Пенсия вдове афганца

Пенсии по Закону № 2262-XII

Пенсия вдове афганца

Сообщение dalyana » 07-01-2011, 21:46

Помогите пожалуйста понять. Моя мама вдова погибшего авганца. Положена ли ей военная пенсия? И может ли она выйти на пенсию как военные?
dalyana
гость
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 07-01-2011, 21:36

Re: Пенсия вдове афганца

Сообщение mekena » 10-01-2011, 12:24

Непонятно - отец получал военную пенсию? Если да, то вдова имеет право на пенсию по потери кормильца. Но не в полном размере. Там по-моему 40 или 50%. На пенсию как военная она выйти не может. Это ее не касается, а право на пенсию по потере кормильца - с достижением пенсионного возраста.
mekena
Site Admin
 
Сообщения: 4278
Зарегистрирован: 29-11-2009, 11:58
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!

Re: Пенсия вдове афганца

Сообщение dalyana » 10-01-2011, 18:27

Отец еще не получал пенсию. Он умер в раннем возрасте. А что-то хоть маме положено.
dalyana
гость
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 07-01-2011, 21:36

Re: Пенсия вдове афганца

Сообщение dalyana » 10-01-2011, 18:40

Он получал пенсию по инвалидности 3-й группы
dalyana
гость
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 07-01-2011, 21:36

Re: Пенсия вдове афганца

Сообщение vict » 10-01-2011, 18:49

Закон Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с воинской службы, и некоторых других лиц»

Стаття 29. Умови призначення пенсій в разі втрати годувальника
Пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім'ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

Стаття 30. Члени сім'ї, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника
Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні (стаття 31).
Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається: непрацездатним дітям; непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Стаття 36. Розміри пенсій в разі втрати годувальника
Пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:
а) членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час - 40 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї. В таких же розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;

Стаття 37. Мінімальні розміри пенсій в разі втрати годувальника
Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Стаття 40. Період, на який призначається пенсія в разі втрати годувальника.
Пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім'ї померлого вважається непрацездатним (стаття 30), а членам сім'ї, які досягли: чоловіки - 60 років, жінки - 55 років, - довічно
Аватара пользователя
vict
участник
 
Сообщения: 227
Зарегистрирован: 17-04-2010, 18:35
Откуда: Днепропетровск


Вернуться в Пенсии военнослужащим и членам их семей

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |