сути, смысла вычислений, определения параметров для расчета пенсии, путем акцента на значении или понимании словосочетания «перед призначенням пенсії», которое в отрыве от ст.40, и части четвертой ст.42 можно трактовать в нескольких вариациях.

LUSI посетитель

Сообщения: 35
leo !
Із всіх приведених аналізів, роздумів, доводів мені Ваше найбільш конкретне- без лишніх надбудов і тиску на розум.Якщо мені прийдеться . то я би тільки так аргументувала свої(вірніше Ваші )доводи.
І ще я попутно хочу запитати, яшо в Законі не має такого поняття як перерахунок по стажу. без приймання участі в формулі зарплатних показників. то те що робить ПФ-незаконно?

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
LUSI писал(а):
leo !
Із всіх приведених аналізів, роздумів, доводів мені Ваше найбільш конкретне- без лишніх надбудов і тиску на розум.Якщо мені прийдеться . то я би тільки так аргументувала свої(вірніше Ваші )доводи.
І ще я попутно хочу запитати, яшо в Законі не має такого поняття як перерахунок по стажу. без приймання участі в формулі зарплатних показників. то те що робить ПФ-незаконно?

"Перерахунок по стажу" це побутове, ненормативне висловлення.

На теперишній час діє редакція Закону 1058 від 09.07.2007 р. частина 4 ст.42:
4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.


Виділене коричневим кольором є перерахунок пенсії по стажу (побутова назва), ПФУ виконує такий перерахунок.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

leo писал(а):
На теперишній час діє редакція Закону 1058 від 09.07.2007 р. частина 4 ст.42:
4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.


Виділене коричневим кольором є перерахунок пенсії по стажу (побутова назва), ПФУ виконує такий перерахунок.


Первый абзац части четвертой к разделению отношения не имеет.
Перерасчет только по стажу - "Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія" - в формуле П = Зп х Кс меняют только Кс.
Перерасчет по стажу и заработку - "... за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону" - это должен бы быть полный перерасчет (эквивалентный назначению).
(попахивает офтопиком - отклоняемся от темы)
-= Пенсионер - это профессия! =-

юрист посетитель

Сообщения: 12
Письмо ВАСУ № 1049 от 19.07.2011

http://allforcourt.com/news/muzhnovladc ... 1-07-01-31[/b]

юрист посетитель

Сообщения: 12

Ася участник

Сообщения: 213
Откуда: Киев
,
юрист писал(а):
Письмо ВАСУ № 1049 от 19.07.2011

http://allforcourt.com/news/muzhnovladc ... 1-07-01-31[/b]

И к чему эта сылка,какое она имеет отношение к письму ВАСУ?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
юрист писал(а):
http://judges.org.ua/dig2174.htm

Серед іншого, на заході було обговорено останні зміни у законодавстві, яким регулюються соціальні виплати. При розгляді даних адміністративних спорів, донедавна суди керувались законами, якими встановлені відповідні розміри виплат, доплат, допомог, та пільг. Зокрема, такими Законами України, як: «Про соціальний захист дітей війни», « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З 19 червня 2011 року, після набуття чинності Закону України від 14 червня 2011 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2011 рік», норми і положення вказаних законів застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Хотелось бы услышать мнение юриста-почему учасниками "заходу" по Вашей ссылке игнорируется п.2 резолютивой части Рішення КСУ від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) у справі щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України
У цьому рішенні
( v010p710-08 ) Конституційний Суд України дійшов висновку, що
законом про Державний бюджет України не можна вносити зміни до
інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з
об'єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві; у разі
необхідності зупинення дії законів, внесення до них змін і
доповнень, визнання їх нечинними мають використовуватися окремі
закони (абзаци третій, четвертий підпункту 5.4 пункту 5
мотивувальної частини) ( v010p710-08 ).

С какого перепугу суди,игнорируя Конституцию и Конституционный суд, больше не обязаны руководствоваться
такими Законами України, як: «Про соціальний захист дітей війни», « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» :?: :mda: :?:

Пред.След.

Вернуться в Суди та судочинство