Список форумов Загальна категорія Суди та судочинство Об исковой давности и сроках обращения в суд

Об исковой давности и сроках обращения в суд

Суди, підсудність, виконавче провадження. Судочинство.
vicodes посетитель

Сообщения: 73
Откуда: Odessa
Пробую оппонировать типа от лица ПФ:
Likvidator писал(а):
alexsheva писал(а):
Где написано, что пенсионеров по пенсионным выплатам они не касаются согласно статьи 99 КАСУ? У каждого судьи свое мнение на этот счет...
Источник укажите.

Источник
Iнші закони писал(а):
Стаття 46. Виплата пенсії за минулий час

2. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що
призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без
обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати
частини доходів.

Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням
строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
Розділ XIII

ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ СТРАХУВАЛЬНИКІВ
ТА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
Стаття 105. Порядок оскарження дій страхувальників,
виконавчих органів Пенсійного фонду

1. Застраховані особи та члени їхніх сімей мають право на
оскарження дій (бездіяльності) страхувальників, виконавчих органів
Пенсійного фонду та їх посадових осі
б відповідно до законодавства
про звернення громадян, а також у судовому порядку.



:read:

Если говорить о ст. 46 ч.2 - "Нараховані суми пенсії (имеется в виду - правильно рассчитанная пенсия), не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів."
Надо понимать, что суммы начислены в полном объеме, по правильному СЗП и т.д. Однако не выплачены застрахованному лицу за какой-то период времени. Причины не важны. И в этом случае должно быть возвращено ВСЕ ПОЛНОСТЬЮ независимо от срока давности в соответствии с Законом.
В нашем случае - произведен неправильно расчет собственно ежемесячной суммы пенсии. А потому, думаю, это не самый сильный аргумент с нашей стороны... К сожалению однозначного толкования ч.2 ст. 46 ЗУ 1058 в плане ПРАВИЛЬНОГО расчета суммы пенсии не дает. Имеется в виду, относительно возврата той суммы, которая добавлена в результате исправления расчета, к примеру, применением правильного СЗП. Опровергайте.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
vicodes писал(а):
Пробую оппонировать типа от лица ПФ:

Где написано, что пенсионеров по пенсионным выплатам они не касаются согласно статьи 99 КАСУ? У каждого судьи свое мнение на этот счет...
Источник укажите.

Источник
Iнші закони писал(а):
Стаття 46. Виплата пенсії за минулий час

2. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що
призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без
обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати
частини доходів. ....

В нашем случае - произведен неправильно расчет собственно ежемесячной суммы пенсии. А потому, думаю, это не самый сильный аргумент с нашей стороны... К сожалению однозначного толкования ч.2 ст. 46 ЗУ 1058 в плане ПРАВИЛЬНОГО расчета суммы пенсии не дает. Имеется в виду, относительно возврата той суммы, которая добавлена в результате исправления расчета, к примеру, применением правильного СЗП. Опровергайте.

Уточните "Ваш\УПФУ случай":
1.Вы\УПФУ оспариваете расчет в административном иске и просите суд признать расчет незаконным\законным(Публично -правовой спор ПЕНСИОНЕР\ УПФУ)???
2.Кроме 1. истец требуете возместить материальный(денежный) вред,нанесенный незаконными действиями ответчика(по вине) УПФУ ???
КАСУ писал(а):
Стаття 17. Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ
2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності
Стаття 21. Підсудність кількох пов'язаних між собою вимог
1. Позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
2. Вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин(2), розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. (1) [u]Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.


----------------------------------------------------------------------------------
Moderator: Оставьте красный цвет модератору!
Есть много других цветов...

vicodes посетитель

Сообщения: 73
Откуда: Odessa
2Likvidator
Вы совершенно правы
Likvidator писал(а):
1.Вы\УПФУ оспариваете расчет в административном иске и просите суд признать расчет незаконным\законным(Публично -правовой спор ПЕНСИОНЕР\ УПФУ)???
2.Кроме 1. истец требуете возместить материальный(денежный) вред,нанесенный незаконными действиями ответчика(по вине) УПФУ ???

