Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Пенсія чорнобильцям

Пенсія чорнобильцям

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
alina прохожий

Сообщения: 1
Допоможітьь будь ласка!!!!!!!!!
В мене таке питання: Чи маю право на пенсію, якщо є посвідчення 1 категорії, інвалідність другої групи повязаної з наслідками аварії на ЧАЕС. Якщо я навчаюсь в університеті і отримую степендію?Чи мені дозволені лише виплати в розмірі 280 грн. від чорнобильського фонду. В пенсійному фонді мене не беруть говорячи про те що в мене не має стажу, але підскажіть де брати гроші на лікування, якщо мені навіть пенсії не хочуть виплачувати???Може знаєте якийсь закон на основі якого я можу отримувати пенсію...Одразу ДУЖЕ ВДЯЧНА ЗА ВІДПОВІДЬ!!!!
P.S. Я не ліквідатор просто маю вроджені кісти головного мозку та епілепсію яка звязана з наслідкоми аварії на ЧАЕС.Батько ліквідатор має 1 категорію.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
alina писал(а):
Допоможітьь будь ласка!!!!!!!!!
В мене таке питання: Чи маю право на пенсію, якщо є посвідчення 1 категорії, інвалідність другої групи повязаної з наслідками аварії на ЧАЕС. Якщо я навчаюсь в університеті і отримую степендію?Чи мені дозволені лише виплати в розмірі 280 грн. від чорнобильського фонду. В пенсійному фонді мене не беруть говорячи про те що в мене не має стажу, але підскажіть де брати гроші на лікування, якщо мені навіть пенсії не хочуть виплачувати???Може знаєте якийсь закон на основі якого я можу отримувати пенсію..
Вимагайте через суд по місцю навчання
:
Це Положення розроблено відповідно до статті 48 Закону
України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської катастрофи"

1.Положення про порядок виплати одноразової
компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю,
особам, які стали інвалідами внаслідок
Чорнобильської катастрофи, та сім'ям за
втрату годувальника
1. Одноразова компенсація встановлена в таких розмірах:
інвалідам I групи - 60 мінімальних заробітних плат;
інвалідам II групи - 45 мінімальних заробітних плат;
3. Виплата одноразової компенсації за шкоду, заподіяну
здоров'ю, особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської
катастрофи, проводиться:
працюючим громадянам - за місцем основної роботи (служби,
навчання);

Від районного управління праці та соціального захисту(щорічно):
Згідно зі статтею 48 Закону України від 28 лютого 1991 року №796-Х11 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, яким заподіяно шкоду здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується щорічна допомога на оздоровлення в таких розмірах:


інвалідам 1 та 2 груп – п’ять мінімальних заробітних плат на момент виплати допомоги;

Sandroman 57 прохожий

Сообщения: 1
Здравствуйте! У меня такой вопрос- я участник ЛПА на ЧАЭС 2 А категории при начислении пенсии ( с 50 лет стаж21,4 ) мне начислили пенсию в размере 665,80гр. потом добавили 114,60гр. дополнительная пенсия потерпев. в следствие ЧК 2кат. и плюс 11,00гр. доплата по бюджету 2010г. Скажите можно считать этот размер пенсии выше минимальной или все составляющие нужно считать отдельно? И как учитывается сверх нормативный стаж со стажа в 25 лет или всё же с 20 лет и добавляется ли стаж за работу в Чернобыле потому,что он не где зрительно не отражён ? Буду очень благодарен за разъяснения !

МАН Аватара пользователя
активист

Сообщения: 2234
Откуда: Dnipro
Sandroman 57 писал(а):
Здравствуйте! У меня такой вопрос- я участник ЛПА на ЧАЭС 2 А категории при начислении пенсии ( с 50 лет стаж21,4 ) мне начислили пенсию в размере 665,80гр. потом добавили 114,60гр. дополнительная пенсия потерпев. в следствие ЧК 2кат. и плюс 11,00гр. доплата по бюджету 2010г. Скажите можно считать этот размер пенсии выше минимальной или все составляющие нужно считать отдельно? И как учитывается сверх нормативный стаж со стажа в 25 лет или всё же с 20 лет и добавляется ли стаж за работу в Чернобыле потому,что он не где зрительно не отражён ? Буду очень благодарен за разъяснения !

http://pension.biz.ua/viewtopic.php?p=24667#24667
Посмотрите моё решение,но это суд 1-й инстанции. Вы дали мало информации, но видно пенсия у Вас не по ЗУ 796 (т.е. не из заработка в Зоне)- обычная-стандартная практика ПФ, добиться пенсии по ЗУ 796 можно только через суд и они всегда подают апелляции, а это простая оттяжка времени,так что подавайте в суд побыстрее,а то это дело может растянуться по времени на несколько лет (в зависимости от региона). Что ещё интересует пишите.
Найсправедливіші закони не врятують від беззаконня, коли до влади приходять мерзотники.
( Е. Севрус)

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Доброго дня всім відвідувачам!
Збираюсь повернутись до теми, обговорення якої почалось в "1 процент заработка". Схоже, що тут більш доладне місце.
Далі пишу трохи жаргонно для скорочення - але ви зрозумієте.
Я -чорнобилець 2А, пенсіонер з 52 років (796 закон), зараз 59, працюю. В 2009 році зробив перерахунок пенсії. Як і всім - розрахували за середньою зарплатою 2007р. В березні 2011 року апеляційний суд підтвердив право на розрахунок пенсії по середній за 2008 рік.
Навчений Вами (щира подяка!) в квітні 2011 подав Заяву в ПФУ на ПРАВИЛЬНЕ застосування статей 51 (доплата за шкоду здоров'ю) та 56 (понаднормативний стаж, 20 років повного стажу) Закону 796.
Звичайно, вони відмовились (лист від 05 травня).
Тепер написав (власноруч!:) Позовну заяву, якій хочу добитись правильного розрахунку.
Дуже прошу - подивіться на результат. Оскільки не юрист - можуть бути будь-які непередбачені мною дири.
До Оболонського районного у м. Києві суду, вул. Маршала Тимошенко 2Є, м. Київ, 04212
Позивач: Іванов Іван Іванович, що мешкає за адресою: 04211, м. Київ, вул. Озерна, 8, кв. 12
Відповідач: Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва, 04209, м. Київ, вул. Озерна 26 А

АДМІНІСТРАТИВНА ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання неправомірними дій посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва при розрахунку розміру пенсії та суми, що має бути виплачена відповідно до постанови Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р..

