Пенсии и Законы

Приватный форум Nickolas'а
Текущее время: 16-11-2019, 02:19

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Учет стажа при совместительстве
СообщениеДобавлено: 17-07-2011, 10:52 
Не в сети
эксперт

Зарегистрирован: 23-10-2006, 06:44
Сообщения: 8578
Cпециально для опровержения "Закона Люцифера", от "сталкеров-пенсионеров на пенсии по инвалидности":

11.05.2011
Щодо роботи за сумісництвом

Переводимо чи звільняємо, вразі коли місце роботи за сумісництвом стає для працівника основним?

Сумісництво, у законодавстві про працю, визначається як одна з умов трудового договору, яка обумовлюється при його укладенні. Кодексом законів про працю України (далі - КЗпП) визначено кілька видів переведення:

- переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації;

- переведення на інше підприємство;

- переведення в іншу місцевість хоча б разом з підприємством.

Якщо ж йдеться про те, що працівник залишиться працювати на тій самій посаді, але зміняться умови трудового договору, поняття «переведення» не може бути застосовано.

Єдиний законний шлях «переходу з роботи за сумісництвом на основне місце роботи» на тому ж підприємстві передбачає звільнення працівника з роботи за сумісництвом і прийняття його на ту ж посаду на основне місце роботи.

Після того, як сумісник надасть до кадрової служби належним чином оформлену трудову книжку із записом про звільнення з основного місця роботи, його слід звільнити з посади, яку він обіймає за сумісництвом (наприклад, за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП), а вже наступного дня цього працівника можна прийняти за його заявою на цю ж посаду на основне місце роботи.

Якщо колективним договором встановлено певні пільги, які розраховують виходячи зі стажу роботи на підприємстві, у наказі про прийняття на роботу доречно зазначити, що стаж роботи за сумісництвом зараховується до стажу роботи на підприємстві.

Завідувач сектором кадрової роботи та державної служби
Головного управління юстиції у Сумській області Некрас Олена Анатоліївна

11.05.2011

[quote="ПОРЯДОК
подання та оформлення документів
для призначення (перерахунку) пенсій відповідно
до Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування"
"]
30. Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути
подані як в оригіналах, так і копіях, засвідчених у нотаріальному
порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що
подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що
призначає пенсію.
Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в
оригіналах. У разі, якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається копія з неї, засвідчена адміністрацією
підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або
органом, що призначає пенсію.
[/quote]


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 17-07-2011, 13:17 
Не в сети
активист
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 08-01-2008, 10:54
Сообщения: 748
Likvidator писал(а):
у наказі про прийняття на роботу доречно зазначити, що стаж роботи за сумісництвом зараховується до стажу роботи на підприємстві.


Подобная формулировка неполная, не отображает смысл, её необходимо изменить:
" стаж роботи за сумісництвом (з такого по таке) враховується у стаж роботи на підприємстві для надання пільг, що встановлені колетивним договором".

Но надо еще учесть, что не во всех колдоговорах предусмотрена льгота для совместителей, учет стажа по совместительству для предоставления льгот, которые не предусмотрены законодательством, должен быть оговорен в самом колдоговоре.

Подчеркнутое Вами не имеет никакого отношения к стажу при оформлении пенсии, это всего лишь льготы работающим на определенном предприятии, которые зависят от продолжительности работы на данном предприятии и оговоренные в колдоговоре.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 01-11-2011, 11:25 
Не в сети
гость

Зарегистрирован: 14-09-2011, 09:20
Сообщения: 6
Работал в начале 90-х в Чернобыле вахтовым способом 15-15 дней. И чтобы не "валять дурака" (не ради заработка) устроился на завод по совместительству (трудовой договор) и работал по пол месяца полный рабочий день 2,5 года, получал полставки и делались отчисления в ПФ.
Вопрос: Учитывается ли моя з/п по совместительству при расчете пенсии. А в трудовой стаж? Ведь согласно статьи 56 закона "Про пенсійне забеспечення": У стаж роботи зараховуется також: а) будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному стахуванню, ...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения

Найти:
Перейти:  

| |

Powered by Forumenko © 2006–2014
Русская поддержка phpBB