Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання Право на выбор лучшего периода страхового стажа.

Право на выбор лучшего периода страхового стажа.

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
Natali_G посетитель

Сообщения: 29
В 2009 я вышла на пенсию как госслужащий. В октябре 2017 написала заявление на перевод на пенсию на общих основаниях. Пенсию «осучаснювали» дважды: В первом случае (протокол от 06.11.2017), считали кф. зарплаты из страхового стажа с 01.01.1995 по март 2009 (как в пенсионном деле), во втором (протокол от 11.12.2017) с 01.07.2000 по март 2009 (по моему заявлению на перевод). Разница между 1 и 2 вариантом расчёта пенсии +330 грн в пользу варианта №2. В 2018-2019 пенсию получала по второму варианту, прошла индексацию 01.03.2019, а 31.01.2020 меня без предупреждения откатывают на первый вариант расчёта с формулировкой:
“При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. Пенсійну справу приведено у відповідність.”
Это официальный ответ на моё требование предоставить ответ: «На підставі яких статей, пунктів, абзаців Законів України / Постанов / підзаконних актів, я позбавлена права вибору заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. при переході з пенсії держслужбовця на пенсію на загальних умовах.».

С пенсфондом общаюсь через portal.pfu.gov.ua.
Так как, они всячески затягивают с конкретным разъяснением законности своего решения, а я в свете нынешних событий не могу попасть на приём, прошу помощи у «Форума для пенсионеров».

Ответьте, пожалуйста:
Имеет ли ПФУ законные основания лишить меня права выбора периода страхового стажа при переходе на другой вид пенсии? Если «да», не могли бы Вы указать на каких законных основаниях?

Заранее благодарна за ответ.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
В 2009 я вышла на пенсию как госслужащий. В октябре 2017 написала заявление на перевод на пенсию на общих основаниях. Пенсию «осучаснювали» дважды: В первом случае (протокол от 06.11.2017), считали кф. зарплаты из страхового стажа с 01.01.1995 по март 2009 (как в пенсионном деле), во втором (протокол от 11.12.2017) с 01.07.2000 по март 2009 (по моему заявлению на перевод). Разница между 1 и 2 вариантом расчёта пенсии +330 грн в пользу варианта №2. В 2018-2019 пенсию получала по второму варианту, прошла индексацию 01.03.2019, а 31.01.2020 меня без предупреждения откатывают на первый вариант расчёта с формулировкой:
“При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. Пенсійну справу приведено у відповідність.”
Это официальный ответ на моё требование предоставить ответ: «На підставі яких статей, пунктів, абзаців Законів України / Постанов / підзаконних актів, я позбавлена права вибору заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. при переході з пенсії держслужбовця на пенсію на загальних умовах.».

Вам следовало спросить иначе:«На підставі яких незаконних актів при проведенні останньго перерахунку ,у порушення п.4 розділу XV ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мені зменшено пенсію :?:
Розділ XV
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року.
...... У разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
...

Natali_G писал(а):

С пенсфондом общаюсь через portal.pfu.gov.ua.
Так как, они всячески затягивают с конкретным разъяснением законности своего решения, а я в свете нынешних событий не могу попасть на приём, прошу помощи у «Форума для пенсионеров».

Ответьте, пожалуйста:
Имеет ли ПФУ законные основания лишить меня права выбора периода страхового стажа при переходе на другой вид пенсии? Если «да», не могли бы Вы указать на каких законных основаниях?

Заранее благодарна за ответ.

Вам следует уточнить Ваш выбор перевода на больший размер пенсии с учетом осучасненого с 1.03.19 заработка (абзац 2 части 3 статьи 45 ЗУ 1058-15). Формально ПФУ Вас возвратило на пенсию "на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі"(абзац 1 части 3 статьи 45 ЗУ 1058-15), без "застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку 1.03.2019. попереднього виду пенсії"
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії


3. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
...{Частина третя статті 45 в редакції Закону № 3668-VI від 08.07.2011}

Оперативнее общаться с УПФ следующим образом:
1.Електронне звернення с требованием восстановить право п.4 п.4 розділу XV ЗУ 1058-15 подается в УПФУ через Урядовий Контактний Центр;
2.При отрицательном ответе- административный иск через систему Електронний Суд.
ЕЦП подписи иска через систему Електронний Суд. оформляется бесплатно он-лайн, например в Приват 24.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Шановний Likvidator!
Щиро дякую за відповідь з посиланням на п.4 розділу XV ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і пораду як спілкуватись з УПФ - я цього не знала.
Але для мене дуже важливо знати: чи мав 100% законні підстави ПФУ самостійно перепризначати пенсію позбавивши мене права вибору періоду страхового стажу при переході на інший вид пенсії (ст.40 ЗУ 1058-15)? Відповідь на це питання зробить зрозумілим які робити подальші кроки.

Ви пишете:
Likvidator
Вам следует уточнить Ваш выбор перевода на больший размер пенсии с учетом осучасненого с 1.03.19 заработка (абзац 2 части 3 статьи 45 ЗУ 1058-15).

Я нічого не обирала, ПФУ діяв самостійно.
Likvidator
Формально ПФУ Вас возвратило на пенсию "на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі"(абзац 1 части 3 статьи 45 ЗУ 1058-15), без "застосування показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку 1.03.2019. попереднього виду пенсії"

Вони 3764,4 х 1,17 застосували, але коефіцієнт заробітної плати застосували зразка 2009 року, а не зразка 2017 після призначення пенсії на загальних умовах згідно моєї заяви.
_________________________________________________________________________________

Перепрошую за дублювання, але може я не зовсім точно виклала суть питання. Підкорегувала хронологічно.

Хронологія мого питання:

1. На пенсію пішла у 2009 (Закон про Держслужбу). Для обчислення пенсії обрано період страхового стажу з 01.07.1995-01.07.2000-01.03.2009р. згідно діючого на той час законодавства, яке передбачало лише один шлях обрання періоду страхового стажу для обчислення пенсії:
(Розділ VI
ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЇ У СОЛІДАРНІЙ СИСТЕМІ. ПРИЗНАЧЕННЯ, ПЕРЕРАХУНОК ТА ВИПЛАТА ПЕНСІЇ
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії
1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.)


2. Під час реформи 2017 року, в жовтні подала заяву на перехід з пенсії держслужбовця на пенсію на загальних умовах.