Да. И, приводя как аргумент ст 46 ЗУ 1058, получаю в ответ - "Мы вам выплачиваем точно в установленные сроки назначенную вам пенсию. Что же касается расчета ее размера по СЗП 2007 года - в своем ответе мы указали аргументы, согласно которым и выполнен перерасчет размера пенсии".
Правда, аргументы слабоваты, как по мне - в своем ответе ЦПФ напирает на то, что решение КСУ отменяет положения ст 40 и 42 и необходимо дополнительное законодательное урегулирование данного вопроса (как будто перестало существовать то, что было до внесения изменений!).
ст. 42 ч.4 ЗУ 1058 писал(а):
4. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із
абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

Вот на это, ИМХО, стоит бить! Ибо в своем ответе УПФ ссылается на то, что данная статья (БРЕД!) отменена решением КСУ таким-то и таким-то. Вот тут многие и ловятся, т.к. в законе не прописана норма в том виде, в каком она существовала до несения изменений в нее Законом № 107, раздел 2, ст 35 (по разделу могу ошибаться, лезть нет желания).
Я тоже было купился на это первые разы, пока не нашел версию закона до внесения изменений и на сделал выборку с выделением цветом того, что было отменено. Вот тогда стало все наглядно и просто для понимания! Я и в иск приложил выдержку статей с цветовым выделением. Вопросов не было...

vicodes посетитель

Сообщения: 73
Откуда: Odessa
Сорри! Увлекся... Да простит меня модер! Хотя от исковой давности все переходит в эту плоскость... Тем не менее - сорри!
2Likvidator Предложение в силе, жду ответа в ЛС

Сообщение 27-11-2010, 14:18
vicodes посетитель

Сообщения: 73
Откуда: Odessa
Я не против... Началось-то все именно с исковой давности, если обратиться к истокам.... Я в принципе предложил перевести обсуждение в любой из клиентов быстрых сообщений (куип, аська, скайп) - не всем интересны дискуссии такого рода. Люди ждут конкретных советов по решению тех или иных вопросов. Или создать раздел именно для такого рода дискуссий, не ограничиваясь какими-то рамками. Не каждый будет и участвовать в них...
Но жизнь показала, что в этой игре оппонентов как раз и находятся более-менее правильные решения. А их то и надо применять на практике... Чего греха таить, мы, видимо, в основной своей массе не связаны с юриспруденцией, а потому многая казуистика преодолевается с усилиями... Куда и чего перенести - Вам виднее, Николай Иванович. Я согласен поговорить в любом месте. :yes:

Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

vicodes писал(а):
ЯКуда и чего перенести - Вам виднее, Николай Иванович. Я согласен поговорить в любом месте. :yes:
Повторяю: Укажите с какого сообщения (дата-время), название и в какой раздел.
(не всё на меня переваливать)
Последний раз редактировалось Nickolas 20-03-2012, 13:30, всего редактировалось 1 раз.
-= Пенсионер - это профессия! =-

vicodes посетитель

Сообщения: 73
Откуда: Odessa
Ок, если можно - чуть позже... Мне пару исков сваять надо и сдать в понедельник. Я готов пока прекратить общественную дискуссию. Просто сейчас время для анализа куда и чего - не совсем хватает...

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
vicodes писал(а):
Началось-то все именно с исковой давности, если обратиться к истокам.... Я в принципе предложил перевести обсуждение в любой из клиентов быстрых сообщений (куип, аська, скайп) - не всем интересны дискуссии такого рода. Люди ждут конкретных советов по решению тех или иных вопросов. ...
Но жизнь показала, что в этой игре оппонентов как раз и находятся более-менее правильные решения. А их то и надо применять на практике.... :yes:
Cама Фемида оппонирует к адвокату Кучерявому О.П.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Давности у пенсионных выплат не бывает:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/12441978
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено 6-ти місячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч.1 ст. 100 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Згідно зі ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані при прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Скасування конституційних прав і свобод – це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Обсяг прав людини – це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними. Загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Приходжу до висновку ,що в даному випадку підлягають застосуванню вимоги ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та ст.87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» , відповідно до яких суми пенсії, не отриманні своєчасно з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження та без застосування будь-якого строку давності.

Виходячи з наведених норм законодавства, приходжу до висновку , що приписи ч. 2 ст. 99 КАС України щодо обмеження 6-ти місячним строком звернення до суду, до правовідносин, пов`язаних з забезпеченням відповідачем нарахування та виплати пенсії позивачу,не застосовуються.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень , суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

З урахуванням вимог ст.7 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» , якою передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених зазначеним законом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, приходжу до висновку , що витрати по сплаті судового збору в розмірі 3,40 грн повинні бути присуджені позивачу з Державного Бюджету України.

Керуючись ст. ст. 2-154, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167,183-2, 185-186, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати дії ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Красноармійському районі Донецької області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії у 2010 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2009 р. .противоправними.

Зобов’язати ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Красноармійському районі Донецької області провести з 01 жовтня 2010 р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за 2010 р. р. із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2009 р.

Присудити з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 3 грн. 40 коп.(три грн.40 коп.)

:nono:

vicodes посетитель

Сообщения: 73
Откуда: Odessa
Nickolas писал(а):
vicodes писал(а):
Сорри! Увлекся... Да простит меня модер! Хотя от исковой давности все переходит в эту плоскость... Тем не менее - сорри!
2Likvidator Предложение в силе, жду ответа в ЛС

А может вынести это в отдельную тему?
Укажите с какого сообщения (дата-время), название и в какой раздел.


Н.И., может быть создать дискуссионный клуб по вопросам такого рода? Неоднозначностей, как Вы знаете, много и дискуссии возникают хотим мы этого или нет. Если да - то можно топики с 26.11.10 13:57 в этом топике (мое сообщение, мож надо и Ликвидатора предыдущее взять) перенести в эту тему... Я соответствующий топик не смог подобрать...


ЮлияМ посетитель

Сообщения: 15
Добрый вечер! Объясните пожалуйста, какой все-таки срок обращения в админ.суд - 1 месяц или 6 месяцев? Если я получила ответ местного ПФ и начала жаловатся в обласной ПФ, прокуратуру и т.д., стоит ли ждать ответов либо подавать иск пока не прошел срок, я имею ввиду 1 месяц?
Спасибо!

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
ЮлияМ писал(а):
Добрый вечер! Объясните пожалуйста, какой все-таки срок обращения в админ.суд - 1 месяц или 6 месяцев? Если я получила ответ местного ПФ и начала жаловатся в обласной ПФ, прокуратуру и т.д., стоит ли ждать ответов либо подавать иск пока не прошел срок, я имею ввиду 1 месяц?
Спасибо!
Если у Вас иск готов, нет смысла ждать ответов от вышестоящих, а тем более от прокуратуры. На всякий случай иск следует подавать не позднее месяца (во избежание возможного применения п.4 ст.99 КАС) со дня последнего ответа от ответчика. Если не успеваете - тогда не позже месяца после ответа головного управления

ЮлияМ посетитель

Сообщения: 15
Спасибо! я так и сделаю.

Ася участник

Сообщения: 213
Откуда: Киев
Господа, посоветуйте.
Суд 1-й инстанции вынес решение в мою пользу ещё 14 декабря 2010г. Правда, меня с этим решением ознакомили только 29 декабря, хотя я постоянно наведывалась в суд . Тогда же об этом стало известно и в моём районном ПФ. После 17-го января я трижды пыталась узнать, подавал ли апелляцию ПФ на решение суда по моему делу. Каждый раз в суде мне говорили, чтобы я пришла позже, потому что апелляция может из ПФ прийти по почте. Сегодня, наконец, я всё-таки настояла, чтобы они проверили. Оказалось, что апелляции из ПФ до сих пор не зарегистрировано. Мне сказали, что я должна написать заявление на выдачу документов для исполнительной службы в канцелярии суда, что я и сделала. Правда, прийти за этими документами я должна в последних числах февраля.
Я сразу же решила зайти в ПФ своего района. Наш юрист сказал мне, что он подал апелляцию (надо же, какое совпадение) именно сегодня, т.е. спустя более месяца после того, как в ПФ стало известно решение суда 1-й инстанции ( Дело в том, что я видела сегодня расписку об ознакомлении с решением суда 1-й инстанции юриста нашего ПФ в моём деле, когда писала заявление на передачу в исполнительную службу,29 декабря), при этом, юрист сказал, что он написал Клопотання на сроки подачи апелляции в связи с загрузкой ПФ в январе.
Скажите, пожалуйста, неужели такое законно? Неужели это может быть уважительной причиной пропуска Пенсионным фондом сроков подачи апелляции?
У меня вообще создалось впечатление, что суды с ПФ работают рука об руку, и в моём случае из суда позвонили в ПФ и напомнили им, что они «забыли про апелляцию», а те срочно состряпали Клопотання.
Как посоветуете вести себя в сложившейся ситуации?

