Список форумов Загальна категорія Запитуйте - відповідаємо (що зможемо) Страховой стаж в России для пенсии в Украине

Страховой стаж в России для пенсии в Украине

Разові питання випадкових відвідувачів.
Питання-відповідь(і нічого більше). Типу консультаційного пункту.

Сообщения: 4
Откуда: Луганск
Здравствуйте! Если можно- объясните, пожалуйста, такую ситуацию: я гражданка Украины, проработала 21 год на государственной службе, общий страховой стаж в Украине составляет 26 лет. Вынуждена была переехать и жить продолжительное время в России.Если я официально буду работать в России :засчитают ли мне этот страховой российский стаж для назначения пенсии в Украине при достижении возраста 60 лет? Очень благодарна за понимание!

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Не пенсионер писал(а):
Здравствуйте! Если можно- объясните, пожалуйста, такую ситуацию: я гражданка Украины, проработала 21 год на государственной службе, общий страховой стаж в Украине составляет 26 лет. Вынуждена была переехать и жить продолжительное время в России.Если я официально буду работать в России :засчитают ли мне этот страховой российский стаж для назначения пенсии в Украине при достижении возраста 60 лет? Очень благодарна за понимание!

Понимание невозможно,в связи с не полной информацией о "не пенсионере":
1.В РФ Вы работали на государственной службе и будете работать,оставаясь гражданкой Украины :?:
2. Когда и по какому закону Украины Вы планируете уйти на пенсию в Украине :?:
3. Вас интересует исключительно право на пенсию в Украине, или размер пенсии,(который может определяться в зависимости от стажа ) :?:

Закон України «Про державну службу писал(а):
Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

1) державна служба - професійна діяльність державних службовців з підготовки пропозицій щодо формування державної політики, забезпечення її реалізації та надання адміністративних послуг;

2) державний службовець - громадянин України,( :?: ) який займає посаду державної служби в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету, крім випадків, визначених законом, та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з реалізацією
Стаж державної служби, в тому числі для призначення пенсії державного службовця, обчислюється відповідно до Закону України «Про державну службу», Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 № 283, та додатку до нього.
Стаття 35. Стаж державної служби

1. Стаж державної служби дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, призначення пенсії, надання вихідної допомоги та виплати одноразової грошової допомоги.

2. До стажу державної служби зараховуються:

1) час перебування на посадах державної служби відповідно до цього Закону;

2) час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування";

3) час перебування на політичних посадах, визначених законами України "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади";

4) час здійснення повноважень народного депутата України;

5) час перебування на посадах суддів;

6) час перебування на посадах працівників прокуратури, яким присвоюються класні чини;

7) час перебування на посадах, на яких присвоюються спеціальні звання;

8) час служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, органах внутрішніх справ та інших органах, під час проходження служби в яких присвоюються спеціальні звання;

9) час підвищення рівня професійної компетентності державного службовця з відривом від служби, якщо не пізніше 75 днів після його завершення ця особа повернулася на державну службу;

10) період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом, органом влади Автономної Республіки Крим або їх апаратом;

11) час перебування державного службовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку;

12) інші періоди роботи, визначені законом.

3. Порядок обчислення стажу державної служби визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 49. Пенсійне забезпечення та грошова допомога державного службовця

1. На одержання пенсії за віком державного службовця мають право чоловіки, які досягли шістдесятидворічного віку, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на день досягнення зазначеного віку працювали на посадах державної служби, а також особи, які мають не менше 20 років стажу державної служби, до якого включається час роботи (період), визначений пунктами 1-7 та 9-11 частини другої статті 35 цього Закону, - незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.


Сообщения: 4
Откуда: Луганск
Спасибо, за участие в моем вопросе! Я планирую оставаться гражданкой Украины! Планирую в 60 лет оформить пенсию государственного служащего, так как я уже заработала 21 год стажа на государственной службе(налоговым инспектором) и общий страховой стаж(включая учебу в институте 1988-1993г.г.) составляет 26 лет.Однако, как я поняла, для назначения такой специальной пенсии госслужащего мне не будет хватать общего страхового стажа 4 года (необходимо 30 лет для назначения всех причитающихся выплат). Конечно же, меня интересует и размер моей будущей пенсии в Украине. Поэтому, если я вынуждена пока проживать все это время в России, то я оформляю РВП и затем вид на жительство, при этом останусь гражданкой Украины. Очень Вам благодарна за разъяснение!

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Не пенсионер писал(а):
Конечно же, меня интересует и размер моей будущей пенсии в Украине.

починаючи з 1 травня 2014 року, пенсія державним службовцям призначатиметься в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.


Сообщения: 4
Откуда: Луганск
Основная мысль моего сомнения в том, что мне не хватает до 30 лет страхового стажа 4 года- для того, чтобы мне в 60 лет назначили пенсию госслужащего (хотя 20 лет госслужбы я уже заработала). Засчитается ли моя будущая работа в России для этого недостающего страхового стажа?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Не пенсионер писал(а):
Основная мысль моего сомнения в том, что мне не хватает до 30 лет страхового стажа 4 года- для того, чтобы мне в 60 лет назначили пенсию госслужащего (хотя 20 лет госслужбы я уже заработала).
Я уже приводил выдержку из закона,который может быть начнет действовать с 1 января 2015:

Стаття 49. Пенсійне забезпечення та грошова допомога державного службовця

1. На одержання пенсії за віком державного службовця мають право чоловіки, які досягли шістдесятидворічного віку, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на день досягнення зазначеного віку працювали на посадах державної служби, а також особи, які мають не менше 20 років стажу державної служби, до якого включається час роботи (період), визначений пунктами 1-7 та 9-11 частини другої статті 35 цього Закону, - незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Согласно перевода украинского "а також" на русский "а также", согласно закона , 20 лет госслужбы Вам достаточно для назначения пенсии госслужащего.


Сообщения: 4
Откуда: Луганск
Спасибо большое! Теперь могу спать спокойно! Главное- чтобы пенсия была еще далеко-далеко, за семью горами!!!


Вернуться в Запитуйте - відповідаємо (що зможемо)