3. В листопаді 2017 «Рішенням №1» призначена пенсія з урахуванням періоду страхового стажу для обчислення пенсії з 01.07.1995 - 01.07.2000 - 01.03.2009р. згідно даних з пенсійної справи. Кф. заробітку =3,03.
Понаднормовий стаж 14 років.

4. В грудні 2017 «Рішенням №2» скасовується «Рішення №1» і мені призначають пенсію з урахуванням періоду страхового стажу для обчислення пенсії з 01.07.2000 до 01.03.2009р.. Кф. заробітку =3,4.
Понаднормовий стаж 4 роки. Я до «Рішення №1» не апелювала, ПФУ вибрав набагато кращій період сам.
Тобто, мені була призначена пенсія з Кф. 3,4 з 01.10.17р. та перерахована доплата за цей період.

5. Пенсію 01.03.2019 проіндексовано, а в грудні 2019 перераховано «У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму (масовий)». Кф. заробітку =3,4.

6. «Рішенням від 04.02.2020» пенсію перераховано «У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму. Індивідуально (масовий)». Кф. заробітку знижено до 3,03 бо знов обрали період страхового стажу для обчислення пенсії зразка 2009 року. Про зміну даних для обчислення і зменшення розміру пенсії не повідомлялось. Цим рішенням про перерахунок, фактично скасували «Рішення №2» грудня 2017 про призначення пенсії .

7. Не отримавши аргументованого пояснення в телефонному режимі, в лютому відправила скаргу 1 до ГУ ПФУ.

8. «Рішенням від 26.03.2020» пенсію знов перераховано «Масовий перерахунок по стажу, абзац 3, часть 4, ст..42 ЗУ 1058» :shock: Кф. заробітку =3,03. І яке я маю відношення до першоквітневого перерахунку працюючим пенсам якщо я і дня не працювала на пенсії?

9. Подано скаргу 2 на порушення терміну відповіді. В квітні прийшла відповідь 1 на 1 скаргу:
“При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. Пенсійну справу приведено у відповідність. ”


10. Пенсію 01.05.2020 проіндексовано з Кф. заробітку =3,03.

11. Подано скаргу 3 на відповідь 1. В травні прийшла відповідь 2 на скаргу 2: «Відповідь надіслана на вашу електронну адресу.». Насправді, нічого не приходило і досі не прийшло, про що я повідомила ГУ ПФУ скаргою №4.

12.Скриншоти сторінок з рішеннями/протоколами про призначення (перерахунок) пенсії надсилала разом зі скаргою.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
Шановний Likvidator!
Щиро дякую за відповідь з посиланням на п.4 розділу XV ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і пораду як спілкуватись з УПФ - я цього не знала.
Але для мене дуже важливо знати: чи мав 100% законні підстави ПФУ самостійно перепризначати пенсію позбавивши мене права вибору періоду страхового стажу при переході на інший вид пенсії (ст.40 ЗУ 1058-15)? Відповідь на це питання зробить зрозумілим які робити подальші кроки....Я нічого не обирала, ПФУ діяв самостійно./....
Тобто, мені була призначена пенсія з Кф. 3,4 з 01.10.17р. та перерахована доплата за цей період.

5. Пенсію 01.03.2019 проіндексовано, а в грудні 2019 перераховано «У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму (масовий)». Кф. заробітку =3,4.

6. «Рішенням від 04.02.2020» пенсію перераховано «У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму. Індивідуально (масовий)». Кф. заробітку знижено до 3,03

”[/color]

10. Пенсію 01.05.2020 проіндексовано з Кф. заробітку =3,03.


ПФУ ,ГПФУ та УПФУ Ваши права не волнуют, можете посмотреть реестр судебных решений - со словом "пенсії" в реестре найдено более 12 миллионов судебных решений: (За заданими параметрами пошуку знайдено документів: 12185630) :idea:

Формально ,проверяя Ваше пенсионное дело, вышестоящие сотрудники ПФУ нашли способ сэкономить на Ваших выплатах,в связи с тем,что в заявлении о переходе на страховую пенсию Вы не выявили желание воспользоваться абзацом 2 ч.3 ст.45 или абзацем 3 ч.1 ст.40 ЗУ 1058-15).
В то же время ПФУ , в Вашем случае не интересуют прописанные в пенсионной реформе автоматические процедуры выбора БОЛЬШЕГО РАЗМЕРА пенсии, указанные в разделе 15:
Розділ XV
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року.
....4-3. Пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.

При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшений на 79 гривень.

{Розділ XV доповнено пунктом 4-3 згідно із Законом № 2148-VIII від 03.10.2017 - застосовується з 1 жовтня 2017 року}
....4-7. Особам, пенсіїщомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.

Особи, пенсію яким переведено на пенсію на умовах цього Закону, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на пенсію/щомісячне довічне грошове утримання за нормами законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява.

{Розділ XV доповнено пунктом 4-7 згідно із Законом № 2148-VIII від 03.10.2017 - застосовується з 1 жовтня 2017 року}


Ваше "право выбора стажу" ,которое дало Кз=3,4 с 01.10.2017 было применено согласно Закона, после чего "Рішенням від 04.02.2020",кроме незаконного Кз и недопустимого уменьшения пенсии было отменено Ваш предидущий выбор:

Абзац третій частини першої статті 40 ЗУ1058-15 писал(а):
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.[/u]

Поэтому не теряйте времени,требуйте восстановление конституционного права на запрет уменьшения пенсии :idea:
Зменшення пенсій після перерахунку неможливо. Відповідна норма, що виключає цей факт, прописана в законі.

Подробнее по ссылке: https://uteka.ua/ua/publication/news-14 ... perescheta

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Благодарю за подробный ответ и ссылки.
ПФУ ,ГПФУ та УПФУ Ваши права не волнуют, можете посмотреть реестр судебных решений - со словом "пенсії" в реестре найдено более 12 миллионов судебных решений: (За заданими параметрами пошуку знайдено документів: 12185630)

заполнила в поиске "зменшення пенсії", "рішення", "Адміністративне", "Адміністративні справи (з 01.01.2019)", "Фізична особа + Державний орган... ..." , получила "знайдено документів: 9563".