mekena Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 4671
Откуда: Донецкая обл. УКРАИНА!
Ася писал(а):
Неужели это может быть уважительной причиной пропуска Пенсионным фондом сроков подачи апелляции?

Я думаю нет!
Ася писал(а):
Как посоветуете вести себя в сложившейся ситуации?

Никак, это только на усмотрение суда, удовлетворить клопотання про поважну причину пропуску строку или нет....

Алексей посетитель

Сообщения: 63
Аналогичная ситуация у меня(см. тему:"Дети войны"- данные для иска).Я
посоветовал бы Вам взять копию апелляции у юриста УПФУ или в суде(если дадут-мне не дали) и направить в апелляционный суд мотивированное возражение и по "клопотанню" и по оспариваемому вопросу.Суд 1-й инстанции в моем случае поступал точно также.
Алексей

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Ася писал(а):
Наш юрист сказал мне, что он подал апелляцию (надо же, какое совпадение) именно сегодня, т.е. спустя более месяца после того, как в ПФ стало известно решение суда 1-й инстанции ( Дело в том, что я видела сегодня расписку об ознакомлении с решением суда 1-й инстанции юриста нашего ПФ в моём деле, когда писала заявление на передачу в исполнительную службу,29 декабря), при этом, юрист сказал, что он написал Клопотання на сроки подачи апелляции в связи с загрузкой ПФ в январе.
Скажите, пожалуйста, неужели такое законно? Неужели это может быть уважительной причиной пропуска Пенсионным фондом сроков подачи апелляции?

Бывает еще круче.После безуспешных попыток получить решение суда за ноябрь и узнать о факте апеляции, в январе обратился в ПФ,с требованием выполнить решение суда.Получил ответ от ПФ: "Мы не получали решений 1-й и апеляционной инстанции.Если они Вам известны-предоставьте в ПФ для исполнения
Ася писал(а):
У меня вообще создалось впечатление, что суды с ПФ работают рука об руку, и в моём случае из суда позвонили в ПФ и напомнили им, что они «забыли про апелляцию», а те срочно состряпали Клопотання. Как посоветуете вести себя в сложившейся ситуации?

Однозначно-всеУРКаинский ПРеступный сговор судов и ПФ.
Пытаюсь:
1.Новый иск к УПФУ с требованиям негайного виконання
2.Иск к ГУПФУ с требованиям негайного виконання

3. ИСК К ПФУ( вул.Бастионна ...)-с требованиям негайного виконання

4. Жалоба председателю суда,
копии:
а) судебная администрация
б)Рада суддив (Головi Ради суддiв
України
вул. Липська, 18/5
м. Київ, 01021)
в)Вища Ради юстиції України
....
:танцую:

atnest активист

Сообщения: 561
Откуда: Odessa
А через шест месяцев после испл листа и производства открітого двс подать апел упфу?
И Двс закрівает производство и еще год ждать реш апел суда..
А там как карта ляжет.. могут и удовлетворить ...упфу...
им закон не писан..
Уві..
Наберитесь терпения и ждите...
поезд уже поехал ...

Сообщение 15-02-2011, 13:10
Nadia прохожий

Сообщения: 1
Откуда: Днепропетровск
Уважаемые "подельники" (ибо нас вот-вот классифицируют подобным образом наши "справедливые" суды, дабы не отвлекали их своими исками)! Подавал ли кто-нибудь ап.жалобу на решение адм.суда об ограничении сроков перерасчета 6-тью месяцами, оговоренными КАС для подачи исков? Если кто-то уже подготовил, очень прошу поделиться наработкой! Пожалуйста!
надежда

lion Аватара пользователя
посетитель

Сообщения: 34
Откуда: Киев
ЮлияМ писал(а):
Объясните пожалуйста, какой все-таки срок обращения в админ.суд - 1 месяц или 6 месяцев? Если я получила ответ местного ПФ и начала жаловатся в обласной ПФ, прокуратуру и т.д., стоит ли ждать ответов либо подавать иск пока не прошел срок, я имею ввиду 1 месяц?

