Виплата пенсії недієздатній особі

Необычные вопросы c неординарными выводами

Виплата пенсії недієздатній особі

Сообщение laneta » 05-06-2013, 14:56

Скажіть будьласка, якщо недієздатна особа має право після 18 років на пенсію по втраті годувальника, то в цьому разі на кого буде призначатися пенсія - на матір яка утримує дану особу ( тобто на опікуна) чи на саму особу яка визнана недієздатною?
Цеж саме питання про те , якщо дитина інвалід 1 групи який потребує сторонньої допомоги після 18 років отримує пенсію по втраті годувальника, на кого буде призначатися така пенсія- на матір яка доглядає таку особу чи на самого інваліда 1 групи який потребує стороннього догляду?
Буду вдячна за надані відповіді.
laneta
участник

Re: Виплата пенсії недієздатній особі

Сообщение ~Jhellico » 05-06-2013, 15:05

laneta писал(а):Скажіть будьласка, якщо недієздатна особа має право після 18 років на пенсію по втраті годувальника, то в цьому разі на кого буде призначатися пенсія - на матір яка утримує дану особу ( тобто на опікуна) чи на саму особу яка визнана недієздатною?

Пенсія в будь-якому випадку призначається на того, хто є утриманцем. Якщо він дієздатний — отримувачем є сам, якщо ні — отримувачем є опікун.
~Jhellico
эксперт

Сообщение laneta » 05-06-2013, 15:13

[/quote]
Пенсія в будь-якому випадку призначається на того, хто є утриманцем. Якщо він дієздатний — отримувачем є сам, якщо ні — отримувачем є опікун.[/quote]

Чи можна вважати інваліда 1 групи кий потребує сторонньої допомоги за виснолвком ЛКК вважати що це особа недієздатна?
laneta
участник

Сообщение ~Jhellico » 05-06-2013, 15:14

Недієздатною особу може визнати лише суд, наскільки мені відомо.
~Jhellico
эксперт

Сообщение laneta » 05-06-2013, 15:25

~Jhellico писал(а):Недієздатною особу може визнати лише суд, наскільки мені відомо.
~Jhellico писал(а):Недієздатною особу може визнати лише суд, наскільки мені відомо.

Перша група по психоневрологічному захворюванню (когнітивні порушення). Чи потребує особа з таким діагнозом з дитинства додатково встановлювати через суд недієздатність для призначення пенсії після 18 років на опікуна( матір) чи ні?
laneta
участник

Сообщение ~Jhellico » 05-06-2013, 15:27

Наскільки я знаю — так. Детальніше і точніше — уточніть в ПФ або в юриста.
~Jhellico
эксперт

Вернуться в Вопросы Lanetы