Список форумов Загальна категорія Суди та судочинство Апелляционное судопроизводство

Апелляционное судопроизводство

Суди, підсудність, виконавче провадження. Судочинство.
Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
bdfy писал(а):
Народ у кого есть решение апелляционного или верховного суда по чернобыльской пенсии. киньте в личку bdfy1962@mail.ru очень надо.
ИЛИ ВЫЛОЖИТЕ ЗДЕСЬ. БЛАГОДАРЮ
Что Вы имеете ввиду, говоря о Чернобыльской пенсии - инвалида, ликвидатора, по двускладовой или обычной, основной или дополнительной? Кое-что посмотрите здесь или тута вообще-то найдите на форуме соответствующую Вашему вопросу тему, там всегда имеется масса ссылок или поищите в реестре: http://reyestr.court.gov.ua/

bdfy гость

Сообщения: 6
я имел ввиду пенсию - инвалида.у меня сегодня должен быть суд но перенисли не явился ответчик.суд перенисли. судья говорит что будет пременять ст.99и 100 касу. нужны решения апелляционных и выше инстанций. тогда может чтото решит.

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
bdfy писал(а):
судья говорит что будет пременять ст.99и 100 касу. нужны решения апелляционных и выше инстанций. тогда может чтото решит.
Не хочется Вас огорчать, но вряд ли. Складывается мнение, что это "команда свыше". Посмотрите разделПенсии чернобыльцам, подразделы "Иск на перерасчет пенсии по ст.50, 54 (ЗУ 796-XII)","Венская конвенция", "Cудебная практика (по чернобыльцам)", "Актуальный иск!" или может кто-то из инвалидов-чернобыльцев подскажет Вам более конкретнее.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
bdfy писал(а):
я имел ввиду пенсию - инвалида.у меня сегодня должен быть суд но перенисли не явился ответчик.суд перенисли. судья говорит что будет пременять ст.99и 100 касу. нужны решения апелляционных и выше инстанций. тогда может чтото решит.

Отаке:
Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2009 у справі N 2-а-1623/09 за позовом С. В. М. до Управління та управління по нарахуванню та виплаті пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди.

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

15.07.2010 р.


N К-6017/10

Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М. І. - головуючий, судді Бившева Л. І., Маринчак Н. Є., Усенко Є. А., Шипуліна Т. М., розглянув у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі міста Києва (далі - Управління) на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2009 у справі N 2-а-1623/09 за позовом С. В. М. до Управління та управління по нарахуванню та виплаті пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди.

За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України встановив:

Позов (з урахуванням уточнення до нього) подано про зобов'язання відповідачів здійснити донарахування та виплату позивачеві заборгованості по державній пенсій інваліда ЧАЕС та по додатковій пенсії за втрату здоров'я з урахуванням суми індексації за 2006 - 2008 роки, а також про стягнення з відповідачів моральної шкоди в сумі 120 тис. грн.

Постановою Оболонського районного суду міста Києва позов задоволено частково; визнано неправомірними дії відповідачів щодо відмови у здійсненні перерахунку С. В. М. раніше призначеної державної та додаткової пенсії, виплату яких передбачено статтями 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та зобов'язано відповідачів здійснити відповідні донарахування та виплати названих пенсій відповідно до статей 50, 54 названого Закону, виходячи з розміру мінімальної пенсії, установленому статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за період з 01.01.2005 по 07.07.2009 з урахуванням індексу інфляції за цей період. В задоволенні решти позову відмовлено. У прийнятті названого рішення місцевий суд виходив з того, що обчислення названих пенсій має здійснюватись саме за приписами статей 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не з розміру 19,91 грн., визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 N 1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету". Крім того, місцевий суд визнав поважною причину пропуску позивачем установленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України строку звернення з цим позовом з огляду на перебування С. В. М. на стаціонарному лікуванні. Водночас, за висновком суду, підстави для стягнення моральної шкоди в даному разі відсутні.

Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 22.12.2009 назване рішення суду першої інстанції скасував, змінивши при цьому періоди проведення відповідного перерахунку та виплати державної та додаткової пенсій з огляду на дату встановлення позивачеві I-шої групи інвалідності (06.06.2005) та дати набрання Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 у справі N 10-рп/2008, яким визнано неконституційними внесені до статей 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01.01.2008 зміни. В решті апеляційний суд погодився з висновками суду першої інстанції.

У касаційній скарзі до Вищого адміністративного суду України Управління просить скасувати оскаржувані рішення зі справи та повністю відмовити у позові. В обґрунтування касаційних вимог скаржник зазначає про безпідставне поширення судами на спірні правовідносини приписів статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", позаяк наведене у цій правовій нормі визначення мінімальної пенсії застосовуються виключно для визначення розміру пенсій, призначених за цим Законом. Крім того, за твердженням Управління, обчислення пенсій повинно проводитися саме з розміру, установленого постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 N 1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету".

Справу розглянуто у попередньому судовому засіданні відповідно до статті 2201 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, надання правової оцінки обставин справи, Виший адміністративний суд України дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги з огляду на таке.

Статтею 49 Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до частини четвертої статті 54 цього ж Закону, яка визначає підстави та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії 1 та у зв'язку з втратою годувальника, в усіх випадках розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком.

Згідно зі статтею 50 названого Закону інвалідам I групи віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 100 процентів мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Таким чином, вихідним критерієм обрахунку державної та додаткової пенсій є мінімальна пенсія за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком згідно зі статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Як установлено судами попередніх інстанцій позивач є інвалідом I групи і віднесений до 1 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, одержує пенсію по інвалідності на підставі статті 54 Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на підставі статті 50 цього ж Закону.

Вирішуючи даний спір, суди дійшли обґрунтованого висновку про неправомірність здійснення Управлінням розрахунку пенсії позивачеві, виходячи із встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 N 1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" розміру, що становить 19,91 грн.

Адже порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.97 N 523. Ця постанова є чинною і її положення стосовно критеріїв обчислення розмірів пенсій відповідають вимогам статей 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Пунктом 2 постанови від 03.01.2002 року N 1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету", всупереч положень статей 50, 54 зазначеного Закону Кабінет Міністрів України установив розміри сум, з яких проводиться розрахунок пенсій, при тому що ці суми не відповідають розмірам мінімальної пенсії за віком.


Виходячи із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при вирішенні цього спору, Вищий адміністративний суд України погоджується з наданою судовими інстанціями правовою оцінкою обставин справи, що при розрахунку державної та додаткової пенсій, передбачених наведеними статтями, застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, із якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

Положення ж частини третьої статті 28 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для обрахування інших пенсій чи доплат пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком. До того ж, право особи на одержання соціальних пільг, компенсацій і гарантій не може бути обмеженим з мотивів з неповноти законодавства, яким врегульовано спірні правовідносини.

Відтак суд касаційної інстанції, переглянувши оскаржувану постанову апеляційної інстанції у межах касаційної скарги, не вбачає підстав для її скасування.

Відповідно до частини третьої статті 2201 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 220, 2201, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України ухвалив:


1. Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі міста Києва відхилити.

2. Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2009 у справі N 2-а-1623/09 залишити без змін.

lag1 посетитель

Сообщения: 29
Подскажите, где и как я могу узнать о решении апелляционного суда?
Мне самому нужно явиться в суд для получения этого решения или мне его должны прислать по почте? (Суд находится в другом городе).
Или я и не должен получать это решение, а оно нужно только судье первой инстанции, на основании чего он выдаст решение по моему иску? Когда я смогу получить решение суда первой инстанции, имеющего силу? Ведь после решения апелляционного суда у ПФ есть еще время (вроде бы 20 дней) на подачу касационной жалобы?
Спасибо!

Сообщение 02-03-2011, 12:19
kla1953 посетитель

Сообщения: 52
Откуда: Житомир
Уважаемые форумчане! Давно читаю ваши темы, но написать решилась только сейчас. 25 февраля в порядке административного судопроизводства суд первой инстанции принял решение о перерасчете моей пенсии по базовой 2009 года (УПФУ сделал мне прерасчет по базовой 2007 года).Но в решении суда установлен срок этого перерасчета : по дату решения суда. На мой вопрос, почему именно до этой даты, судья ответила, что в дальнейшем неизвестно, будет ли факт нарушения моих прав иметь место (можно подумать, что УПФУ добровольно будет повышать пенсию!), поэтому решение принято до дня вынесения решения. Но УПФУ, вероятно,будет подавать аппеляцию. Подскажите,пожалуйста, имеет ли мне смысл обжаловать конечную дату перерасчета, или это бесполезно? Может, имеет смысл до истчения срока исковой давности, подавать новый иск? Посветуйте, пока еще есть пару дней до истечения сорка подачи аппеляции
Людмила

