Список форумов Загальна категорія Втрата годувальника Перерасчет пенсии по потере кормильца

Перерасчет пенсии по потере кормильца

Пенсії по втраті годувальника,
перехід вдови (вдовця), призначення пенсії дітям
dmitrury прохожий

Сообщения: 1
Подскажите, пожалуйста.

Недавно умер мой товарищ, работающий пенсионер по 1-му списку.
До очередного перерасчета пенсии не дожил 2 месяца. У него остался сын 18 лет, учится в институте. Сын круглый сирота. ( Мать умерла еще раньше).
По закону сын имеет право на 50% пенсии отца до достижения 23-х лет. А имеет ли он право на перерасчет пенсии отца (как работавшего пенсионера) через 24 месяца после предыдущего перерасчета. Отец проработал после предыдущего перерасчета 22 месяца.

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

dmitrury писал(а):
Подскажите, пожалуйста.

Недавно умер мой товарищ, работающий пенсионер по 1-му списку.
До очередного перерасчета пенсии не дожил 2 месяца. У него остался сын 18 лет, учится в институте. Сын круглый сирота. ( Мать умерла еще раньше).
По закону сын имеет право на 50% пенсии отца до достижения 23-х лет. А имеет ли он право на перерасчет пенсии отца (как работавшего пенсионера) через 24 месяца после предыдущего перерасчета. Отец проработал после предыдущего перерасчета 22 месяца.

Полагаю, что на перерасчеты права нет - пенсия-то новая, должна быть заново назначена
(разве что плановые повышения в связи с ростом среднеукраинского заработка),
а вот на суммарную пенсию за обоих родителей - полное право до 23 лет:
Закон № 1058-IV писал(а):
Стаття 37. Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника
1. ...
2. Дітям-сиротам пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірах,
визначених частиною першою цієї статті,
виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.
-= Пенсионер - это профессия! =-

andy_44 гость

Сообщения: 2
23.06.2010 року Кабінет міністрів України видав постанову № 510 "Про затвердження Порядку визначення різниці між розміром пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у відповідності до статті 2 якого передбачено, що для осіб, яким пенсія призначена відповідно до Закону
України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової
служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 ) до 1 січня 2010 р. і які
мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про
загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ),
розмір пенсії із солідарної системи не може бути менший ніж
двократний мінімальний розмір пенсії, визначений відповідно до
абзацу першого частини першої статті 28 Закону України "Про
загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), і
не більший ніж розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону
України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової
служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 ).
На даний час я отримаю пенсію по втраті годувальника у відповідності до Закону 2262 в розмірі 950 грн. Зараз мені 66 років. Враховуючи зазначену вище норму Постанови № 510 розмір пенсії із солідарної системи не може бути менший ніж двократний мінімальний розмір пенсії, визначений відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону ( 1058-15 ) тоб то 1418 грн., що на 468 грн більше ніж я отримую зараз. Поряд з цим в органах ПФУ ніхто не надає розяснення щодо виконанння вимог Постанови № 510, зокрема не повідомляють які документи необхідно надати пенсіонеру, в який орган ПФУ їх надати (мається на увазі відділ по обслуговування пенсіонерів за Законом 2262 або відділ, який обслуговує пенсіоенрів по Закону 1058) не повідомлено чи такий перерахунок буде здійснено без участі пенсіонера (автоматично). Буду дуже вдячний за надання таких розяснень

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

Жодних перерахунків дана Постанова не передбачає. Вона лише дещо змінює джерела фінансування пенсій, призначених згідно Закону 2262 - а саме, збільшується сума фінансування з Пенсійного фонду (відповідно, зменшується сума фінансування з Державного бюджету).
У 2009 році з ПФ брали одну мінімальну пенсію, зараз вирішили, що це мало... :)

andy_44 гость

Сообщения: 2
Шановний ~Jhellico, дякую за надання віповіді. Раніше я вважав, що
пенсіонери, які отримують пенсію за Законом 2262 фінансуються виключно з держбюджету. Наскільки я зрозумів з відповіді , то частина коштів в розмірі однієї мінімальної пенсії фінансувалось з джерел пенсійного фонду. Зараз же у відповідності до постанови 510 частина коштів, що буде фінансуватись з джерел пенсійного фонду збі льшиться до двократного мінімального розміру пенсії. Я правильно зрозумів. Дякую


Вернуться в Втрата годувальника

cron