Перечитывала в корый раз ст.99 КАС.
4. Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для
звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк,
який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення
суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги
на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
1. "Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору..." Каким законом??? и как конкретно там прописан досудовый прядок вирішення спору? Нет, все понятно: мы пишем - нам отвечают, но, все же, если следовать букве закона?
2.Как определить день, коли позивач дізнався про рішення
суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги? Письма из ПФ приходят по почте, бросаются в почтовый ящик. Где доказательство, что ответ получен позивачем?
3.В законе Про звернення громадян есть определения терминов скарга и заява. Что мы пишем в ПФ - заяву про перерахунок. Заяву, а не скаргу.
Для меня тоже важен вопрос о сроках, поэтому: где я не права?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
lion писал(а):
1. "Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору..." Каким законом??? и как конкретно там прописан досудовый прядок вирішення спору? Нет, все понятно: мы пишем - нам отвечают, но, все же, если следовать букве закона?
[url=http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=393%2F96-%E2%]ЗУ " Про звернення громадян"[/url], ПОРЯДОК
розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення

lion писал(а):

2.Как определить день, коли позивач дізнався про рішення
суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги? Письма из ПФ приходят по почте, бросаются в почтовый ящик. Где доказательство, что ответ получен позивачем?
Штемпель почты-получателя на конверте или расписка:
11. Рішення за розглядом скарги заявника приймає керівник відповідного органу Пенсійного фонду України (або його заступник відповідно до розподілу функціональних повноважень).
Скарги Героїв Радянського Союзу, Героїв України, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни розглядаються відповідно Головою правління Пенсійного фонду України, начальниками регіональних органів Пенсійного фонду України особисто.
12. Рішення про результати розгляду скарги оформляється відповідно до вимог законодавства про мови. Рішення оформляється на бланку органу Пенсійного фонду України, який розглядав скаргу.
У рішенні зазначаються: повне прізвище та ініціали заявника; відомості про предмет оскарження, якого стосується скарга; дата прийняття скарги до розгляду, перелік документів, які були взяті до уваги при розгляді скарги, дата і номер оскаржуваного рішення, стисле викладення вимог і клопотання заявника, результати дослідження матеріалів скарги та докази, на яких ґрунтуються висновки посадової особи органу Пенсійного фонду України, яка розглядала скаргу, посилання на конкретні статті та пункти законів України та інших нормативно-правових актів, якими обґрунтовано відповідь на скаргу та висновок про задоволення чи часткове задоволення скарги або про відмову в задоволенні вимог чи клопотання заявника, викладених у скарзі.
У рішенні також зазначається, що в разі незгоди заявника з прийнятим рішенням воно може бути оскаржене в органі Пенсійного фонду України вищого рівня (із зазначенням строку такого оскарження) або в судовому порядку. Рішення Пенсійного фонду України, прийняте за розглядом скарги, може бути оскаржене в судовому порядку в термін, передбачений законодавством України.У разі повного або часткового задоволення скарги до рішення даються розпорядження органу Пенсійного фонду України, рішення якого скасовано повністю або в певній частині, про вчинення відповідних дій.
Рішення після зазначення реєстраційного номера вихідної кореспонденції надсилається (вручається) заявнику.
Рішення вважається надісланим (врученим) заявнику, якщо його вручено під розписку чи надіслано листом на його адресу за місцем проживання.

lion писал(а):
3.В законе Про звернення громадян есть определения терминов скарга и заява. Что мы пишем в ПФ - заяву про перерахунок. Заяву, а не скаргу.
А кто Вам мешает написать скаргу на инспектора УПФУ(скаргу на незаконно заниженный размер пенсии) начальнику УПФУ,или скаргу на УПФУ в ПФУ :?:
Последний раз редактировалось Likvidator 17-03-2011, 16:24, всего редактировалось 3 раз(а).

