Список форумов Загальна категорія Наукові пенсії Як обрахувати?

Як обрахувати?

Пенсії по ст.24 Закона Украины № 1977-XII "Про наукову і науково-технічну діяльність"
Сообщение 06-09-2012, 14:13

Сообщения: 9
Добрий день!

Я 1953 р.н працюю 34 роки з них 22 роки маю наукового стажу і наступного року буду виходити на пенсію. Не можу сам розібратися як мені будуть рахувати пенсію, тому звертаюся по вашу допомогу. Коротко розкажу яка ситуація. З 1982 року по 2004 займався науковою діяльність, а з 2005 – підприємницькою.

Згідно ст..24 закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» в мене не має 60 місяців наукового стажу після липня 2000 року, тому я взяв довідки за сім років з 1985 по 1992 рр..

Питання виникли наступні:

1. Коли мені будуть проводити оптимізацію то до розрахунку будуть брати період з 1985 по 1992 рр і період з липня 2000 р по 2004 коли я займався наук. роботою і маю довідки, чи з липня 2000 року будуть брати всі місяці аж до виходу на пенсію.

2. Друге питання стосується періоду до 2000 року. В період 1985 по 1992 рр за які я маю довідки у 1989 році я 4 місяці не працював. Ці місяці будуть враховуватися чи ні? В законі написано що до 2000 року береться період 60 місяців підряд незалежно від перерв. Що вони мають на увазі коли пишуть «незалежно від перерв».

3.І останнє я не можу зрозуміти де можна взяти середню зарплату яку беруть до розрахунку при визначені пенсії, і як взагалі вона рахується.

Сообщение 06-09-2012, 15:51
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
Добрий день!

Я 1953 р.н працюю 34 роки з них 22 роки маю наукового стажу і наступного року буду виходити на пенсію. Не можу сам розібратися як мені будуть рахувати пенсію, тому звертаюся по вашу допомогу. Коротко розкажу яка ситуація. З 1982 року по 2004 займався науковою діяльність, а з 2005 – підприємницькою.

Згідно ст..24 закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» в мене не має 60 місяців наукового стажу після липня 2000 року, тому я взяв довідки за сім років з 1985 по 1992 рр..
А також будуть потрібні довідки за всі місяці наукової роботи починаючи з липня 2000 р.

Крижицький писал(а):
1. Коли мені будуть проводити оптимізацію то до розрахунку будуть брати період з 1985 по 1992 рр і період з липня 2000 р по 2004 коли я займався наук. роботою і маю довідки, чи з липня 2000 року будуть брати всі місяці аж до виходу на пенсію.
У "оптимізації" беруть участь всі місяці періоду, взятого для розрахунку заробітку, як до 1 липня 2000, так і після.

Крижицький писал(а):
2. Друге питання стосується періоду до 2000 року. В період 1985 по 1992 рр за які я маю довідки у 1989 році я 4 місяці не працював. Ці місяці будуть враховуватися чи ні? В законі написано що до 2000 року береться період 60 місяців підряд незалежно від перерв. Що вони мають на увазі коли пишуть «незалежно від перерв».
Місяці, коли Ви не працювали, ніде не беруть участь, їх як би не існує. За останнім місяцем роботи в стажі підряд слідує наступний місяць роботи (а не наступний за календарем).
Наприклад, якщо Ви звільнилися у березні, а знову працевлаштувалися у жовтні, то незалежно від наявності перерви квітень-вересень у Вашому стажі за березнем підряд слідує жовтень
(питання багаторазово роз'яснено в темах форуму).
Крижицький писал(а):
3.І останнє я не можу зрозуміти де можна взяти середню зарплату яку беруть до розрахунку при визначені пенсії,
Офіційне джерело - Держкомстат, див. також посилання на моєму сайті http://pension.ho.ua/PW/

Крижицький писал(а):
і як взагалі вона рахується.
Див. Закони № 1977-XII "Про наукову і науково-технічну діяльність"
та № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",
а також популярну статтю "Як розраховується пенсія" на моєму сайті.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 06-09-2012, 17:07

Сообщения: 9
У "оптимізації" беруть участь всі місяці періоду, взятого для розрахунку заробітку, як до 1 липня 2000, так і після.

Тобто, пенсійний фонд не буде брати лише періоди наукової роботи? Наукова пенсія буде обраховуватися включаючи всі періоди моєї трудової діяльності?
Последний раз редактировалось Крижицький 07-09-2012, 15:40, всего редактировалось 2 раз(а).