Больше всего дел по военнослужащим. Среди их попалось дело с ссылкой на Верховный Суд "Постанова від 31 березня 2015 року № 21-612а14". Это не 100% для моего случая, но в свете Ваших ответов подкрепляюще-интересно:
http://www.viaduk.net/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/66C24D957A2F78E2C2257E31001E9910
Аналіз наведених норм свідчить про те, що частиною третьою статті 45 Закону № 1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом № 1058-ІV, однак у випадку із заявою ОСОБА_1 мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом.
Так, ОСОБА_1 було призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ, котрий передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії відповідно до Закону № 1058-ІV він звернувся вперше.
... ...
За таких обставин Вищий адміністративний суд України безпідставно погодився з висновком суду апеляційної інстанції про застосування у цій справі частини третьої статті 45 Закону № 1058-ІV.

Ссылка на решение суда (адміністративний позов від 28.11.2017р.) в котором ссылаются на Постанову ВСУ: http://reyestr.court.gov.ua/Review/71480052

Исходя из вышеизложенного и Ваших разъяснений по применению ст. 45, получается, что мне, обязаны были в октябре 2017 назначить пенсию исключительно по ЗУ 1058-15 и если я не просила в заявлении о выборе периода страхового стажа согласно ст.40, то все решения ПФУ о применении кф. зарплаты рассчитанного по ЗУ 3723-12 в редакции 2008 г. абсолютно противоправны ?

Ещё раз благодарю за помощь.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Likvidator писал(а):
...Формально ,проверяя Ваше пенсионное дело, вышестоящие сотрудники ПФУ нашли способ сэкономить на Ваших выплатах,в связи с тем,что в заявлении о переходе на страховую пенсию Вы не выявили желание воспользоваться абзацом 2 ч.3 ст.45 или абзацем 3 ч.1 ст.40 ЗУ 1058-15).
В то же время ПФУ , в Вашем случае не интересуют прописанные в пенсионной реформе автоматические процедуры выбора БОЛЬШЕГО РАЗМЕРА пенсии, указанные в разделе 15:

Извините, но я не понимаю, почему в заявлении я должна была воспользоваться "абзацом 2 ч.3 ст.45", если перевод на "інший від пенсії" происходит "згідно з ЗУ 1058-15 який застосовується з 1 жовтня 2017" и при расчёте пенсии автоматом берётся период стажа с 01.07.2000г., а я абсолютно не имела желания "враховувати заробітну плату (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону", то есть до 30.06.2000г..
Получается, что с отменой "Рішенням №2 2017р." "Рішення №1 2017р." был восстановлен законный порядок "При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи", а "Рішенням від 04.02.2020" ПФУ фактически "вчинило противоправні дії"?


Likvidator писал(а):
Ваше "право выбора стажу" ,которое дало Кз=3,4 с 01.10.2017 было применено согласно Закона, после чего "Рішенням від 04.02.2020",кроме незаконного Кз и недопустимого уменьшения пенсии было отменено Ваш предидущий выбор:
"Абзац третій частини першої статті 40 ЗУ1058-15"]За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. ... ...

Извиняюсь за надоедливость, но не могли бы Вы пояснить, что подразумевается под "предыдущий выбор"?
Я пользуюсь пенсионным калькулятором, он "плохие" периоды автоматом выкидывает.
И к слову, результаты расчётов практически полностью совпадают с "Рішенням №1 2017р." и "Рішенням №2 2017р.".

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
Likvidator писал(а):
...Формально ,проверяя Ваше пенсионное дело, вышестоящие сотрудники ПФУ нашли способ сэкономить на Ваших выплатах,в связи с тем,что в заявлении о переходе на страховую пенсию Вы не выявили желание воспользоваться абзацом 2 ч.3 ст.45 или абзацем 3 ч.1 ст.40 ЗУ 1058-15).
В то же время ПФУ , в Вашем случае не интересуют прописанные в пенсионной реформе автоматические процедуры выбора БОЛЬШЕГО РАЗМЕРА пенсии, указанные в разделе 15:

Извините, но я не понимаю, почему в заявлении я должна была воспользоваться "абзацом 2 ч.3 ст.45", если перевод на "інший від пенсії" происходит "згідно з ЗУ 1058-15 який застосовується з 1 жовтня 2017" и при расчёте пенсии автоматом берётся период стажа с 01.07.2000г., а я абсолютно не имела желания "враховувати заробітну плату (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону", то есть до 30.06.2000г..
Получается, что с отменой "Рішенням №2 2017р." "Рішення №1 2017р." был восстановлен законный порядок "При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи", а "Рішенням від 04.02.2020" ПФУ фактически "вчинило противоправні дії"?

Я не видел Ваших заявлений и не могу знать,каким образом было сформулировано бажання особы(письменно или устно). Кроме нарушения п.4. раздела 15(о котором Вы не спрашивали), найти суть Вашего вопроса- "порушення норм ЗУ 1058-15 шляхом вчинення протиправних дій " - крайне проблематично.



"Абзац третій частини першої статті 40 ЗУ1058-15"]За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. ... ...
Извиняюсь за надоедливость, но не могли бы Вы пояснить, что подразумевается под "предыдущий выбор"?
Я пользуюсь пенсионным калькулятором, он "плохие" периоды автоматом выкидывает.
И к слову, результаты расчётов практически полностью совпадают с "Рішенням №1 2017р." и "Рішенням №2 2017р.".
"Предидущий выбор" (о котором мне неизвестно) прямо предусмотрен предусмотрен официальным бланком Вашей ЗАЯВИ про призначення/перерахунок пенсії,которую Вам следовало письменно заполнить в момент перехода на пенсию по другому закону или в момент заявленого Вами перерасчета:
При призначенні пенсії прошу виключити з підрахунку заробітної плати період з ______________ до ______________ або провести це автоматизованим способом (непотрібне закреслити).

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Я не видел Ваших заявлений и не могу знать,каким образом было сформулировано бажання особы(письменно или устно). Кроме нарушения п.4. раздела 15(о котором Вы не спрашивали), найти суть Вашего вопроса- "порушення норм ЗУ 1058-15 шляхом вчинення протиправних дій " - крайне проблематично.