голубятник Аватара пользователя
активист

Сообщения: 1206
Откуда: Кривой Рог
Получается если ПФ ( ПРОСИТЬ ЗАСТОСУВАТИ 6-ти місячний строк позовної давності до вимог позовача) , то тогда втупает в силу часть 1 ст.100 КАС Украини (якше на цему наполягае одна из сторин. А чем отличается (строк позовної давності і строк звернення до суду?

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
голубятник писал(а):
Получается если ПФ ( ПРОСИТЬ ЗАСТОСУВАТИ 6-ти місячний строк позовної давності до вимог позовача) , то тогда втупает в силу часть 1 ст.100 КАС Украини (якше на цему наполягае одна из сторин. А чем отличается (строк позовної давності і строк звернення до суду?
ПФ и суд поступают не законно.В административном процессе нет позовної давності до матеріальних вимог позивача. :nono: Позовна давність определяется исключительно по правилам ЦКУ :!:
Стаття 256. Поняття позовної давності

1. Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Стаття 257. Загальна позовна давність

1. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Стаття 258. Спеціальна позовна давність

1. Для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю.

2. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог:

1) про стягнення неустойки (штрафу, пені);

2) про спростування недостовірної інформації, поміщеної у засобах масової інформації.

У цьому разі позовна давність обчислюється від дня поміщення цих відомостей у засобах масової інформації або від дня, коли особа довідалася чи могла довідатися про ці відомості;

3) про переведення на співвласника прав та обов'язків покупця у разі порушення переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності (стаття 362 цього Кодексу);

4) у зв'язку з недоліками проданого товару (стаття 681 цього Кодексу);

5) про розірвання договору дарування (стаття 728 цього Кодексу);

6) у зв'язку з перевезенням вантажу, пошти (стаття 925 цього Кодексу);

7) про оскарження дій виконавця заповіту (стаття 1293 цього Кодексу).

3. Позовна давність у п'ять років застосовується до вимог про визнання недійсним правочину, вчиненого під впливом насильства або обману.

4. Позовна давність у десять років застосовується до вимог про застосування наслідків нікчемного правочину.

Стаття 259. Зміна тривалості позовної давності

1. Позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін.

Договір про збільшення позовної давності укладається у письмовій формі.

2. Позовна давність, встановлена законом, не може бути скорочена за домовленістю сторін.

Для пенсионных выплат ,не выплаченных по вине пенсионера позовна давність, встановлена законом 1058-15: 3 роки, а по вине ПФУ - позовність законом специальной ч.2 ст.46 ЗУ 1058-15 - не обмежена(см. ст. 258 ЦКУ) :nono: ПФУ (сторона) просить протиправно скоротити встановлену ст.46 ЗУ 1058-15, позовну давність до 6 місяців,що заборонено ст.259 ЦКУ :nono:
Последний раз редактировалось Likvidator 17-03-2011, 16:57, всего редактировалось 1 раз.

lion Аватара пользователя
посетитель

Сообщения: 34
Откуда: Киев
Likvidator писал(а):
Рішення Пенсійного фонду України, прийняте за розглядом скарги, може бути оскаржене в судовому порядку в термін, передбачений законодавством України.

lion писал(а):
3.В законе Про звернення громадян есть определения терминов скарга и заява. Что мы пишем в ПФ - заяву про перерахунок. Заяву, а не скаргу.

Likvidator писал(а):
А кто Вам мешает написать скаргу на инспектора УПФУ(скаргу на незаконно заниженный размер пенсии) начальнику УПФУ,или скаргу на УПФУ в ПФУ :?:

Значит: ключевое слово СКАРГА?
А если я заинтересована в шестимесячном сроке? Могу ли я подавать в суд в течение 6 мес. со дня, например, подачи Заявления в ПФ на перерасчет пенсии? Или так поставлю вопрос: после переписки с ПФ о перерасчете пенсии за прошлые годы нужно потянуть время с подачей иска, поскольку иск о перерасчете пенсии с 01.03.2011г. еще не рассмотрен. Как это осуществить?

След.

Вернуться в Суди та судочинство