Список форумов Стаж та коефіцієнт стажу Пільговий стаж Предприятие не выдает справку о льготном стаже

Предприятие не выдает справку о льготном стаже

Пільговий стаж за списком № 1, для пенсії по вислузі років, а також інші пільги в страхових і трудових пенсіях
Макар Аватара пользователя
участник

Сообщения: 189
Откуда: Днепропетровск
Как известно, согласно "ПОРЯДКА застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах"
пункт 10 Для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637.
Без неё ПФ даже не принимает заявление о назначении пенсии.
Вот утвержденая форма этой довідки:
Штамп
підприємства, установи, організації
__________________ N _________
(дата)

ДОВІДКА
про підтвердження наявного трудового стажу
для призначення пенсії за відсутності трудової
книжки або відповідних записів у ній
Видана ___________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові особи)
про те, що зазначена особа працювала повний робочий день на (в) __
__________________________________________________________________
(найменування підприємства, установи, організації)

і за період з _______________________ по _________________________
з _______________________ по _________________________
виконувала _______________________________________________________
(характер виконуваних робіт)
__________________________________________________________________

за професією, посадою ___________________________________________,
що передбачена Списком _______ розділ ________ підрозділ _________
код КП ___________________ підстава ______________________________

за період з_____________ по _______________ ______________________
(років, місяців, днів)
Підстава для видачі ______________________________________________
Додаткові відомості_______________________________________________
__________________________________________________________________
Відповідно до статті 50 Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування", суми пенсії, виплачені надміру
внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником
недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно
або стягуються на підставі рішень територіальних органів
Пенсійного фонду України чи в судовому порядку.
________________________
(найменування посади
________________________ ____________ ______________________
керівника) (підпис) (ініціали та прізвище)

Начальник відділу кадрів ____________ ______________________
Головний бухгалтер ____________ ______________________
МП

Как бороться с предприятием, которое не законно не выдает необходимую довідку? Или не подтверждает (не полностью подтверждает) льготный стаж.
К кому обращаться, на основании каких НПА?
Если память Вам стала изменять, это не страшно, главное, чтобы она не ушла к другому.

Макар Аватара пользователя
участник

Сообщения: 189
Откуда: Днепропетровск
Знатоки, прошу обратить внимание на мой вопрос!
Если память Вам стала изменять, это не страшно, главное, чтобы она не ушла к другому.

kla участник

Сообщения: 133
Откуда: Киев
Почитайте это:
Як отримати довідку про трудовий стаж


Пропрацювавши на Широківському сирзаводі тринадцять років кочегаром, уже міг би оформляти пенсію (враховуючи шкідливі умови праці). Але не мозку взяти документи, які б підтверджували ці умови. Заводчани кажуть, що книга наказів є, але у зв'язку з очікуваною ліквідацією підприємства документи ще не здані до архіву, звідки й треба брати довідки. А що ж робити мені в такій ситуації? Підкажіть, будьте ласкаві.

Відповідно до пункту «б» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими й важкими умовами праці - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів, і за результатами атестації робочих місць, зокрема чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12.08.1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Згідно з пунктом 20 зазначеного Порядку, у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їхніх правонаступників.
Тобто період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу роботи, визначає підприємство, надаючи уточнюючу довідку відповідно до списків, затверджених Кабінетом Міністрів.
Відповідно до Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 р. № 383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 01.12.2005 р. № 1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що були чинні на період роботи особи.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 01.08.1992 року N2 442, атестація робочих місць за умовами праці проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не менше одного разу на п'ять років.
Якщо ж атестація після 21.08.1992 р. не проводилась, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992 р. включно, тобто до набуття чинності вказаним Порядком.
У разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється відповідними комісіями, які створені при головних управліннях Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, в порядку, визначеному постановою правління Пенсійного фонду від 10.11.2006 р. № 18-1 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції 24 листопада 2006 р. за № 1231/13105. Відповідно до записів трудової книжки дописувач з 02.12.1982 р. по 24.05.1995 р. працював кочегаром на ВАТ «Широківський сирзавод».
Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 11.03.1994 р. № 162, передбачені кочегари технологічних печей, зайняті у виробництвах, де основні робітники користуються правом на пільгове пенсійне забезпечення, та кочегари виробничих печей, зайняті у хлібопекарному виробництві - позиція 23200000-13162.
Оскільки в трудовій книжці дописувача відомості щодо його зайнятості повний робочий день на роботах зі шкідливими й важкими умовами праці та щодо проведення атестації робочих місць відсутні, питання призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку може бути вирішене лише у разі надання ним довідки, яка уточнює пільговий характер роботи, виданої на підставі первинних документів, та наказу про результати атестації робочого місця.
З метою надання заявнику допомоги в отриманні необхідних документів управлінням Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області направлено запит до ВАТ «Широківський сирзавод».

Заступник голови правління
Пенсійного фонду В. Короневський

Пишите жалобу в вышестоящие органы ПФУ.
Если не поможет,то в прокуратуру.


Вернуться в Пільговий стаж