Список форумов Загальна категорія Запитуйте - відповідаємо (що зможемо) Учет стажа за время заключения в трудовой колонии

Учет стажа за время заключения в трудовой колонии

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

DEDAURA писал(а):
В 1969 г. я, киевлянин, был осужден Киевским облсудом к 9-ти годам лишения свободы. С 10 июля 1969 г. по март 1970 г.находился в Киевском следственом изоляторе, а с марта 1970 г. по октябрь 1973 г. в исправительно-трудовой колонии на територии Украины.В исправительно-трудовой колонии активно работал по 48 часов в неделю (не менее 3 года и 6 месяцев) за что мне начислялась зарплата.Заработаные деньги начислялись бухгалтерией колонии на лицевой счет (которые я получил после освобождения на руки). За добросовестное отношение к труду и примерное поведение 17 октября 1973 года по определению нарсуда г.Шостка Сумской области был освобожден условно. В те Советские годы осужденым работающих в исправительно-трудовых колониях трудовой стаж не засчитывался, в трудовых книжках записей не делали. В последнее время я слышал, что осужденым которые работали в годы СССР в исправительно-трудовых колониях на сегоднешний день засчитываются все отработаные годы в трудовой стаж и начисляется из них пенсия.Мне скоро на пенсию, и для меня этот вопрос стал актуален, не хотелось бы терять 3 года и 6 месяцев трудового стажа. Я обращался по этому вопросу за разъяснениями к юристам по интернету по раличным сайтам, но к сожалению удовлетворяющего ответа не получил. Скромные ответы напоминали загадку-отгадку то ли да - то ли нет. Во всех ответах меня сбивало с толку слова ПРИ УСЛОВИИ ОПЛАТЫ СТАХОВЫХ ВЗНОСОВ. Но в те годы страховых пенсионных взносов не было, не было и пенсионного страхования. Исходя из вступительной части моего письма-вопроса, прошу Вас разъяснить мне,человеку особо не разбирающегося в юридических тонкостях, входят ли в трудовой стаж и может ли начисляться пенсия за 1970-1973 г.г.? Ели да то куда и за какими документами мне обратиться, чтобы доказать и подтвердить свой трудовой стаж в местах лишения свободы за 1970-1973 г.г.? Кроме справки об освобождении у меня на руках ничего нет. Местный Пенсионный фонд не хочет помочь ни советом ни разъснениями.

В современном Законе № 1058-IV "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" в части 2 статьи 24 сказано лишь о том, ранее приобретенный стаж засчитывается "в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом".
Далее, в предыдущем Законе № 1788-XII "О пенсионном обеспечении" в части 3 статьи 56 сказано: "До стажу роботи зараховується також:
а) будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків;
".
Да, в те годы страховых пенсионных взносов не было, но были взносы на СоцСтрах.
Последний раз редактировалось Nickolas 18-04-2011, 14:55, всего редактировалось 1 раз.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 18-04-2011, 11:44
poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
Nickolas писал(а):
а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків;


Nickolas писал(а):
может ли начисляться пенсия за 1970-1973 г.г.

В те годы в соцстрах платилось 4%(на больничные и путевки и распоряжались этими деньгами профкомы, завкомы ит.д.) и на пенсионные дела 32% от работодателя. Думаю, что Вам надо обратится к работодателю с запросом платились ли эти 32%, если ответ будет нет, этот стаж пропал.

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
Nickolas
В соответствии с п.108 Положения о порядке назначения и выплаты государственных пенсий, утвержденного постановлением Совета Министров СССР от 3 августа 1972 г.,
в общий стаж работы, дающий право на пенсию, засчитывается всякая работа в качестве рабочего или служащего независимо от характера, продолжительности и длительности перерывов
(идет большой перечень работ)
в абзаце 10:
- работа. выполнявшаяся в порядке трудовой повинности;
в абзаце 14:
- пребывание на каторге, в тюрьме или крепости, в ссылке или высылке за революционную деятельность при буржуазных правительствах; время отстранения при этих правительствах от работы по политическим причинам. При назначении пенсии на льготных условиях или в льготных размерах этот перио приравнивается, по выбору обратившегося за пенсией, либо к предшествовавшей, либо к последовавшей работе.

Никаких других указаний по заключенным в постановлении нет.
и есть только одно предложение какой стаж не засчитывается:
абзац 25:
Не засчитывается в стаж служба в полиции, жандармерии и иная служба, которая имела своим назначением борьбу с революционным движением.

Сообщение 18-04-2011, 15:02
poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
leo писал(а):
В соответствии сп.108 Положения о порядке назначения и выплаты государственных пенсий, утвержденного постановлением Совета Министров СССР от 3 августа 1972 г.,

Не вижу в базе данных Инфодиска этого документа, как действующего на данный момент.

leo Аватара пользователя
активист

Сообщения: 679
poladich писал(а):
Не вижу в базе данных Инфодиска этого документа, как действующего на данный момент.

