Отличие показателей ПФУ и ГКС

Средние и среднемесячные заработки по отраслям экономики Украины по данным Государственного комитета по статистике (ГКС) и по методике Пенсионного фонда (ПФУ)

Отличие показателей ПФУ и ГКС

Сообщение 222Uliss » 27-08-2010, 17:26

"Средняя заработная плата в Украине в 2009 году выросла на 5,5% по сравнению с 2008 годом (1806 грн) и составила 1906 грн, сообщил Государственный комитет статистики."
Объясните пожалуйста почему для расчета пенсии, назначаемой в нынешнем 2010 году, средняя по Украине за 2009 год берется 1650,43 грн. :?:
222Uliss
гость
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 12-08-2010, 11:47
Откуда: Запорожье

Re: Отличие показателей ПФУ и ГКС

Сообщение Nickolas » 27-08-2010, 18:34

222Uliss писал(а):"Средняя заработная плата в Украине в 2009 году ... составила 1906 грн, сообщил Государственный комитет статистики."
Объясните пожалуйста почему для расчета пенсии, назначаемой в нынешнем 2010 году, средняя по Украине за 2009 год берется 1650,43 грн. :?:

Показатели ГКС средних заработков полностью учитывают все заработки,
а показатели ПФУ, используемые для расчета страховых пенсий, учитывают только те заработки, с которых уплачены страховые взносы.
Например,
если заработок некоего работника в июне 2009 года составил 15 000 грн.,
то страховой взнос за этого работника уплачен всего лишь с суммы 10 035 грн.
(Кроме того, как заявлял еще Президент Кучма, для расчета пенсии учитывается "чистый"заработок - после вычета всех налогов)
-= Пенсионер - это профессия! =-
Аватара пользователя
Nickolas
Site Admin
 
Сообщения: 3244
Зарегистрирован: 19-10-2006, 17:34
Откуда: Харьков

Сообщение Евгений » 21-01-2011, 18:03

Вопрос такого плана:

Согласно Закона № 1058 в редакции 2007 г. средняя заработная плата при назначении пенсии называлась "середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії" ч. 2 ст. 40 ЗУ.

Согласно Закона № 1058 в редакции 2010 г. средняя заработная плата при назначении пенсии называется "середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів" ч. 2 ст. 40 ЗУ.

В чем разница?

И еще: для показателей средних заработных плат используется постанова Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року №1783 "Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян". В этом постановлении говорится только до 2002 г. А дальше как? Кто утверждает эти заработки? И есть ли разница в цифрах (см. выше) между редакциями ЗУ 1058 2007г. и редакцией 2010г.?
Евгений
гость
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 15-09-2010, 13:07

Re: Отличие показателей ПФУ и ГКС

Сообщение Likvidator » 22-01-2011, 21:46

Nickolas писал(а):Показатели ГКС средних заработков полностью учитывают все заработки,
а показатели ПФУ, используемые для расчета страховых пенсий, учитывают только те заработки, с которых уплачены страховые взносы.
Учитываются ли ПФУ,при расчете ,например Зс(2011)-сумма долгов по взносам,возникшая на 31 декабря 2010 года,уплаченных в 2011 :?:
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7983
Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44

Re: Отличие показателей ПФУ и ГКС

Сообщение Likvidator » 28-05-2012, 12:31

Nickolas писал(а):
222Uliss писал(а):Объясните пожалуйста почему для расчета пенсии, назначаемой в нынешнем 2010 году, средняя по Украине за 2009 год берется 1650,43 грн. :?:

Показатели ГКС средних заработков полностью учитывают все заработки,
а показатели ПФУ, используемые для расчета страховых пенсий, учитывают только те заработки, с которых уплачены страховые взносы.
(Кроме того, как заявлял еще Президент Кучма, для расчета пенсии учитывается "чистый"заработок - после вычета всех налогов)

Конституционный суд отменил зависимость размера пенсии уплатившего взносы, от уплаты остальными страховых взносов:
Позивач зазначив, що з 1 січня 2008 року змінено показник середньої заробітної плати (доходу) -однієї із складових формули заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії та встановлено, що цим показником має бути середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески. З 22 травня 2008 року відновлено дію положення ч.2 ст.40 Закону України „Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" у первинній його редакції, яку повинен був застосувати відповідач, а саме: пенсія повинна бути обчислена позивачу із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Середня заробітна плата працівників по Україні за даними Державного комітету статистики України за 2009 рік становить 1906,00 грн.

В зв'язку з викладеним, позивач просить суд визнати не чинним розпорядження Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу в частині застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2009 рік в розмірі 1650,43 грн. замість показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік в розмірі 1906,00 грн.
...Дійсно, рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 зміни, внесені в п.п.10 п.35 розділу П Закону №107-V1 „Про державний бюджет України на 2008 рік...", визнано такими, що не відповідають Конституції України(є неконституційними).
:mda:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/23875058
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 7983
Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44


Вернуться в Средние заработки по Украине

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

| |