12 листопада 2009 року Оболонський районний суд м. Києва визнав незаконним перерахунок пенсії, здійснений Управлінням пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва, і зобов’язав Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва здійснити перерахунок пенсії з січня 2009 року відповідно до чинного законодавства України. Мова йшла про розрахунок пенсії по середній зарплаті по Україні за 2008 рік, замість використаного показника середньої зарплати по Україні за 2007 рік.
Після оскарження цього рішення в апеляційному суді м. Києва під головуванням Желепи прийнято Ухвалу від 16.03.2011р. Апеляційну скаргу ПФУ було відхилено, а постанову Оболонського районного суду м. Києва від 12 листопада 2009 р. залишено без змін.
06.04.2010 р. я подав в Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва Заяву (копія додається), в якій просив при виконанні постанови Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р. і розрахунку належного мені розміру пенсії врахувати той факт, що я є ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи категорії 2А.
Відповідно до цієї постанови Управління ПФУ в Оболонському р-ні м. Києва провело перерахунок пенсії, але, незважаючи на мою Заяву, проігнорувало положення Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-12 (копія відповіді ПФУ додається).
Тепер детальніше про суть моїх вимог.
1. ЗАГАЛЬНЕ.
Я є ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи категорії 2А (з 1986 року). Відповідно на мене поширюється дія Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-12 (в подальшому – Спеціальний Закон).
Оскільки я відпрацював в Зоні відчуження 4 дні в листопаді 1986 році, 189 днів в 1987 році, я скористався своїм правом на зменшення пенсійного віку, встановленого для одержання державної пенсії (ст. 55 Спеціального Закону), і пішов на пенсію 09.07.2003 року, у віці 52 років.
Згідно зі ст.49 Спеціального Закону моя пенсія має встановлюватись у вигляді:
- державної пенсії;
- додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно зі ст. 55 Спеціального Закону призначення та виплата пенсії вказаним категоріям провадиться ВІДПОВІДНО до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та цього Закону.
Розмір пенсії за віком та заробіток, з якого він обчислюється, визначається статтями 27, 40, 25 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
2. ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ПОНАДНОРМАТИВНИЙ СТАЖ.
Спеціальний Закон передбачає додаткові пільги і компенсації таким людям, як я – ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи категорії 2А, а саме – пільги щодо обчислення стажу роботи, необхідного для отримання пенсії за віком. Стаття 56 Спеціального Закону містить норму:
“2. Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком N 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.”
В моєму випадку загальний стаж (повний) на 31.12.2008 р. складає 41 рік 3 міс. 24 дні (копія розрахунку пенсії додається). Відповідна доплата за ст. 56 Спеціального Закону має бути 21% заробітку. Мій середньомісячний заробіток, визначений ПФУ після виконання рішення Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р., складає 5391 грн. 89 коп. (на 31.12.2008 р.).
Розмір збільшення пенсії за віком відповідно до ст.56 Спеціального Закону складає 5391,89 х 21% = 1132,29.
Розмір пенсії за віком має бути не вище, ніж 5391,89 х 75% = 4043,93. Оскільки обчислений ПФУ розмір пенсії за віком складає 3221,01 грн., з 01.01.2009 року до 31.12.2010 р. мені щомісяця недорахували 4043,93 – 3221,01 = 822,91 грн.
Розмір недоплати з 01.01.2011 р. може бути розрахований тільки після виконання Постанови Оболонського районного у м. Києві суду 2-А-1558-2011 щодо незаконного використання показника середньої зарплати по Україні за 2007 рік при перерахунку пенсії в 2011 році.
Замість цього ПФУ призначає мені доплату за понаднормативний стаж за п.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” в розмірі 142грн.50коп.
В своїй відповіді Відповідач взагалі проігнорував мою вимогу при перерахунку пенсії за рішенням Оболонського районного суду в м. Києві у справі 2-а-3498/2009 р. врахувати ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відзначу, що дізнатись про неправильний розрахунок збільшення моєї пенсії за віком я мав можливість ЛИШЕ ПІСЛЯ виконання рішення Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р. і визначення згідно з ним заробітку, з якого обчислюється пенсія.
3. ДОДАТКОВА ПЕНСІЯ ЗА ШКОДУ, ЗАПОДІЯНУ ЗДОРОВ’Ю
Розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, визначається в статті 51 Спеціального Закону, а саме:
“Стаття 51. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 2, 3, 4
Особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.
…”
Згідно з п.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Як видно з відповіді ПФУ, вони погоджуються з тим, що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, для мене має складати 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.51 Спеціального Закону. Але при виконанні рішення Оболонського районного суду в м. Києві у справі 2-а-3498/2009 р використовують цю статтю із змінами, внесеними Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік ”. Однак саме ці зміни визнано неконституційними рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р.
Таким чином, при виконанні рішення Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р. Управління ПФУ в Оболонському р-ні м. Києва обчислило мою пенсію не повністю, а саме - ПРОТИЗАКОННО не врахувало вимоги ст. 56, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
На підставі вищезазначеного та керуючись ч.2 ст.19 Конституції України, статтями 49, 55, 56, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтями 27, 28, 40, 25 Закону України “Про загально¬обов’язкове державне пенсійне страхування ”
ПРОШУ:
1. Визнати незаконними дії Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва при перерахунку моїй пенсії з 01.01.2009 року відповідно до Постанови Оболонського районного суда м. Києва від 12 листопада 2009 р.
2. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва провести перерахунок з 01.01.2009 р. та виплату моєї пенсії за віком відповідно до вимоги статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
3. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва провести перерахунок з 01.01.2009 р. та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ям, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до вимоги статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