Вы будете смеяться, но заявление я писала под диктовку инспектора на обычном листе бумаги А4, в пенсфонде под завязку заполненном бурлящей массой озабоченных, возбуждённых людей не получивших обещанного повышения пенсий. Инспектор на вопрос: "Почему я получила пенсию без "осучаснення"?", сказала, что ещё нет программы и вообще всё через ж..., посоветовав "на всякий случай" написать заявление на перевод. Копии у меня естественно нет, по памяти текст примерно такой:
Куди/Кому/Від кого;
Заява.
Прошу, перевести мене з 01.10.2017 р. з пенсії держслужбовця на пенсию на загальних умовах.
дата/ підпис

Однако это не помешало перевести меня "на пенсию на загальних умовах" в соответствии с ЗУ 1058-15 "згідно моєї заяви" которая была подана не на официальном бланке.

А это официальный ответ-отписка ПФУ от 09.04.2020 на мою скаргу на уменьшение размера пенсии с 1 марта с упоминанием многострадальной заявы:
"При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. Пенсійну справу приведено у відповідність.”

Получается, что моя "не по форме" заява прошла все процедуры и имеет статус законной?
:crazy: для них главное не форма, а содержание? Или куда хочу - туда верчу?

В третьей скарге я попросила выслать копию заяви.

rvist участник

Сообщения: 263
Откуда: Odessa
Ваше заявление о переводе на другой вид пенсии, означает необходимость выполнить совершенно новый расчет на основании другого закона. Письменного "бажання", в соответствии с ч.3 ст.45 Закона №1058, включить в расчет период до 2000 года, как я понял, Вы не подавали. Пенсионный, несмотря ни на что, самоуправно включил этот период, и расчет получился не оптимальный.
Ваше дело правое, но без суда Вы вряд ли обойдетесь.
На Вашем месте я бы немедленно написал жалобу в ПФУ (в Киев), хотя шансов на положительное решение там почти нет. Вот ради этого "почти" и написал бы.
И немедленно, не дожидаясь ответа, стал бы готовить иск в административный суд с просительной частью:
"Прошу:
визнати протиправними дії (якого органу) по перехунку пенсії (кого);
зобов'зати перерахувати (який орган) з ....... без врахування заробітної плати до 06.2000 року відповідно Закону... і виплатити пенсію (кому);
судові витрати покласти на відповідача".
В моих постах есть достаточно примеров таких исков.

Важно, есть ли в Вашем пенсионном деле какое-либо заявление с "бажанням" включить в расчет период до 2000 года.
Для выяснения этого факта Вам нужно будет ознакомиться со своим делом в пенсионном фонде.
Последний раз редактировалось rvist 15-05-2020, 06:37, всего редактировалось 1 раз.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
Вы будете смеяться, но заявление я писала под диктовку инспектора на обычном листе бумаги А4, в пенсфонде под завязку заполненном бурлящей массой озабоченных, возбуждённых людей не получивших обещанного повышения пенсий. Инспектор на вопрос: "Почему я получила пенсию без "осучаснення"?", сказала, что ещё нет программы и вообще всё через ж..., посоветовав "на всякий случай" написать заявление на перевод. Копии у меня естественно нет, по памяти текст примерно такой:
Куди/Кому/Від кого;
Заява.
Прошу, перевести мене з 01.10.2017 р. з пенсії держслужбовця на пенсию на загальних умовах.
дата/ підпис

Однако это не помешало перевести меня "на пенсию на загальних умовах" в соответствии с ЗУ 1058-15 "згідно моєї заяви" которая была подана не на официальном бланке.

А это официальный ответ-отписка ПФУ от 09.04.2020 на мою скаргу на уменьшение размера пенсии с 1 марта с упоминанием многострадальной заявы:
"При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. Пенсійну справу приведено у відповідність.”

Получается, что моя "не по форме" заява прошла все процедуры и имеет статус законной?
:crazy: для них главное не форма, а содержание? Или куда хочу - туда верчу?

В третьей скарге я попросила выслать копию заяви.
А у "відповідність чому (кому)"ретельно приведено пенсійну справу"
-не сказали :?:
Известная на этом форуме практика показывает бесполезной Вашу переписку с ПФУ.,не теряя времени обращайтесь в суд,в том числе просите суд витребовать документы пенсионного дела. Одновременно с обращением в суд,(учитывая,что на Ваше обращение через УКЦ УПФ обязан ответить УКЦ и Вам в установленные сроки ), через УКЦ потребуйте выписку из акта перевірки з зазначення суті порушення та суми попередженої переплати :,или выписку из акта комиссии УПФ или ГУПФ.
Одновременно ,через УКЦ жалуйтесь до органів праці та соціального захисту на самоправное уменьшение Вашего коеффициента заработка.
Про затвердження Порядку здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду ...
3.3. Працівники органів Пенсійного фонду України зобов'язані
надавати працівникам органів праці та соціального захисту
населення:
- усі документи, необхідні для здійснення ними своїх функцій;
- можливість використовувати програмне забезпечення
АСОПД/КОМТЕХ у частині перегляду бази особових рахунків.

3.4. Працівники органів праці та соціального захисту
населення несуть персональну відповідальність за збереження
отриманих для виконання своїх функцій документів та зобов'язані
використовувати отриману інформацію виключно в межах виконання
своїх службових обов'язків.

3.5. Працівниками органів праці та соціального захисту
населення протягом двох днів після закінчення перевірки
оформляється акт перевірки правильності призначення (перерахунку)
та виплати пенсій (далі - акт перевірки) у двох примірниках
(додаток 2), один з яких подається керівнику органу Пенсійного
фонду України, де здійснювалася перевірка.


3.6. До акта перевірки не входять порушення, які виявленні
органами Пенсійного фонду до початку проведення перевірки.
За наявності заперечень щодо акта перевірки керівник органу
Пенсійного фонду України, де здійснювалась перевірка, підписує акт
перевірки із зауваженнями, які додаються до акта в письмовій
формі.
У разі непідписання акта перевірки протягом 5 робочих днів з
дня його реєстрації в органах Пенсійного фонду України акт
перевірки вважається підписаним.
Керівник органу праці та соціального захисту населення
розглядає подані зауваження та в місячний термін повідомляє орган
Пенсійного фонду України, де здійснювалась перевірка, про
результати розгляду.
Порушення, до яких надані обґрунтовані зауваження, не входять
до звіту про результати проведення перевірок.
Спірні питання, що виникли за результатами здійснення
нагляду, розглядаються на нараді, склад учасників якої
визначається керівниками головного управління праці та соціального
захисту населення обласної держадміністрації та головного
управління Пенсійного фонду України в області.