Дала для полноты картины - что было основанием в те годы, о которых упомянуто в вопросе.
Если сейчас есть другая инструкция, в которой можно найти ответ на вопрос, а она наверняка есть, надо её искать,

edsunoff гость

Сообщения: 2
Откуда: berdyansk
Куда нужно обращаться, чтобы получить, информацию начислялось ли страховые выплаты, и справки о стаже в МЛС. Если есть возможность привидите примерный текст заявления.
Отбывал наказание в 2003-2008 годах на Украине.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Nickolas писал(а):
В 1969 г. я, киевлянин, был осужден Киевским облсудом к 9-ти годам лишения свободы. С 10 июля 1969 г. по март 1970 г.находился в Киевском следственом изоляторе, а с марта 1970 г. по октябрь 1973 г. в исправительно-трудовой колонии на територии Украины.В исправительно-трудовой колонии активно работал по 48 часов в неделю (не менее 3 года и 6 месяцев) за что мне начислялась зарплата.Заработаные деньги начислялись бухгалтерией колонии на лицевой счет (которые я получил после освобождения на руки). За добросовестное отношение к труду и примерное поведение 17 октября 1973 года по определению нарсуда г.Шостка Сумской области был освобожден условно.
В современном Законе № 1058-IV "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" в части 2 статьи 24 сказано лишь о том, ранее приобретенный стаж засчитывается "в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом".

Увы:
Статтею 50 Виправно-трудового кодексу України, прийнятого Верховною Радою УРСР 23.12.1970, який діяв на час відбування кримінального покарання позивачем, та зупинив свою дію з 01.01.2004 року, однозначно передбачалося, що час роботи засуджених у період відбування ними покарання у вигляді позбавлення волі до трудового стажу не зараховується.

Однако, действующий КВК дает возможность восстановить справедливость:
Однак така відмова відповідача у перерахунку призначеної йому пенсії є неправомірною, приймаючі до уваги наступне.

Раніше чинним законодавством, а саме, ст. 50 Виправно-трудового кодексу України, прийнятого Верховною Радою УРСР 23.12.1970 за №3325-VІІ, час роботи засуджених у період відбування ними покарання у вигляді позбавлення волі до трудового стажу не зараховувався.

У зв'язку з прийняттям і набранням чинності з 1 січня 2004 року Кримінально-виконавчого кодексу України, згідно Прикінцевих положень цього Кодексу, з даного часу втратив чинність Виправно-трудовий кодекс України.

Тими ж Прикінцевими положеннями Кримінально - виконавчого кодексу України, пунктом 3 Прикінцевих положень визначалось, що Закони України та інші нормативно-правові акти до приведення у відповідність із цим Кодексом застосовуються у частині, що не суперечить цьому Кодексу.

Згідно зі ст. 122 Кримінально-виконавчого кодексу України, час роботи засудженого у період відбування ним покарання у вигляді позбавлення волі зараховується до стажу роботи для призначення трудової пенсії після звільнення, за умови оплати ним страхових внесків до Пенсійного фонду України в порядку і розмірах, передбачених законодавством. Відповідно до ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до стажу роботи зараховується будь-яка робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.

Згідно зі статтею 75 Конституції України Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади в Україні.

Конституція України не встановлює пріоритету застосування того чи іншого закону, в тому числі залежно від предмета правового регулювання. Немає також закону України, який би регулював питання подолання колізії норм законів, що мають однакову юридичну силу. Втім, Конституційний Суд України у пункті 3 мотивувальної частини рішення від 3 жовтня 1997 року №4-зп у справі про набуття чинності Конституції України зазначив: «Конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайно, є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є й те, що з прийняттям нового акту, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, якій діяв у часі раніше». Отже за наявності декількох законів, норми яких по різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах суди повинні застосовувати положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше. Таким чином, на час призначення йому пенсії діючою регулюючою нормою являється норма спеціального закону, що прийнятий пізніше, яка діє одночасно з нормою ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тобто ст. 122 Кримінально-виконавчого кодексу України, яка встановлює, що час роботи засудженого у період відбування ним покарання у вигляді позбавлення волі зараховується до стажу роботи для призначення трудової пенсії після звільнення за умови оплати ним страхових внесків до Пенсійного фонду України в порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Посилання відповідача на необхідність надання ним довідки про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України також він вважає неправомірною.

Необхідність надання вищезазначеної довідки зазначена у постанові КМУ України № 637 від 12.08.1993 року «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній». Але цей законодавчий акт був прийнятий набагато пізніше. У період з червня 1979 року по липень 1985 року, коли я відбував покарання, діяло законодавство колишнього Союзу Радянських соціалістичних республік. Зокрема, Постановою Ради Міністрів СРСР N9 590 від 03.08.1972 року «Про затвердження положення про порядок призначення й виплати державних пенсій» передбачалося, що підтвердженням стажу роботи була трудова книжка, довідки з місця роботи. Ніяких вимог, щодо підтвердження стажу роботи необхідно пред'являти ще й довідки про оплату страхових внесків у Пенсійний фонд законодавством не передбачалося.

