Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Питання зміни призначеної пенсії відносно прожиткового мінім

Питання зміни призначеної пенсії відносно прожиткового мінім

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Liga777 гость

Сообщения: 4
Мені була згідно постанови суду призначена пенсія, без обмеження виплати у часі, тобто по життєво , як постраждалому внаслідок аварії на ЧАЄС 3-ї групи ! Питання таке, ПФ не хочу змінювати розмір пенсії з врахуванням прожиткового мінімуму, тобто мінімум піднімається , а пенсія є сталою з моменту прийняття рішення судом ! ПФ каже, що є Лист ( Роз'яснення ) Верховного ( можливо вищого адміністративного суду ) де йдеться мова про те що розмір виплати пенсії встановлюється з моменту рішення суду, тобто 6 х на той мінімум, що був на час винесення рішення і треба на кожне підвищення мінімуму нова постанова суду! Скажіть де шукати такий лист і хто що знає про це ?

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3857
Откуда: Запоріжжя
Liga777 писал(а):
ПФ каже, що є Лист ( Роз'яснення ) Верховного ( можливо вищого адміністративного суду ) де йдеться мова про те що виплата пенсії встановлюється з моменту рішення суду, тобто на кожне підвищення мінімуму потрібно нова постанова суду!

А вы этот вопрос задайте ПФ и обязательно в письменной форме. Мол, "...прошу дать ответ на основании какого документа не пересчитываете мне пенсию, согластно изменившегося прож. минимума..." Ну что то в таком духе.
Убъете сразу двух зайцев. Узнаете название документа (если он вообще есть) и на основании этого ответа можно будет, при необходимости, подать иск. :yes:
Moderator

Сообщение 12-05-2011, 16:00
Liga777 гость

Сообщения: 4
Я звернувся до ПФ, чому пенсія є сталою, вони радили звернутися до суду, я звернувся, поважний суддя написав таку ухвалу, що я в потім писав заяву про скасування мого позову, щоб його залишили без розгляду, суддя вирішив мені перерахувати пенсію, що я не просив і де він це взяв не зрозуміло та мабуть ще з датою кінцевої виплати, як у більшості випадків, ну хвора людина ) і у приватній розмові каже, коли він зрозумів, що я прошу, що пенсія виходячи с листа якогось вищого суду призначається у такому розмірі , 6 х на той мінімальній прожитковий, що був на той час, і не змінюється при підвищенні мінімального розміру, дуже б було не погано знайти цей лист чи роз'яснення, якщо хтось знає про що мова, буду дуже вдячний )

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3857
Откуда: Запоріжжя
Liga777 писал(а):
Я звернувся до ПФ, чому пенсія є сталою, вони радили звернутися до суду, я звернувся, поважний суддя написав таку ухвалу, що я в потім писав заяву про скасування мого позову, щоб його залишили без розгляду, суддя вирішив мені перерахувати пенсію, що я не просив і де він це взяв не зрозуміло та мабуть ще з датою кінцевої виплати, як у більшості випадків, ну хвора людина ) і у приватній розмові каже, коли він зрозумів, що я прошу, що пенсія виходячи с листа якогось вищого суду призначається у такому розмірі , 6 х на той мінімальній прожитковий, що був на той час, і не змінюється при підвищенні мінімального розміру, дуже б було не погано знайти цей лист чи роз'яснення, якщо хтось знає про що мова, буду дуже вдячний )

Как у вас все запутано. Начнем с начала. Напишите ТОЧНО, что присили в своем иске и напишите ТОЧНО что вам "дали".
Пока посмотрите здесь: http://sudpraktika.in.ua/
Moderator

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3857
Откуда: Запоріжжя
Liga777 писал(а):
ПФ каже, що є Лист ( Роз'яснення ) Верховного ( можливо вищого адміністративного суду ) де йдеться мова про те що розмір виплати пенсії встановлюється з моменту рішення суду

И еще, эти разъяснения делаются не для ПФ, а для судов, подумайте сами :yes: Задача ПФ ТУПО выполнить решение суда.
Moderator

sirik посетитель

Сообщения: 19
Liga777 писал(а):
Мені була згідно постанови суду призначена пенсія, без обмеження виплати у часі, тобто по життєво , як постраждалому внаслідок аварії на ЧАЄС 1-ї групи ! Питання таке, ПФ не хочу змінювати розмір пенсії з врахуванням прожиткового мінімуму, тобто мінімум піднімається , а пенсія є сталою з моменту прийняття рішення судом ?