3.7. Органи Пенсійного фонду України повинні забезпечити
працівникам органів праці та соціального захисту населення належні
умови для виконання ними своїх функціональних обов'язків.

Виявлено порушень за _____________ пенсійними справами (особовими
 рахунками).

------------------------------------------------------------------
| N | Номер  |Прізви-|Вид | Резуль- | Загальна сума|     Сума    |
|з/п| пенсій-|  ще,  |пен-|  тати   |    коштів    | попередженої|
|   |  ної   | ім'я, |сії | перевір-|--------------+-------------|
|   | справи |  по   |    | ки (із  |надмі-|недо-  |пере- |недо- |
|   |  або   |батько-|    |зазначен-|ру    |пла-   |плати |плати |
|   |особово-|  ві   |    | ням суті|випла-|чених  |пенсії|пенсії|
|   |  го    |пенсіо-|    |порушень)|чених |пенсіо-|      |      |
|   |рахунку | нера  |    |         |пенсі-|неру   |      |      |
|   |        |       |    |         |онеру |       |      |      |
|---+--------+-------+----+---------+------+-------+------+------|
|   |        |       |    |         |      |       |      |      |
|---+--------+-------+----+---------+------+-------+------+------|
|   |        |       |    |         |      |       |      |      |
------------------------------------------------------------------

 Висновки, пропозиції, рекомендації:
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________

 __________________________   ______________  (прізвище, ініціали)
 (посада працівника органу       (підпис)
   праці та соціального
  захисту населення, який
   здійснював перевірку)

 Начальник пенсійного відділу
 управління ПФ у районі
 (місті)                      ______________  (прізвище, ініціали)
                                 (підпис)

 Начальник управління ПФ
 у районі (місті)             ______________  (прізвище, ініціали)
                                 (підпис)

ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію головного управління
Пенсійного фонду України
в Автономній Республіці Крим, областях,
містах Києві та Севастополі з питань розгляду
скарг громадян на рішення органів
Пенсійного фонду України
щодо пенсійного забезпечення
Последний раз редактировалось Likvidator 14-05-2020, 12:04, всего редактировалось 1 раз.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Likvidator писал(а):
А у "відповідність чому (кому)"ретельно приведено пенсійну справу"
-не сказали
:?: Через УКЦ потребуйте выписку из [color=#004000]акта перевірки з зазначення суті порушення та суми попередженої переплати :


Ні, не сказали. Це єдине пояснення, на яке я відправила скаргу про те, що:
"... я не отримала відповіді: на яких законних підставах мою пенсійну справу, на Вашу думку, приведено у «відповідність».
Тому наполягаю:
1. Надати відповідь: На підставі яких статей, пунктів, абзаців Законів України / Постанов / підзаконних актів, я позбавлена права вибору заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. при переході з пенсії держслужбовця на пенсію на загальних умовах.
2. Надіслати:
Копію моєї особистої заяви від 18.10.2017 року з проханням перевести з одного виду пенсії на інший.
Роздруківку розрахунку моєї пенсії з Вашого останнього Протоколу перерахунку пенсії.
3. Оформити відповідь на скаргу згідно з вимогами діючого законодавства та відповідно до пункту 7 розділу I Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого Постановою ПФУ від 30.07.2015р. №13-1.
"

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
rvist писал(а):
Ваше заявление о переводе на другой вид пенсии, означает необходимость выполнить совершенно новый расчет на основании другого закона. Письменного "бажання", в соответствии с ч.3 ст.45 Закона №1058, включить в расчет период до 2000 года, как я понял, Вы не подавали.
Не подавала.

Пенсионный, несмотря ни на что, самоуправно включил этот период, и расчет получился не оптимальный.
Ваше дело правое, но без суда Вы вряд ли обойдетесь.
Я это понимаю, но боюсь даже маленькой части Вашей эпопеи.

На Вашем месте я бы немедленно написал жалобу в ПФУ (в Киев), хотя шансов на положительное решение там почти нет. Вот ради этого "почти" и написал бы.
Ради этого и открыла тему. Огромное спасибо Вам и Likvidatoru за то, что уделили время и отвечаете на мои вопросы.

И немедленно, не дожидаясь ответа, стал бы готовить иск в административный суд с просительной частью:
"Прошу:
визнати протиправними дії (якого органу) по перехунку пенсії (кого);
зобов'зати перерахувати (який орган) з ....... і виплатити пенсію (кому);
судові витрати покласти на відповідача".
Пока ещё нет юриста, что бы иск составить. Знакомая не практикующая пенсионные дела, посоветовала подать в ПФУ скарги и уже на основании полученных ответов заниматься иском. Ликвидатор электронный суд посоветовал, но это для меня, пока, полный мрак, буду изучать.

В моих постах есть достаточно примеров таких исков.
Читаю. Книгу "Моя борьба" писать можно. Я бы не выдержала.

Важно, есть ли в Вашем пенсионном деле какое-либо заявление с "бажанням" включить в расчет период до 2000 года.
Для выяснения этого факта Вам нужно будет ознакомиться со своим делом в пенсионном фонде.
100% нет.

Благодарю за то, что уделили время. Успехов и победы в Вашей борьбе.
:victory:

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
Пока ещё нет юриста, что бы иск составить. Знакомая не практикующая пенсионные дела, посоветовала подать в ПФУ скарги и уже на основании полученных ответов заниматься иском. Ликвидатор электронный суд посоветовал, но это для меня, пока, полный мрак, буду изучать.

У Вас уже все имеется для административного иска. Шаблоны имеются в системе "Электронный суд"
Cоздаете Word документ где указываете нзвание иска: "Про визнання протиправним та скасування дій та рішення(__название органа ПФУ__), якими у порушення п.4 розділу IV Закону України № 1058-IV , було зменшено виплатний розмір моєї пенсії".
Описываете хронологию событий, обращая внимание суда что вопреки тому что на основании части 2 "ПОЛОЖЕННЯ про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об’єднані управління" - управління Фонду у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також постановами правління Фонду, у тому числі цим Положенням, та наказами Фонду і головних управлінь Фонду", Вам без повідомлення про жодну з підкреслених підстав перераховоно пенсію шляхом її зменшення,(в качестве доказательства прикладываете копию ответа про "приведення у відповідність")
Зазначаєте що згідно пункту 13 частини другої статті 3 Закону України "Про судовий збір" із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013, :"2. Судовий збір не справляється за подання: ...13) позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою
Далее просите суд:
1.Визнати протиправними дії та рішення (__название органа ПФУ__)якими,згідно повідомлення Відповідача від ____ 2020 року, у порушення п.4 розділу IV Закону України № 1058-IV , було зменшено виплатний розмір пенсії Позивача .