ДОДАТКИ:
1. Копія паспорту Позивача.
2. Копія ідентифікаційного коду Позивача.
3. Копія пенсійного свідоцтва Позивача.
4. Копія посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1987 роках, категорія 2А, № 208500.
5. Копія Заяви до Управління ПФУ в Оболонському районі м. Києва від 06.04.2011 року
6. Копія листа-відповіді Управління ПФУ в Оболонському районі м. Києва №8019/06/А1266/1 від 05.05.2011
7. Копія довідки про розрахунок пенсії станом на 01.04.2011.
8. Копія Позовної адміністративної заяви з усіма додатками для Відповідача.




Наче встигаю з термінами; наче не стосується позовна давність (правильний розрахунок тільки-но зроблений).

Ваша думка? Готовий викласти своє листування з ПФУ), якщо з тексту Позову не все зрозуміло.
Чи треба в цьому випадку в Заяві просити відкритого судового засідання (щоб не скомкали у прискореному провадженні)?
Успіхів всім!
Последний раз редактировалось ngeology 28-05-2011, 11:27, всего редактировалось 2 раз(а).

МАН Аватара пользователя
активист

Сообщения: 2234
Откуда: Dnipro
ngeology писал(а):
Ваша думка? Готовий викласти своє листування з ПФУ), якщо з тексту Позову не все зрозуміло.
Чи треба в цьому випадку в Заяві просити відкритого судового засідання (щоб не скомкали у прискореному провадженні)?
Успіхів всім!

По ст. 51 та ст. 56 ЗУ 796 все так як треба, у мого судді не виникло запитань. А пенсія Вам нарахована із заробітку в Зоні, по ст.57 ? Моя суддя вважає,що чернобильцям треба робити розрахунок тільки із заробітку у Зоні, якщо пенсія буде більшою.
Найсправедливіші закони не врятують від беззаконня, коли до влади приходять мерзотники.
( Е. Севрус)

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Звичайно, вони відмовились (лист від 05 травня).
Тепер написав (власноруч!:) Позовну заяву, якій хочу добитись правильного розрахунку.
АДМІНІСТРАТИВНА ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання неправомірними дій посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва при розрахунку розміру пенсії та суми, що має бути виплачена відповідно до постанови Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р..

2. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва провести перерахунок моєї пенсії за віком
Дуже прошу - подивіться на результат. Оскільки не юрист - можуть бути будь-які непередбачені мною дири.

1.Забули про виплату пенсії.
УПФУ писал(а):
Перерахували,на папері виконавши рішення суду,виплатити в перерахованому розмірі позивач не просив,суд не присуджував :bye:

2.Скорочене провадження формально має законні переваги,але треба
враховувати внутрішній кодекс коекретного(ї) судді

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
МАН писал(а):
ngeology писал(а):
Ваша думка? Готовий викласти своє листування з ПФУ), якщо з тексту Позову не все зрозуміло.
Чи треба в цьому випадку в Заяві просити відкритого судового засідання (щоб не скомкали у прискореному провадженні)?
Успіхів всім!

По ст. 51 та ст. 56 ЗУ 796 все так як треба, у мого судді не виникло запитань. А пенсія Вам нарахована із заробітку в Зоні, по ст.57 ? Моя суддя вважає,що чернобильцям треба робити розрахунок тільки із заробітку у Зоні, якщо пенсія буде більшою.

