Список форумов Загальна категорія Загальні пенсійні питання Оптимизация заработка

Оптимизация заработка

Умови призначення пенсії, переведення, підготовка документів и т.і..
Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
"Пенсійний калькулятор 1.34", оптимізує заробіток, враховуючи більше одного періоду стажу з більшими заробітками ( видаляючи декілька періодів малих заробітків).
Цікаво, як це робить АСОПД :?:

craneua посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Київ
"Пенсійний калькулятор 1.34" оптимізує не самим найкращим чином, але який він використовує алгоритм оптимізації? Чи відрізняється цей алгоритм від алгоритму оптимізації програми "Автоматизована система оброблення пенсійної документації на базі комп'ютерних технологій (АСОПД/КОМТЕХ-W)", розробленої ДП "Інформаційно-обчислювальний центр", яка функціонує в районних (міських), обласних управліннях соціального захисту та Пенсійного фонду України?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
craneua писал(а):
"Пенсійний калькулятор 1.34" оптимізує не самим найкращим чином

А як Ви це зрозуміли :?:

craneua посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Київ
перевірив на своїх даних, калькулятор зупинив оптимізацію на місяці перед місяцем з високим коефіцієнтом, а я в екселі викинув цей місяць і наступні 5 з низькимим коефіцієнтами і отримав загальний 2,04, тоді як калькулятор 2,01, різниця невелика, але є.

argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1031
Откуда: Київ
craneua писал(а):
перевірив на своїх даних, калькулятор зупинив оптимізацію на місяці перед місяцем з високим коефіцієнтом, а я в екселі викинув цей місяць і наступні 5 з низькимим коефіцієнтами і отримав загальний 2,04, тоді як калькулятор 2,01, різниця невелика, але є.

У бланкові заяви у Вас є (буде) можливість указати період оптимізації, хоча в ПФ цьому не раді, бо треба щось руками робити...
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

craneua посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Київ
ПФ ні руками, ні головами робити не хочуть, мені назначили пенсію по інвалідності 3 групи у 2009 році, після призначення взяв в ПФ роздруківку в якій зазначено 34 роки стажу, зараз в 2015 році повинно бути 39 років, зареєструвався на порталі ПФ, зробив запит про надання мені даних на сьогоднішній день, відповідь попросив надати на електронну адресу. Через 10 днів надали відповідь на порталі, ще через два дні така сама відповідь прийшла на електронну пошту, ще через два дні прийшов рекомендований лист з помилковими ініціалами на домашню адресу - мабуть ПФ дуже багатий і може собі дозволити рекомендовані листи, коли їх про це не просять. Але то таке, основне: на даний час у вас стажу 34 роки і повторення опису розрахунку пенсії за 2009 рік. Будем боротись далі :D

argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1031
Откуда: Київ
craneua писал(а):
ПФ ні руками, ні головами робити не хочуть, мені назначили пенсію по інвалідності 3 групи у 2009 році, після призначення взяв в ПФ роздруківку в якій зазначено 34 роки стажу, зараз в 2015 році повинно бути 39 років, зареєструвався на порталі ПФ, зробив запит про надання мені даних на сьогоднішній день, відповідь попросив надати на електронну адресу. Через 10 днів надали відповідь на порталі, ще через два дні така сама відповідь прийшла на електронну пошту, ще через два дні прийшов рекомендований лист з помилковими ініціалами на домашню адресу - мабуть ПФ дуже багатий і може собі дозволити рекомендовані листи, коли їх про це не просять. Але то таке, основне: на даний час у вас стажу 34 роки і повторення опису розрахунку пенсії за 2009 рік. Будем боротись далі :D

Більше, ніж ВИПИСКА З СИСТЕМИ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ, сподіваюся, вона доступна Вам у ел.вигляді, ніхто не скаже.
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

craneua посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Київ
так, на порталі є сторінка з назвою виписка, але це загальна інформація, судіть самі:
"Індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються
з автоматизованої системи обробки пенсійної документації
Пенсію призначено відповідно до Закону України "ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ"
Вид пенсії ПЕНСІЯ ПО ІНВАЛІДНОСТІ
Сума призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, з 01.07.2015 : ....грн.
Дата закінчення виплати пенсії ДОВІЧНО"
і це все, єдине, що дуже корисно, це "ВИПИСКА З СИСТЕМИ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ"

argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1031
Откуда: Київ
craneua писал(а):
так, на порталі є сторінка з назвою виписка, але це загальна інформація, судіть самі:
"Індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються
з автоматизованої системи обробки пенсійної документації
Пенсію призначено відповідно до Закону України "ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ"
Вид пенсії ПЕНСІЯ ПО ІНВАЛІДНОСТІ
Сума призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, з 01.07.2015 : ....грн.
Дата закінчення виплати пенсії ДОВІЧНО"
і це все, єдине, що дуже корисно, це "ВИПИСКА З СИСТЕМИ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ"

ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАСТРАХОВАНУ ОСОБУ Форма ОК-5
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

craneua посетитель

Сообщения: 12
Откуда: Київ
На сторінці "ВИПИСКА З СИСТЕМИ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ" і є "ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАСТРАХОВАНУ ОСОБУ Форма ОК-5", але де там можна побачити яким чином проведена оптимізація?

argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1031
Откуда: Київ
craneua писал(а):
На сторінці "ВИПИСКА З СИСТЕМИ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ" і є "ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАСТРАХОВАНУ ОСОБУ Форма ОК-5", але де там можна побачити яким чином проведена оптимізація?

Там Ви побачите оце:
...зазначено 34 роки стажу, зараз в 2015 році повинно бути 39 років...

і узнати точно скільки є, а не скільки повинно бути.
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
craneua писал(а):
перевірив на своїх даних, калькулятор зупинив оптимізацію на місяці перед місяцем з високим коефіцієнтом, а я в екселі викинув цей місяць і наступні 5 з низькимим коефіцієнтами і отримав загальний 2,04, тоді як калькулятор 2,01, різниця невелика, але є.

"Судовий пенсійний калькулятор"

Визнано протиправним та скасовано рішення відповідача від 23 січня 2014 року в частині зарахування в коефіцієнт стажу та заробітку періоду роботи ОСОБА_4 з 01.01.2004 по 19.12.2004 року.
Зобов'язано Управління здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії позивачу, виключивши із розрахунку страхового стажу та заробітної плати, з яких обчислюється пенсія, періоду з 01.01.2004 по 19.12.2004 року.
Згідно наявних у матеріалах справи «Індивідуальних відомостей про застраховану особу форми ОК-5», наданих відповідачем стосовно позивача, останньому за період з 01.01.2004 по 19.12.2004 року був нарахований дохід, проте не були сплачені страхові внески.

Отже, колегія суддів вважає вірними висновки судів першої та апеляційної інстанцій про наявність підстав для задоволення позовних вимог, оскільки заробітна плата (дохід) позивача за спірний період не може враховуватись при обчисленні пенсії з огляду на те, що за даними системи персоніфікованого обліку за цей період страхові внески не сплачувались, а тому дії відповідача щодо включення до страхового стажу та заробітної плати періоду з 01.01.2004 по 19.12.2004 року є неправомірними.

Доводи касаційної скарги зроблених цими судами висновків не спростовують,

tetyanafor посетитель

Сообщения: 11
я расчитал пенсию в мае 2014 и работал.сейчас после 2-х лет иду на перерасчет (и стаж и зарплата) и выясняю, что если бы мне выбросили не подряд 10% с 07.2000 по 09.2004 (50 мес) при оптимизации, а два других периода, то пенсия была бы выше на 200 гр.
могу ли я в заявлении на перерасчет сейчас указать : выбросить периоды с 07.2000-12.2002 (30 мес) и с 10.2005-05.2007(20 мес.) теже 10% ???

argon Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1031
Откуда: Київ
tetyanafor писал(а):
я расчитал пенсию в мае 2014 и работал.сейчас после 2-х лет иду на перерасчет (и стаж и зарплата) и выясняю, что если бы мне выбросили не подряд 10% с 07.2000 по 09.2004 (50 мес) при оптимизации, а два других периода, то пенсия была бы выше на 200 гр.
могу ли я в заявлении на перерасчет сейчас указать : выбросить периоды с 07.2000-12.2002 (30 мес) и с 10.2005-05.2007(20 мес.) теже 10% ???

Ви можете указать ПФ не враховувати вибірково невигідні для Вас місяці, АЛЕ є: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/page3
(ст.40 п.1) і вказівки відхилять. Я розумію Ваше бажання пустити 'по-ветру' ПФ і навіть розділяю його...
Снайпер, куди попав - туди і цілився.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
argon писал(а):
tetyanafor писал(а):
я расчитал пенсию в мае 2014 и работал.сейчас после 2-х лет иду на перерасчет (и стаж и зарплата) и выясняю, что если бы мне выбросили не подряд 10% с 07.2000 по 09.2004 (50 мес) при оптимизации, а два других периода, то пенсия была бы выше на 200 гр.
могу ли я в заявлении на перерасчет сейчас указать : выбросить периоды с 07.2000-12.2002 (30 мес) и с 10.2005-05.2007(20 мес.) теже 10% ???

