Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання Переплата пенсии и её возврат

Переплата пенсии и её возврат

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Добрый день! У меня такой вопрос на МСЕК ошиблись и написали дату наступления инвалидности на год раньше (2009г.) в справке которая пошла в пенсионный фонд, в моей справке дата стоит правильно (2010г.), соответственно и пенсию мне перечислили за 2009 и 2010 годы, теперь эта ошибка всплыла (по моей глупости) и пенсионный хочет организовать проверку на МСЕК, если там я записана 2010, то говорят что излишне выплаченные деньги заберут. Но я читала что если деньги излишне выплачены не по вине пенсионера, то их забрать не имеют права. Подскажите пожалуйста имеет ли ПФ право забрать эти деньги?
Если можна со ссылками на законы.

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
ira_kard писал(а):
Подскажите пожалуйста имеет ли ПФ право забрать эти деньги?

Имеет. Здесь техническая ошибка, типа бухгалтерской ошибки при начислении.

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Но в законе говорится что забрать могут только если лишние деньги перечислены по вине пенсионера. Моей же вины в этом нет?

kla участник

Сообщения: 133
Откуда: Киев
ira_kard писал(а):
Но в законе говорится что забрать могут только если лишние деньги перечислены по вине пенсионера. Моей же вины в этом нет?


Закон (1058-15), чинний
Верховна Рада України від 09.07.2003 № 1058-IV
Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
Публікації: Відомості Верховної Ради України, 12.12.2003, № 49, ст. 376; Голос України, 22.08.2003, № 157; Урядовий кур'єр, 14.08.2003, № 150; Офіційний вісник України, 29.08.2003, № 33, ст. 1770, стор.126, код 26150/2003
Редакція з 07.10.2009

Стаття 50. Утримання надміру виплачених сум пенсій.
Відрахування з пенсій
1. Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку
пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть
бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі
рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому
порядку.
2. Відрахування з пенсії провадяться в установленому законом
порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків
(щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших
рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться
в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить
пенсіонерові до виплати.
З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її
розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування
збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на
відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим
ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, на
повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених
законом випадках.
З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як
20 відсотків пенсії.

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до
цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування;


В том то и дело что это не я предоставила недостоверные сведения, и "страхувальники" тут не причем, это ошибка МСЕК.

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
ira_kard писал(а):
В том то и дело что это не я предоставила недостоверные сведения, и "страхувальники" тут не причем, это ошибка МСЕК.

Если вдруг неизвестно откуда на ваш пенсионный счет поступит
1 млн грн, лучше вернуть, чем, кроме возврата, заплатить еще и судебные издержки.

Ведь, по-сути, деньги, которые Вы получили, не являются Вашими.

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Наша медицина за мои же деньги сделала меня инвалидом в 28 лет, я считаю это маленькой компенсацией.

Люли прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Херсон

ira_kard, если в данной ситуации з-н на Вашей стороне (а похоже это так :yes: ). Я бы тоже не возратила эти деньги. Откуда Вы знали что они вам не положены? Вы их не украли, никаких действий не предпринимали, сведенья подали доставерные. Это ж не кража. Да деньги не ваши но пока это выяснилось вы же их могли потратить на лечение, оздоровление и т.д. А, где простите теперь их брать для возврата?

Единственное, напрягает то что кого-то сделают крайним (а может и нет?). Может обойдётся снятием премии с начальства? Они ж то обдирают людей и спят при этом спокойно.... :angry:
http://forum.zed.in.ua/ Сообщество мам в защиту конституционных прав

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Люли крайних тут очень сложно найти, и я даже не уверена что пенсионный будет этим заниматься, просто перестраховываюсь.

Nixto Аватара пользователя
участник

Сообщения: 307
Откуда: Kharkov
А почему здесь никто не вспоминает Гражданский кодекс
ГК писал(а):
Стаття 1215. Безпідставно набуте майно, що не підлягає поверненню

1. Не підлягає поверненню безпідставно набуті:
1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача;
2) інше майно, якщо це встановлено законом.

Статьи пенсионных законов почему-то "забывают" эту норму ...

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Как я поняла закон на моей стороне :yes: Спасибо всем!!!

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
ira_kard писал(а):
Как я поняла закон на моей стороне

Еще раз говорю, поняли Вы неправильно. Утаить деньги можно было бы, если бы к моменту обращения ПФ за возвратом прошло 3 года.
А теперь они возьмут и будут выворачивать с пенсии, ну и бегайте отсуживайтесь. Потеряете больше.

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
poladich чего это вы злой такой это ж не ваши деньги? Я ни от кого бегать не собираюсь, поэтому и спросила у знающих людей, а пугать меня не нужно, пуганая уже.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
poladich писал(а):
ira_kard писал(а):
Как я поняла закон на моей стороне

Еще раз говорю, поняли Вы неправильно. Утаить деньги можно было бы, если бы к моменту обращения ПФ за возвратом прошло 3 года.
А теперь они возьмут и будут выворачивать с пенсии, ну и бегайте отсуживайтесь. Потеряете больше.

Бывает с точностью до наоборот(по Закону):
Згідно ст. 50 Закону України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» суми пенсій, виплачені надмірно внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку». В даному випадку пенсіонер ОСОБА_2 не зловживав та не надавав недостовірних даних військомату, а відтак підстав для відрахування надлишково виплаченої пенсії не було. Також ст. 1215 ЦК України передбачено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї та пенсії, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Згідно ч.2 ст. 46 Закону України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до ст.19 ОСОБА_3 України державні органи повинні діяти на підставі та у межах повноважень та у спосіб, що передбачений ОСОБА_3 та законами України.

