Пенсии и Законы

Приватный форум Nickolas'а
Текущее время: 19-11-2019, 11:08

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 01-08-2011, 21:42 
гость

Добрый день.Подала заявление о пересчете пенсии, после 31 месяца работы после начисления пенсии. При приеме заявления о пересчете пенсии по стажу и по зарплате, инспектор мне сказала: оптимизация уже была сделана при начислении.Оптимизация при пересчете не делается.
Это законно? Спасибо.

СообщениеДобавлено: 02-08-2011, 16:05 
эксперт

neelova писал(а):
Добрый день.Подала заявление о пересчете пенсии, после 31 месяца работы после начисления пенсии. При приеме заявления о пересчете пенсии по стажу и по зарплате, инспектор мне сказала: оптимизация уже была сделана при начислении.Оптимизация при пересчете не делается.
Это законно? Спасибо.
Не законно. Решением КСУ от 22.05.2008,право на оптимизацию восстановлено:
Цитата:
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008, зокрема, положення підпункту "б" підпункту 9, підпункту "б" підпункту 10 пункту 35 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Таким чином, з 22 травня 2008 року відновили дію положення частини другої статті 40 та частини четвертої статті 42 Закону N 1058-IV у первинній його редакції, які й підлягають застосуванню.
Не конституційна редакція частини четвертої статті 42 Закону N 1058-IV писал(а):
При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

СообщениеДобавлено: 03-08-2011, 10:39 
гость

Спасибо. Но в Пенсионном фонде сослались на решение кабинета министров от 28.05.2008

СообщениеДобавлено: 03-08-2011, 11:34 
Site Admin

neelova писал(а):
Спасибо. Но в Пенсионном фонде сослались на решение кабинета министров от 28.05.2008

Ну, если они пользуются Постановлением КабМины от 28.05.2008 № 530, то пусть исполняют в полном объеме его подпункт 3 пункта 11 и применят среднеукраинский заработок не за 2007 год, а за год, предшествующий перерасчету:
подпункт 3 пункта 11 ПКМУ 530-2008 писал(а):
у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону ( 1058-15 ) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону ( 1058-15 ), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону ( 1058-15 ) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону ( 1058-15 ).

Но дело в том, что суды это постановление не празднуют, поскольку пенсионное страхование согласно Конституции регулируется законами,
а не постановлениями, и упомянутое постановление превышает полномочия КабМина.

СообщениеДобавлено: 03-08-2011, 20:56 
гость

Спасибо. Очень интересно. Как-же тогда они поступят?
Я написала в заявлении: пересчет по стажу и зарплате + оптимизация: удалить из расчета 46 месяцев с ... по ....
Хочу сказать СПАСИБО за программу МПР, программа - ЗАМЕЧАТЕЛЬНАЯ!!!! Она мне очень помогла все пересчитать и узнать, на что я могу расчитывать. Очень профессионально сделано. Сейчас это большая редкость. и сайт очень профессиональный. Спасибо.

Часовой пояс: UTC + 2 часа