Пенсии и Законы

Приватный форум Nickolas'а
Текущее время: 26-06-2019, 21:08

Часовой пояс: UTC + 2 часа
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Право на несколько пенсий?
СообщениеДобавлено: 11-03-2008, 20:01 
Не в сети
эксперт

Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44
Сообщения: 8481
Результат предвыборной гонки: анализ принципов
пенсионного страхования:
http://juctice.net/articles.php

Цитата:
У громадян України є право на другу пенсію у передбачених Законом випадках. З 1 січня 2004 року в Україні є чинним Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (надалі Закон або базовий Закон), згідно з яким право на отримання пенсійних виплат із солідарної системи належить і тим застрахованим, відповідно до Закону, особам, які, отримуючи довічну пенсію за вислугу років, набули страхового стажу та досягли пенсійного віку.

За Законом, пенсійні виплати є поверненням застрахованим громадянам (особам) Пенсійним Фондом України (ПФУ) утриманих ним на їхню ж користь страхових внесків з зароблених ними коштів. Пенсії, за природою джерела коштів на їх виплату, є страховими виплатами із солідарної системи, а не державною пенсією, недарма ж базовий пенсійний Закон не містить цього словосполучення.

Тому є потреба позбавитись комплексу радянського права, за яким призначалась виключно державна і виключно одна пенсія, щоправда, з урахуванням права громадян обирати вид пенсії, але без права на її збільшення, залежно від збільшення страхового стажу. І чи не досить плутати відносини у державному пенсійному страхуванні з відносинами у державному пенсійному забезпеченні !? То, ж звернемось до Закону…

1. Правда про право на другу пенсію

Дане право недвозначно визнано безпосередньо в базовому пенсійному Законі, розробленому відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Громадяни України, що отримують пенсію за вислугу років, мають безумовне право або на пенсію (другу) , за нормою п.1 ст. 6 та за наявності ознак суб’єкта права за нормами п.1 ст. 8 Закону, або на перерахунок пенсії за вислугу років, за нормою п. 4 ст.42 та п. 1 ст. 43 Закону (щоправда Закон не визначає механізму такого перерахунку ).

Дуже важливим є розібратись у визначеннях п.1 ст. 6 Закону: « непрацездатні громадяни, крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення, мають право отримувати… додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством» (додаткову, вже не одну! Хіба не достатній аргумент? Що ще визнавати?!). А для подолання сумнівів цей пункт слід розглядати у сукупності зі ст.ст. 2, 4 та 5, 7, 8 Закону, якими визначаються умови набуття права на призначення пенсій.

За ст.2 Закону, трирівнева система пенсійного забезпечення в Україні складається з діючої солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, якого не було в Україні до початку пенсійної реформи, та з двох ще недіючих систем.

Задля кращого розуміння хибності доводів на заперечення права на другу пенсію, слід чітко розрізняти поняття «пенсійне забезпечення» у дореформених законах щодо пенсійного забезпечення з Держбюджету, де воно застосовується у прямому сенсі , і «пенсійне забезпечення» у солідарній системі, де це забезпечення є страховими виплатами. Слід враховувати і той нюанс, що дореформені закони є не складовою частиною системи пенсійного забезпечення, а її доповненням, входячи, відповідно до ст.4 Закону, до складу законодавства про пенсійне забезпечення і встановлюючи умови пенсійного забезпечення, відмінні від державного пенсійного страхування.

Норми Закону, що визначають умови набуття права на призначення пенсій із солідарної системи, не містять жодного посилання на будь – які інші законодавчі акти, що обмежують це право, а за п.1ст. 5 Закону, дія інших законів може поширюватися на відносини у пенсійному страхуванні, тобто у системі пенсійного забезпечення, лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.

Наприклад, у фрагменті « в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством» п.1 ст. 6 Закону під законодавством, очевидно, і розуміються дореформені закони, а під коштами - кошти Держбюджету, до якого кошти ПФУ, відповідно до базового пенсійного Закону, не відносяться. В цьому є незаперечна логіка: оскільки розмір пенсії із солідарної системи (із системи пенсійного забезпечення) у пенсіонера МО не може бути достатнім, з огляду на малий страховий стаж, то він має право отримувати і додаткову пенсію, яка йому давно призначена за інший вид діяльності у інший період життя в порядку та за рахунок…. Все справедливо! (Ремарка: проте, жодна норма жодного Закону не надає ПФУ підстав і права цікавитись минулим застрахованих громадян, чи то вони служили у війську, чи то відбували строк покарання).

Принципи страхування, за ст. 7 Закону, такі, як 1) матеріальна заінтересованість, 2) рівне право застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат, 3) державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх прав, підтверджують незаперечність права на страхові пенсійні виплати будь – кого із застрахованих осіб.

За п.2 ст. 5 Закону, умови набуття права на пенсійні виплати визначаються виключно цим Законом, а п.1.1 ст.8 визначає такими умовами для застрахованих громадян України досягнення встановленого Законом пенсійного віку та наявність необхідного для призначення пенсії страхового стажу. Без жодних застережень.

Тобто паспорт громадянина України та свідоцтво застрахованої особи, за наявності пенсійного віку та хоча б 5 років страхового (трудового) стажу, надають кожному рівне з іншими громадянами України право на призначення пенсій із солідарної системи.
Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения

Найти:
Перейти:  

| |

Powered by Forumenko © 2006–2014
Русская поддержка phpBB