Шановний МАН-е, у мене Кз по 1997-2009 рокам приблизно 3.4, а по Чорнобильським 12 місяцям лише 3.28. Тобто поки що вигідніше лишатись на ВІДПОВІДНО 1058.
Ще одне питання. Щодо позовної давності.
Я більш-менш впевнений щодо ст.56 - вона залежить від нарахованої зарплати, тобто поки за основу приймали 2007, а не 2008 рік, то у мене не було можливості оскаржувати величину за понадстаж.
А от щодо неправильного розрахунку пенсії за шкоду здоров'ю - то я мав можливість вимагати правильного її нарахування ще в 2009 році.
Може, варто (в світлі привернення уваги судів до термінів позовної давності) розірвати в позові ці два питання? Щоб у судді була можливість визнати відсотки до заробітку - але викинути вимогу на перерахування шкоди здоров'я?
Не дай Боже на підставі термінів відкине все одразу...
І ще одне. Може, в тексті Позову прямо згадати про те, що поки не перахували пенсію = не міг дізнатись заробіток - не міг оскаржити відсотки до пенсії?
Вдячний за допомогу.

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator писал(а):
ngeology писал(а):
Звичайно, вони відмовились (лист від 05 травня).
Тепер написав (власноруч!:) Позовну заяву, якій хочу добитись правильного розрахунку.
АДМІНІСТРАТИВНА ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання неправомірними дій посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва при розрахунку розміру пенсії та суми, що має бути виплачена відповідно до постанови Оболонського районного суду в м. Києві за справою 2-а-3498/2009 р..

2. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Оболонському р-ні м. Києва провести перерахунок моєї пенсії за віком
Дуже прошу - подивіться на результат. Оскільки не юрист - можуть бути будь-які непередбачені мною дири.

1.Забули про виплату пенсії.
УПФУ писал(а):
Перерахували,на папері виконавши рішення суду,виплатити в перерахованому розмірі позивач не просив,суд не присуджував :bye:

2.Скорочене провадження формально має законні переваги,але треба
враховувати внутрішній кодекс коекретного(ї) судді

Дякую, Likvidator-е. Наче виправив вимоги в Позові. Додав ще й період, з якого починати перерахунок :)))

Що стосується скороченого провадження - для мене ця тема (відсоток заробітку, ст. 56) нова. Для судей також (не знаю серед десятків знайомих чорнобильців жодного, хто користується цим). Тому хотілося б в очному змаганні з представником ПФУ відстоювати свою позицію. Тим більше - за умови притягнення за вуха "позовної давності". Сподіваюсь, що зможу щось заперечити, якщо ні - взяти заперечення ПФУ для апеляції.

МАН Аватара пользователя
активист

Сообщения: 2234
Откуда: Dnipro
ngeology писал(а):
Може, варто (в світлі привернення уваги судів до термінів позовної давності) розірвати в позові ці два питання? Щоб у судді була можливість визнати відсотки до заробітку - але викинути вимогу на перерахування шкоди здоров'я?
Не дай Боже на підставі термінів відкине все одразу...

Вам краще розбити на 3 позови: 1. на перерахунок по середній(через 2 роки) 2. по додатковій пенсії (тому, що тут вони пишуть строк 6 місяців, якщо у Вас немає поважної причини), 3. по ст.56 за перевищення стажу(тут позовної давності немає). А там вже на розсуд судді, у різних регіонах - по різному.
Найсправедливіші закони не врятують від беззаконня, коли до влади приходять мерзотники.
( Е. Севрус)

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Може, варто (в світлі привернення уваги судів до термінів позовної давності) розірвати в позові ці два питання?.
Краще "розірвати" провадження та подати 2 позови:
1.За весь період порушення ЗУ 796
2.За останні 6 місяців.
(Скоріше всього вони попадуть до різних суддів)
Еталон для 2 категорії: Суддя Семенівського районного суду Полтавської області Потетій А.Г.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594585
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594549
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594536
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594538
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594539
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594541
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594542
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594544
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594545
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594526
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594527
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594529
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594530
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594532
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594533
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594534
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594535
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії та додаткової пенсії передбачених ст.ст. 51, 56 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» із розрахунку мінімальної пенсії за віком визначеної ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року, неправомірними.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії та додаткової пенсії, як особі віднесеній до 2(другої) категорії, відповідно до ст. 51, ст. 56 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС»із розрахунку мінімальної пенсії за віком визначеної ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року із збереженням підвищень та в подальшому постійно без встановлення будь-якого обмеження кінцевим терміном або строком, на який призначається пенсія з урахуванням фактично проведених виплат.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова підлягає негайному виконанню.
:victory:
Цей Суддя знайомий з цим форумом :?:

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
МАН писал(а):
Вам краще розбити на 3 позови: 1. на перерахунок по середній(через 2 роки) 2. по додатковій пенсії (тому, що тут вони пишуть строк 6 місяців, якщо у Вас немає поважної причини), 3. по ст.56 за перевищення стажу(тут позовної давності немає). А там вже на розсуд судді, у різних регіонах - по різному.
_________________

Likvidator писал(а):
Краще "розірвати" провадження та подати 2 позови:
1.За весь період порушення ЗУ 796
2.За останні 6 місяців.

Дякую за поради.
Спробую Соломонове рішення.
1. Розібью позов на два. В першому з них (оскарження перерахунку за 2009 рік по середній 2007 року) поставлю дві позовні вимоги - по 51 і 56 статтям. Сподівання - що в цьому випадку пройде хоч 56 стаття (вона залежить від розрахункового заробітку, дізнався про його величину лише в квітні 2011, після виконання рішення по перерахунку).
Текст позову є трохи вище, зараз обновлю його. Може, буде комусь корисним.
2. В другому позові зачеплю перерахунок в 2011 році. Я вже виграв 1 інстанцію, але ще не виконали.
В ньому точно не враховують ст.56 (маю розрахунок ПФУ і лист), і неправильна 51 стаття. Тут півроку не пройшло, вкладаюсь в термін позовної давності.
Що до попередніх років - :сдаюсь:
Напишу заяву в ПФУ, щоб перерахували невиплачені з 2003 року гроші в дитячий будинок :crazy:
Люблю дітей! :)

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Likvidator писал(а):
Еталон для 2 категорії: Суддя Семенівського районного суду Полтавської області Потетій А.Г.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594529
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594530
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594532
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594533
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594534
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15594535
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії та додаткової пенсії передбачених ст.ст. 51, 56 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» із розрахунку мінімальної пенсії за віком визначеної ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року, неправомірними.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії та додаткової пенсії, як особі віднесеній до 2(другої) категорії, відповідно до ст. 51, ст. 56 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС»із розрахунку мінімальної пенсії за віком визначеної ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року із збереженням підвищень та в подальшому постійно без встановлення будь-якого обмеження кінцевим терміном або строком, на який призначається пенсія з урахуванням фактично проведених виплат.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Likvidator, але всі ці справи схожі, і вони стосуються інвалідності, що настала внаслідок ліквідації наслідків під час військової служби?
Мабуть, і пенсії у людей за військовими законами?
Ще одне - якісь вимоги просто відхилені?
Ще одне - врахування 56 передбачене лише з 01.01.2010. Тобто за попередній період не розглядалось, або відхилене?
Успіхів!

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ngeology писал(а):
Likvidator, але всі ці справи схожі, і вони стосуються інвалідності, що настала внаслідок ліквідації наслідків під час військової служби?

У такому випадку повинна бути 1 а не 2 категорія
ngeology писал(а):
Ще одне - врахування 56 передбачене лише з 01.01.2010. Тобто за попередній період не розглядалось, або відхилене?
Всі позивачі за більший період не просили.

Yulia гость

Сообщения: 2
Здравствуйте!
На сайте указываются сслыки на ЗУ 796. Но кога искала этот закон в Лиге, то поиск выдает ЗУ 797.
Помогите разобраться чем руководствоваться, ведь название Закона одно и то-же.

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Yulia писал(а):
Здравствуйте!
На сайте указываются сслыки на ЗУ 796. Но кога искала этот закон в Лиге, то поиск выдает ЗУ 797.
Помогите разобраться чем руководствоваться, ведь название Закона одно и то-же.