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
kla1953 писал(а):
... Но УПФУ, вероятно,будет подавать аппеляцию. Подскажите,пожалуйста, имеет ли мне смысл обжаловать конечную дату перерасчета, или это бесполезно? Может, имеет смысл до истчения срока исковой давности, подавать новый иск? Посветуйте, пока еще есть пару дней до истечения сорка подачи аппеляции
Если ПФУ подаст апелляцию, то есть смысл, т.к. в этом случае все рано придется ждать решения апелляционного суда, а подав апелляцию, Вы можете отстоять в суде не применение конечной даты:
Крім того, практика винесення постанови, виконання якої обмежене датою засідання суду, стосовно пенсійних виплат недоцільна, оскільки пунктом 2 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що:
"Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону."
У разі подальшого змінення законодавства відсутність кінцевої дати не заважатиме ПФУ змінити умови пенсійного забезпечення. "Відсутність зазначень в резолютивній частині постанови ... конкретної дати закінчення перерахунку пенсії позивача – не є перешкодою для виконання суб’єктом владних повноважень своїх функцій, які покладені на нього державою" – таку саму правову позицію обрав Дніпропетровський адміністративний апеляційний суд ухвалою від 9 грудня 2010 р. 10307/09 у справі № 2а-6/08

Сообщение 02-03-2011, 14:17
kla1953 посетитель

Сообщения: 52
Откуда: Житомир
Спасибо за ответ, сразу же попыталась найти решение Дніпропетровського адміністративного апеляційниого суду від 9 грудня 2010 р. 10307/09 у справі № 2а-6/08 , но в реестре судебных решений его не нашла, если а Вас есть ссылка, то пришлите,пожалуйста
Людмила

Сообщение 02-03-2011, 14:51
Maikl участник

Сообщения: 281
Откуда: Днепропетровск
kla1953 писал(а):
Спасибо за ответ, сразу же попыталась найти решение Дніпропетровського адміністративного апеляційниого суду від 9 грудня 2010 р. 10307/09 у справі № 2а-6/08 , но в реестре судебных решений его не нашла, если а Вас есть ссылка, то пришлите,пожалуйста

Вот это решение http://reyestr.court.gov.ua/Review/12850292

Сообщение 02-03-2011, 17:05
ОЛД посетитель

Сообщения: 43
kla1953 писал(а):
... судья ответила, что в дальнейшем неизвестно, будет ли факт нарушения моих прав иметь место...

Решение в суде первой инстанции по моему иску приняли такое же и так же ответила судья на аналогичный вопрос.

Т.е. заранее суд дал возможность ПФУ, даже при положительном решении аппеляционного суда (где-то там мое дело!), одноразово выполнить расчет пенсии по закону, чтобы только выплатить набежавшую разницу в соответствии с решением суда.
Потом этот расчет можно выбросить и дальше платить по старому незаконному расчету, уже имеющемуся в пенсионном деле. Так?

И еще один момент. Подскажите, если можете, ответ на такой вопрос.
Решение райсудом принято в середине декабря. Значит, велели выплатить правильно где-то по декабрь 2010 года. Сейчас уже начало марта. В ап. суде может рассматриваться дело и дольше. Какой будет конечная правильно оплачиваемая дата?

Сообщение 03-03-2011, 11:01
Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ОЛД писал(а):
kla1953 писал(а):
... судья ответила, что в дальнейшем неизвестно, будет ли факт нарушения моих прав иметь место...

Решение в суде первой инстанции по моему иску приняли такое же и так же ответила судья на аналогичный вопрос.

Т.е. заранее суд дал возможность ПФУ, даже при положительном решении аппеляционного суда (где-то там мое дело!), одноразово выполнить расчет пенсии по закону, чтобы только выплатить набежавшую разницу в соответствии с решением суда.
Потом этот расчет можно выбросить и дальше платить по старому незаконному расчету, уже имеющемуся в пенсионном деле. Так?
...

. Какой будет конечная правильно оплачиваемая дата?

Эти вопросы уместно задать суду в Клопотанні про розяснення рішення суду,не дожидаясь решения апелляционного суда :idea:
Последний раз редактировалось Likvidator 03-03-2011, 11:05, всего редактировалось 1 раз.

Сообщение 03-03-2011, 11:01
kla1953 посетитель

Сообщения: 52
Откуда: Житомир
К сажалению, еще не умею пользоваться цитатами, может кто-то подскажет. Но на предыдущий вопрос я могу ответить, что конечная дата- это дата принятия постановления судом первой инстанции.
В том то и дело, что пока наши дела будут дожидаться суда в апеляц инстанции, истечет больше 6 месяцев, и мы пропустим время исковой давности.
Прочитала решение Дніпропетровського адміністративного апеляційниого суду від 9 грудня 2010 р. 10307/09 у справі № 2а-6/08 (спасибо за ссылку), но честно говоря не понимаю, каким образом это применить к своему случаю. Если кто-то знает, подскажите, пожалуйста
Людмила

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
kla1953 писал(а):
В том то и дело, что пока наши дела будут дожидаться суда в апеляц инстанции, истечет больше 6 месяцев, и мы пропустим время исковой давности.
1. В данном случае причина пропуска будет уважительной, но при этом причину нужно будет тщательно описать в новом иске
2. Никто не помешает Вам обратиться в суд с новым иском и не дожидаясь истечения 6-и месячного срока: ведь факт нарушения продолжает иметь место.
kla1953 писал(а):

Прочитала решение Дніпропетровського адміністративного апеляційниого суду від 9 грудня 2010 р. 10307/09 у справі № 2а-6/08 (спасибо за ссылку), но честно говоря не понимаю, каким образом это применить к своему случаю. Если кто-то знает, подскажите, пожалуйста
Апелляция - это несогласие с решением суда в полном объеме или в части не удовлетворенных требований. В своей апелляции Вы выражаете несогласие с судом в части применения конечной даты. Если у Вас был правильно составлен иск и в своих требованиях Вы писали отдельно:
3. Обязать ... выплатить ...
2. Обязать ... сделать перерасчет с (дата)
и не указывали конечной даты - это является основанием опротестовать решение суда, мотивируя тем, что суд вышел за пределы исковых требований, т.к. применение конечной даты не целесообразно... и далее по тексту

Сообщение 03-03-2011, 14:50
ОЛД посетитель

Сообщения: 43
В моем иске написано:
...зобов’язати Управління Пенсійного фонду України ... усунути порушення моїх прав і виконати перерахунок моєї пенсії в повній відповідності з вимогами ст. 42, ст. 40 ЗУ „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” № 1058-IV та п/п.3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.08 № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян ” із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону № 1058-IV враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, а саме 1650 грн. 43 коп. та виплачувати в подальшому пенсію у відповідності з проведеним перерахунком.

В решении районного суда указано, что иск удовлетворить частично: перерасчет выполнить и выплатить недовыплаченную сумму за 2010 год.
Наверное, так пишут многим, если не всем. ЭКОНОМИЯ!

А к какому суду можно обратиться с Клопотанням ? К районному - так они дело уже отправили, к апелляционному - у них еще не открыто провадження!

С момента принятия того решения прошло почти 3 месяца. 2 месяца дело пролежало без движения на месте, а потом поехало в адм.апел. суд.
Вы советуете снова подавать иск уже по январю-марту?
А как это будет выглядеть - не получив вступившего в силу решения суда, надо в новом иске писать, что ПФУ по-прежнему не соглашается платить правильно дальше. Так они же не согласны вообще выполнять перерасчет по Закону - оттуда и их апелляция!
Последний раз редактировалось ОЛД 03-03-2011, 15:43, всего редактировалось 2 раз(а).

Сообщение 03-03-2011, 15:35
Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
ОЛД писал(а):

В решении районного суда указано, что иск удовлетворить частично: перерасчет выполнить и выплатить недовыплаченную сумму за 2010 год.
Наверное, так пишут многим, если не всем. ЭКОНОМИЯ!

А к какому суду можно обратиться с Клопотанням ? К районному - так они дело уже отправили, к апелляционному - у них еще не открыто провадження!
К районному
Стаття 170. Роз'яснення судового рішення
1. Якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
2. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
3. Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.
4. Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
{ Частина четверта статті 170 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2453-VI ( 2453-17 ) від 07.07.2010 }
5. Копія ухвали про роз'яснення судового рішення не пізніше наступного дня після її постановлення надсилається особам, які беруть участь у справі, а також заявнику, які не були присутні у судовому засіданні.
6. Ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.

ОЛД писал(а):

Вы советуете снова подавать иск уже по январю-марту?
Да.После получения разъяснения предидущего решения суда , и новых действий или бездействия ПФУ,можете уточнить исковые требования.

Сообщение 03-03-2011, 15:49
ОЛД посетитель

Сообщения: 43
А какие у меня на то основания? Дело еще в суде, новый перерасчет почти не просматривается.
В новом иске нельзя ведь просто повторить заново требования предыдущего иска - даже с момента получения отрицательного ответа из ПФУ прошло уже около 10 месяцев?!

Сообщение 03-03-2011, 15:52
ОЛД посетитель

Сообщения: 43
Спасибо! Попробую подать заявление о разъяснении решения, принятого райсудом 3 месяца назад. Если примут...

Сообщение 03-03-2011, 15:54
Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
ОЛД писал(а):
В моем иске написано:
...зобов’язати Управління Пенсійного фонду України ... усунути порушення моїх прав і виконати перерахунок моєї пенсії в повній відповідності з вимогами ст. 42, ст. 40 ЗУ „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” № 1058-IV та п/п.3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.08 № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян ” із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону № 1058-IV враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, а саме 1650 грн. 43 коп. та виплачувати в подальшому пенсію у відповідності з проведеним перерахунком.
Вот это "та" затрудняет в дальнейшем правильно аргументировать свою апелляцию. Для "чистоты" иска эти три требования необходимо разделять:
1. Обязать сделать перерасчет с...
2. Выплатить задолженность (выплата - это следствие перерасчета)
3. .. в дальнейшем...
ОЛД писал(а):
Вы советуете снова подавать иск уже по январю-марту?
А как это будет выглядеть - не получив вступившего в силу решения суда, надо в новом иске писать, что ПФУ по-прежнему не соглашается платить правильно дальше. Так они же не согласны вообще выполнять перерасчет по Закону - оттуда и их апелляция!
Зачем по-прежнему. Просто имеется факт нарушения законодательства - Вы его и фиксируете. А то, что ПФУ не согласно с решением суда - что ж, это его право, но какое это имеет отношение к Вашему иску о нарушении Закона на момент подачи нового иска?
ОЛД писал(а):
А какие у меня на то основания?
Новое заявление. Даже отрицательный ответ или его отсутствие - тоже основание

Сообщение 03-03-2011, 19:24
ОЛД посетитель

Сообщения: 43
Подскажите, пожалуйста, надо ли в новом иске описывать эпопею, связанную с уже ранее рассмотренным, но неудовлетворенным иском?
Мол: положено так-то по закону, уже с иском обращалась, вынесли решение, теперь апелляция, решением не предусмотрена дальнейшая выплата в правильном размере, прошу снова:
1. Обязать сделать перерасчет с...
2. Выплатить задолженность (выплата - это следствие перерасчета)
3. .. в дальнейшем выплачивать ...


Извините за тупость. Спасибо

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
ОЛД писал(а):
Подскажите, пожалуйста, надо ли в новом иске описывать эпопею, связанную с уже ранее рассмотренным, но неудовлетворенным иском?
Мол: положено так-то по закону, уже с иском обращалась, вынесли решение, теперь апелляция, решением не предусмотрена дальнейшая выплата в правильном размере, прошу снова:
Лучше не надо, кто их знает? Если бы они рассматривали все "в разумные сроки", то у нас и не возникало бы таких вопросов. Проще по-новой.
ОЛД писал(а):
1. Обязать сделать перерасчет с...
2. Выплатить задолженность (выплата - это следствие перерасчета)
3. .. в дальнейшем выплачивать ...