Ви можете указать ПФ не враховувати вибірково невигідні для Вас місяці, АЛЕ є: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/page3
(ст.40 п.1) і вказівки відхилять. Я розумію Ваше бажання пустити 'по-ветру' ПФ і навіть розділяю його...

Якщо розділяєте , то трішки не на ту сторінку посилаєте: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/page4
Частина 4 статті 42 має 3 різних правила для перерахунку пенсії.Для 'по-ветру' вимагайте УПФУ застосувати правило 4.1( без бажання )Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія з обчисленням заробітної плати (доходу) за весь період страхового стажу з 01.07.2000( з новою оптимізацією) :
Стаття 42. Індексація та перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, прожиткового мінімуму та страхового стажу

4.1
У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.


4.2
....За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

4.3
....У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Стаття 40. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

tetyanafor посетитель

Сообщения: 11
спасибо за ответ...но я ничего не понял...что мне указать в заявлении? (места для указания периодов для выброса в заявлении и так мало)
и как заставить ПФУ его принять?

Ilgut гость

Сообщения: 2
Откуда: Черновицкая обл
Здрастуйте. В кінці березня 2017р вийшов на песію по віку,пільг немає, мій загальний стаж на 2009рік -26 років 11 місяців,після 2000р -4р 11м 15д. Після 2009 стажу немає. Для розрахунку вибрав період 1984-1988р, тоді у мене середня з/п відповідала середній по Україні. З призначенням пенсії незрозумілості.
Я так розумію, що маю право на розрахунок пенсії по закону 1788 -55% від середньої з/п. Не зрозумів від якої цифри сер з/п мені буде розрахована пенсія? На який розмір пенсії мені можна надіятися?
Буду вдячний за консультацію.

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

Ilgut писал(а):
Я так розумію, що маю право на розрахунок пенсії по закону 1788 -55% від середньої з/п.

Формально — маєте, але не від тої середньої, що ви думаєте (обчисленої за нормами Закону 1788, з відповідними обмеженнями), тож цей варіант не варто розглядати.

На який розмір пенсії мені можна надіятися?

Якщо припустити, що заробіток після 01.07.2000 у вас теж на рівні середнього по Україні (тобто загальний Кз = 1), тоді
3764,40*1*0,26917*1,35 = 1367,91 грн.
Якщо менше — то відповідно менше.

Ilgut гость

Сообщения: 2
Откуда: Черновицкая обл
Дякую за відповідь. А, все таки, яка цифра бралася би для розрахунку, якщо би весь достатній стаж (більше 25 років) був до 2000р, а після, взагалі не було?

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

Все було б абсолютно так само.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
~Jhellico писал(а):
Ilgut писал(а):
Я так розумію, що маю право на розрахунок пенсії по закону 1788 -55% від середньої з/п.

Формально — маєте, але не від тої середньої, що ви думаєте (обчисленої за нормами Закону 1788, з відповідними обмеженнями), тож цей варіант не варто розглядати.


А як бути з іншими умовами "обмеженого варіанту":
1. З абзацом статті 27...який передбачає підвищення обмеженої частини ?:
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.

:?:
2. З частиною 3 статті 28, яка поширюється на усі пенсії, призначені на підставі ст.27 цього Закону :?: :
3. Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Viktory гость

Сообщения: 5
Откуда: Чернігівська
Добрый день уважаемые форумчане, прошу помочь разобраться в таком вопросе:

Хочу перейти с пенсии госслужащего на пенсию по возрасту (т.к. нереально дождаться от КСУ решения по поданню уповноваженого з прав людини, которое уже четвертый год лежит в КСУ "под сукном"). На пенсию гослужащего вышла в мае 2007 года, после этого не работала, но в январе в 2010 года за 2 дня работы в этом месяце в избирательной комиссии наблюдателем мне был выплачен доход в размере 1344 грн., и то же самое было (тоже всего за два дня работы) в октябре 2012 года - доход в размере 384,04 грн. Правильно ли я понимаю, что при назначении мне пенсии по возрасту:
1) январь 2010 года будет учтен в страховой стаж как ПОЛНЫЙ месяц, и при этом ТАКЖЕ доход за этот месяц будет учтен при исчислении коэффициента заработка (т.к. с 1344 грн явно было уплачено суму ЕСВ не МЕНЬШЕ минимального внеску) ?
2) октябрь 2012 года НЕ будет учтен мне в страховой стаж, т.к. сумма 384,04 грн. явно говорит о том, что ЕСВ за этот месяц был уплачен в значительно меньшем размере, чем минимальный ЕСВ (мин ЄСВ с 01.10.12 составляет 387,95 грн.), и ДАЖЕ пропорционально доход за этот месяц НЕ может быть учтен при исчислении коэффициента заработка, т.к. согласно абз. 3 ч. 2 ст. 24 ЗУ № 1058-IV : "ТП = Св : В, де: ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в МІСЯЦЯХ;", т.е. если речь шла о днях, то тогда бы в "ТП" не было бы указано, что он "визначається в МІСЯЦЯХ", а было бы указано "в днях". Т.е. эта формула ТП применима только в том, случае, если у человека есть НЕСКОЛЬКО месяцев с такими вот "кусками" по несколько дней и ЕСЛИ заработок/доход за эти НЕСКОЛЬКО "кусков"/месяцев В СУММЕ будет таким, который говорит о том, что размера этого - СУММИРОВАННОГО заработка/дохода хватает на минимальный ЕСВ. А у меня ведь ПОСЛЕ октября 2012 года таких вот "кусков по несколько дней", которые бы в сумме говорили, что уплату с них ЕСВ в минимальном размере, - больше нету. Кроме, того, доплату до минимального ЕСВ за октябрь 2012 года я не делала и делать не собираюсь. У меня просто и без того можно сказать маленький коэффициент заработка, так вот хочу понимать точно ли за октябрь 2012 года доход не буде учавствовать в исчислении моего коэф-та заработка, т.к. этим одним месяцем он его понизит...
Заранее благодарю за помощь!

Viktory гость

Сообщения: 5
Откуда: Чернігівська
Viktory писал(а):

Хочу перейти с пенсии госслужащего на пенсию по возрасту
Также прошу разяснить, правильно ли я понимаю, что исходя из требований абз. 4 ч. 1 ст. 40 ЗУ №1058-IV, поскольку я НЕ БУДУ просить назначить мне пенсию по ч. 2 ст. 27 ЗУ №1058-IV, а буду просить по ч. 1 ст. 27, то тогда я ИМЕЮ право в заявлении просить провести мне "оптимизацию" периода (т.е. определенное кол-во месяцев подряд) ДО 01.07.2000 года ? В свете этого возник еще один вопрос: может лучше в заявлении указать что прошу именно по ч. 1 ст. 27 провести мне расчет пенсии (планирую подавать заявление в бумажном виде согласно формы, определенной Порядком № 22-1, НО добавлю туда то, что хочу добавить, на мой взгляд это не будет нарушение формы, т.к. я только лишь ДОПОЛНЮ информацию, указанную в этой форме заявления, а не уберу какую-то информацию из этой формы, и к тому же пфу не имеет прав меня ограничить указать СУЩЕСТВЕННЫЕ моменты именно в заявлении,а н в каком-то додатке к завялению, т.е. чтобы не было потом "мы Вас не так поняли, что именно Вы имели ввиду, может вы по ч. 2 ст. 27 имелли ввиду, указав период для оптимизации ДО 01.07.2000")

И еще все таки уточню такой вопрос: можно ли просить оптимизировать два периода/"куска" НЕ ПОДРЯД в рамках 10% стажа, т.к. у знакомой вот месяц назад (она по незнанию заполнила стандартно заявление, где указано "автоматизовано" провести оптимизицию) ПФУ взял и НЕ ПОДРЯД, а ДВУМЯ периодами "кусками" (правда только в периоде после 01.07.2000) оптимизировал ее заработок для исчисления пенсии, т.е. взял один кусок после 01.07.2000, а потом после перерыва - еще один кусок. При этом, это были именно периоды когда она работала, а не периоды безработицы и т.д. (которые можно я так понимаю "кусками", т.е. не подряд "оптимизировать"). Это что пфу выходит сделал это по ошибке или что-то поменялось и таки уже МОЖНО оптимизировать периоды НЕ ПОДРЯД ?
Заранее спасибо за помощь!


Вернуться в Загальні пенсійні питання

cron