Сообщение 06-09-2012, 18:51
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
Тобто, пенсійний фонд не буде брати лише періоди наукової роботи? Наукова пенсія буде обраховуватися включаючи всі періоди моєї трудової діяльності?
Ні, у розрахунку науковой пенсії беруть участь лише заробітки за наукову роботу (тобто ті місяци, у яких є такі заробітки, решта - перерви).
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 06-09-2012, 21:34

Сообщения: 9
Дуже дякую. Поки розбираюсь з порядком обрахунку.
Последний раз редактировалось Крижицький 07-09-2012, 15:41, всего редактировалось 1 раз.

Сообщение 07-09-2012, 15:09

Сообщения: 9
Nickolas
Помітив, що для розрахунку коефіцієнтів по зарплатах потрібно шукати співвідношення моєї зарплатні та середньої по Україні. Тільки ті середні зарплати по Україні беруться інші, ніж ті, що є в офіційному калькуляторі на сайті пенсійного фонду.

Наскільки мені стало зрозуміло - це дані держкомстату?

Це тільки нам (науковим пенсіонерам) так удружили чи їх ще хтось використовує для обрахунку своїх пенсій?

Сообщение 08-09-2012, 05:34
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
Nickolas
Помітив, що для розрахунку коефіцієнтів по зарплатах потрібно шукати співвідношення моєї зарплатні та середньої по Україні. Тільки ті середні зарплати по Україні беруться інші, ніж ті, що є в офіційному калькуляторі на сайті пенсійного фонду.

Наскільки мені стало зрозуміло - це дані держкомстату?

Це тільки нам (науковим пенсіонерам) так удружили чи їх ще хтось використовує для обрахунку своїх пенсій?
Да, в отличие от Закона № 1058-IV в 1977-XII предусмотрено
часть 10 статьи 24 Закона № 1977-XII писал(а):
Для обчислення заробітку під час призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики.
В общем законе № 1058-IV такой фразы нет, что и позволило ПФУ взять подсчет Кз в свои руки, см. Постановление Правления ПФУ № 4-4 от 01.02.2008.

PS. В программе Мастер Пенсионных Расчетов предусмотрены обе шкалы средних заработков как по данным ГКС, так и показатели ПФУ.
См. также темы в разделе "Средние заработки по Украине".
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 08-09-2012, 18:02

Сообщения: 9
Дуже дякую Nickolas :!:

Я все ще читаю вищевказані закони. Мушу сказати, що на мій погляд вони рясніють неоднозначними формулюваннями, а подекуди позбавлені логіки викладу. Все це схиляє мене до думки, що така форма подачі змісту - це цілеспрямована діяльність депутатів з пенсійним фондом. Вони навмисно формулюють так, що доводиться по 10 разів все перечитувати, щоб вловити суть.

Наскільки я зрозумів, пенсія науковця розраховується за формулою

ПН = Середня Зарплата по У-ні за 3 останні роки перед роком у якому пенсія призначається Х коефіцієнт після відкидання несприятливих коефіцієнтів по зарплатах відповідних періодів Х 0,8

Причому замість 0,8 (вісімдесят відсотків від того, що виходить після множення) при розрахунку пенсії на загальних умовах стоїть коефіцієнт трудового стажу, який може бути більшим чи меншим. Умовно кажучи для науковців цей коефіцієнт завжди 0,8 (оскільки прописаний у законі).

Все вірно описано?

**************
Ще хотів спитатися на рахунок пенсії дружини.
Вона у мене працювала в лаборантом на кафедрі іноземних мов з 1981 до 1989 року (проте мала практичні зайняття "по годиннику"). Потім працювала неофіційно до 1993 року. Згодом була перекладачем на приватній фірмі, де отримувала мінімальну зарплату. А з 2002 року повернулася на кафедру у якості викладача (з того часу і по сьогодні працює асистентом кафедри).

Я з"ясував, що для жінок науковців потрібно мати 15 років наукового стажу + 30 років загального стажу + досягти необхідного віку.

Проте, мені не зрозуміло, чи зарахує пенсійний фонд роботу лаборантом кафедри + проведення пар "по годиннику" як науковий стаж?
Последний раз редактировалось Крижицький 08-09-2012, 20:12, всего редактировалось 1 раз.

Сообщение 08-09-2012, 18:31
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
ПН = Середня Зарплата по У-ні за 3 останні роки перед роком у якому пенсія призначається Х коефіцієнт після відкидання несприятливих коефіцієнтів по зарплатах відповідних періодів Х 0,8
Только не "перед роком у якому пенсія призначається",
а "за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії" (обратиться за назначением пенсии Вы можете, например, 25 декабря 2012, а назначат Вам её 5 января 2013.
Зс будет взята за 2009-2011 годы, а не 2010-2012.