Зачем вам лига?
Вот оф. редакция закона:
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... reg=796-12

Yulia гость

Сообщения: 2
Спасибо

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Yulia писал(а):
Здравствуйте!
На сайте указываются сслыки на ЗУ 796. Но кога искала этот закон в Лиге, то поиск выдает ЗУ 797.
Помогите разобраться чем руководствоваться, ведь название Закона одно и то-же.

Ищите не по названию, а расширенным поиском по точному номеру закона - 796-XII

PS. Загляните также в "Законы и нормативные акты "
-= Пенсионер - это профессия! =-

Viktor3031 Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1661
Откуда: Днепропетровская обл.
Ребята, подскажите пожалуйста,
если я подал иски в суд на ПФ (по 2 категории " про відшкодування додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю" ) и на УПСЗН (то же по 2 категории по " стягненню недоотриманної суми щорічної допомоги на оздоровлення згідно... ");
это было в январе сего года, ПФ подал апеляцийную жалобу, а на УПСЗН я подал апеляцийну жалобу. Получается что оба мои иска в на рассмотрении апеляционного суда- возникает вопрос:
- можно ли подавать сейчас иски (мне сегодня перерегистрировали удостоверение со 2 на 1 категорию), естественно ни ПФ ни УПСЗН (в чем сегодня на словах убедился) мне не сделают начисления по Закону.
Если безграмотно что написал- извините, так как не имею юр. образования, и поправьте.
С уважением.

dog-fox Аватара пользователя
SuperModerator

Сообщения: 3875
Откуда: Запоріжжя
Viktor3031 писал(а):
можно ли подавать сейчас иски (мне сегодня перерегистрировали удостоверение со 2 на 1 категорию), естественно ни ПФ ни УПСЗН (в чем сегодня на словах убедился) мне не сделают начисления по Закону.

Сначала вам необходимо обратится в ПФ с заявлением о переходе на пенсию по инвалидности, которая связана с чернобыльской катастрофой, затем должен пройти хотя бы месяц ну что бы было видно, что ПФ нарушает закон. Затем от вас заявление в ПФ со своими претензиями. Приходит от них ответ и тогда иск в суд. Лично у меня события с назначением пенсии по 1-й кат. развивались именно так.
А по 2-й категории заберательство с ПФ и УТСЗН пойдет своей "дорогой".
Moderator

Viktor3031 Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1661
Откуда: Днепропетровская обл.
dog-fox писал(а):
Viktor3031 писал(а):
можно ли подавать сейчас иски (мне сегодня перерегистрировали удостоверение со 2 на 1 категорию), естественно ни ПФ ни УПСЗН (в чем сегодня на словах убедился) мне не сделают начисления по Закону.

Сначала вам необходимо обратится в ПФ с заявлением о переходе на пенсию по инвалидности, которая связана с чернобыльской катастрофой, затем должен пройти хотя бы месяц ну что бы было видно, что ПФ нарушает закон. Затем от вас заявление в ПФ со своими претензиями. Приходит от них ответ и тогда иск в суд. Лично у меня события с назначением пенсии по 1-й кат. развивались именно так.
А по 2-й категории заберательство с ПФ и УТСЗН пойдет своей "дорогой".

Спасибо за совет. Так буду и действовать.

koks активист

Сообщения: 1078
УЛПА 2 кат. Вопрос насчёт доп. пенсии по ст.51 ЗУ796.
С 2010 г. фактически пенсия не выплачивалась. По ответу районного УПФУ (клерка) она входит в мин. пенсию (в нарушение ст.53). По моим предположениям это их техническая ошибка. Есть ли вероятность решения вопроса, допустим в вышестоящих инстанциях или только через суд? Но в таком случае можно отбить деньги только за 6 мес.
В данном случае это не опротестовывание спорных постановлений, а наглое воровство среди белого дня.
Спасибо!

ngeology Аватара пользователя
участник

Сообщения: 308
Откуда: Київ
Доброго вечора всім!
Літня спека - але судді невтомно судять, і судять, і судять...
Але, схоже, відсутність кондиціонерів робить свою справу.