Київський МВК, являючись органом державної влади, що наділений владними повноваженнями, порушив конституційне право на державне пенсійне забезпечення позивача.
... Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_2 25 003 (двадцять п»ять тисяч три ) грн. 92 коп. недоплаченої пенсії
:victory:
И КАСУ ,тоже понимает Закон правильно:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/8290925
Однак не можна погодитись з висновком судів першої та апеляційної інстанції, що розпорядження Житомирської обласної держаної адміністрації від 08.04.2004 № 109 в частині проведення перерахунку нарахованих компенсацій громадянам, віднесених до 1 і 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок існуючої заборгованості за 2003 рік, а у разі її відсутності –за рахунок поточного року щомісяця у розмірі 43,71 грн. та 21,85 грн. відповідно до повного відшкодування надлишково нарахованих сум є правомірним, оскільки повернення зайво виплачених коштів потрібно вирішувати за погодженням з громадянами, яким проведено ці виплати або у судовому порядку.

Оскільки розпорядження Житомирської обласної державної адміністрації від 08.04.2004 № 109 «Про розміри компенсації вартості продуктів харчування для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2003 рік»в частині доручено Головному управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації вжити відповідних організаційних та практичних заходів щодо проведення перерахунку нарахованих компенсацій громадянам, віднесених до 1 і 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок існуючої заборгованості за 2003 рік, а у разі її відсутності –за рахунок поточного року щомісяця у розмірі 43,71 грн. та 21,85 грн. відповідно до повного відшкодування надлишково нарахованих сум є неправомірним то воно підлягає скасуванню.

Також з Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації на користь позивачів підлягає стягненню неправомірно стягнута грошова компенсації за чисті продукти харчування.
:hi:
Последний раз редактировалось Likvidator 23-06-2010, 15:37, всего редактировалось 2 раз(а).

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
ira_kard писал(а):
poladich чего это вы злой такой это ж не ваши деньги?

Есть определенные моральные принципы. Видно, мораль Ваша и моя противоположны.

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Где моральные принципы того врача который содрал с меня 10 тысяч за неудачную (и как позднее выяснилось не нужную) операцию, которая сделала меня инвалидом, или председателя МСЕК которая потребовала взятку за назначение группы, которая мне и так была положена, или соцстраха который спустя 5 месяцев после закрытия больничного до сих пор не выплатил деньги? Продолжать можно до бесконечности. Да и вопрос был не о моральных ценностях....

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Likvidator спасибо за подробный ответ

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
ira_kard Я искренне желаю избавить Вас от ошибок.

vic Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1221
Откуда: ХАРЬКОВ
ira_kard писал(а):
Да и вопрос был не о моральных ценностях....

Мораль - понятие субъективное... У волка она своя, а у овцы своя.
Мой Вам совет - не суетиться, не унывать и переваривать неприятности по мере их поступления. Пусть выдадут решение о возврате денег, а потом на него еще надо посмотреть и, может быть, оспорить, но для этого нужны силы и желание воевать с чиновниками.
с надеждой на лучшее

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Тоесть они не могут просто так без предупреждения отчислять деньги из пенсии? Они мне бумагу какую то пришлют или к себе вызовут? Я просто уже не знаю как себя вести, неделя прошла а из ПФ тишина.

poladich Аватара пользователя
активист

Сообщения: 653
Откуда: Харьков
ira_kard писал(а):
Тоесть они не могут просто так без предупреждения отчислять деньги из пенсии?

Если УПФ примет решение, что Вам излишне ошибочно перечислены деньги, то есть Вам типа пенсия заплачена вперед, то результатом может быть отсутствие пенсии в следующем месяце. Следует подождать и согласится с мнение
vic писал(а):
Мой Вам совет - не суетиться, не унывать и переваривать неприятности по мере их поступления.

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

poladich писал(а):
результатом может быть отсутствие пенсии в следующем месяце

Удержание не может превышать 20% пенсии

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
Так просто без предупреждения деньги из пенсии отчислить могут или предупредить должны?

vic Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1221
Откуда: ХАРЬКОВ
ira_kard писал(а):
Так просто без предупреждения деньги из пенсии отчислить могут или предупредить должны?

Что говорит по этому поводу закон №1058:
Стаття 50. Утримання надміру виплачених сум пенсій. Відрахування з пенсій.
....................................................................................................
2. Відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов....

Другими словами должна быть какая-то гумага, Вас с ней должны ознакомить, Вы ее можете обжаловать (оспорить) и т.д.
Но прошу обратить внимание всё это касается пенсий, выплаченых
внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних... (ч.1, ст.50, ЗУ №1058)

Что касается лишних выплат по вине плательщика, то я не знаю. Что-то помнится, что если их не истребовали в течение 2-х месяцев, то их можно отдать только добровольно. Но за достоверность этого тезиса не ручаюсь, я думаю юристы могут просветить Вас в этом вопросе более досконально.
poladich писал(а):
результатом может быть отсутствие пенсии в следующем месяце

На этот случай мой совет - сразу жалоба в прокуратуру
И ничего не бойтесь, чиновники они только с виду грозные, а на самом деле ничего страшного...
Почитайте мои правила общения с чиновниками, может быть они Вам как-то помогут, мне помогают, правда не всегда, но все же...
http://pension-ua.flyfolder.ru/topic1049.html, часть 4.
Удачи...
с надеждой на лучшее

ira_kard посетитель

Сообщения: 13
vic Спасибо :victory:

След.

Вернуться в Загальні пенсійні питання

cron