Список форумов Загальна категорія Запитуйте - відповідаємо (що зможемо) Пересмотр оптимизации

Пересмотр оптимизации

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.
Alexis гость

Сообщения: 5
Откуда: Днепропетр. обл
Я делал перерасчет по стажу и зарплате в 2009 году. Лучший период по заработку был с 1995
по 2000 г (60 месяцев). Программа расчета ПФУ при оптимизации заработка исключила не самый выгодный для меня период с 2003 по 2007 г. При этом пенсия возросла, но коэффициент зарплаты уменьшился. Самый выгодный для оптимизации период исключения с 2004 по 2009 г. попал на последние 2 года страхового стажа, который нельзя было исключать из расчета. Насколько мне известно, эта норма закона была исключена как неконституционная. На мои обращения в управление ПФУ об пересмотре оптимизации ответили отказом. Я на этом теряю 10% пенсии. Могу ли я добиться повторной оптимизации на выгодных для меня условиях?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Alexis писал(а):
Я делал перерасчет по стажу и зарплате в 2009 году. Лучший период по заработку был с 1995
по 2000 г (60 месяцев). Программа расчета ПФУ при оптимизации заработка исключила не самый выгодный для меня период с 2003 по 2007 г. При этом пенсия возросла, но коэффициент зарплаты уменьшился. Самый выгодный для оптимизации период исключения с 2004 по 2009 г. попал на последние 2 года страхового стажа, который нельзя было исключать из расчета. Насколько мне известно, эта норма закона была исключена как неконституционная.

Как Вы вычислили ,что период с 2003 по 2007 г. не самый выгодный :?:
Интересно где Вы нашли это в законе и решениях КСУ :?:

Alexis гость

Сообщения: 5
Откуда: Днепропетр. обл
Расчет делал при помощи пенсионного калькулятора и проверил вручную. Запрет на исключение последних двух лет по доработке стажа был в постановлении КМУ (которое ссылалось на закон). Или я не прав?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Alexis писал(а):
Расчет делал при помощи пенсионного калькулятора и проверил вручную. Запрет на исключение последних двух лет по доработке стажа был в постановлении КМУ (которое ссылалось на закон). Или я не прав?

Не правы.Редакция ст.40 действующая в 2009 не запрещает исключение последних 24 месяцев:
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для
обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід)
за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до
1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період
страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж
передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна
плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за
який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії,
виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу
підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10
відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному
розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом
другим частини першої цієї статті, період, за який враховується
заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості
страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.
{ Абзац третій частини першої статті 40 в редакції Закону N 107-VI
( 107-17 ) від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно
з Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) від
22.05.2008 }

Редакция ст.42 , до решения КСУ от 22.05.2008, запрещала исключать весь период после назначения:
4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії
продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з
урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після
призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв
у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати
(доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера
перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди
страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього
Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати
працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по
Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до
цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний
рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за
який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії,
період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із
абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

...{ Частина четверта статті 42 в редакції Закону N 107-VI ( 107-17 )
від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням
Конституційного Суду N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) від 22.05.2008 }

Предидущая 28.12.2007 (конституционная) редакция сатьи 42 от 09.07.2007 не имеет запретов:
4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії
продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з
урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як
через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням
страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу),
з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу,
зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Alexis гость

Сообщения: 5
Откуда: Днепропетр. обл
Вопрос остается тот же. Могу ли я добиться повторной оптимизации на выгодных для меня условиях? Как я должен действовать?

Alexis гость

Сообщения: 5
Откуда: Днепропетр. обл
Поставлю вопрос иначе - имею ли я право на повторную оптимизацию по своему выбору? Или ПФУ мне отказал на законных основаниях?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Alexis писал(а):
Поставлю вопрос иначе - имею ли я право на повторную оптимизацию по своему выбору? Или ПФУ мне отказал на законных основаниях?

В законе нет запрета оптимизации,равно как и нет определения: "повторная оптимизация".
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу),
з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу,
зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Частина перша статті 40 цього Закону писал(а):
Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

{Абзац перший частини першої статті 40 в редакції Законів № 3668-VI від 08.07.2011, № 1043-VIII від 29.03.2016}

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

{Абзац третій частини першої статті 40 в редакції Закону № 107-VI від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008; в редакції Закону № 3668-VI від 08.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законами № 231-VII від 14.05.2013, № 2148-VIII від 03.10.2017}

Можете дословно привести формулировку Вашего заявления и формулировку письменного отказа ПФУ :?:

Alexis гость

Сообщения: 5
Откуда: Днепропетр. обл
В заявлении я просил произвести оптимизацию заработка в соответствии с действующим законодательством и исключением периода по моему выбору. Ответ ПФУ фактически является отпиской - приводится расчет пенсии программой в автоматическом режиме с известными мне цифрами, а моя просьба просто проигнорирована. У меня есть только отсканированный документ. Я не знаю, как его добавить к сообщению.


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)