2. Зобовязати Відповідача відновити раніше встановлений більший щомісячний розмір пенсії та виплатити Позивачу незаконно затримані грошові суми за минулий період.

3. Звільнити Позивача від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини другої статті 3 Закону України "Про судовий збір" або відстрочити його сплату до закінчення карантину та режиму надзвичайної ситуації в країні, з метою мінімізації ризиків розповсюдження гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Добавляете или вставляете в документ доказательства(изображение ответа про "приведення у відповідність",изображение пенсионного удостоверения, а также копію адміністративного позову з додатками для сторони Відповідача.

Используя ЕЦП заходите в систему Електронний суд, ищете Ваш суд -раздел подати заяву, заполняете следуя подсказкам системы.

Далее действуя за пошаговыми подсказками системы Електронний суд,(пропустив реквизиты ПРЕДСТАВНИКА) вставляете полученный документ в предложеный системой бланк, добавляете додатки, подписываете ЕЦП и отправляете.
Скорее всего без изображения квитанции о сплате судебного сбора система Електронний суд не даст подписать ЕЦП и отправить иск.
В таком случае,вместо квитанции можно вставить изображение Вашего отдельного "Клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини другої статті 3 Закону України "Про судовий збір"(п.3 ) или квитанции ....

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
Likvidator писал(а):
А у "відповідність чому (кому)"ретельно приведено пенсійну справу"
-не сказали
:?: Через УКЦ потребуйте выписку из [color=#004000]акта перевірки з зазначення суті порушення та суми попередженої переплати :


Ні, не сказали. Це єдине пояснення, на яке я відправила скаргу про те, що:
"... я не отримала відповіді: на яких законних підставах мою пенсійну справу, на Вашу думку, приведено у «відповідність».
Тому наполягаю:
1. Надати відповідь: На підставі яких статей, пунктів, абзаців Законів України / Постанов / підзаконних актів, я позбавлена права вибору заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. при переході з пенсії держслужбовця на пенсію на загальних умовах.
2. Надіслати:
Копію моєї особистої заяви від 18.10.2017 року з проханням перевести з одного виду пенсії на інший.
Роздруківку розрахунку моєї пенсії з Вашого останнього Протоколу перерахунку пенсії.
3. Оформити відповідь на скаргу згідно з вимогами діючого законодавства та відповідно до пункту 7 розділу I Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого Постановою ПФУ від 30.07.2015р. №13-1.
"

До одержання ЕЦП следует нажать на УПФ путем он- лайн подачи заяви про Злочин за ознаками Ст. 175 ККУ:
Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат 1. Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності,карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років
.
На сайте
https://mvs.gov.ua/ua/pages/Napisati_zv ... olicii.htm заполняете и отправляете аналогичную иску ЗАЯВУ ПРО КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ ЗА ОЗНАКАМИ СТ.175 ККУ - БЕЗПІДСТАВНУ НЕ ВИПЛАТУ ЧАСТИНИ ПРИЗНАЧЕНОЇ ПЕНСІЇ.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Likvidator 15-05-2020, 15:17 писал(а):
Natali_G писал(а):
Пока ещё нет юриста, что бы иск составить. Знакомая не практикующая пенсионные дела, посоветовала подать в ПФУ скарги и уже на основании полученных ответов заниматься иском. Ликвидатор электронный суд посоветовал, но это для меня, пока, полный мрак, буду изучать.

У Вас уже все имеется для административного иска. Шаблоны имеются в системе "Электронный суд"

Likvidator, этой практически пошаговой инструкцией, Вы вернули меня к жизни, уже думала бросить всё к ..... .

Likvidator 15-05-2020, 15:58 писал(а):
До одержання ЕЦП следует нажать на УПФ путем он- лайн подачи заяви про Злочин за ознаками Ст. 175 ККУ:

Вы пришли к выводу, что у ПФУ совсем всё плохо и есть шанс решить вопрос без суда?
Это было бы здорово, а то я уже начала составлять список "Что делать?" исходя из Ваших с Виктором Станиславовичем ответов:
1.L. Електронне звернення с требованием восстановить право п.4 п.4 розділу XV ЗУ 1058-15 в УПФУ через Урядовий Контактний Центр. При отрицательном ответе- админиск в Електронний Суд.
Подать иск в суд и просить суд вытребовать документы пенсионного дела.
2.V. Подать жалобу в ПФУ (в Киев) и не дожидаясь ответа, готовить иск в административный суд.
3.L. Через УКЦ вытребовать выписку из акта «перевірки з зазначення суті порушення та суми попередженої переплати», или выписку из акта комиссии УПФ или ГУПФ.
4.L. Через УКЦ подать «скарги до органів праці та соціального захисту» на самоправное уменьшение Вашего коеффициента заработка.

Дошла до п.4, загрустила, а тут Вы с этим сногсшибательным выводом :shok:
Пошла на воздух собираться с мыслями.

:?: УКЦ это «Урядовий контактний центр», УПФ = Киев; ГУПФ мой областной?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):

:?: УКЦ это «Урядовий контактний центр»,

Да: https://ukc.gov.ua/ - "Подати електронне звернення"
Natali_G писал(а):

:?: УПФ = Киев; ГУПФ мой областной?

(УПФ или ГУПФ)= ответчик: исполнительный орган пенсионного фонда (юридическое лицо) которое без указания законных обоснований уменьшило выплатную сумму Вашей пенсии в период карантина.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Роясь на просторах инета в поисках необходимой в моём деле информации, попала на интересное/полезное:


Заява про призначення пенсії може подаватись і в довільній формі, дотримуватись встановленої форми НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО (ВС/КАС № 748/696/17 від 27.11.2019)

Фабула судового акту: Цікаве судове рішення у якому суди вказали Пенсійному фонду на те, що не потрібно знущатись над пенсіонерами чіпляючись до щонайменших неточностей у поданих ними документах.

