Список№1 и Церковь

Пільговий стаж за списком № 1, для пенсії по вислузі років, а також інші пільги в страхових і трудових пенсіях

Список№1 и Церковь

Сообщение alexstr » 22-12-2010, 13:52

Добрый день! Может мой вопрос выявит мою глупость в пенсионном деле, но прошу снизойти.

Ситуация такая: после ВУЗа в 2001-ом устроился на завод электромонтёром по 1-му списку и отработал 6 лет. Затем прервал стаж в связи с женитьбой, увольнением и сменой места жительства. На новом месте устроился на подобный завод также электромонтёром по 1-му списку и отработал 4 года. Сейчас мне 32 года.

Внимание вопрос! Я являюсь служителем церкви и хотел бы полностью посвятить себя церкви и уволиться с производства. Но при этом я хотел бы рассчитывать на пенсию. В каком возрасте я могу это осуществить?

Если этот вариант не реален, то сколько ещё лет "горячего" стажа мне нужно отработать, чтобы сменить должность с электромонтёра на инженера? Потому что мне предложили повышение, но я хотел бы отработать "горячий" стаж.
alexstr
прохожий
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 22-12-2010, 13:31

Сообщение ~Jhellico » 22-12-2010, 14:34

С 2001 года прошло 9 лет. Как Вы за это время смогли отработать 6+4=10 лет? ;)
Для пенсии по Списку 1 Вам достаточно 10 лет льготного стажа. Имея их, и не менее 20 лет общего стажа, Вы имеете право на пенсию в 50 лет. Конечно, по законодательству, действующему сейчас. Что будет почти через 20 лет - никто не скажет...
С учетом учебы (5 лет, я так понимаю) у Вас есть 15 лет стажа. Надо еще 5.
Аватара пользователя
~Jhellico
эксперт
 
Сообщения: 3007
Зарегистрирован: 20-10-2006, 08:27
Откуда: Україна, Чернігів

Сообщение vict » 22-12-2010, 17:01

Если горячий стаж есть, то остальное можно добавить не отходя от церкви :yes:

ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про свободу совісті та релігійні організації»
http://www.irs.in.ua/index.php?option=c ... 66&lang=ru
Стаття 25. Трудові правовідносини у релігійних організаціях

Релігійна організація має право приймати на роботу громадян.

Умови праці встановлюються за угодою між релігійною організацією та працівником і визначаються трудовим договором, який укладається у письмовій формі.

Релігійна організація зобов'язана в установленому порядку зареєструвати трудовий договір.

У такому ж порядку реєструються документи, що визначають умови оплати праці священнослужителів, церковнослужителів і осіб, які працюють у релігійній організації на виборних посадах.

Громадяни, які працюють у релігійній організації за трудовим договором, можуть бути членами профспілки.

Стаття 26. Трудові права громадян, які працюють у релігійних організаціях та створених ними підприємствах і закладах

На громадян, які працюють у релігійних організаціях та створених ними підприємствах, добродійних закладах на умовах трудового договору, поширюється дія законодавства про працю, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оподаткування.
(Стаття 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3795-12 від 23.12.93, в редакції Закону № 429-IV ( 429-15 ) від 16.01.2003)

(Статтю 27 виключено на підставі Закону № 429-IV ( 429-15 ) від 16.01.2003)

Стаття 28. Право на соціальний захист громадян, які працюють у релігійних організаціях та створених ними підприємствах і закладах

Громадяни, які працюють у релігійних організаціях, створених ними підприємствах, закладах на умовах трудового договору, а також священнослужителі, церковнослужителі та особи, які працюють у релігійних організаціях на виборних посадах, підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на умовах і в порядку, встановлених законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Релігійні організації, їх підприємства та заклади, а у випадках, передбачених законом, також і працівники цих організацій, підприємств, закладів сплачують страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також збір на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України в порядку і розмірах, установлених законодавством.

Усім громадянам, які працюють у релігійних організаціях, їх підприємствах і закладах, державна пенсія призначається і виплачується на загальних підставах відповідно до законодавства.
(Стаття 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3795-12 від 23.12.93, в редакції Закону № 429-IV ( 429-15 ) від 16.01.2003)
Аватара пользователя
vict
участник
 
Сообщения: 227
Зарегистрирован: 17-04-2010, 19:35
Откуда: Днепропетровск


Вернуться в Пільговий стаж

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |