Пенсии и Законы

Приватный форум Nickolas'а
Текущее время: 16-11-2019, 02:20

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 28-02-2007, 16:50 
эксперт

http://www.2000.cv.ua/2007/05/22

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ народному депутатові України М.В.Мельничуку
Шановний Михайло Васильовичу!

У часи, коли я був депутатом СРСР, до мене часто виборці зверталися з відкритими листами, і я обов'язково на них відповідав. Разом із багатьма читачами газети "Свобода слова" сподіваюсь отримати від вас відповіді на питання, що, на мою думку, є дуже важливими для десятків тисяч пенсіонерів-буковинців, яким нараховані пенсії за Законом "Про загальнодержавне обов'язкове пенсійне страхування".

Проблема, яка змусила мене звернутися до вас, виникла торік, коли почалися масові перерахунки пенсій тих пенсіонерів, хто ще працює. Суть проблеми у тому, що під час проведення пенсійної реформи при перерахунку пенсій за весь страховий стаж до 2002 р. бралася за основну середня зарплата по Україні за 2002 р. - 306 гривень (з урахуванням особистого коефіцієнта зарплати). А при перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам торік бралися вже 735 гривень за цей же страховий стаж. У результаті перерахунку ці пенсіонери отримали збільшення своїх пенсій більше ніж удвічі. Приміром, була пенсія 500 гривень, стала 1200 гривень. І що ще більш цікаво, для того, аби отримати право на такий казковий перерахунок пенсії, треба було пропрацювати після 2004 р. лише один місяць! Минулого літа норму про один місяць скасували, але нараховані пенсії залишилися.

Чинна методика перерахунку пенсій створює величезну безпідставну нерівність між працюючими і непрацюючими пенсіонерами. Якщо пенсіонер за два відпрацьованих роки (чи навіть за один місяць) отримує до своєї пенсії додаткову суму, більшу, ніж він заробив за все трудове життя, то це - явний абсурд!
Про складність ситуації свідчать відповіді на моє звернення до Мінпраці та Верховної Ради України. З Мінпраці повідомили, що йде "... опрацювання змін до методики перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам з метою конкретизації її положень", а Верховна Рада зупинила дію відповідної статті Закону. Тобто, з січня 2007 р. працюючі пенсіонери, які відпрацювали необхідні два роки і сподівалися в результаті перерахунку збільшити свої пенсії втричі, згідно з чинною до січня методикою отримають підвищення лише на 6 гривень! Можна уявити їхнє розчарування і лють.
Хочеться запитати: для чого було так бездарно розбалансувати пенсійну систему? Що це - результат непрофесіоналізму чи свідомі дії, комусь вигідні? У всякому разі натяки про це вже з'являлися у пресі - газета "2000" за 12 січня 2007 р. Який ви бачите вихід з цієї ситуації? Згідно з нормами чинної Конституції збільшені пенсії зменшувати не можна. За цією ж Конституцією всі громадяни є рівними перед законом. Тобто, якщо якась частина пенсіонерів за страховий стаж до 2002 р. має право на обчислення пенсій з розрахунку середньої зарплати 735 гривень, то й решта пенсіонерів повинна мати таке ж право. Тільки так буде справедливо.

Заздалегідь дякую за відповідь.

З повагою

Василь ВІЗНЮК,

ветеран праці

--------------------------------------------------------------------------------

Часовой пояс: UTC + 2 часа