Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Пенсии по Закону № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Сообщение Likvidator » 26-11-2019, 13:00

http://reyestr.court.gov.ua/Review/85836048
До Верховного Суду надійшло подання судді Харківського окружного адміністративного суду Білової О.В. про розгляд адміністративної справи №520/1972/19 за позовом ОСОБА_1 до Київського об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, як зразкової.

Провадження у зазначеній справі відкрито ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду Білової О.В. від 02 квітня 2019 року.

У позовній заяві позивач просить:

- визнати дії Київського об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова при вирішенні звернення ОСОБА_1 як дискримінаційні щодо перерахунку пенсії, яке було подано до Київського об`єднаного ПФУ в м. Харкові;

- визнати протиправними дії Київського об`єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до частини третьої ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов`язати Київське об`єднане ПФУ в м. Харкові відповідно до частини третьої ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" здійснити з 01.10.2017 перерахунок ОСОБА_1 пенсії по інвалідності, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.10.2017 до моменту здійснення перерахунку.

Звернення з таким позовом до суду обґрунтовано тим, що позивач брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи як військовозобов`язаний під час проходження військових зборів, внаслідок чого частково втратив працездатність та став особою з інвалідністю, а відтак, належить до кола військовослужбовців і за рівнем соціального забезпечення має бути прирівняний до військовослужбовців дійсної строкової служби. Однак, відповідне письмове звернення про призначення пенсії у порядку ч.3ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було протиправно залишено територіальним органом ПФУ без задоволення.

У поданні судді Білової О.В. зазначено, що у провадженні Харківського окружного адміністративного суду та інших судів знаходяться типові справи, що мають ознаки даної справи: позивачі - фізичні особи громадяни, котрі брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження саме військових зборів, оскаржують відмови територіальних органів ПФУ з приводу призначення пенсій у порядку ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права.

Розглянувши матеріали типових справ у поєднанні зі справою, за якою надійшло подання про її розгляд як зразкової, Верховний Суд дійшов висновку, що ці справи відповідають ознакам типових, визначених пунктом 21 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки:

позивачами у них є особи, які під час проходження військових зборів брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стали особами з інвалідністю;

відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі;

спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку з відмовою територіального органу Пенсійного фонду України у здійсненні перерахунку пенсії по інвалідності, особам, які під час проходження військових зборів брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи");

позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з інвалідності, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Відповідно до частини п`ятої статті 290 Кодексу адміністративного судочинства України Верховний Суд вирішує зразкові справи за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

9. Опублікувати цю ухвалу про відкриття провадження у зразковій справі на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації.

10. Роз`яснити, що з моменту опублікування оголошення вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про розгляд зразкової справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 8544
Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44

Re: Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Сообщение Likvidator » 20-12-2019, 12:40

Cпрощене провадження перетворилось у затягнуте:(Оголосити перерву у розгляді зразкової справи №520/1972/19 до 29 січня 2020 року.
Згідно з частиною третьою статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої та шостої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

З урахуванням наведеного та з метою повного і всебічного з`ясування всіх обставин цієї справи, суд доходить висновку про необхідність витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 .

За наведених обставин спір, розгляд якого розпочато, не може бути вирішений 18 грудня 2019 року, а тому за правилами статті 223 КАС України необхідно оголосити перерву в її розгляді.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 77, 80, 223, 248 КАС України, Суд, -

УХВАЛИВ:

Оголосити перерву у розгляді зразкової справи №520/1972/19 до 29 січня 2020 року.

Витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 .

Витребувані докази надіслати до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у п`ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 8544
Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44

Re: Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Сообщение mekena » 20-12-2019, 18:15

Я никак не пойму - к чему эти зразковы справы, если всем и так уже автоматом пересчитали и данную проблему решили законодательно?
mekena
Site Admin
 
Сообщения: 5071
Зарегистрирован: 29-11-2009, 11:58
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!

Re: Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Сообщение Likvidator » 22-12-2019, 11:48

mekena писал(а):Я никак не пойму - к чему эти зразковы справы, если всем и так уже автоматом пересчитали и данную проблему решили законодательно?

Не всем особам з інвалідністю, указанным в абзаце 3 ст.59 , проблему решили: :nono:
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи(1), інших ядерних аварій та випробувань(2), у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження служби (3)і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Обратите внимание, что после решения КСУ , абзац 3 ст. 59 относится ко всем ОСОБАМ :
Відповідно до частини першої статті 24 Основного Закону України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

...

Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини третьої статті 59 Закону щодо визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, що поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, є такими, що суперечать Конституції України.


ПФУ желают через "зразковый суд" наказать часть инвалидов-ликвидаторов ,имеющих возможность через отдельные суды отстоять предусмотренную Законодателем и КСУ возможность получать пенсии не "відповідно до цього Закону"-а получать "зразкові пенсии з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, " :bomb:
Likvidator
эксперт
 
Сообщения: 8544
Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44

Re: Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Сообщение dog-fox » 03-02-2020, 21:04

Likvidator писал(а):На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 77, 80, 223, 248 КАС України, Суд, -

УХВАЛИВ:

Оголосити перерву у розгляді зразкової справи №520/1972/19 до 29 січня 2020 року.


УХВАЛА 29 січня 2020 року, м.Київ

справа №520/1972/19
.......................................................................................................................................
УХВАЛИВ:

Розгляд зразкової справи №520/1972/19 призначити в судовому засіданні з викликом сторін.

Повідомити учасників справи, що розгляд справи відбудеться 10 лютого 2020 року о 10-00 год. в приміщенні суду за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5, м. Київ, 01029.
Moderator
Аватара пользователя
dog-fox
SuperModerator
 
Сообщения: 3537
Зарегистрирован: 31-01-2011, 15:39
Откуда: Запорожье

Re: Зразкова справа з п`ятикратного розміру

Сообщение dog-fox » 19-02-2020, 12:03

dog-fox писал(а):УХВАЛИВ:

Розгляд зразкової справи №520/1972/19 призначити в судовому засіданні з викликом сторін... ...відбудеться 10 лютого 2020 року о 10-00 год...

Код: Выделить всё
                                              Відомості про справу
                                         Касаційний адміністративний суд

Єдиний унікальний номер справи     520/1972/19 Подання про розгляд адміністративної справи як зразкової справи
                                                             
Номер провадження                  Пз/9901/11/19

Дата реєстрації                    07.05.2019

Склад суду                         головуючий суддя: Мороз Л.Л.;
                                   суддя-доповідач: Мороз Л.Л.,
                                   суддя-учасник колегії: Берназюк Я.О.,
                                   суддя-учасник колегії: Бучик А.Ю.,
                                   суддя-учасник колегії: Желєзний І.В.,
                                   суддя-учасник колегії: Рибачук А.І.
                                       

Сторони у справі                   Представник позивача: Адвокат Чубко Оксана Миколаївна,
                                   Відповідач (Боржник): Головне управління Пенсійного фонду України в
                                                          Харківській області,
                                       
                                   Позивач (Заявник): Браховецький Борис Павлович

Суть спору                         про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

Стадія розгляду (Дата)             10.02.2020

Cтадія розгляду (Назва)            Призначено до судового розгляду 25.02.2020 09:30
Moderator
Аватара пользователя
dog-fox
SuperModerator
 
Сообщения: 3537
Зарегистрирован: 31-01-2011, 15:39
Откуда: Запорожье


Вернуться в Пенсии и судебные тяжбы чернобыльцев

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

| |