4. Розглянути справу в порядку скороченого провадження
5. Застосувати негайне виконання
ОЛД писал(а):
Извините за тупость.
А вот это Вы зря: в наших дебрях правового государства и дипломированные юристы разводят руками

Сообщение 07-03-2011, 14:17
kla1953 посетитель

Сообщения: 52
Откуда: Житомир
Спасибо за консультации. Прежде, чем подавать ходатайство по разъяснении решения суда, хочу еще спросить:
1. Что дает это ходатайство при подаче повторного иска , нужно ли на него ссылаться?
2. Что дает это ходатайство при подаче апелляции , нужно ли на него ссылаться?
3. В течение какого времени суд должен дать это разъяснение, не затянется ди это на 10 мес, как слушание моего иска?
Извините, может повторяюсь, но не всю информацию еще осознала.
Людмила

Сообщение 10-03-2011, 10:57
kla1953 посетитель

Сообщения: 52
Откуда: Житомир
Вчера получила в канцелярии решение районного суда, но оно не совсем соответствует тому, что зачитывала судья на заседании.(в плане конечной даты исполнения решения)
В решении записано, что иск удовлетворен полнстью , цитирую:
" Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у ххххххх районі м. Житомира виконати обов’язок, щодо здійснення ххххххххх , перерахунку та виплати пенсії відповідно до ч. 1, 2 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009 рік, який становить 1650 грн. 43 коп. з 01.05.2010 року на підставі заяви про перерахунок пенсії від 14.05.2010 року з урахуванням різниці, яка вже була виплачена."
Конечная дата в официальном решении не фигурирует, но я думаю, что конечная дата - это дата вынесения решения.
Я только недавно из этого форума поняла, что нужно было еще просить суд обязать УПФУ выполнчть это и в дальнейшем.Но я об этом в иске не писала.
Если можно, ответьте на вопрос: считаете ли Вы целесообразным подавать клопотання по разъяснению этого срока,или, если нет, то какое у меня будет основание подавать повторный иск, пока мое дело будет болтаться в апелляционном суде?
Людмила

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
kla1953 02.03.2011 в 19:54 писал(а):
Но в решении суда установлен срок этого перерасчета : по дату решения суда.
Вы пишете, что в решении установлен срок перерасчета, а уже
kla1953 10-03-2011, 10:57 писал(а):
" Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у ххххххх районі м. Житомира виконати обов’язок, щодо здійснення ххххххххх , перерахунку та виплати пенсії відповідно до ч. 1, 2 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009 рік, який становить 1650 грн. 43 коп. з 01.05.2010 року на підставі заяви про перерахунок пенсії від 14.05.2010 року з урахуванням різниці, яка вже була виплачена."

Конечная дата в официальном решении не фигурирует, но я думаю, что конечная дата - это дата вынесения решения.
В данном случае думать не надо. У Вас конечная дата не указана. Видимо, судья внял Вашим доводам.
kla1953 писал(а):
какое у меня будет основание подавать повторный иск, пока мое дело будет болтаться в апелляционном суде?
На этой странице выше, начиная с 3 марта, данный вопрос уже рассматривался. Однозначного ответа нет, но лучше подать. В дальнейшем, если вернут, то у Вас будет полное основание в случае подачи нового иска ссылаться на то, что Вы подавали иск в пределах шестимесячного срока, но суд иск не рассматривал в связи с рассмотрением Вашего дела апелляционным судом.

Сообщение 10-03-2011, 11:45
kla1953 посетитель

Сообщения: 52
Откуда: Житомир
Спасибо, я Вм очень благодарна за ответ, простите, если неясно объяснилась 02.03.2011
Людмила

Сообщение 20-03-2011, 22:47
Patik посетитель

Сообщения: 10
Откуда: киев
Ув. форумчане! Подскажите, пожалуйста установлены ли сроки рассмотрения дел в апелляционном суде. Наше дело было передано из Оболонского суда в Киев админ апелляционный суд в октябре 2010г. Там его не регистрировали до конца года умышленно. После приема у главы админ суда Денисова в январе 2011р , ссылаясь на Закон від 2 грудня 2010 року N 2748-VI "Про судоустрій і статус суддів" дело передали в Киевский апелляционный суд. Там ссылаясь на этот же Закон отказались его рассматривать и хотят передать обратно в Киев админ апел. суд . Получив видно от руководства админсуда " вказивку" работники канцелярии принимают обратно по 50 дел. А в наличии их на возврат сотни. Вот это "отфутболивание" сколько может продолжаться ? :читать:
Надеюсь, что на форуме прочитывают сообщения и жду ответа.!!!! Ведь спрашиваю не от праздного любопытства.
Последний раз редактировалось Patik 29-03-2011, 21:18, всего редактировалось 3 раз(а).
Добрый день всем!

Пред.След.

Вернуться в Суди та судочинство