У даному випадку особа, яка має право на призначення пенсії звернулась до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії. Але зробила це як «душа воліла», тобто склала заяву у довільній формі, виклавши у ній своє бажання отримувати пенсію, яку має отримувати по закону.

Однак, управління ПФУ вказану заяву розглянув в порядку визначеному Законом України «Про звернення громадян», а не пенсійного законодавства і, відповідно, у призначенні пенсії відмовив.

Не бажаючи миритись із таким станом справ майбутній пенсіонер звернувся із позовом до суду, однак суд першої інстанції у задоволенні такого позову відмовив на тій підставі, що даному випадку мало місце подання позивачем заяви, написаної у довільній формі, що не відповідає вимогам Пунктом 4.1 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а отже дії відповідача щодо її розгляду як письмового звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян» є правомірними.

Благо, що майбутній пенсіонер виявився людиною настирною та оскаржив це рішення в апеляційному порядку, який скаргу задовольнив та задовольняючи позов визнав дії ПФУ щодо відмови у призначенні пенсії згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» неправомірними, а також зобов`язав відповідача призначити пенсію за віком на підставі поданої заяви у відповідності до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та обраховувати і виплачувати її відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Пенсійний фонду не був би самим собою, якщо б не оскаржив таке рішення до Касаційного адміністративного суду, але ж і тут «Неудача постигла советского спортсмена»…

Погоджуючись із висновками апеляційного суду КАС у своїй постанові зазначив, що відповідно до п. 4.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою, яка є додатком до вказаного порядку.

Проте, зміст зазначеної заяви очевидно дає змогу оцінити намір заявника. Крім того, важливим є те, що до заяви позивачем було долучено ряд документів (відповідачем не заперечується), які подаються саме при призначенні пенсії.

Отже відмовивши позивачу в розгляді його заяви по суті, відповідач допустив надмірний формалізм, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача, як пенсіонера (верстви населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій)


Значит моя заява имеет полное право на жизнь.

rvist участник

Сообщения: 263
Откуда: Odessa
Natali_G писал(а):
Значит моя заява имеет полное право на жизнь.

Как я понял, пенсионный эту Вашу заяву удовлетворил, т.е. форму её и смысл не оспаривал.
Только исполнил, самоуправно включив в расчет Ваш заработок, за период, который уменьшает размер вашей пенсии.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
rvist писал(а):
Natali_G писал(а):
Значит моя заява имеет полное право на жизнь.

Как я понял, пенсионный эту Вашу заяву удовлетворил, т.е. форму её и смысл не оспаривал.
Только исполнил, самоуправно включив в расчет Ваш заработок, за период, который уменьшает размер вашей пенсии.


Не только не оспаривал, а оперативно отменил с выплатой недоплаченной разницы первое «Рішення про призначення пенсії від 06.11.2017 року» (період з 01.07.1995 – 30.06. 2000 та з 01.07.2000 – 01.03.2009 р.), «Рішенням про призначення пенсії від 11.12.2017 року» (період з 01.07.2000 – 01.03.2009 р.).
В единственном ответе на мои скарги они пишут:
«При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. по березень 2009 р. Пенсійну справу приведено у відповідність.
(даі приведені розрахунки які я сама знаю) …
У разі виникнення незгоди з вищезазначеним, Ви маєте право на оскарження відповідно до законодавства.».

Повторюсь: в заяве, кроме просьбы про «перехід з пенсії відповідно Закону України «Про державну службу» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» больше никаких просьб не было.

Вчера истёк «термін відповіді на повторну скаргу» в которой я просила дать исчерпующий ответ «на яких законних підставах мою пенсійну справу приведено у так звану «відповідність»».
Пытаюсь составить скаргу (или заяву?) через УКЦ на ПФУ (как советовали Вы и Likvidator, что-то слабо получается

Пока писала, пришёл ответ на скаргу про "неотримання відправленної відповіді":
т.к. инфа чуть ли не секретная, вмест е«повторно надіслано поштовим відправленням».
Как по-мне, просто тянут время. Не удивлюсь если получу то, что уже присылали.

rvist участник

Сообщения: 263
Откуда: Odessa
На мой взгляд, Ваша жалоба очень проста.
"Я такая-то подала тогда-то заявление такое-то. В заявлении бажання, в соответствии с ч.3 ст.45 Закона №1058, включить в расчет период до 2000 года я не высказывала.
Нет такого моего бажання и в других материалах дела.
Однако в перерасчете моей пенсии от ... период .... был учтен, чем нарушена ч.3 ст.45 Закона №1058.
Моя пенсия была снижена, поскольку расчет в результате выполнен не оптимально.

При этом также также было порушення п.4 розділу XV ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, поскольку моя пенсия оказалась снижена.

Прошу исправить ошибку исполнителя."

Лучше писать во много инстанций сразу, указав это в шапке.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Я таки дождалась.
С четвёртой попытки, с опозданием в 2 недели, ПФУ прислал нормально оформленный ответ от прямых исполнителей перерасчёта моей пенсии в меньшую сторону с копиями моего заявления на перевод с ЗУ Про держ.службу на ЗУ 1058-15, распечатками протокола перерахунку и с з/п за период страхстажа включенных в расчёт.

1. Заявление.
Как я и писала, просьбы о включении 60 мес. до 01.07.2000г. в заявлении нет.
Копия заверена, есть “розписка-повідомлення” и № регистрации.
Вот, что есть в заявлении про призначення / перерахунок пенсії:
Прошу пенсію: ____перерахувати
Вид пенсії:____перехід на інший вид пенсії (у разі доцільності)
Кількість утриманців:____відсутні
Пенсія на іншій підставі, державна допомога,
виплата на дитину, страхові виплати:____призначалась ЗУ Про держ.службу
На сьогодні:____не працюю
При призначенні пенсії прошу виключити
із підрахунку заробітної плати період:____визначений автоматично


2. Последний ответ ПФУ с копиями докуменов на скаргу полуторамесячной давности:
Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та іншлх документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Оскільки пенсія вам була призначена у 2009 році із застосуванням норм статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» які діяли на час призначення пенсії, а додаткові документи про стаж і заробіток набутих після призначення пенсії (після 2009 року) до Пенсійного фонду не надходили, тому підстави для обчислення заробітної плати відповідно до статті 40 в редакції Закону від 01.11.2011 відсутні.
Пенсію обчислено відповідно до вимог чинного законодавства.