Коротенько нагадаю про свою проблему.
Ліквідатор, 2-А категорія, працюю. Добився перерахунку по 2008 року. Тепер хочу виправити здійснений ПФУ перерахунок за ст. 51 (шкода здоров'ю) та 56 (додаткова пенсія при стажі >20 років) статей 796-XII Закону.
Детально - в цій гілці від 24.05.2011 (не вийшло вставити посилання).

1.06.2011 написав позовну заяву.
В ній просив
1. Визнати незаконними дії Управління пенсійного фонду України в _____________ при перерахунку моєї пенсії з 01.01.2009 року відповідно до Постанови ______ від 12 листопада 2009 р.
2. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в __________________ провести перерахунок з 01.01.2009 р. та виплату моєї пенсії за віком відповідно до вимоги статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
3. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в ____________ провести перерахунок з 01.01.2009 р. та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ям, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до вимоги статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Щотижня підходив до помічника судді, відповідь одна - розгляд в скороченому провадженні; інакше не можна; отримаєте рішення поштою.

Нарешті цей день настав. Отримав Постанову суду, і от що вона говорить:
Зважаючи на вищенаведене, відповідно до ст.ст.19, 22, 75, 92 Конституції України, ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”, ст.50, 62, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закону України “Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, та керуючись ст.ст.2, 17, 69, 77, 99, 159, 160, 162, 163, 167, 183-2, 256 КАС України,
постановив :
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Оболонському районі м. Києва про визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії – задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в ___________ щодо відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у відповідності до ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які пост¬раждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
Зобов’язати управління Пенсійного Фонду України ____________ здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 у відповідності до ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, розмір якої встановлено ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”, починаючи з 01.12.2010 року, з урахуванням раніше здійснених виплат.

Іншими словами - розглянута тільки одна з моїх вимог. Найголовніша (про додаткову пенсію за понадстаж чорнобильцям) залишена взагалі без розгляду.
Не знаю, що робити.
Підійти до помічника судді? Спитати його - і вимагати переписати відповідно до одного зі зразків?
Писати апеляційну скаргу? І там оскаржувати залишення без розгляду моїх вимог і відміняти рішення наче на мою користь?
Писати скаргу голові суду на недбалість судді?
Порадьте, будь ласка.
І ще одне - допоможіть посиланням на зразок апеляційної заяви, please :lol:
Ще не писав такого...

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
ngeology писал(а):
Підійти до помічника судді? Спитати його - і вимагати переписати відповідно до одного зі зразків?
Писати апеляційну скаргу? І там оскаржувати залишення без розгляду моїх вимог і відміняти рішення наче на мою користь?
Писати скаргу голові суду на недбалість судді?

Да, можно подойти к помощнику или к судье, бывает, что при подготовке решения помощник что-либо упустил технически. Если нет, то можно подать апелляцию.
Жаловаться к председателю нет смысла и никакого результата не будет. Судья принимает решение такое, какое считает нужно по своему субъективному убеждению. Для этого и существуют институт апелляции и кассации.

shurkop участник

Сообщения: 86
Откуда: Кривой Рог
mekena писал(а):
ngeology писал(а):
Підійти до помічника судді? Спитати його - і вимагати переписати відповідно до одного зі зразків?
Писати апеляційну скаргу? І там оскаржувати залишення без розгляду моїх вимог і відміняти рішення наче на мою користь?
Писати скаргу голові суду на недбалість судді?

Да, можно подойти к помощнику или к судье, бывает, что при подготовке решения помощник что-либо упустил технически. Если нет, то можно подать апелляцию.
Жаловаться к председателю нет смысла и никакого результата не будет. Судья принимает решение такое, какое считает нужно по своему субъективному убеждению. Для этого и существуют институт апелляции и кассации.

Пишите заяву про додаткове рішення згідно ст. 168 КАС України та готуйте апеляційну скаргу.

След.

Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців

cron