Крижицький писал(а):
Причому замість 0,8 (вісімдесят відсотків від того, що виходить після множення) при розрахунку пенсії на загальних умовах стоїть коефіцієнт трудового стажу, який може бути більшим чи меншим. Умовно кажучи для науковців цей коефіцієнт завжди 0,8 (оскільки прописаний у законі).
:!: Нет такого понятия - "коефіцієнт трудового стажу", в законе говорится про "коефіцієнт страхового стажу" :!:

Крижицький писал(а):
Ще хотів спитатися на рахунок пенсії дружини.
Вона у мене працювала в лаборантом на кафедрі іноземних мов з 1981 до 1989 року (проте мала практичні зайняття "по годиннику"). Потім працювала неофіційно до 1993 року. Згодом була перекладачем на приватній фірмі, де отримувала мінімальну зарплату. А з 2002 року повернулася на кафедру у якості викладача (з того часу і по сьогодні працює асистентом кафедри).

Я з"ясував, що для жінок науковців потрібно мати 15 років наукового стажу + 30 років загального стажу + досягти необхідного віку.

Проте, мені не зрозуміло, чи зарахує пенсійний фонд роботу лаборантом кафедри + проведення пар "по годиннику" як науковий стаж?
С 01.01.2007 Учитывается лишь "за основним місцем роботи" (часть пятая статьи 24). Так что почасовка пролетает.
Ну, разве что Вам удасться в суде доказать неприменимость нормы закона, введенной с 2007 года, к правоотношениям, имевшим место в 1981-1989 годах.

Далее, не "15 років наукового стажу + 30 років загального стажу",
а 30 страхового, в том числе 15 научного
(термин "загального стажу" также является анахронизмом и не упоминается в тексте закона).
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 08-09-2012, 20:12

Сообщения: 9
Ще раз дякую, шановний Nickolas

Читаю багато матеріалів, які вдається віднайти в Інтернеті. Фігурують поняття "трудовий стаж", "страховий стаж", "науковий стаж".

Трудовий стаж існував тоді, коли сплата внесків не потребувалася.
Згодом, після впровадження сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, почало фігурувати поняття страховий стаж.
А тепер, коли говорять про страховий стаж передбачають свого роду об'єднане поняття трудовий + страховий.

Голова йде обертом. Невже цей висновок правильний?

ПС
Науковий стаж може бути як страховим так і трудовим у залежності від періодів, коли він мав місце (до 2004 чи після)? Чи я помиляюсь?

Сообщение 10-09-2012, 19:46

Сообщения: 9
Ну хоч хтось може підказати чи правильно я зрозумів що таку трудовий стаж та що таке страховий з науковим?

Сообщение 11-09-2012, 11:37
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
Науковий стаж може бути як страховим так і трудовим у залежності від періодів, коли він мав місце (до 2004 чи після)? Чи я помиляюсь?
... а може бути й ніяким - ні трудовим, ні страховим
:подмигиваю:
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 11-09-2012, 13:28

Сообщения: 9
Nickolas писал(а):
... а може бути й ніяким - ні трудовим, ні страховим

Пардон, а це як?...

Сообщение 11-09-2012, 15:13
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
Nickolas писал(а):
... а може бути й ніяким - ні трудовим, ні страховим

Пардон, а це як?...
Время обучения в очной аспирантуре с 2004 года в страховой стаж не включается, поскольку страховые взносы с аспирантской стипендии никто (работодатель) не платит,
трудовым стажем уже не является,
а в научный стаж входит согласно статьи 22-3 Закона № 1977-XII, см. абзац седьмой этой статьи.
-= Пенсионер - это профессия! =-

Сообщение 11-09-2012, 15:36

Сообщения: 9
Nickolas
Дякую за розяснення. Зрозуміло.

А у решті висновків помилок немає?

Сообщение 11-09-2012, 16:18
Nickolas Аватара пользователя
Site Admin

Сообщения: 3226
Откуда: Харьков

Крижицький писал(а):
Nickolas
Дякую за розяснення. Зрозуміло.

А у решті висновків помилок немає?
Да не переживайте Вы так - сию минуту так, но в любой момент всё может измениться ...
И про особенности периода обучения в очной аспирантуре никто не знает - ни в судах, ни в ПФУ, ни в МинТруда,
А излишнее освещение некоторых особенностей может нанести вред, как было уже не раз ...
-= Пенсионер - это профессия! =-


Вернуться в Наукові пенсії