У меня такойже вопрос. ЧТО ДЕЛАТЬ? Кто подскажет?

Заранее благодарна

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4659
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
sirik писал(а):
Liga777 писал(а):
Мені була згідно постанови суду призначена пенсія, без обмеження виплати у часі, тобто по життєво , як постраждалому внаслідок аварії на ЧАЄС 1-ї групи ! Питання таке, ПФ не хочу змінювати розмір пенсії з врахуванням прожиткового мінімуму, тобто мінімум піднімається , а пенсія є сталою з моменту прийняття рішення судом ?


У меня такойже вопрос. ЧТО ДЕЛАТЬ? Кто подскажет?

Заранее благодарна

Надо знать что было написано в решении суда - был ли указан п.1, ст. 28 Закона Укр." Про загальнообовязкове державне страхування"? Если нет, то ПФ тупо выполняет решение суда без перерасчета размеров мин. пенсии по возрасту... Я так думаю (как вариант...)

sirik посетитель

Сообщения: 19
mekena писал(а):
Надо знать что было написано в решении суда - был ли указан п.1, ст. 28 Закона Укр." Про загальнообовязкове державне страхування"? Если нет, то ПФ тупо выполняет решение суда без перерасчета размеров мин. пенсии по возрасту... Я так думаю (как вариант...)


Зобов"язати Управління Пенсійного фонду
України у Солом"янському районі м. Києва
перерахувати і виплатити Івановій Ірині
Іванівни пенсію у розмірі 10 мінімальних
пенсій за віком відповідно до ч. 4. ст. 54
Закону України "Про статус і соціальний
захист громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи" та щомісячну
додаткову пенсію за шкоду, заподіяну
здоров"ю у розмірі 100 процентів мінімальної
пенсії за віком відповідно до ч. 1 ст. 50
Закону України "Про статус і соціальний
захист громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи", виходячи з
розміру мінімальної пенсії за віком
відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України
"Про загальнообов"язкове державне пенсійне
страхування", починаючи з 01 січня 2010
року, з урахуванням індексації та сум,
виплачених у цей період.

Вот такое было решение. Можно ли как то добиться?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4659
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
sirik писал(а):
виходячи з
розміру мінімальної пенсії за віком
відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України
"Про загальнообов"язкове державне пенсійне
страхування"

ну так чего они морозятся? Надо хотя-бы спросить в чем проблема и что им непонятно?
Стаття 28. Мінімальний розмір пенсії за віком

1. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у
чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється
у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили
працездатність, визначеного законом.

Может быть нет этого стажа? :unknown:

Если все ок - письмо с жалобой прокурору, чтобы принял меры к ПФ по невыполнению решения суда. Если отписка, то следующий шаг - в суд.

sirik посетитель

Сообщения: 19
mekena писал(а):
Если все ок - письмо с жалобой прокурору, чтобы принял меры к ПФ по невыполнению решения суда. Если отписка, то следующий шаг - в суд.


Прокуратура відписалася, не дивлячи на те, що я звинаватила ПФ і Виконавчу Службу як злочинне угрупування ст. 64 Занону " Про соц. статус та захист, які постраждали......, згідно якої вище згадані діячі повинні нести кримінальну відповідальність!


(Если отписка, то следующий шаг - в суд.) А на что жаловаться?