3. Первый ответ ПФУ присланный дважды:

З 01.10.2017 року в зв’язку з доцільністю Вас було переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за матеріалами пенсійної справи.
Пенсію було обчислено із середньомісячної заробітної плати … … за період з липня 1995 р. по червень 2000 р. та з липня 2000 р. по лютий 2009 р. … .
При ретельній перевірці пенсійної справи було встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії згідно з Вашою особистою заявою від 18.10.2017 року Вам було помилково обчислено пенсію із заробітної плати за період роботи з липня 2000 р. по березень 2009 р. Пенсійну справу приведено у відповідність.
Пенсію Вам обчислено … … із заробітної плати за період з липня 1995 р. по червень 2000 р. та з липня 2000 р. по лютий 2009 р..
У разі виникнення незгоди з вищезазначеним, Ви маєте право на оскарження відповідно до законодавства.



4. Хронология:
1. ПФУ 18.10.2020 принял моё заявление на перевод с ЗУ Госслужбе на ЗУ 1058-15.
2. ПФУ “в зв’язку з доцільністю” c 01.10.2017 переводит меня на ЗУ 1058 с “заробітною платою за період роботи з липня 1995 р. по червень 2000 р. та з липня 2000 р. по лютий 2009 р. (Протокол от 06.11.2017).
3. ПФУ “згідно з особистою заявою ” c 01.11.2017 переводит меня на ЗУ 1058 с “заробітной платою за період роботи з липня 2000 р. по березень 2009 р.” (Протокол от 11.12.2017).
4. ПФУ после “ретельній перевірці пенсійної справи ” c 01.03.2020 делает “перерахунок“ взяв зарплату за периоди “з липня 1995 р. по червень 2000 р. та з липня 2000 р. по лютий 2009 р.” (Протокол от 04.02.2020).


Сегодня в ПФУ считают, что при “перерахунку” пенсии по заявлению нельзя применять статью 40, а в 2017г. считали, что не можно, а нужно, так как я не просила в заявлении о 60 мес. до 01.07.2000. И к чему здесь статья 40 в “редакції Закону від 01.11.2011” если меня переводили в редакции от 03.10.2017г.? И почему я нигде не смогла найти “редакції Закону від 01.11.2011”? :shok:

С таким ответом, придётся всю скаргу в УКЦ переделывать, хорошо, что не отправила.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):


4. Хронология:
1. ПФУ 18.10.2020 принял моё заявление на перевод с ЗУ Госслужбе на ЗУ 1058-15.
2. ПФУ “в зв’язку з доцільністю” c 01.10.2017 переводит меня на ЗУ 1058 с “заробітною платою за період роботи з липня 1995 р. по червень 2000 р. та з липня 2000 р. по лютий 2009 р. (Протокол от 06.11.2017).
3. ПФУ “згідно з особистою заявою ” c 01.11.2017 переводит меня на ЗУ 1058 с “заробітной платою за період роботи з липня 2000 р. по березень 2009 р.” (Протокол от 11.12.2017).
4. ПФУ после “ретельній перевірці пенсійної справи ” c 01.03.2020 делает “перерахунок“ взяв зарплату за периоди “з липня 1995 р. по червень 2000 р. та з липня 2000 р. по лютий 2009 р.” (Протокол от 04.02.2020).


Сегодня в ПФУ считают, что при “перерахунку” пенсии по заявлению нельзя применять статью 40, а в 2017г. считали, что не можно, а нужно, так как я не просила в заявлении о 60 мес. до 01.07.2000. И к чему здесь статья 40 в “редакції Закону від 01.11.2011” если меня переводили в редакции от 03.10.2017г.? И почему я нигде не смогла найти “редакції Закону від 01.11.2011”? :shok:

С таким ответом, придётся всю скаргу в УКЦ переделывать, хорошо, что не отправила.

Это опечатки,есть редакции от 01.10.2011 и от 11.10.2017(по дате публікації)
Не подавая(одновременно с скаргою УКЦ административного иска в суд, Вы можете потерять время. :idea:

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Likvidator писал(а):
Не подавая(одновременно с скаргою УКЦ административного иска в суд, Вы можете потерять время. :idea:

Поясните подробнее пожалуйста.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Natali_G писал(а):
Likvidator писал(а):
Не подавая(одновременно с скаргою УКЦ административного иска в суд, Вы можете потерять время. :idea:

Поясните подробнее пожалуйста.

Если Ви не "агент" ПФУ, Вам нет смысла уже больше месяца тянуть время, зная о нарушениях Вашего права:
4.  Скарга  на  рішення  управлінь Пенсійного фонду України у
районах,   містах,   районах   у   містах,   а  також  об’єднаними
управліннями подається відповідно до головних управлінь Пенсійного
фонду  в  Автономній  Республіці  Крим,  областях, містах Києві та
Севастополі  (далі - регіональні органи Пенсійного фонду України),
на  рішення  регіональних  органів  Пенсійного  фонду України - до
Пенсійного   фонду  України  та  супроводжується  документами,  що
свідчать про прийняття неправильних рішень.
     Скарга може  бути  подана  до органу Пенсійного фонду України
вищого рівня протягом одного року з моменту прийняття рішення, але
не  пізніше одного місяця з часу ознайомлення заявника з прийнятим
рішенням.
     Пропущений з  поважної  причини  термін  може бути поновлений
органом Пенсійного фонду України, що розглядає скаргу.
{  Пункт  4  із змінами, внесеними згідно з Постановами Пенсійного
фонду  N  2-4 ( z0343-13 ) від 11.02.2013, N 27-1 ( z1516-17 ) від
21.11.2017 }

Стаття 122. Строк звернення до адміністративного суду

1. Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

2. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Natali_G посетитель

Сообщения: 29
Likvidator писал(а):
Если Ви не "агент" ПФУ, Вам нет смысла уже больше месяца тянуть время, зная о нарушениях Вашего права:


Я просто наивный человек, которого водили за нос вовремя не давая ответов на скарги, превышая сроки відповідей, в надежде, что я либо смирюсь, либо как оказалось в итоге, нарушу "Строк звернення до адміністративного суду".

Когда еле ноги тягаешь и не сильна в вопросах права, а помочь некому - ты лёгкая добыча мерзавцев с ПФУ.

Как я понимаю, смысла писать в Киев уже нет.

След.

Вернуться в Загальні пенсійні питання