Тобто на час відбуття ним покарання, сплата страхових внесків не була передбачена діючим на той час законодавством, а тому йому не може бути відмовлено у зарахуванні страхового стажу, що складає 6 років та 2 місяці під час його роботи, коли він відбував покарання в Бердичівській ВК № 70.

edsunoff гость

Сообщения: 2
Откуда: berdyansk
Ответьте на простой вопрос, а то получается, множество юридических раздумий, а как это применять на практике, никто не знает?
edsunoff писал(а):
Куда нужно обращаться, чтобы получить, информацию начислялось ли страховые выплаты, и справки о стаже в МЛС. Если есть возможность привидите примерный текст заявления.
Отбывал наказание в 2003-2008 годах на Украине.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
edsunoff писал(а):
Ответьте на простой вопрос, а то получается, множество юридических раздумий, а как это применять на практике, никто не знает?

Вы первый можете применить на практике, составив по аналогии с приведенными ссылками исковое заявление в суд
edsunoff писал(а):
Куда нужно обращаться, чтобы получить, информацию начислялось ли страховые выплаты, и справки о стаже в МЛС. Если есть возможность привидите примерный текст заявления.
Отбывал наказание в 2003-2008 годах на Украине.

Если Вы научились пользоваться этим форумом , то Вам не составит труда обратиться с составленным в произвольной форме запросом о информации в государственную пенитенциарную службу Украины :
Відповідальна особа за забезпечення доступу до архівної інформації репресивних органів у Державній пенітенціарній службі України – провідний архівіст галузевого державного архіву Департаменту забезпечення діяльності Державної пенітенціарної служби України Больбут Віра Юхимівна (тел. 481-05-46).

Порядок складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Державна пенітенціарна служба України

Порядок
складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої
є Державна пенітенціарна служба України

1. Цей Порядок визначає механізм складення та подання запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої Державна пенітенціарна служба України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про доступ до публічної інформації».
3. Доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної пенітенціарної служби України, забезпечується шляхом надання інформації за запитами на отримання публічної інформації.
4. Запитувачами публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» є фізичні, юридичні особи та об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій.
5. Запитувач має право звернутися до Державної пенітенціарної служби України із запитом на отримання публічної інформації незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
6. Запит на отримання публічної інформації може бути індивідуальним або колективним.
7. Запит на отримання публічної інформації подається до Державної пенітенціарної служби України в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, телефаксом, електронною поштою або по телефону на вибір запитувача.
8. Письмовий запит на отримання публічної інформації подається в довільній формі.
9. Запит на інформацію повинен містити:
прізвище, ім’я і по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв’язку (якщо такий є);
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
10. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію запитувач може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів.
11. Форми запиту розміщуються на офіційному веб-сайті Державної пенітенціарної служби України та на інформаційних стендах у приймальні громадян Державної пенітенціарної служби України.
12. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює відповідальна особа з питань запитів на інформацію із зазначенням у запиті прізвища, імені, по батькові, контактного телефону та надає копію запиту особі, яка його подала.
13. Під час подання запиту на інформацію запитувач зазначає зручну для нього форму отримання інформації.
14. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування Державної пенітенціарної служби України, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу
.

ФОРМА
для подання письмового запиту на отримання публічної інформації
 від фізичної особи


Розпорядник інформації   
ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

   вул. Мельникова, 81, м. Київ, 04050


Запитувач   
(прізвище, ім’я, по батькові)
   
(поштова адреса / адреса електронної пошти / номер телефону запитувача)

Запит на отримання публічної інформації

Прошу відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надати _______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документа)
Запитувану інформацію прошу надати у визначений законом строк (необхідне зазначити):

на поштову адресу   
(поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, будинок, квартира)


на електронну адресу   ______________________________________________________
телефаксом   ______________________________________________________
за телефоном   ______________________________________________________

   _______________                     _____________________
(дата)                                (підпис)


Примітки:
   1.   До апарату Державної пенітенціарної служби України запит може бути подано:
письмово за адресою: Державна пенітенціарна служба України, м. Київ, вул. Мельникова, 81, 04050 (на конверті вказувати «Публічна інформація»);
по телефону: (044) 207-03-75;
факсом: (044) 481-05-61;
на електронну адресу: dostup@kvs.gov.ua;
в усній формі на особистому прийомі за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 81 (приймальня громадян) кожного робочого дня з 9.00 до 18.00, у п’ятницю – з 9.00 до 16.45 за винятком часу на обідню перерву з 13.00 до 13.45.

2.   Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.

3.   У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.

4.   У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.

5.   Інформація на запит надається безоплатно.

6.   У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом понад 10 сторінок, про це протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.

7.   У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:

7.1.    Державна пенітенціарна служба України не володіє і не зобов'язана відповідно до її компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.

7.2.    Інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом.

7.3.   Запитувач не оплатив фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 6 цих приміток.

7.4.   Не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме не зазначено:

прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку (якщо такий є);

загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);

підпис і дату (за умови подання письмового запиту).

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

edsunoff писал(а):
Куда нужно обращаться, чтобы получить, информацию начислялось ли страховые выплаты, и справки о стаже в МЛС. Если есть возможность привидите примерный текст заявления.
Отбывал наказание в 2003-2008 годах на Украине.

Обратитесь в УПФУ по месту жительства, попросите выписку формы ОК-5 за этот период — увидите там взносы и стаж.


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)

cron