З повагою

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Liga777 писал(а):
суддя вирішив мені перерахувати пенсію, ...у приватній розмові каже, коли він зрозумів, що я прошу, що пенсія виходячи с листа якогось вищого суду призначається у такому розмірі , 6 х на той мінімальній прожитковий, що був на той час, і не змінюється при підвищенні мінімального розміру, дуже б було не погано знайти цей лист чи роз'яснення,

Не могло бути такого роз'яснення:
Узагальнення судової практики розгляду адміністративних справ за зверненнями фізичних осіб з приводу пенсійних та інших соціальних виплат за 2009 рік
Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, наприклад по II групи інвалідності, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.

Відповідачі при розрахунку розміру пенсії керуються розміром 19 грн. 91 коп., визначеним Кабінетом Міністрів України - постановою № 1 від 3 січня 2002року.

Правовою підставою позовних вимог в таких випадках є ч.3 ст. 67 зазначеного Закону, відповідно до якої, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії визначений відповідно до ст. 54 Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1. Перерахунок пенсії здійснюються з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень дає Закон України «Про прожитковий мінімум», частина 3 статті 4 якого передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих , хто відноситься до основних соціальних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

За конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актам, відповідачі помилково вважають, що при визначенні розміру пенсій позивачу, підлягає застосуванню Постанова Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 року «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету», яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав позивачів, тоді як при вирішенні даних спорів застосуванню підлягають ст.50 та ч.4 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».Безпідставними є посилання відповідачів на ч.5 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою передбачено, що порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України оскільки надання законодавцем такого права Кабінету Міністрів України не означає, що останній, встановлюючи такий порядок, може допустити звуження змісту та обсягу права позивача, встановлених цим же законом.

http://court.gov.ua/sud0470/publik/st3/

sirik посетитель

Сообщения: 19
Nickolas писал(а):
sirik писал(а):
mekena писал(а):
Если все ок - письмо с жалобой прокурору, чтобы принял меры к ПФ по невыполнению решения суда. Если отписка, то следующий шаг - в суд.


Прокуратура відписалася, не дивлячи на те, що я звинаватила ПФ і Виконавчу Службу як злочинне угрупування ст. 64 Занону " Про соц. статус та захист, які постраждали......, згідно якої вище згадані діячі повинні нести кримінальну відповідальність!


(Если отписка, то следующий шаг - в суд.) А на что жаловаться?

З повагою


Так що робити, щоб перераховували пенсію з дня встановлення нового прожиткового мінімуму?

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
sirik писал(а):
Так що робити, щоб перераховували пенсію з дня встановлення нового прожиткового мінімуму?
Раз прокуратура дала отписку, думаю надо подать новый иск на то, что ПФУ не выполняет решение суда:
Постанова писал(а):
Зобов"язати Управління Пенсійного фонду
України у Солом"янському районі м. Києва
перерахувати.... виходячи з
розміру мінімальної пенсії за віком
відповідно до ч. 1 ст. 28
Закону України
"Про загальнообов"язкове державне пенсійне
страхування", починаючи з 01 січня 2010
року, з урахуванням індексації та сум,
виплачених у цей період.
Скорее всего суду не понравиться, что с его решением кто-то не считается.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Al418 писал(а):
Раз прокуратура дала отписку, ...

Над этой прокуратурой есть вышестоящая:
над районной - городская и областная ...
(я подавал жалобы сразу в обе - у нас и городская, и областная являются непосредственно вышестоящими над районными).
Сработала только одна.
-= Пенсионер - это профессия! =-

sirik посетитель

Сообщения: 19
Nickolas писал(а):
Сработала только одна



Что значит "сработала"

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

sirik писал(а):
Nickolas писал(а):
Сработала только одна

Что значит "сработала"

Ну, не отписалась, а рассмотрела жалобу по существу:
областная прокуратура выдала поручение районной
и уже районная (по поручению областной) подала иск в суд в моих интересах.
А поначалу районная отфутболила мою жалобу в ГУ ПФУ,
а городская - в областную прокуратуру (уже после того, как областная занялась моим вопросом).
-= Пенсионер - это профессия! =-


Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців

cron